Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Hydraulicy chcieli rozkręcić łączenie podajnika z piecem, ale stwierdzili, że jest tam czerwony silikon, który chyba również wytłumia hałas i nie chcieli go odrywać (bo podobno mocno trzyma). Nie wiem, gdzie jeszcze należy wytłumić i kluczowe pytanie: dlaczego nie jest to robione fabrycznie przez producenta/ew. dlaczego brak instrukcji dodatkowych czynności wytłumiających?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no niestety buczenie słychać zwłaszcza jak się kończy paliwo w zasobniku było już kilka razy na forum o odizolowaniu silnika od przekładni poprzez zastosowanie sprzęgła, ale to są pół środki takie odizolowanie powinien zapewnić producent napędu (i postarać się powinien o to producent pieca) i tłumaczenie że silnik jednofazowy zawsze będzie buczał nie jest żadną odpowiedzią na ten temat.

 

70 % to wina producenta podajnika (Ekoenergia), a 30 % to wina producenta kotła (Instalco).

Ani jednemu, ani drugiemu nie zależy na tym, żeby to wyciszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedź użytkowników pieca na temat głośnej jego pracy. Po zamontowaniu, pierwsze co rzuciło się w uszy, to donośne buczenie w całym domu! Po konsultacji ze sprzedającym (Karoka), zostały zakupione nie tyle zwykłe gumy jako podkładki, a profesjonalne maty wyciszające piece z podajnikiem (na niskie i głośne tony). No cóż, po dzisiejszej nocy ogromne rozczarowanie, bo nadal słychać, co prawda ciszej, ale jednak buczenie. Dodam, że dom projektowałam w taki sposób, aby kotłownia oddzielona była od części mieszkalnej. Tym samym, sypialnię mamy całkowicie po przeciwnej stronie względem kotłowni, a niestety, noc to oczekiwanie na następną porcję "buuu".

Proszę o darowanie sobie ew. wypowiedzi: "piec z podajnikiem musi buczeć", bo jeżeli musi, to producent wyraźnie winien podawać w instrukcji taką cechę użytkową. Ja niestety dowiedziałam się o - dla mnie kompletnie dyskwalifikującej produkt - cesze dopiero po zamontowaniu.

 

Ja u siebie też słyszę jak jest ciszej w domu ale nie zdarzyło mi się jeszcze obudzić w nocy z powodu buczenia silnika.

Ktoś tu na forum kiedyś pisał że pomogło (w sensie wyciszyło ten odgłos - nie zlikwidowało) włożenie pomiędzy silnik a przekładnię gumowej podkładi ok. 3mm i dokręcenie tak aby szczelina między silnikiem a przekładnia wynosiła ok. 1-2 mm.

Nie sprawdziłem osobiście bo mi to za bardzo nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem swój piec na gumowych podkładkach i nie słyszę buczenia. Jak jest bardzo cicho, a kotłownia jest nad kuchnią, to delikatnie słyszę.

 

Głośniej obok kotłowni chodzi zamrażarka BEKO.

 

Może trzeba coś gdzieś dokręcić, lub poluzować ?

 

A powiedzcie mi czy u Was dmuchawa sprawia wrażenie jakby łożysko szumiało?. Kolega ma OEP i ma to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem swój piec na gumowych podkładkach i nie słyszę buczenia. Jak jest bardzo cicho, a kotłownia jest nad kuchnią, to delikatnie słyszę.

 

Głośniej obok kotłowni chodzi zamrażarka BEKO.

 

Może trzeba coś gdzieś dokręcić, lub poluzować ?

 

A powiedzcie mi czy u Was dmuchawa sprawia wrażenie jakby łożysko szumiało?. Kolega ma OEP i ma to samo.

 

U mnie kociołek także stoi na gumowych podkładkach o grubości 1cm.

Co do dmuchawy to one chyba już tak mają. Też mi się wydawało że może coś nie tak jest z tą dmuchawą. Troszkę słychać pisk i szum.

Na wyższych obrotach przypomina nawet jazdę pociągu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poprosiłam tutaj o opinie nt. głośnej pracy pieca, aby ustalić, czy czasem nie jest to wada tego egzemplarza. Pojawiła się jedna wypowiedź, że pieca nie słychać w domu, a jedynie w pomieszczeniu nad. Domniemuję, że zatem się da!

Podkładki u mnie mają w sumie 1,5 cm, nie pomogło.

Z racji tego, że nie idę na kompromisy i chcę mieć produkty z najwyższej półki, z pewnością nie satysfakcjonuje mnie taka praca pieca.

I mam żal, zastanawiam się jeszcze do kogo, że nie poinformowano nas (głównie męża konsultującego zakup), że piec tak pracuje. Z pewnością wybór padłby na inny piec, gdzie silnika, przekładni, czy cokolwiek co wytwarza i przenosi hałas, nie słychać w części użytkowej domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie (kiedyś tam) serwisanta Ekoenergii okazało się, że jeden z gwintów od śrubek do mocowania do przekładni jest przekręcony. Dałem sobie z nim spokój. Niechcący poluzowałem drugą śrubę od mocowania silnika i .... słychać dziada (silnik) mniej - taki zbieg okoliczności. Zresztą serwisant jak był to usiłował właśnie śrubami zredukować odgłos buczenia. Wiem teraz, że tak nie da rady - ośka silnika też przenosi drgania, i zastanawiam się czy to nie ona powoduje te drgania, a jednocześnie buczenie zestawu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to buczeniepsuje ogólny bardzo pozytywny obraz. U mnie słychać buczenie, zonie nie przeszkadza ale ja akurat słyszę :-(

Zacznie być gorzej jak kocioł będzie miał co robić. Poczekam raczej do wiosny z ewentualnymi uszczelkami między przekładnia. Tak naprawdę wiele nie brakuje by buczenie nie było głośne, ale jednak na teraz trochę przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ta jedna cecha dla mnie jest dyskwalifikująca, to tak, jakby ktoś wchodził w butach do mojego domu. Jeszcze ok, gdyby stosowna informacja była umieszczana w instrukcji, ale tutaj kompletne milczenie.

Mąż dzwonił dzisiaj rano do znajomego, używa pieca, o którym myśleliśmy - bardzo popularnej firmy, ale skusiliśmy się opiniami w tym temacie nt. RBR. Wracając do znajomego - twierdzi, że żadnego buczenia nie słychać.

Cóż, liczę na podjęcie działań przez Sprzedawcę/Producenta, gdyż tak jak już wspomniałam, nie mogę zaakceptować takiej cechy pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak na razie nie przeszkadza więc nie ma co ruszać. Może rzeczywiście jak kocioł będzie miał co zimą robić to stanie się to bardziej dokuczliwe ale z drugiej strony to jak będzie tak buczał częściej to się człowiek może szybko przyzwyczai i przestanie na to zwracać uwagę:)

Wszystko wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ta jedna cecha dla mnie jest dyskwalifikująca, to tak, jakby ktoś wchodził w butach do mojego domu. Jeszcze ok, gdyby stosowna informacja była umieszczana w instrukcji, ale tutaj kompletne milczenie.

Mąż dzwonił dzisiaj rano do znajomego, używa pieca, o którym myśleliśmy - bardzo popularnej firmy, ale skusiliśmy się opiniami w tym temacie nt. RBR. Wracając do znajomego - twierdzi, że żadnego buczenia nie słychać.

Cóż, liczę na podjęcie działań przez Sprzedawcę/Producenta, gdyż tak jak już wspomniałam, nie mogę zaakceptować takiej cechy pieca.

 

A może odwiedź tego znajomego i sprawdź jak to jest u niego?

Wiesz jak to jest z ludzkimi odczuciami. To co dla Ciebie jest niedopuszczalne i irytujące dla niego może być wręcz niesłyszalne.

U mnie w pracy za ścianą jest kocioł gazowy który ogrzewa biuro i też go słyszę jak się załączy i grzeje.

U mnie w ciągu dnia nie słyszę prawie wcale (tylko jak się zrobi cicho) bo jak nie TV to radio to jeszcze kilka innych rzeczy hałasuje a w nocy nie budzi więc jest ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ta jedna cecha dla mnie jest dyskwalifikująca, to tak, jakby ktoś wchodził w butach do mojego domu. Jeszcze ok, gdyby stosowna informacja była umieszczana w instrukcji, ale tutaj kompletne milczenie.

Mąż dzwonił dzisiaj rano do znajomego, używa pieca, o którym myśleliśmy - bardzo popularnej firmy, ale skusiliśmy się opiniami w tym temacie nt. RBR. Wracając do znajomego - twierdzi, że żadnego buczenia nie słychać.

Cóż, liczę na podjęcie działań przez Sprzedawcę/Producenta, gdyż tak jak już wspomniałam, nie mogę zaakceptować takiej cechy pieca.

A ja zredukowalem to ciche buczenie, bo u mnie lodowka glosniej pracuje, poprzez polozenie mlotka gumowego na silnik podajnika, a trzonek oparlem(nie zaparlem), o sciane. Zrobie zdjecie wieczorem jak chcesz. W kazdym razie to ciche buczenie zredukowalem jeszcze z 80%:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ta jedna cecha dla mnie jest dyskwalifikująca, to tak, jakby ktoś wchodził w butach do mojego domu. Jeszcze ok, gdyby stosowna informacja była umieszczana w instrukcji, ale tutaj kompletne milczenie.

Mąż dzwonił dzisiaj rano do znajomego, używa pieca, o którym myśleliśmy - bardzo popularnej firmy, ale skusiliśmy się opiniami w tym temacie nt. RBR. Wracając do znajomego - twierdzi, że żadnego buczenia nie słychać.

Cóż, liczę na podjęcie działań przez Sprzedawcę/Producenta, gdyż tak jak już wspomniałam, nie mogę zaakceptować takiej cechy pieca.

 

Tak jak lestek27 pisze, odwiedź znajomego i zdaj relację ;)

A jaki to kocioł, jaki ma podajnik, przekładnię i silnik ? Znajomy może sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...