Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

sądzę, że zapomniał a ma tam być. Nie jest niezbędnie konieczna i pomimo jej braku sezon grzewczy uważam za rozpoczęty i nie będę kruszył kopii by taką uzyskać, jeśli jednak ma ktoś pomysła by coś zaadaptować to pewnie wykorzystam. Na ten moment nic godnego uwagi mi w oczy nie wpadło:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krzysztofie znowu padło na Ciebie.

Chciałbym dowieść , że jesteś osobą mało spostrzegawczą.

 

Ja chyba mam coś z tego rycerza, o czym ciągle mi przypomina jeden z aktywnych ostatnio forumowiczów.

 

 

Krzysztofie a także inni koledzy oczekujący z niecierpliwością na wyniki badań w laboratorium serii kotłów Rbr-Ekouniwersal, chciałem oznajmić iż wyniki badań już są.

 

Seria kotłów grzewczych RBR-EKOUNIWERSAL została przebadana przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskała świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa „A”.

 

Napiszę złośliwie: PRZESTAŃ PIEPRZYĆ DYRDYMAŁY I ŁAPAĆ ZA SŁÓWKA. Wybierasz zdania z wyrwane z kontekstu i coś sobie próbujesz udowodnić.

Napisałem w poście " Obawiam się, że nie ma badań dotyczących sprawności kotła 11 i 17kW, bo już na 100% byłaby taka informacja na stronie i w każdej reklamie.

Panowie, a czy te kotły maja certyfikat EKO, czy tylko EKO w nazwie? To tylko pytanie, a nie żadna prowokacja wywołująca kolejna burzę, jak w dniu wczorajszym."

Po czasie dodałem tłustym drukiem:

"Przepraszam. Jest info na stronie o certyfikacie. Cofam pytanie."

 

Poczytaj dokładnie o co pytaliśmy:

O BADANIA DOTYCZĄCE SPRAWNOŚCI KOTŁÓW O MOCACH 11, 17 kW.!

A później coś komentuj. PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast by podtrzymać dyskusję dot. Rabarbara a dokładniej jednej z części składowych zapytam szanownych forumowiczów, czym mogę sobie uzupełnić brak zaślepki w reduktorze?

 

( to miejsce:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=215388&d=1380482013

już pisałem wcześniej )

 

ps. sprawa nie jest "gardłowa" i sezon zimowy bez tego na pewno się rozpocznie.

 

Nie chce mi się lecieć do kotłowni ale czasem ta "mleczna" maskująca zawleczkę, nie będzie pasować ? Tamta jest mniej konieczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uniosłeś.

Ja tylko tytułem wstępu zacytowałem Twe wypowiedzi, ale udowodnić to chciałem całkowicie coś innego i nie Tobie.

 

 

 

 

I ta informacja brzmiała mniej więcej tak: Kotły są w trakcie badań w Instytucie w Łodzi.

A to jest nieprawda.

 

Badania są już wykonane i nie w Instytucie w Łodzi ale ICHPW w Zabrzu.

Dowiedziałem się tego od samego producenta kotłów.

 

W świadectwie badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego jest także informacja o sprawności kotła.

 

Pewny jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

I ta informacja brzmiała mniej więcej tak: Kotły są w trakcie badań w Instytucie w Łodzi.

A to jest nieprawda.

 

Badania są już wykonane i nie w Instytucie w Łodzi ale ICHPW w Zabrzu.

Dowiedziałem się tego od samego producenta kotłów.

 

W świadectwie badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego jest także informacja o sprawności kotła.

Andrzeju wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK.

 

Wystarczy wejść na stronę sklepów internetowych, polecanych przez Firmę "INSTALKO" producenta kotłów Rbr-Ekouniwersal.

Następnie pobrać z tych sklepów internetowych Nową DTR kotła Rbr-Ekouniwersal i przeczytać.

 

Gdyby komuś się nie chciało, lub łącza internetowe były przeciążone, to fragment mogę zacytować.

 

[ATTACH=CONFIG]217571[/ATTACH]

 

Zakreślenia na czerwono wykonałem ja.

 

To zadzwoń jeszcze do Instytutu lub do jednego pracownika tegoż Instytutu i zapytaj jakie kotły badali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK.

 

Wystarczy wejść na stronę sklepów internetowych, polecanych przez Firmę "INSTALKO" producenta kotłów Rbr-Ekouniwersal.

Następnie pobrać z tych sklepów internetowych Nową DTR kotła Rbr-Ekouniwersal i przeczytać.

 

.

Nie wiem skąd masz nową DTR bo nawet ja nie jestem w jej posiadaniu.

Pisałem już jakiś czas temu że jest już nieaktualna a nowa wyjdzie po badaniach.

Jest to tylko lekko zmodernizowana po poprzedniej starej DTR.

Niema nowej to jest to co jest.

Dyskusja na ten temat była jakiś czas temu.

Wiem że jesteś od jakiegoś czasu fachowcem od wyłapywania rewelacji a już w szczególności dotyczących akurat tego kotła.

Miałbym też wiele pytań co do innego ale wolę to przemilczeć.

Co do badań Twoi mentorzy już wyciągnęli wszystko co można było.

Ja Cię uświadamiać nie mam zamiaru, jesteś osobą bardzo dociekliwą to pewnie dojdziesz jak to jest naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie obserwując coraz bardziej co się dzieje to dochodzę do wniosku że z tymi badaniami to są niezłe jajca, może nie mam dostatecznej wiedzy w tej dziedzinie ale dziwią mnie takie rzeczy jak np:

Badamy jakiś kocioł z jakimś tam palnikiem i sterownikiem który wychodzi najkorzystniej w badaniach, otrzymujemy wyniki a później do tego samego kotła wstawiamy inny palnik czy sterownik i co o tym myśleć ?

Skąd wiadomo że kocioł X z palnikiem i sterownikiem X osiągnie to samo gdy zastosujemy w nim palnik Y i sterownik Z ?

Dla mnie pic na wodę.

Czy przepisy na to pozwalają ? nie wiem, od przepisów są inni.

Może odpowie kolega BBE lub Zawijan to ich chleb powszedni a ja znowu czegoś się nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I ta informacja brzmiała mniej więcej tak: Kotły są w trakcie badań w Instytucie w Łodzi.

A to jest nieprawda.

 

Badania są już wykonane i nie w Instytucie w Łodzi ale ICHPW w Zabrzu.

Dowiedziałem się tego od samego producenta kotłów.

 

W świadectwie badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego jest także informacja o sprawności kotła.

 

I tu piszesz mało ściśle. Certyfikat dotyczy kotła 23kW, nie ma wzmianki o 11 czy 17kW.

Na każdy kocioł z typoszeregu powinien być certyfikat.

Dodatkowo certyfikat wystawiony z datą 03.2010, czyli 3,5 roku temu. Od tamtej pory modyfikacji uległy palniki, oprogramowanie sterowników i być może jakieś zmiany konstrukcyjne samego kotła. Ten certyfikat jest już dawno nieaktualny i raczej nieważny. Być może się mylę, choć ostanie zdanie w certyfikacie brzmi dość wymownie.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tak do końca, też nie wiedziałem.

Jarecki i Zawijan kiedyś to tłumaczyli.

Nie musisz badać wszystkich mocy po kolei żeby mieć certyfikat na wszystkie.

 

Może i jest tak jak mówisz (mam nadzieję, że tak jest :)), bo jeśli będzie za jakiś czas problem z paleniem węglem to taki (aktualny) certyfikat może być całkiem pożądany i wskazany.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pisałem o badaniu poszczególnych kotłów z typoszeregu - tylko jednego ew dwóch przedstawicieli, jeśli chodzi o nową wersje fw sterownika to nie ma się czego doszukiwać główny algorytm pozostaje bez zmian a są dokładane inne funkcje rozbudowa sterownika,

 

Jeśli chodzi o zmanię palnika to już faktycznie można się doszukiwać w końcu to palnik "produkuje moc" płaszcz jest tylko wymiennikiem, ale znowu palniki mają swoje badania,

 

I taka ciekawostka producent panika ekoenergia produkuje go w czterech odmianach

 

25kW 35 kW 50kW i 75kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I taka ciekawostka producent panika ekoenergia produkuje go w czterech odmianach

 

25kW 35 kW 50kW i 75kW

Dla Ciebie może ciekawostka i też nie do końca jak piszesz :)

Te dwa największe są w produkcji chyba dopiero od wiosny lub od jesieni, nie pamiętam ale one nas nie interesują w domkach jednorodzinnych choć wczoraj dzwonił do mnie gościu któremu zdechł sterownik i pan instalator uraczył go kociołkiem 50kW na 130m2.

Poznałem następnego rekordzistę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pisałem o badaniu poszczególnych kotłów z typoszeregu - tylko jednego ew dwóch przedstawicieli, jeśli chodzi o nową wersje fw sterownika to nie ma się czego doszukiwać główny algorytm pozostaje bez zmian a są dokładane inne funkcje rozbudowa sterownika,

 

Jeśli chodzi o zmanię palnika to już faktycznie można się doszukiwać w końcu to palnik "produkuje moc" płaszcz jest tylko wymiennikiem, ale znowu palniki mają swoje badania,

 

I taka ciekawostka producent panika ekoenergia produkuje go w czterech odmianach

 

25kW 35 kW 50kW i 75kW

 

Jakieś 2 tyg temu rozmawiałem z kierownikiem produkcji w firmie ekoenergia i z uzyskanych od niego informacji wynika, że najmniejszy palnik to 15KW....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tyg temu rozmawiałem z kierownikiem produkcji w firmie ekoenergia i z uzyskanych od niego informacji wynika, że najmniejszy palnik to 15KW....

 

A ja rozmawiałem dziś i powiedziano mi że są produkowane cztery rodzaje takie jak wyżej wymieniłem.

jeśli by była 15 to super

 

ale jeśli do 11 i 17 idzie 25 .... to wyjaśnia czemu z kotła 11kW można i 500m stodołe ogrzać

 

Dla Ciebie może ciekawostka i też nie do końca jak piszesz :)

Te dwa największe są w produkcji chyba dopiero od wiosny lub od jesieni, nie pamiętam ale one nas nie interesują w domkach jednorodzinnych choć wczoraj dzwonił do mnie gościu któremu zdechł sterownik i pan instalator uraczył go kociołkiem 50kW na 130m2.

Poznałem następnego rekordzistę :)

 

Pewnie 50 była w promocyjnej cenie takiej jak 11, a zawsze jest lepiej mieć więcej :D

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też to dziwi

 

a jescze co s takiego

 

RBR miał pierwotnie kocioł 25kW na który dostął certyfikat ekologiczny B,

 

Certyfikat nr : 927 klasa B wydany 2009-09-01

Dla kotła RBR-EKOUNIWERSAL typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25

Zleceniodawca : Firma "INSTALCO" Ryszard Bałkaul. Kolejowa 1 22-650 Łaszczów

 

pewnie B się kiepsko sprzedawało i zadeklarowało się inną moc

 

Certyfikat nr : 1015 klasa A wydany 2010-03-08

Dla kotła "RBR-EKOUNIWERSAL" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 23

Zleceniodawca : Firma "INSTALCO" Ryszard Bałkaul. Kolejowa 1

 

Oto jak powstał certyfikat A

 

Innych kotłów nie badano,

 

źródło http://www.ichpw.zabrze.pl/?p=pl/menu/h/h01/index

 

wystarczy wpisać rbr lub instalco, dla poównia proponuje też ogniwo - tam to zamieszali

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym wspominałem kilka stron wcześniej :)

Żeby tylko raz :)

Ile razy też userzy pytali dlaczego mój palnik wygląda inaczej jak na zdjęciach zessanych ze strony producenta czy gdzieś z internetu.

Z powyższych powodów również Burner Zawijanów jest na razie jeden a stosowany w trzech mocach kotłów.

Z wymiennika też trzeba było zejść, w RBR wycięto półkę, tzw, blok wodny w innym kotle zmniejszono wymiennik gdzie indziej, cudów niema.

Pytajcie raczej innych producentów jak to jest że wkładają palnik seryjny 25kW czy 35kW do kotłów 10, 12 czy 15kW, jak oni modulują mocą przy seryjnym palniku.

Schodzisz z nadmuchem, tracisz ciśnienie i masz po paleniu.

Przepraszam Krzyś że to do Twojego cytatu się przykleiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...