Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja odpowiem krótko:

Dla mnie najważniejsze żeby w domciu było ciepło i kocioł mało palił , do tego nie ma dymku z komina i sąsiedzi myślą iż opalam gazem .:)

Gwarancję mam 5 latek i pomoc sprzedawców na forum wiec czuje się bezpiecznie.

Nie szukam sensacji i przekonania iż źle kupiłem bo kupiłem dobrze i po długiej analizie oraz rozmowach z użytkownikami tel.

Też myślałem ,że nie może być tak żeby wszyscy byli zadowoleni i podpadało mi iż tylko pierdoły uzytkownikom przeszkadzają(np.głośna praca ,mały popielnik,drobne awarie itp) teraz doświadczam również zadowolenia i dzielę się tym na forum.

Nie chcecie nie wierzcie ale moja Małżonka też zadowolona a to najważniejsze :)

Cały dom podłogówka i to tez dobrze zrobiłem bo opinie były różne ale trzeba słuchać samego siebie przede wszystkim bo ilu doradców tyle opinii.

My uzytkownicy piecami nie handlujemy i nie mamy z tego żadnych korzyści poza ciepłem w domciu.

Oczywiście jest parę rzeczy co trzeba przerobić w mojej instal.i jestem tego świadom po 1 sezonie i jak znajde fachmana to mi to zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość Twojej wypowiedzi sprowadza się do obawy, że brak badań, o których Cię nie poinformowano może spowodować zamknięcie Twojej kotłowni na przysłowiową kłódkę - kiedy rządzący dojdą ostatecznie do wniosku, że węgiel jest ble. Ja Cię rozczaruję. Węgiel jest naprawdę ble. Z tego typu wypowiedzi wychodzi bowiem hipokryzja, która chce być zasłonięta certyfikatami, znakami jakości itd. Piec Eko, węgiel eko... Chciałeś mnieć spokój - trzeba było grzać gazem, płacić więcej i nie trząść teraz doopą. Gwarantuję Ci, że jeśli nasi oświeceni, wszystkowiedzący politycy uznają pod wpływem lobby gazowego, prądowego i innych ekologów, że czas kończyć z węglem w domach jednorodzinnych - to wytną wszystkie piece bez litości. Bez znaczenia będzie czy to kocioł klasy A, B, C czy "sre". Do tego czasu jednak droga daleka. Podejrzewam, że Twój aktualny kocioł dawno będzie już pocięty i przetopiony w zakładach Mittala na żyletki.

 

Po części przyznam Ci racje, ale kupując produkt chcesz się o nim trochę dowiedzieć i czytasz (lub nie czytasz), a ja zawsze DTR-kę czytam. Jednym z kryteriów wyboru kotła był ten dla Was G... warty certyfikat, dla mnie nie jest g.. warty. Czy to tak trudno pojąć? Kolejnym kryterium : dostęp do kotła po sieci - i to jest super. Trzecim kryterium: Wasze, użytkowników opinie o kotle - pozytywne opinie. Ja na chwile obecna nie wydałem żadnej opinii na temat kotła, a bron boże negatywnej. Napisałem, że się pali i napiszę jeszcze, że przy tych wysokich temperaturach za oknem u mnie kocioł pali mało opału (trochę sadzy w komorze jest, jednak sadze ze kiszenie kotła w obecnym czasie może skutkować wystąpieniem sadzy), temperatura spalin o której głośno na forum jest u mnie w normie (nie narzekam) :)

Napisałem, że opinie na temat kotła wydam po sezonie lub w trakcie jego trwania gdy nastaną chłodne dni (oby jak najpóźniej :)).

Kolego NOVY - nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo możesz, siedząc sobie przy komputerku.

I widzę, że siejesz na forum teorie spiskowe, bo kocioł się dobrze sprzedaje. ;) Oby tylko brzozy nie dorzucić do całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,kilkakrotnie pytałeś,doświadczeni użytkownicy odpisywali,lestek robisz nie tak.A ty dalej swoje.Napisałem Ci wtedy,że w tym czasie można by pomóc komuś innemu.Za kilka postów zrobiłeś znów po swojemu i dalej temat o puszczaniu w komin.To co można pomyśleć o takiej postawie?Ja też tak robię,różnimy się Tym,że ja testuję,wyciągam wnioski,i do błędów-przynajmniej staram się nie wracać :)

Kolega sebsa napisał do mnie powyżej.Część wypowiedzi mimowolnie,dotyczy również Ciebie.Przeczytaj,zrozum.I dajmy już spokój.

Pozdrawiam

 

Nie wiem czy doczytałeś ale byli i tacy którzy w kotle tragedii nie widzieli.

Zobacz w takim razie jak kocioł pracuje teraz (wiem że według Ciebie nie pracuje dobrze) i oceń.

Szczerze jestem ciekaw twojej oceny. Bez złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie wiem czy doczytałeś ale byli i tacy którzy w kotle tragedii nie widzieli.

Zobacz w takim razie jak kocioł pracuje teraz (wiem że według Ciebie nie pracuje dobrze) i oceń.

Szczerze jestem ciekaw twojej oceny. Bez złośliwości.

Widzisz teraz jak stabilnie działa układ,jak powtarzalnie?Jak w zegarku,im stabilniej tym lepiej.

Widzę,że posłuchałeś dobrych rad,CWU+miesz :)Teraz możesz sobie regulować tym trybem nawet temp.CWU.Jak przyjdzie zima i grzejniki zaczną pracować,powrót zrobi się cieplejszy i być może taki tryb pompy CWU, nie będzie już konieczny.Wszystko zależy od tego co masz w instalacji i jak chcesz aby pracowała.zaczekajmy do zimy,teraz kocioł nie ma co robić :)

Trzeba wyregulować podtrzymanie.

BTW,podniesienie nadmuchu poskutkowało?A no tak :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy doczytałeś ale byli i tacy którzy w kotle tragedii nie widzieli.

Zobacz w takim razie jak kocioł pracuje teraz (wiem że według Ciebie nie pracuje dobrze) i oceń.

Szczerze jestem ciekaw twojej oceny. Bez złośliwości.

,

Jak dla mnie to kocioł pali fatalnie i nie chodzi mi o temp. spalin :), a o potężne przebicia temperatury wody w kotle (od 38 do 65oC) to jest 27oC !!!

Wiem, jest ciepło, ale aż tyle? Zjechać z nadmuchem raczej nie, bo pewnie sadza. Wyrażam tylko swoją opinię, nie doradzę, bo nawet nie mam pomysłu co Ci doradzić. U mnie na grupowym przebicie max 7oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak mały minus tej CWU + miesz. Jak widzisz kocioł przebija temp. CO dosyć mocno i jak spadnie temp. CWU to dogrzewa. Wtedy obniża się temp. powrotu i załacza się pompa CWU co z kolei powoduje obniżenie temp. na kotle no i uruchamia się podajnik dmuchawa i td. Gdyby nie CWU + miesz to 4-drozny dogrzał by powrót i kocioł nie uruchamiał by się.

Ale ogólnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jest jednak mały minus tej CWU + miesz. Jak widzisz kocioł przebija temp. CO dosyć mocno i jak spadnie temp. CWU to dogrzewa. Wtedy obniża się temp. powrotu i załacza się pompa CWU co z kolei powoduje obniżenie temp. na kotle no i uruchamia się podajnik dmuchawa i td. Gdyby nie CWU + miesz to 4-drozny dogrzał by powrót i kocioł nie uruchamiał by się.

Ale ogólnie jest ok.

Trochę pochopne wnioski.

To,że kocioł przebija temp.CO nie jest wynikiem trybu CWU+miesz :)A jedynie wynikiem złych ustawień trybu podtrzymania (zmniejsz dawkę,wydłuż czas postokju-nie wiem,nie widzę palnika,próbuj)

Nie widzisz zalet tego trybu,hmm...Prócz dogrzewania powrotu,odbiera nadmiar ciepła do CWU,a tym samym nie włącza się pompa CWU i nie destabilizuje pracy kotła.:)

Kocioł jest w podtrzymaniu,pamiętaj o tym.

4D nie dogrzeje powrotu za free,zrozum to.Kocioł wyprodukuje więcej mocy na tę potrzebę,mówiąc kolokwialnie -psu w dupę :)A tak,produkuje nadmiar mocy,ale...ogrzewasz nim CWU,zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak mały minus tej CWU + miesz. Jak widzisz kocioł przebija temp. CO dosyć mocno i jak spadnie temp. CWU to dogrzewa. Wtedy obniża się temp. powrotu i załacza się pompa CWU co z kolei powoduje obniżenie temp. na kotle no i uruchamia się podajnik dmuchawa i td. Gdyby nie CWU + miesz to 4-drozny dogrzał by powrót i kocioł nie uruchamiał by się.

Ale ogólnie jest ok.

 

Jeśli jesteś zadowolony to OK.

Ja zastosowałem także dogrzewanie powrotu poprzez zastosowanie pompy CWU + Mieszająca. Miałem także wyższe podbicia temp., ale do max 10oC.

Wczoraj wyłączyłem ten tryb pracy pompy i dogrzewam powrót przez 4D. Jest bardziej stabilnie i tak zostaje.

Masz mniejszy kocioł i jego pojemność wodna jest mniejsza, stąd mogą wystąpić takie podbicia. Mogą, ale aż takie być nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jeśli jesteś zadowolony to OK.

Ja zastosowałem także dogrzewanie powrotu poprzez zastosowanie pompy CWU + Mieszająca. Miałem także wyższe podbicia temp., ale do max 10oC.

Wczoraj wyłączyłem ten tryb pracy pompy i dogrzewam powrót przez 4D. Jest bardziej stabilnie i tak zostaje.

Masz mniejszy kocioł i jego pojemność wodna jest mniejsza, stąd mogą wystąpić takie podbicia. Mogą, ale aż takie być nie powinny.

 

Chciałbym zobaczyć wykresy.Przepraszam,Ty naprawdę nie rozumiesz zasady działania 4D. Wydaje Ci się że 4D to perpettum mobile,że kocioł na potrzeby jego działania nie produkuje więcej mocy.Niech tak zostanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pochopne wnioski.

To,że kocioł przebija temp.CO nie jest wynikiem trybu CWU+miesz :)A jedynie wynikiem złych ustawień trybu podtrzymania (zmniejsz dawkę,wydłuż czas postokju-nie wiem,nie widzę palnika,próbuj)

Nie widzisz zalet tego trybu,hmm...Prócz dogrzewania powrotu,odbiera nadmiar ciepła do CWU,a tym samym nie włącza się pompa CWU i nie destabilizuje pracy kotła.:)

Kocioł jest w podtrzymaniu,pamiętaj o tym.

4D nie dogrzeje powrotu za free,zrozum to.Kocioł wyprodukuje więcej mocy na tę potrzebę,mówiąc kolokwialnie -psu w dupę :)A tak,produkuje nadmiar mocy,ale...ogrzewasz nim CWU,zgadza się?

 

I znowu dopowiadasz coś czego nie powiedziałem.

Widzę zalety o których mówisz. Widze też sytuację o której pisałem ja. Gdzyby pompa nie usiłowała dogrzać powrotu do temp. załączenia pompy mieszającej to kocioł nie uruchamiał by się. Nie powiedziałem że praca pompy CWU + miesz. jest powodem przebijania tem. na kotle. Przebija po jest ceramika która jak się nagrzeje to oddaje ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części przyznam Ci racje, ale kupując produkt chcesz się o nim trochę dowiedzieć i czytasz (lub nie czytasz), a ja zawsze DTR-kę czytam. Jednym z kryteriów wyboru kotła był ten dla Was G... warty certyfikat, dla mnie nie jest g.. warty. Czy to tak trudno pojąć? Kolejnym kryterium : dostęp do kotła po sieci - i to jest super. Trzecim kryterium: Wasze, użytkowników opinie o kotle - pozytywne opinie. Ja na chwile obecna nie wydałem żadnej opinii na temat kotła, a bron boże negatywnej....

 

Ja akurat nie mam u siebie RBR-a:). Nie wypowiadam się więc na temat jego funkcjonalności. Widziałem go na żywo po raz pierwszy 2 tygodnie temu w siedzibie E-S w Kutnie. Mam za to super, hiper, zajefajny sterownik ecoal;). Mam go w zestawie z innym piecem. Mam szczęście, że piec o mocy 26kW, który grzeje tyłki mojej rodzinie został faktycznie przebadany w Zabrzu. Ale czy przez to pali mniej - nie sądzę;). Może mi nie zamkną kotłowni - jak machnę papierem przed oczami funkcjonariuszy służby ochrony środowiska czy jak to nazwią. Bo że coś takiego powstanie to raczej pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Jak dla mnie to kocioł pali fatalnie i nie chodzi mi o temp. spalin :), a o potężne przebicia temperatury wody w kotle (od 38 do 65oC) to jest 27oC !!!

Wiem, jest ciepło, ale aż tyle? Zjechać z nadmuchem raczej nie, bo pewnie sadza. Wyrażam tylko swoją opinię, nie doradzę, bo nawet nie mam pomysłu co Ci doradzić. U mnie na grupowym przebicie max 7oC.

Przebijanie temperatury to w większości przypadków brak odpowiedniego odbioru ciepła. Wielu doświadczonych userów pisze, że przy takich temperaturach tylko tryb manualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyregulowania podtrzymania to chyba faktycznie jest trochę nie tak bo widzę że podbija temp. po krótkiej pracy w podtrzymaniu.

Tylko jak miałem dłuższy czas postoju to zdarzało się że wygasł. Jak podawałem mniej to się zapadał żar na palniku więc musiałem trochę zwiększyć dawkę i skrócić czas postoju żeby nie zgasł. To kwestia opału bo jak wczesniej paliłem kiepskim opałem to dłuzej mógł odpoczywać. Uchyliłem też drzwi wyczystki żeby zniwelować zapadanie żaru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
. Może mi nie zamkną kotłowni - jak machnę papierem przed oczami funkcjonariuszy służby ochrony środowiska czy jak to nazwią. Bo że coś takiego powstanie to raczej pewne.

Jestem gotów zapłacić 30-40% więcej za ogrzewanie,przy dotacjach do gazu czy oleju,aby już nie wąchać syfu z kominów sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć wykresy.Przepraszam,Ty naprawdę nie rozumiesz zasady działania 4D. Wydaje Ci się że 4D to perpettum mobile,że kocioł na potrzeby jego działania nie produkuje więcej mocy.Niech tak zostanie.

Pozdrawiam.

 

Czy ty naprawdę zjadłeś wszystkie rozumy i musisz każdego krytykować! Ja pisze swoje uwagi, a czy one się Tobie podobają czy nie to już .... Ja doskonale rozumiem działanie zaworu 4D, to Ty chyba nie ogarniasz tematu. Tobie się wydaje a ja wiem. I taka jest między nami różnica. Musisz wszystkich atakować i udawać,m że jesteś mądrzejszy ??? !!!. Odpuść .

Od 30 lat ogrzewam dom kotłem na węgiel (chyba 5 z kolei) a w miedzy czasie gazowym i nie ucz mnie jak to robić, bo za cienki jesteś, a tylko Twoje EGO cie przerosło i zbyt WYYYYSOKA samoocena.

Proszę nie cytuj moich postów i nie komentuj. Może choć tytle zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyregulowania podtrzymania to chyba faktycznie jest trochę nie tak bo widzę że podbija temp. po krótkiej pracy w podtrzymaniu.

Tylko jak miałem dłuższy czas postoju to zdarzało się że wygasł. Jak podawałem mniej to się zapadał żar na palniku więc musiałem trochę zwiększyć dawkę i skrócić czas postoju żeby nie zgasł. To kwestia opału bo jak wczesniej paliłem kiepskim opałem to dłuzej mógł odpoczywać. Uchyliłem też drzwi wyczystki żeby zniwelować zapadanie żaru:)

 

Masz taki węgiel i to jest przyczyna wygaszania.

U mnie podtrzymanie to:4; 80; 30; 3 ; 46. I takie ustawienia mam dobre. Może wydłużę jeszcze czas postoju do 90 lub 100min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...