Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj sie lekko przestaszyłem i podniosłem kopiec, piec narazie nie ma co robić i jak stoji to aż się dziura zrobiła, więc ręcznie go podniosłem. W zimę nie bedzie problemu, a teraz nie wiem czy podnosić czy zostawić piec samemu sobie. U Was również tak jest?

 

U mnie jest podobnie a raczej było bo uchyliłem drzwi wyczystki i się poprawiło.

Nie zapada się tak bardzo jak zapadał ale i tak czasem mu się wygaśnie:)

Np. dzisiaj wygasł nie wiem za bardzo dlaczego. Skróciłem mu czas postoju w podtrzymaniu i zobaczymy czy się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie a raczej było bo uchyliłem drzwi wyczystki i się poprawiło.

Nie zapada się tak bardzo jak zapadał ale i tak czasem mu się wygaśnie:)

Np. dzisiaj wygasł nie wiem za bardzo dlaczego. Skróciłem mu czas postoju w podtrzymaniu i zobaczymy czy się poprawi.

 

Alarm nie wyskoczył?!?. Ile razy juz wygasl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maher... Oto schemat który w międzyczasie zrobiłem....

 

Jesli masz wymiennik c.w. pionowy 140l, zgodnie z opisem na zdjeciu, wiec podejscia cieplej i zimnej wody masz od dolu. Zawor termostatyczny mieszajacy bardzo latwo jest wtedy zamontowac bezposrednio przy kroccu wylotowym z wymiennika. Mozesz oprzec sie na moim przykladzie podlaczenia. IMG_20130930_224200.jpg

Na wyjsciu c.w. z wymiennika jest zawor odcinajacy z filtrem tylko dlatego, aby dopasowac sie wysokosciowo do trojnika na z.w.

 

Ten zawor z zalozonym na niego zaworem zwrotnym to zwykly zawor spustowy z wymiennika. Zawor zwrotny jest tam tylko dlatego, ze sluzylo mi to wszystko do nabicia instalacji co. i malej proby szczelnosci. Nie zachecam do kopiowania pomyslu, tlumacze tylko to "dziwne" pokojarzenie zaworow.:D

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Maher, no i ten 4D to Ci raczej potrzebny nie będzie, jak po całości podłogówka i 3D termostaty do niej. Nadto kombinujesz, dałbym jedno albo drugie. .

Racja,3D,4D,na kilka metrów podłogówki i mieszkanka...Ehhh..Się nakręcisz tym stuffem ;)Jak masz podłogówkę po całości,pomyśl nad sprzęgłem hydraulicznym.Zimny powrót "zaleje" kocioł.

Kocioł też poświruje ostro.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, no i ten 4D to Ci raczej potrzebny nie będzie, jak po całości podłogówka i 3D termostaty do niej. Nadto kombinujesz, dałbym jedno albo drugie. .

 

Cały czas liczę na to że jednak cała regulacja będzie na 4D, a termostatyczne będą w ostateczności i jako dodatkowe zawory bezpieczeństwa dla podłogówki. Zamieszczam kolejny schemat z chyba wszystkimi poprawkami i rozwiązaniem cyrkulacji z zaworem termostatycznym ściągniętym z schematu do zaworu ESBE (chyba już nic nie pomyliłem). Jeszcze potrzebuje dorysować drabinki do podłogówki (myślę że pójdą bezpośrednio z obwodu pieca na grawitacji - zasilanie do drabinki na parterze idzie po podłodze na 1 piętrze i wraca po podłodze na parterze).

Ogrzewanie1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Cały czas liczę na to że jednak cała regulacja będzie na 4D, a termostatyczne będą w ostateczności i jako dodatkowe zawory bezpieczeństwa dla podłogówki. Zamieszczam kolejny schemat z chyba wszystkimi poprawkami i rozwiązaniem cyrkulacji z zaworem termostatycznym ściągniętym z schematu do zaworu ESBE (chyba już nic nie pomyliłem). Jeszcze potrzebuje dorysować drabinki do podłogówki (myślę że pójdą bezpośrednio z obwodu pieca na grawitacji - zasilanie do drabinki na parterze idzie po podłodze na 1 piętrze i wraca po podłodze na parterze).

 

Myślisz,że zimny (bardzo) powrót wody z podłogówki ogrzejesz mieszając zaworem 4D?Hmmm.Marne szanseee :)Zobacz co się dzieje u kolegi 75max,ma tylko połowę podłogówki,i bez CWU w trybie +miesz nie ma szans...

Ehh..sami bogaci tu ludzie,pompy,zawory zwrotne,3D,4D,a potem będzie karoka please help!

Kolego,proste jest piękne.Skorzystaj z porad kogoś z praktyką,najlepiej z porad tego gościa o nicku- "VERB"

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że zimny (bardzo) powrót wody z podłogówki ogrzejesz mieszając zaworem 4D?Hmmm.Marne szanseee :)Zobacz co się dzieje u kolegi 75max,ma tylko połowę podłogówki,i bez CWU w trybie +miesz nie ma szans...

Ehh..sami bogaci tu ludzie,pompy,zawory zwrotne,3D,4D,a potem będzie karoka please help!

Kolego,proste jest piękne.Skorzystaj z porad kogoś z praktyką,najlepiej z porad tego gościa o nicku- "VERB"

 

Ja mam dużo bardziej ocieplony dom (w samej podłodze jest 18cm styropianu) i jak się to wszystko rozhula to powroty z podłogówki nawet nie powinny być chłodne. Zawór 4D ma właśnie taką funkcje aby mieszać i to tylko od niego zależy co z powrotem do pieca trafi, myślę że też grawitacja w CWU swoje zrobi i do tego drabinki w łazienkach na grawitacji też pomogą i jeszcze jak będę miał RBR-a to nawet nie muszę martwić zimnym powrotem. Jedynie zastanawiam czy 2 pompy na obiegu nie będą sobie nawzajem przeszkadzać.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm nie wyskoczył?!?. Ile razy juz wygasl?

 

Oczywiście alarm się pojawił.

Na tym opale zgasł mi już klika razy. Może 4.

Jak pracuje i podgrzeje coś co godzinę czy półtorej to jest ok ale jak już mu wczoraj przyszło odpoczywać od południa parę godzin bo się ciepło zrobiło to wygasł.

Widać woli lubi pracować:)

Dziś rano jak popatrzyłem to też było widać że się trochę zapadł ale nic nie ruszałem bo nie miałem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Vld zamieścił kiedyś wykres temperatur (oczywiście mierzonych po amatorsku) i na tym wykresie (oczywiście w jego układzie hydraulicznym) było wykazane (czarno na białym) jak to "Zawór 4D" miesza te medium CO.

 

Kolega gmaj22 też robił pomiary zaworu 4D i wyszło że mało co reguluje (później okazało się że jest źle podłączony, nie wiem czy już to przerobił i zrobił nowe pomiary), według tego co wyczytałem na forum i doradził kolega kobra64 będzie z pieca wychodzić rura 6/4" w odpowiedniej długości tak aby po stronie pieca pociągło na grawitacji a duży przekrój rury powinien zniwelować brak pompy przed 4D jak w schemacie wcześniej i myślę że wtedy powinno to działać prawidłowo.

 

Masz gdzieś linka do wykresu i podłaczenia kolegi Vld?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście alarm się pojawił.

Na tym opale zgasł mi już klika razy. Może 4.

Jak pracuje i podgrzeje coś co godzinę czy półtorej to jest ok ale jak już mu wczoraj przyszło odpoczywać od południa parę godzin bo się ciepło zrobiło to wygasł.

Widać woli lubi pracować:)

Dziś rano jak popatrzyłem to też było widać że się trochę zapadł ale nic nie ruszałem bo nie miałem czasu.

 

Jak napisałe kolega KAROKE.

 

Jezeli masz dostęp do sterownika przez komputer. Zastosuj sie do wskazówki.

 

Ustawienia - Spalanie -> Tryb podtrzymanie -> Jeśli ci mocno palnik siada to ilość powtórzeń może dać na 3 czy nawet 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam po przerwie.

Trochę się tu działo :)

Panowie możecie podpatrzeć moje wykresy.

W mojej instalacji jest zawór 4D ,temp podłogowa wskazuje temp CO za zaworem 4D .

 

Grzegorz,ale Ty nie masz podłogówki w całym domu.W moim domu będzie tylko podłogówka,no może w garażu i suszarni nie ;)Nie znalazłem żadnej firmy (firmy,nie rękodzielników) ,którzy w takim przypadku nie projektowaliby instalacji ze sprzęgłem hydraulicznym.

 

Wiem,że jesteś zwolennikiem 4D,ja sobie już takiego zaworu u siebie nie wyobrażam,nawet gdybym miał go przestawiać tylko 2 razy w roku.4D to taki "oszust-magik".Instalacja ma być w pełni zautomatyzowana,ale prosta.Na grzejnikach termostaty Living Eco,po co mi zawór 4D,w jakim celu?Po co?

Przy jednej pompie Alpha 2 w układzie,mogę kryzując zwykły zawór na powrocie CWU,uzyskać taki sam efekt jak Ty na 4D ;)

Chyba nawet lepszy,przy okazji mnóstwo ciepłej wody,i zasobnik CWU,jako taki mały bufor :)

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...