Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę ,że kolega znalazł wreszcie "kumpli" aby pogadać.Wpisy w dzienniku budowy bez zainteresowania i odzewu,zresztą się nie dziwię,chata w szczerym polu,projekt lata 90-te,ale o gustach się nie dyskutuje.Nikgo nie za bardzo to ciekawi,nie ma z kim pogadać,no to sru na wątek o kotłach,i już jest gorąco.

Daj pokój kolego,jak kupisz RBR-a to pogadamy.Póki co, buduj dalej.Każdy tu ,jest świadomy co i dlaczego zakupił.

 

Ja się nie czepiam że Ty mieszkasz w kurniku bo co mnie to obchodzi - rozmowa jest o kotle i jego budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może aż tak nie jest źle z RBR-11KW bo z tego co słyszałem Elektro-System producent sterownika ecoal nie zezwoliłby na instalacje sterownika do złego pieca, a równocześnie sterownik pokazałby wszystkie wady pieca (mam nadzieje że te ogrzewanie atmosfery to tylko złe ustawienia).

I tego się trzymaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może aż tak nie jest źle z RBR-11KW bo z tego co słyszałem Elektro-System producent sterownika ecoal nie zezwoliłby na instalacje sterownika do złego pieca, a równocześnie sterownik pokazałby wszystkie wady pieca (mam nadzieje że te ogrzewanie atmosfery to tylko złe ustawienia).

 

Kolego elektro system - to nie instytucja greenpeac oni sprzedają sterownik głównym założeniem jest że ma być do palnika II czy tam III generacji, może przetestowali jeden kocioł i to wszystko wątpię aby sprawdzali wszystkie kotły do jakich sprzedają sterownik.

 

karoka możesz napisać z czego jest wykona zaślepiona półka w 11, czy jest to płyta stalowa czy po prostu blacha jak w całym płaszczy zaślepiona bez dostępu wody a w środku jest powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmaz01

Co się tak zacietrzewiłeś? :cool:

Sprzedajesz te kotły czy planujesz zająć się dystrybucją?

Sprzedający kociołki milczą,może słusznie, producent milczy bo olał to forum, a Ty się Panie Zbyszku zapaliłeś jak łuczywo :D

Odpuść sobie. Testów kociołka 11 i 17 kW pod kątem sprawności nie ma i nikt nie wie kiedy będą i czy będą. Temu nie zaprzeczysz..

Nie ma się o co spierać. Firma Instalko jest małą firmą i może nie stać ich na badania, choć przy tej cenie kotła to powinno ich być stać, a tak pozostają pytania, na które nie ma odpowiedzi, domysły i kłótnie na forum. :(

Pozdrawiam.

Jeżeli tak to odebrałeś to przykro mi z tego powodu.Po prostu odpowiadam w takim samym tonie jak zadawane są pytania.

Jeżeli moje odpowiedzi kogoś nie zadowalają to widocznie tyle wiem i właśnie tak odpowiadam.

Bardzo dużo informacji było na ten temat pisanych na tym forum i to niektórzy w tej dyskusji brali udział, dziwi mnie to że dalej jest to ciągnięte.

Nie sprzedaję i nie mam zamiaru, jak będę podejmował taką decyzję to zanim rozpocznę sprzedaż lub będę ciągnął jakiekolwiek korzyści to na pewno się o tym dowiecie i to przed tym faktem. Nie mam nic do ukrycia, jestem tylko i wyłącznie użytkownikiem i to zadowolonym użytkownikiem.

Posądzanie że inni nie odpowiadają a tylko ja jest nie na miejscu, wiecie że ci ludzie mają swoją pracę i może nie mają dość czasu na odpowiedzi lub nie mogą jej udzielić np. z braku internetu. Wiele razy tak jest w moim przypadku że nie mam dostępu. Dzisiaj byłem dostępny a oni nie więc to co wiedziałem napisałem.

Łuczywem nie jestem i się nie palę ale palą mnie takie pytania na które wiadomo że na forum nie dostaniesz odpowiedzi. Takie pytania powinny być kierowane do producenta a nie do forumowiczów. Tylko trzeba to zrozumieć że nie każde informacje są dostępne. Ale nie wszyscy to rozumieją że niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi.

Co do posądzania czy ją stać na badania czy nie to takie sądy są nie na miejscu. Może mają powody aby wykonać je w późniejszym czasie? Może chcą te badanie wykonać na jeszcze innych kotłach w których coś zmienili? nie mnie o tym sądzić i wyciągać wnioski. Były wcześniej pytania o badania i była odpowiedź więc po co to bicie piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie (podkreślam, że tylko odnoszę wrażenie, żeby mi tu od razu nie zarzucono pomówień :D), że chyba coś kolega ma chyba jakieś wpływy i zyski :)

To tylko odnosisz wrażenie i na tym zakończ bo znowu będzie jak wczoraj że będziesz miał pretensje że cię obrażam. Tym stwierdzeniem mnie obraziłeś. Wielokrotnie o tym pisałem i ty o tym wiesz że nic z tego nie mam ale jak rozumu mało to się mało rozumie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjj widzę ze w zimę będzie się tu w wątku działo :D

 

nie tylko" BBE" myśli ze ktoś na boku lody kreci :D

 

a serio panowie pobawcie się piecami swoimi i podpatrujcie ustawienia bardziej doświadczonych userow [ oczywiście danego producenta ]. Ustawcie piecyk tak by się nie wychładzał i potem musiał gonić na maxa by nadrobić straty !!!! Niestety przez neta nie można wszystkiego doustawiać :( lenistwo po poznaniu kociołka dopiero

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę włos się na głowie jeży jak Was czytam....miałem śmieciucha z jedną pompą i szło w komin aż furczało hehe...aaa i sadza też była.

Po sezonie powiem więcej, obecnie jestem bardzo zadowolony z Rabarbara. Co mi nie pasuje....chyba trochę kwestia instalacji - mianowicie nie chcę wykorzystywać cwu+mieszająca, a przy ( obecnie małej ilości ale ma wzrosnąć ) podłogówce powrót będzie się wychładzał. Tutaj tkwi też sedno wielu rozważań - każda instalacja inna, każdy Pomysł na sterowanie nią również ( kiedyś toczyłem długie rozmowy ze znajomymi jak to u nich w domach jest rozwiązane i każdy miał inaczej, ale uwaga...każdy miał CIEPŁO w domu...;) )

Ps. jeśli chodzi o stratę kominową, to przy śmieciuchu spokojnie ze dwa razy albo lepiej zapaliła się sadza... 2 razy tego tytułu ściany ładne nowe i pomalowane nieco się zarysowały, a teraz z racji niskiej temperatury spalin mają się pojawić wykwity? to ja dziękuję!

 

ps.2.

na ten moment bardziej mnie interesuje ewentualna przeróbka ( ale to pokaże 'sezon' ) instalacji.

Z kotła jestem zadowolony!

Przesiadka z typowego zasypowego to kosmos, ale ale.... grzejący gazem pewnie mieli by kosmos w drugą stronę przesiadając się na węgiel. ( pomijając koszty )

 

I co ?....chyba trzeba przynajmniej większość przypadków rozpatrywać indywidualnie, a nie z "klucza"

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po pierwsze odnośnie tej głupiej dyskusji o półkach i spalinach, ostatnio troche widziałem kominów na zewnątrz i w środku, dużo problemów ze smołą itd

i to są dopiero prawdziwe problemy, jak w pokoju od komina jest smród jak w piekle, bo sadza, kondensat , smoła wejdą wszędzie,

także niska temp. spalin może powodować takie efekty. Wniosek jest następujący - wysoka sprawność i niska temp.spali tak ale w granicach rozsądku, nie za wszelką cene, bo zniszczyć komin jest łatwo a późniejsza naprawa bardzo droga i kłopotliwa, już lepiej puścić troche więcej opału i nie wędzić!

Także mi żadna sucha półka nie przeszkadza, niech będą te spaliny ciut cieplejsze bo u mnie teraz 50-80stopni,

Po tygodniu palenia nie mam zastrzeżeń , uważam kocioł RBR za solidny, jestem zadowolony. Normalnie w pierwszy dzień cieszyłem się jak małe dziecko!

 

po drugie - chciałbym zamontować UPS - prosze o podpowiedz jaki i czy on zabezpiecza przed przepięciami

oraz jaki macie akumulator do tego?

 

Pozdrawiam użytkowników RBRa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum jak w w PO

Dużo bicia piany i mało konkretów,

Ale wszyscy będą zadowoleni do maja DTR

 

tys jest jakis je..ty chyba. sory ale nie wytrzymalem ;/

idz i kup se co innego bo juz tyle osob ci powiedzialo, a ty dalej swoje. zadzwon se do instalco moze ci powiedza czy polka jest pelna, pusta z woda czy bez, czy moze w ogole jej nie ma jesli ma to znaczenie i nie wystarzy ci ze powierzchnia plaszcza jest w DTR. czy moze ktos ma pomierzyc kociol i sprawdzic czy na wielkosci powierzchni nie oszukuja ? pewnie oszukuja !! jak kazdy producent czegokolwiek w obecnych czasach !! skad ludzie na foorum maja to wiedziec ? rozciac piec dla ciebie ? czy ktorys z handlarzy musi to wiedziec ? on ma sprzedac ci kociol i na nim zarobic !! wina PO !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przesiadka z typowego zasypowego to kosmos, ale ale.... grzejący gazem pewnie mieli by kosmos w drugą stronę przesiadając się na węgiel. ( pomijając koszty )

 

I co ?....chyba trzeba przynajmniej większość przypadków rozpatrywać indywidualnie, a nie z "klucza"

 

 

Ja przesiadłem sie z olejowego, na chwilę obecną jestem zadowolony, co napewno udało mi sie zauważyć to różnica w węglu i jego spalaniu.

 

Jako nowy uzytkownik RBR'a, zagladam do niego co papierosa :lol2:, ale mam nadzieję że mi przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent gania od 6-ej do 22-ej a i później się zdarza.

Karoka wstał o 5,30 i jeszcze końca roboty nie widać a za pieprzenie głupot po forum czy toczenie jakiś przepychanek nikt mu nie płaci i nie mam na to chęci.

Nie mam zamiaru nikogo namawiać na zakup tego kotła, nie podoba się to są inne, przebadane wzdłuż i wszerz.

Przepychanki z ludźmi którzy wiedzieli kocioł na obrazku i wydaje im się że wszystko wiedzą to strata czasu jak dla mnie.

Ma ktoś jakiś problem z obsługą czy ze sterownikiem to słucham.

Z resztą co tam może wiedzieć jakiś "handlarzyk" jak zostaliśmy z minertu zaszufladkowani.

Można kupić duzo tańszy kocioł w markecie lub dużej hurtowni internetowej, tam "pan sprzedawca" pewnie wie dużo więcej i w razie czego zawsze pomorze.

Ktoś jest bardziej dociekliwy to na stronie Instalco jest podany numer telefonu i może zasięgnąć informacji u źródła.

Nie jesteśmy rzecznikami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po pierwsze odnośnie tej głupiej dyskusji o półkach i spalinach, ostatnio troche widziałem kominów na zewnątrz i w środku, dużo problemów ze smołą itd

i to są dopiero prawdziwe problemy, jak w pokoju od komina jest smród jak w piekle, bo sadza, kondensat , smoła wejdą wszędzie,

także niska temp. spalin może powodować takie efekty. Wniosek jest następujący - wysoka sprawność i niska temp.spali tak ale w granicach rozsądku, nie za wszelką cene, bo zniszczyć komin jest łatwo a późniejsza naprawa bardzo droga i kłopotliwa, już lepiej puścić troche więcej opału i nie wędzić!

Także mi żadna sucha półka nie przeszkadza, niech będą te spaliny ciut cieplejsze bo u mnie teraz 50-80stopni,

Po tygodniu palenia nie mam zastrzeżeń , uważam kocioł RBR za solidny, jestem zadowolony. Normalnie w pierwszy dzień cieszyłem się jak małe dziecko!

 

po drugie - chciałbym zamontować UPS - prosze o podpowiedz jaki i czy on zabezpiecza przed przepięciami

oraz jaki macie akumulator do tego?

 

Pozdrawiam użytkowników RBRa

 

Nie wiem jak to sie ma do całości, ale olejowy piec jest teraz 3m od komina (w jego miejscu jest RBR) i powiem tylko że jak grzałem jeszcze kilka dni olejem (sprawdzałem czy działa, i czy hydraulik podłaczył wszystko tak jak trzeba), to powiem tylko tyle że na 3 metrze rury w poziomie nie mozna było dotknąć. Więc to chyba normalne że wypuszczamy "trochę" ciepła w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent gania od 6-ej do 22-ej a i później się zdarza.

Karoka wstał o 5,30 i jeszcze końca roboty nie widać a za pieprzenie głupot po forum czy toczenie jakiś przepychanek nikt mu nie płaci i nie mam na to chęci.

Nie mam zamiaru nikogo namawiać na zakup tego kotła, nie podoba się to są inne, przebadane wzdłuż i wszerz.

Przepychanki z ludźmi którzy wiedzieli kocioł na obrazku i wydaje im się że wszystko wiedzą to strata czasu jak dla mnie.

Ma ktoś jakiś problem z obsługą czy ze sterownikiem to słucham.

Z resztą co tam może wiedzieć jakiś "handlarzyk" jak zostaliśmy z minertu zaszufladkowani.

Można kupić duzo tańszy kocioł w markecie lub dużej hurtowni internetowej, tam "pan sprzedawca" pewnie wie dużo więcej i w razie czego zawsze pomorze.

Ktoś jest bardziej dociekliwy to na stronie Instalco jest podany numer telefonu i może zasięgnąć informacji u źródła.

Nie jesteśmy rzecznikami producenta.

 

No i konkretnie powiedziane:)

Co niektórzy podchodzą do tematu jak aptekarze albo jak by byli z jakiejś inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem trochę schemat mojej instalacji zgodnie z radami z forum i dodałem zawór termostatyczny na wyjściu CWU do kranów, proszę o następne opinie co źle lub nie będzie działać. W wolnej chwili dodam jeszcze 2 zawory termostatyczny dodatkowo jakby 4D się nie sprawdził.

 

Maher, te min. 80 cm to ma być od osi 4D do osi króćca powrotu do kotła. Ta długość się powinno zawierać w przedziale 80 - 120 cm. Najlepiej tak około metra. I ten powrót z 4D do kotła to daj prosto, nie odjeżdżaj z nim do bojlera tylko pionowo w dół. Powrót z bojlera przyprowadź do powrotu z 4D a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...