Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy fachowcy od silników wiecie, że podłączając silnik 3-fazowy do napięcia 230V AC jednofazowego tracicie na mocy silnika ok 65% i to w najlepszym razie. Czyli chcąc uzyskać moc silnika 1-fazowego 180W trzeba zamontować silnik 3-fazowy o mocy ok. 500W (chyba jest taki w ofercie).

Sądzicie, że jest to 1 do1. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Ehh..Panowie,że Wam tu nie szkoda czasu na takie pierdółki.Myślałem,że będzie tutaj można wymienić ciekawe spostrzeżenia o tym kotle,i możliwościach jakie daje ten kocioł w duecie ze sterownikiem.Jest tyle ciekawych i godnych zastanowienia spraw.A tu ciągle,certyfikaty,potem silniki,buczenie i tak w kółko...

No nic ,ja się żegnam,(ku uciesze kalio i innych,którzy robią wszystko aby ten wątek tak wyglądał).

Jak kogoś uraziłem,to nie miałem zamiaru.Spadam,szkoda tu mego czasu.Miłych gadek o silnikach.Powodzenia.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy link to silnik 1-fazowy, dokładnie taki jaki posiadam, tylko kolor inny.

Drugi nie będzie pasował ze względu na sposób mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy fachowcy od silników wiecie, że podłączając silnik 3-fazowy do napięcia 230V AC jednofazowego tracicie na mocy silnika ok 65% i to w najlepszym razie. Czyli chcąc uzyskać moc silnika 1-fazowego 180W trzeba zamontować silnik 3-fazowy o mocy ok. 500W (chyba jest taki w ofercie).

Sądzicie, że jest to 1 do1. ;)

 

Dokładnie tak jak napisał adkwapniewski.

 

Ja dobrze o tym wiem, choć nie jestem fachowcem od silników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisane z tabliczki:

SEMKh63-4C2/8021

Sprawdź na stronie Besela, powinno wystarczyć.

Niestety, zdjęcia w tym momencie nie wsawię.

U mnie na tabliczce BESEL SEMKh 03 - 4A2 / 8021 w połączeniu z ARDEO nie jest głośny, ale niby 0,09 kW a na mierniku mocy 0,245kW a po dwóch minutach ciągłej pracy 0,265 kW bez pracy pompy, można odliczyć kilka wat na sterownik. Obecnie przy 1 pompce w trybie ciągłym wychodzi 0,8 - 0,9 kW na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bes sęsu" po co silnik 3F podłączać do 1F ? Jak już ktoś kupi 3F to podłączy przez jakiś stycznik czy przekaźnik - tak ja to widzę :)

Zresztą jak się podłączy 3F do 1F z kondziorem to nie będzie buczał przy takiej pracy (co jakiś czas - podajnik) ? :)

 

I bardzo dobrze to widzisz. Napisałem post tylko dlatego, że część userów twierdzi, że "większość" silników w podajnikach to silniki 3-fazowe podłączone do jednej fazy. Co oczywiście jest totalna bzdurą. Chyba, że ktoś w komórce robi sobie takie przeszczepy dla sportu ?.... :)

I oczywiście będzie brzęczał, buczał, wibrował, bo wirnik będzie obracał się nie w polu kołowym, a eliptycznym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tabliczce BESEL SEMKh 03 - 4A2 / 8021 w połączeniu z ARDEO nie jest głośny, ale niby 0,09 kW a na mierniku mocy 0,245kW a po dwóch minutach ciągłej pracy 0,265 kW bez pracy pompy, można odliczyć kilka wat na sterownik. Obecnie przy 1 pompce w trybie ciągłym wychodzi 0,8 - 0,9 kW na dobę.

 

W symbolu silnika masz 63, bo 03 nie ma takiego modelu i będzie to silnik o mocy 180W.

90W mają silniki o oznaczeniu SEMKh56-4C2 i chyba stare oznaczenie firmy Besel: SKg56-4B

Cd. SKg56-4B - to standardowe wykonanie silnika kołnierzowego, a SEMKh63-4C2/8021 - silnik o zwiększonym momencie rozruchowym.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał adkwapniewski.

 

Ja dobrze o tym wiem, choć nie jestem fachowcem od silników ;)

Też nie jestem fachowcem ale gdzieś słyszałem że silnik tak przerobiony traci około 30% co wcale nie znaczy że tak jest.

Nie jest to chyba trudne aby to wyszukać, jednak jak wyżej napisano nie zmienia się silnika tylko po to by go przerabianać na 220V a po to by go podłączyć na 3 fazy i tak jak wcześniej pisałem nie każdy coś takiego zrobi bo nie każdy ma te 3 fazy w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze to widzisz. Napisałem post tylko dlatego, że część userów twierdzi, że "większość" silników w podajnikach to silniki 3-fazowe podłączone do jednej fazy. Co oczywiście jest totalna bzdurą. Chyba, że ktoś w komórce robi sobie takie przeszczepy dla sportu ?.... :)

I oczywiście będzie brzęczał, buczał, wibrował, bo wirnik będzie obracał się nie w polu kołowym, a eliptycznym. ;)

Napisz tak jak faktycznie jest że to ja napisałem a nie owijaj w ...... Napisałem co widziałem i tego się nie wyprę a jeżeli coś kwestionujesz w mojej wypowiedzi to proszę to adresować do nie a nie do "części userów"

Reszta twojej wypowiedzi bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tak jak faktycznie jest że to ja napisałem a nie owijaj w ...... Napisałem co widziałem i tego się nie wyprę a jeżeli coś kwestionujesz w mojej wypowiedzi to proszę to adresować do nie a nie do "części userów"

Reszta twojej wypowiedzi bez komentarza.

 

Nie tylko Ty napisałeś, jeszcze ktoś napisał, stąd moja wypowiedź : userzy i bez podtekstów, ani obrażania z mojej strony. Problemem było Twoje stwierdzenie , że "większość" silników itd... Nie ma co się obrażać, chciałem przedstawić bezsens takiego rozwiązania (3F na 1F + kondek).

Moja wypowiedź: "I oczywiście będzie brzęczał, buczał, wibrował, bo wirnik będzie obracał się nie w polu kołowym, a eliptycznym." to wynika z budowy i funkcjonowania maszyn elektrycznych i nie jest moim wymysłem. :)

Mam nadzieję, że już wszystko jest jasne.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na lekcji elektrotechniki padło pytanie: czemu transformator buczy??

"Jakbyś miał 50 okresów na sekundę, to też byś buczał".

Może w tym jest przyczyna głośnej pracy :D .

 

Tak zapytam, wszyscy zwracaliście u mnie, na za niską temperaturę spalin, czym to dla pieca, sterownika było szkodliwe??

W domu miałem ciepło, cwu miałem ciepłe, spalanie eko na razie nie wiem jakie było, bo jeszcze nie mam doświadczenia, na palniku było ok,

to czemu nie mogłem mieć takich niskich temp. spalin??

 

Jeżeli tylko dla prawidłowej pracy sterownika, to i tak sterownik sobie poradził, bo miałem ciepło.

No chyba że przy bardziej ujemnych temperaturach, i większym odbiorze ciepła, sterownik by sobie nie poradził???

Nie można tych spalin trochę dłużej przytrzymać w piecu, by więcej ciepła oddały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mark3k raczej pdaje to jako argument, że raczej nie są w podajnikach stosowne silniki 3f bo to nie miałoby logiczego uzasadnienia, bo te silniki musiałyby być o 3 krotnie wyższej mocy niż zastosowanie po prostu 1f.

 

W czasie ostatnej rozmowy telefonicznej z tatą na temat buczenia zdradził mi, że wpadł na pomysł, żeby dać oring ;), zapewniam Was, że wpadł na to niezależnie bo forum nie czyta (nie ma neta) a ja mu o tym nie wspominałem, że tak tu piszecie, oringi ma jeszcze ze swojej cieżarówki, 40 lat był kierowcą ośrodka transportu leśnego, a w lesie 40 tonowym zestawem trzeba się czasem nakombinować, kiedyś zestawów ze skrętnym tylnym mostem nie było.

 

Ja niezmiennie bedę obstawiał sprzęło kłowe, będę po koniec listopada w polsce może uda się wyrobić, może ktoś podać na forum rozmiar piasty silnika ( 11mm?)

 

Wał silnika ma wymiar: fi = 11mm j6 + klin o szerokości 4h9 i wysokości: 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na lekcji elektrotechniki padło pytanie: czemu transformator buczy??

"Jakbyś miał 50 okresów na sekundę, to też byś buczał".

Może w tym jest przyczyna głośnej pracy :D .

 

Tak zapytam, wszyscy zwracaliście u mnie, na za niską temperaturę spalin, czym to dla pieca, sterownika było szkodliwe??

W domu miałem ciepło, cwu miałem ciepłe, spalanie eko na razie nie wiem jakie było, bo jeszcze nie mam doświadczenia, na palniku było ok,

to czemu nie mogłem mieć takich niskich temp. spalin??

 

Jeżeli tylko dla prawidłowej pracy sterownika, to i tak sterownik sobie poradził, bo miałem ciepło.

No chyba że przy bardziej ujemnych temperaturach, i większym odbiorze ciepła, sterownik by sobie nie poradził???

Nie można tych spalin trochę dłużej przytrzymać w piecu, by więcej ciepła oddały??

 

Można obniżyć temperaturę spalin, ale może sobie uwalić (zawilgocić) komin, a to już dość przykra sprawa. Chyba, że masz komin z kwasiury jak gazownicy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można obniżyć temperaturę spalin, ale może sobie uwalić (zawilgocić) komin, a to już dość przykra sprawa. Chyba, że masz komin z kwasiury jak gazownicy...:)

 

Nie tylko komin ale także kocioł, nie mówiąc już o częstszym czyszczeniu.

A swoją drogą ciekawe czemu przy tak niskich temperaturach spalin sterownik nie wyłączył kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałem to, co napisałem kiedyś na innym forum.

 

 

Do sterowania silnikiem trójfazowym, należy wybrać przekaźniki (styczniki) dostosowane do napięcia między-fazowego 400V.

 

Dodatkowo należy silnik trójfazowy wyposażyć w następujące zabezpieczenia:

1 - zwarciowe

2 - przeciążeniowe

3 - zanikowe

Zwarciowe i przeciążeniowe realizowane są np. poprzez wyłącznik silnikowy typu M250 z modułem pomocniczym.

Zanikowe to stycznik 3-fazowy połaczony ze stykami pomocniczymi z M250.

Możesz zastosować gotowy moduł Moelera lub Siemensa czyli 2 w 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...