Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Czy kupiliśmy sobie kociołki bez jakiegokolwiek certyfikatu ekologicznego. A miało być tak pięknie... Zastanawiam się, czy nowe badania kociołków rzekomo w Łodzi zakończone wynikiem pozytywnym (oby) będą działały wstecz, czyli na kotły już zakupione i eksploatowane?

Na dzień dzisiejszy certyfikat ekologiczny ma tylko kocioł RBR 23kW. Pozostałe go nie mają.Czekają w Łodzi na badania.

Co do mniejszych mocy to każdy jest informowany,że one nie posiadają jeszcze takiego certyfikatu,potrzebnego tylko po to aby uzyskać dofinansowanie z Funduszu Ochrony Środowiska czy jak to tam zwał.

W naszym kraju wystarczy aby produkt posiadał ZNAK CE

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kalio Ty naprawdę czytać nie potrafisz czy tylko udajesz ?

Następny raz mam tłumaczyć jak sołtys krowie na rowie ?

Zapytaj producenta, ja nie tworzę DTR.

 

Cytujesz sam siebie a do mnie pijesz

 

Jedna uwaga jako autoryzowany sprzedawca masz wpływ na dtr - jesli jest niezgodny ze stanem faktycznym i nawet powinieś przypomina prodycentowi o tym że jest byk i trzeba go poprawic ale nie lepiej wmawiac ludziom jaki to ja biedny i jak cieżko charytatywnie pracuje, i na nic nie mam wpływu bo to wszystko producent a ja tylko tylko sprzątam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz sam siebie a do mnie pijesz

 

Jedna uwaga jako autoryzowany sprzedawca masz wpływ na dtr - jesli jest niezgodny ze stanem faktycznym i nawet powinieś przypomina prodycentowi o tym że jest byk i trzeba go poprawic ale nie lepiej wmawiac ludziom jaki to ja biedny i jak cieżko charytatywnie pracuje, i na nic nie mam wpływu bo to wszystko producent a ja tylko tylko sprzątam.

 

Mistrzu;) - a przytoczysz podstawę prawną, która umożliwia sprzedawcy wpływanie na ostateczny kształt produktów wychodzących od producenta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy certyfikat ekologiczny ma tylko kocioł RBR 23kW. Pozostałe go nie mają.Czekają w Łodzi na badania.

Co do mniejszych mocy to każdy jest informowany,że one nie posiadają jeszcze takiego certyfikatu,potrzebnego tylko po to aby uzyskać dofinansowanie z Funduszu Ochrony Środowiska czy jak to tam zwał.

W naszym kraju wystarczy aby produkt posiadał ZNAK CE

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

 

Niestety przy zamawianiu kotła nikt mnie nie poinformował, że certyfikatu te kotły nie posiadają. Nie chodzi mi o żadne dofinansowanie z funduszy unijnych, a jedynie o ewentualne późniejsze korzystanie z kotła gdy nasi "możnowładcy" wprowadza nowe "lepsze" przepisy uniemożliwiające palenia w kotłach bez certyfikatu o nisko-emisyjnym spalania węgla. I właśnie o tą literkę "A" chodzi.

W DTR dla całego typoszeregu pod nr.1 jest napisane:

" Kotły zostały przebadane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu i uzyskały świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego klasa "A" " Jest napisane: KOTŁY (liczba mnoga) UZYSKAŁY........ , a nie KOCIOŁ UZYSKAŁ, DTR jest jedna dla całego typoszeregu..

W nazwie kotła widnieje słowo EKO i to już powinno w/g mojej oceny świadczyć, że kocioł jest EKOLOGICZNY, a tak to ma "CE" jak wszystkie dopuszczone śmieciuchy do obrotu na terenie UE. Mylę się ? - to bardzo proszę mnie poprawić.

Mam tylko nadzieje, że badanie naszych kociołków (11 i 17KW) da wynik pozytywny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nic ci się nie wydaje.Koronę zmodyfikowałem ja i dopóki zdania nie zmienię,żadne zdjęcie się tutaj nie pojawi.

Koniec na temat korony.

 

Grzegorz,Wiesław,czy Wy naprawdę nie rozumiecie o co w Tym "zainteresowaniu" chodzi?Na RBR-a trzeba czekać kilka miesięcy,na inne marki wcale,lub tyle co czas dostawy :)

Ja osobiście nie rozumiem tutaj takich kolegów ,którzy na "pokładzie " mają RBR-a,takich jak Beata&Slawek,krzysztof,lestek i kilku innych(jeśli przekręciłem nicki,przepraszam).Logiczne jest że po wydaniu takiej kwoty (koszty kotła) każdy z was chciałby napalić powietrzem :)

 

Użytkownicy RBR-a, na litość Boską,Panowie,proszę.Miejcie umiar!Zaraz się okaże,że bez certyfikatu ekologicznego-ten kocioł spala więcej a niżeli taki co go posiada.Nie dajcie się zwariować kilku kolesiom,którzy podsycają temat(jak dla mnie mało inteligentnie ) i chcą pokazać "mankamenty kotła RBR".Mnie osobiście Ci kolesie śmieszą,ale widzę ich działania zaczynają wywierać na was wpływ,i to nie mały.

Jeśli to możliwe,zaczekajcie z oceną kotła choć jeden sezon,lub z przeróbkami.Pewnej marce,zaszkodził jeden,dwóch ludzi ,którzy "odkrywczo" modyfikowali swoje nowo zakupione produkty.Miało to na celu uzmysłowienie kupującym,jak łatwo można go zmniejszyć,zwiększyć itd.Efekt pewnie jest taki,że wielu zakup tego kotła sobie odpuściło.Po co kupować produkt ,który na starcie trzeba przerabiać?

Pozdrawiam,i ciepłej zimy.

Wróćmy do atmosfery pomocy,spostrzeżeń itd.Z opiniami,zaczekajmy do lata.

Pozdrawiam

 

.

Edytowane przez Novy!
na prośbę kolegi Lestek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,Wiesław,czy Wy naprawdę nie rozumiecie o co w Tym "zainteresowaniu" chodzi?Na RBR-a trzeba czekać kilka miesięcy,na inne marki wcale,lub tyle co czas dostawy :)

Ja osobiście nie rozumiem tutaj takich kolegów ,którzy na "pokładzie " mają RBR-a,takich jak Beata&Slawek,krzysztof,lestek i kilku innych(jeśli przekręciłem nicki,przepraszam).Logiczne jest że po wydaniu takiej kwoty (koszty kotła) każdy z was chciałby napalić powietrzem :) Ale na litość Boską,Panowie.Miejcie umiar!Zaraz się okaże,że bez certyfikatu ekologicznego-ten kocioł spala więcej a niżeli taki co go posiada.Nie dajcie się zwariować kilku kolesiom,którzy podsycają temat(jak dla mnie mało inteligentnie ) i chcą pokazać "mankamenty kotła RBR".Mnie osobiście Ci kolesie śmieszą,ale widzę ich działania zaczynają wywierać na was wpływ,i to nie mały.

Jeśli to możliwe,zaczekajcie z oceną kotła choć jeden sezon,lub z przeróbkami.Pewnej marce,zaszkodził jeden,dwóch ludzi (fachowiec od lanci,drugi i od ortografii),którzy "odkrywczo" modyfikowali swoje nowo zakupione produkty.Miało to na celu uzmysłowienie kupującym,jak łatwo można go zmniejszyć,zwiększyć itd.Efekt jest taki,że wielu zakup tego kotła sobie odpuściło.Po co kupować produkt ,który na starcie trzeba przerabiać?

Pozdrawiam,i ciepłej zimy.

Wróćmy do atmosfery pomocy,spostrzeżeń itd.Z opiniami,zaczekajmy do lata.

Pozdrawiam

 

.

 

Chyba czytasz kolego to forum mało uważnie.

Jeśli jesteś w stanie wskazać post w którym przyczepiłem się do DTR lub czegoś innego to bardzo proszę wskaż.

Pokaż w którym miejscu podsycałem atmosferę wojenek jakie się tu toczą

Pokaż w którym poście ukazywałem mankamenty RBR-a z którego jestem jak na razie bardzo zadowolony.

Kupiłem kociołek u P. Wieśka i zawsze jak zwróciłem się o poradę czy pomoc to nigdy nie odmówił.

Nigdy mu niczego nie zarzuciłem w przeciwieństwie do innych i uważam że to co robi zasługuje na podziw bo nie sądzę żeby było wielu takich którym chciało by się przesiadywać przy kompie z telefonem w ręku i tłumaczyć, doradzać itd.

Zweryfikuj to co napisałeś na mój temat i zanim napiszesz takie bzdury o kimś zastanów się przynajmniej trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko - może być również skrótem od EKONOMICZNY, jak w przypadku popularnego zwrotu "ekogroszek";)

 

Wyrwałeś jedno zdanie z całości mojej wypowiedzi i robisz ferment. Pytanie brzmi po co to robisz. Napisałem kilka moich spostrzeżeń, może do nich się odnieś ? A tak , to z tego Twojego postu nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Zweryfikuj to co napisałeś na mój temat i zanim napiszesz takie bzdury o kimś zastanów się przynajmniej trzy razy.

Kolego nie denerwuj się tak,takie są moje odczucia.O chęci "napalenia powietrzem" świadczą Twoje notoryczne wypowiedzi o puszczaniu opału w komin i zmniejszaniu nadmuchu.Tylko takich odczuć moja wypowiedź dotyczy,nic więcej.

 

Poprawiłem wypowiedź,tak aby jej pozostała część nie tyczyła się jedynie wymienionych nicków.Przepraszam.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie żebym wyjątkowo często pisał o temp. spalin.

Fakt, pisałem bo nie bardzo wiem jaka temp. jest w normie a chyba każdy chce w miarę ekonomicznie palić.

Napisałeś jednak zupełnie inne rzeczy. Powtarzam jeszcze raz.

Pokaż posty w których podsycałem awanturniczą atmosferę forum, w których wytykałem wady kotła, czepiałem się braku jakiś certyfikatów.

Gdzie one są???

Ja wiem że to łatwo siedząc przy klawiaturze oczerniać kogoś bo pewnie prosto w oczy nie ma odwagi ale gdybyś czytał dokładniej forum to zauważył byś że nigdy złego słowa nie powiedziałem na temat Karoki czy Minertu i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek narzekał na kocioł jaki zakupiłem.

A to że czasem coś zapytam to tylko po to żeby się czegoś dowiedzieć i może zapamiętać jak się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie przypominam sobie żebym wyjątkowo często pisał o temp. spalin.

Fakt, pisałem bo nie bardzo wiem jaka temp. jest w normie a chyba każdy chce w miarę ekonomicznie palić.

Napisałeś jednak zupełnie inne rzeczy. Powtarzam jeszcze raz.

Pokaż posty w których podsycałem awanturniczą atmosferę forum, w których wytykałem wady kotła, czepiałem się braku jakiś certyfikatów.

Gdzie one są???

Ja wiem że to łatwo siedząc przy klawiaturze oczerniać kogoś bo pewnie prosto w oczy nie ma odwagi ale gdybyś czytał dokładniej forum to zauważył byś że nigdy złego słowa nie powiedziałem na temat Karoki czy Minertu i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek narzekał na kocioł jaki zakupiłem.

A to że czasem coś zapytam to tylko po to żeby się czegoś dowiedzieć i może zapamiętać jak się uda.

 

Powyżej dopisałem o co mi chodziło.Nie chciałem Waszych nicków powiązać z całą wypowiedzią.Rozdzieliłem,poprawiłem,przeprosiłem.Wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałeś jedno zdanie z całości mojej wypowiedzi i robisz ferment. Pytanie brzmi po co to robisz. Napisałem kilka moich spostrzeżeń, może do nich się odnieś ? A tak , to z tego Twojego postu nic nie wynika.

 

Całość Twojej wypowiedzi sprowadza się do obawy, że brak badań, o których Cię nie poinformowano może spowodować zamknięcie Twojej kotłowni na przysłowiową kłódkę - kiedy rządzący dojdą ostatecznie do wniosku, że węgiel jest ble. Ja Cię rozczaruję. Węgiel jest naprawdę ble. Z tego typu wypowiedzi wychodzi bowiem hipokryzja, która chce być zasłonięta certyfikatami, znakami jakości itd. Piec Eko, węgiel eko... Chciałeś mnieć spokój - trzeba było grzać gazem, płacić więcej i nie trząść teraz doopą. Gwarantuję Ci, że jeśli nasi oświeceni, wszystkowiedzący politycy uznają pod wpływem lobby gazowego, prądowego i innych ekologów, że czas kończyć z węglem w domach jednorodzinnych - to wytną wszystkie piece bez litości. Bez znaczenia będzie czy to kocioł klasy A, B, C czy "sre". Do tego czasu jednak droga daleka. Podejrzewam, że Twój aktualny kocioł dawno będzie już pocięty i przetopiony w zakładach Mittala na żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu;) - a przytoczysz podstawę prawną, która umożliwia sprzedawcy wpływanie na ostateczny kształt produktów wychodzących od producenta???

 

A znasz coś takiego jak niezgodnośc towaru z umową.

DTR chyba nie jest produktem - a tylko dokumentacja do produktu, jesli w dtr jest bląd to według mnie powinien byc poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
@lestek27 przecież nie musisz się tłumaczyć !

 

@Novy! kolego daj już spokój nie zachowuj się jak Macierewicz ...

 

Napisałem tylko jak to wygląda.najpierw prośby o pomoc,sielanka,a wystarczy że pojawia się kilku krzykaczy -i już się zaczynają domysły,podejrzenia.

Ehh...idzie sroga zima,kupować opał,a nie czytać pierdoły :)End.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Całość Twojej wypowiedzi sprowadza się do obawy, że brak badań, o których Cię nie poinformowano może spowodować zamknięcie Twojej kotłowni na przysłowiową kłódkę - kiedy rządzący dojdą ostatecznie do wniosku, że węgiel jest ble. Ja Cię rozczaruję. Węgiel jest naprawdę ble. Z tego typu wypowiedzi wychodzi bowiem hipokryzja, która chce być zasłonięta certyfikatami, znakami jakości itd. Piec Eko, węgiel eko... Chciałeś mnieć spokój - trzeba było grzać gazem, płacić więcej i nie trząść teraz doopą. Gwarantuję Ci, że jeśli nasi oświeceni, wszystkowiedzący politycy uznają pod wpływem lobby gazowego, prądowego i innych ekologów, że czas kończyć z węglem w domach jednorodzinnych - to wytną wszystkie piece bez litości. Bez znaczenia będzie czy to kocioł klasy A, B, C czy "sre". Do tego czasu jednak droga daleka. Podejrzewam, że Twój aktualny kocioł dawno będzie już pocięty i przetopiony w zakładach Mittala na żyletki.

 

Sebsa,co niektórzy myślą palić tym kotłem dłużej niż 7-10lat.

Nie wyprowadzaj ich z błogiego snu.Co do reszty wypowiedzi,pełna zgoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że stawiasz mnie w jednym rzędzie z osobami, z których wypowiedziami się zdecydowanie nie zgadzam i których poglądów na w/w tematy nie podzielam i o ile dobrze pamiętam nie raz podkreśliłem to na forum.

Forum jest po to żeby pytać jeśli się czegoś nie wie a ja pytam bo nie wiem jeszcze wielu rzeczy. Ty odrazu stwierdzasz że chcę napalić powietrzem bo zapytałem o temp. spalin. Jak chcesz doradzić to odpowiadaj normalnie bez szyderczego wyśmiewania. Też kiedyś zacząłeś palić w kotle z podajnikiem.

A przede wszystkim nie oczerniaj ludzi zwłaszcza że nie doczytujesz dokładnie co piszą bo włąśnie takie zachowanie podsyca niemiłą atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lestek27 przecież nie musisz się tłumaczyć !

 

@Novy! kolego daj już spokój nie zachowuj się jak Macierewicz ...

 

Wiem że nie muszę ale irytuje mnie jak ktoś nie przeczytał prawie nic z tego co napisałeś a ocenia Cię po tym że pytasz bo jeszcze niewiele umiesz odnośnie palenia w takich kotłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie zmienia to faktu że stawiasz mnie w jednym rzędzie z osobami, z których wypowiedziami się zdecydowanie nie zgadzam i których poglądów na w/w tematy nie podzielam i o ile dobrze pamiętam nie raz podkreśliłem to na forum.

Forum jest po to żeby pytać jeśli się czegoś nie wie a ja pytam bo nie wiem jeszcze wielu rzeczy. Ty odrazu stwierdzasz że chcę napalić powietrzem bo zapytałem o temp. spalin. Jak chcesz doradzić to odpowiadaj normalnie bez szyderczego wyśmiewania. Też kiedyś zacząłeś palić w kotle z podajnikiem.

A przede wszystkim nie oczerniaj ludzi zwłaszcza że nie doczytujesz dokładnie co piszą bo włąśnie takie zachowanie podsyca niemiłą atmosferę.

Słuchaj,kilkakrotnie pytałeś,doświadczeni użytkownicy odpisywali,lestek robisz nie tak.A ty dalej swoje.Napisałem Ci wtedy,że w tym czasie można by pomóc komuś innemu.Za kilka postów zrobiłeś znów po swojemu i dalej temat o puszczaniu w komin.To co można pomyśleć o takiej postawie?Ja też tak robię,różnimy się Tym,że ja testuję,wyciągam wnioski,i do błędów-przynajmniej staram się nie wracać :)

Kolega sebsa napisał do mnie powyżej.Część wypowiedzi mimowolnie,dotyczy również Ciebie.Przeczytaj,zrozum.I dajmy już spokój.

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...