Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Jak czytam Wasze wypowiedzi to mam nieodparte wrażenie,że są tylko po to:

Co by tu zrobić i do czego się przyczepić by zwrócić ten kocioł

Zawsze coś nie pasuje.a to certyfikat,a to spalanie,a to hałas.

Rozumiem zawiedzenie,ale...jak się zdecydowaliście na kotłownię w domu to żaden kocioł na eko nie sprawi,że będzie cisza.Wyciszysz(nie uciszysz) silnik,będzie Ci przeszkadzało "chrupanie eko" itd.

Ale rozumiem,miałem wcześniej kocioł na olej :)Piękna sprawa.Tylko pochłonął masę kasy.Ale było cicho :)

 

Nie przesadzajmy, ja swojego nie oddam ;)

 

Koleżanka prosiła użytkowników o opinie, to swoją wyraziłem.

 

Mi "buczenie" nie przeszkadza jakoś szczególnie, chociaż wiem, że działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Jak czytam Twoje wypowiedzi to mam wrażenie, że masz problem z czytaniem postów ze zrozumieniem ostatnio swój post atakujący mnie w porę usunełeś bo chyba ktoś Ci na priva uświadomił, że w żaden sposób nie broniłem Zawijana juz o innych bredniach nie wspominając. Twoja obecnośc tutaj sprowadza się do atakowania personalnie osób wypowiadających się na wątku zwłaszcza jeśli są to wypowiedzi niepochlebne. Znajdź mi post w którym słowem wspomniałem o certfikacie? W jednym miejscu chwalisz się, że prowadzisz tyle a tyle kotłów potem po mojej wypowiedzi piszesz, że najpier proszę Cię o pomoc a potem zwracam się do Zawijana, mam jedną radę zanim coś napiszesz pomyśl najpierw bo masz zachowania na poziomie dziecka z podstawówki.

Napisałeś,że zwrócisz się do mnie o pomoc?Napisałeś.Potrzebujesz pomocy dziecka z podstawówki?;) Niczego nie usuwałem,zrobił to moderator.

W dyskusji o certyfikacie brałeś bardzo czynny udział,absolutnie nie wiedząc nawet o czym mowa.Mogę się mylić,ale zacznie się sezon i wytoczysz działa w stronę RBR-a.To nie jest atak,lecz moje zdanie.

Tak czy siak.

Tobie pomóc nie zamierzam,chyba nie ma nikogo, kto to zrobi tak abyś był zadowolony,czy zadowolona.Choć w pełni rozumiem rozczarowanie z tytułu opalania węglem.

Pozdrawiam,i nie dyskutuję więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

@Novy! - chcesz pomóc to zgłoś problem do ekoenergii i do producenta kotła , a nie pisz że wszyscy się uwzięli bo jest inaczej jak się Tobie wydaje.

Takimi postami jak Twój tylko nie potrzebnie podgrzewasz atmosferę i zaczynam podejrzewać że robisz to specjalnie !

 

Niczego nie podgrzewam.Kotły na eko hałasują.Mam okazję oglądać kilkanaście,które mają znajomi.Ci, którzy mają kotłownie w bryle budynku-mówią krótko.Słychać ich pracę.I tyle.

Ja napisałem krótko-mnie nie przeszkadza.Uważam,że produkt jest ok,buczenie w normie.Reszta opinii po sezonie. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie nie piszcie, że wibracje wywołane przez silnik i przenoszące się po instalacji, murach, etc.. sa OK, one (wibracje, buczenie) są mało delikatnie mówiąc wkórw...... . Oring w moim wypadku bardzo pomógł, a chrupanie groszku to norma w kotłach z podajnikami i tego nie zmienimy. To "chrupanie " mi nie przeszkadza, natomiast buczenie bardzo. :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Pisałem też posty w trakcie trwania batalii o certyfikacie ale nie odnosiłem się bezpośrednio do tego wątku co tylko powierdza, że czytasz po łebkach i jak Ci tylko coś nie pasuje to atakujesz personalnie osobę nie odnosząc się do treści.

Ok,nie było sprawy.Mam inne zdanie na ten temat.Ale jak uraziłem,przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą jednofazówki buczą a specyfikacja budowy takich pieców powoduje, że dźwięk ten jest wzmacniany przez zasobnik i dalej przenoszony rurami, adam ma tylko podłogówkę więc może to powoduje, że dźwięk się tak nie przenosi. Dlatego odizolowanie drgań silnika powinno pomóc.

 

http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca,3

 

Przecież tam jest silnik gwiazda trójkąt a więc można wywalić kondensator i podpiąć pod trzy fazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie właśnie dlatego Ekoenergia to olewa, bo jest małe ciśnienie na nich. Jakby pojeździli trochę po Polsce to może by się czegoś nauczyli.

Instalco też nie jest bez winy, bo powinni jakoś to na producencie palnika wymóc.

Nie tylko INSTALCO montuje palniki EKOENERGIA w swoich kotłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem RBR-a. Mam pytanko. Jaka powinna być temperatura na kominie? U mnie na sterowniku pokazuje 98-102 stopnie. Nie jest przypadkiem za duża? Nie mieszkam jeszcze w domu więc nie mam nawet czasu pobawić się parametrami. Mógłby mi ktoś podać jakie ma ustawienia na taką porę jak ta obecnie?

Parter ma w podłogówce i temperaturę mam ustawioną na 21stopni a poddasze mam w grzejnikach tradycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring nic nie daje, sprawdziłem u siebie.

 

Daje i to dużo. Może nie założyłeś centrycznie. Nawet żona mówi, że teraz w porównaniu z okresem przed modyfikacji jest już bardzo dobrze, choć troszkę słychać :)

Ja ten patent od mark3k zamontowałem z tydzień temu, bo podajnik (wibracje silnika) strasznie hałasował.::p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje i to dużo. Może nie założyłeś centrycznie. Nawet żona mówi, że teraz w porównaniu z okresem przed modyfikacji jest już bardzo dobrze, choć troszkę słychać :)

Ja ten patent od mark3k zamontowałem z tydzień temu, bo podajnik (wibracje silnika) strasznie hałasował.::p

 

Jeżeli to możliwe to zrób zdjęcie i zaznacz, gdzie ta podkładka jest. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

p.Wieśku, wklejam obiecane zdjęcie umieszczenia czujnika spalin.

[ATTACH=CONFIG]218838[/ATTACH]

 

I jeszcze obiecany patent z młotkiem :D.

 

[ATTACH=CONFIG]218839[/ATTACH]

Czy ta śruba czy coś widoczne na tej części rury pod czujnikiem to od tego szybra ?

Może to powodować rozproszenie strugi czy skierowanie jej w jakimś kierunku, efektem mogą być takie odczyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zredukowalem to ciche buczenie, bo u mnie lodowka glosniej pracuje, poprzez polozenie mlotka gumowego na silnik podajnika, a trzonek oparlem(nie zaparlem), o sciane. Zrobie zdjecie wieczorem jak chcesz. W kazdym razie to ciche buczenie zredukowalem jeszcze z 80%:).

Ten trzonek musialby byc bardzo dlugi, chyba ze u Ciebie silnik podajnika jest najwyzej 20 cm od sciany. Nie zostawiles odstepu do sciany co najmniej pol metra?? A co w sytuacji, kiedy przyjdzie wyciagnac podajnik czy slimak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta śruba czy coś widoczne na tej części rury pod czujnikiem to od tego szybra ?

Może to powodować rozproszenie strugi czy skierowanie jej w jakimś kierunku, efektem mogą być takie odczyty.

 

Mysle, ze ta sruba to po prostu "zaslepka" po wczesniejszym fabrycznym miejscu montazu czujnika. Jesli jest zbyt dluga i wystaje dosc sporo do wnetrza czopucha, do tego oklejona jest czymkolwiek, to tak jak karoka65 wspomnial, moze rozpraszac struge spalin na boki, lub wrecz powodowac zawirowanie. Usun przynajmniej na probe ta srube i otwor zaklej silikonem wysokotemperaturowym. Jesli temperatura spalin wzrosnie...przyczyna jest znana. A jesli to rzeczywiscie oska szybra to tym bardziej powoduje on (szyber) skierowanie strugi spalin ku krawedziom czopucha i sam czujnik jest wtedy w 'neutralnym" temperaturowo punkcie.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...