Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A czy fachowcy od silników wiecie, że podłączając silnik 3-fazowy do napięcia 230V AC jednofazowego tracicie na mocy silnika ok 65% i to w najlepszym razie. Czyli chcąc uzyskać moc silnika 1-fazowego 180W trzeba zamontować silnik 3-fazowy o mocy ok. 500W (chyba jest taki w ofercie).

Sądzicie, że jest to 1 do1. ;)

 

Nikt tu nie kombinuje aby podłączać silnik 3f do 1f bo to nie ma sensu

 

sens ma wymienienie silnika 1f na 3f i podpiecie go do 3f lub falownika

 

widziałem podajnik z silnikiem G/T z kondensatorem - jeśli silnik jest tańszy, to jak ktoś sprzedaje kotły po 4000 to na czym się da to się oszczedza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Besel robi identyczne 3F jak te które są w przekładniach kotłów.

O ile pamiętam ceny są podobne.

Jeden z kolegów na forum ma taki zamontowany.

Jest elektrykiem także dla niego nie był to żaden problem.

 

Widzisz a ja dzisiaj rozmawiałem PH z besela i silnik montowany w katalogu 0,18kW 230V - kosztuje 290 cos netto natomiast silnik 0,12kW 400V o odpowiednim momencie z zabezpieczeniem termicznym kosztuje 206 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj zaktualizować oprogramowanie sterownika, ale nie udało mi się uzyskać połączenia między lapkiem a sterownikiem.

Czy przyczyną może być przejściówka jaka zastosowałem z RS232 na USB? Nadmienię, że jeszcze nie aktualizowałem oprogramowania. Z opisu wygląda to banalnie łatwo, ale wystąpił problem, który opisałem , aha porty do wyboru miałem 2 , ale na każdym było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie kombinuje aby podłączać silnik 3f do 1f bo to nie ma sensu

 

sens ma wymienienie silnika 1f na 3f i podpiecie go do 3f lub falownika

 

widziałem podajnik z silnikiem G/T z kondensatorem - jeśli silnik jest tańszy, to jak ktoś sprzedaje kotły po 4000 to na czym się da to się oszczedza,

 

Od początku do takiej tezy zmierzam, ale jak widać do tej pory mało skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałem to, co napisałem kiedyś na innym forum.

 

 

Do sterowania silnikiem trójfazowym, należy wybrać przekaźniki (styczniki) dostosowane do napięcia między-fazowego 400V.

 

Dodatkowo należy silnik trójfazowy wyposażyć w następujące zabezpieczenia:

1 - zwarciowe

2 - przeciążeniowe

3 - zanikowe

 

Andrzeju,

 

nie pisałem, że producent ma stosować silnik 3-fazowy i wymagać od użytkowników trzech faz w kotłowni,

a do tego ponosić dodatkowe koszty za zabezpieczenia.

 

Jeśli silnik 3F jest tańszy od 1F to po dodaniu kondziora, producent i tak wyjdzie na plus. Chyba że 3 fazowy 3 razy mocniejszy już nie jest tańszy od jednofazowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli silnik 3F jest tańszy od 1F to po dodaniu kondziora, producent i tak wyjdzie na plus. Chyba że 3 fazowy 3 razy mocniejszy już nie jest tańszy od jednofazowego ???

 

3F, 3x mocniejszy nie jest tańszy, bo być nie może, a jest sporo większy i cięższy.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej filmik pokazujący pracę kociołka, przy okazji pokazane gumy które zastosowałem, słychać dmuchawę na 40% i co jakis czas pracę podajnika.

 

https://www.youtube.com/watch?v=baqXfxBgOp4

 

Przy okazji nie uważacie, że za bardzo podaje węgielek? Widac to jak spada do popielnika.

 

Nie jestem ekspertem, ale logicznie rozumując za mało dmuchasz i groszek nie zdąży się spalić na koronie, a już zostaje wypchnięty przez kolejna dawkę paliwa. Taka jest moja sugestia. :) U siebie dmucham 43 a nawet 44%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej filmik pokazujący pracę kociołka, przy okazji pokazane gumy które zastosowałem, słychać dmuchawę na 40% i co jakis czas pracę podajnika.

 

https://www.youtube.com/watch?v=baqXfxBgOp4

 

Przy okazji nie uważacie, że za bardzo podaje węgielek? Widac to jak spada do popielnika.

 

No faktycznie mega kopiec ;)

 

Tak jak Wiesiek pisał, 4 % to trochę dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten jest lepszy ? :)

I z tym wiatrem nie szalej :)

1% a jutro zobacz co ten procent zrobił, kocioł z podajnikiem to nie śmieciuszek, tu wszystko odbywa się dużo wolniej.

 

O niebo lepszy, zaraz zmniejszę na 41 i zobaczę jutro.

 

Mam tylko wrażanie że podaje jak na podtrzymaniu 3 x z rzędu. Może to jest powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]219331[/ATTACH]

Według poboru prądu masz rację, a na tabliczce pisze co innego.

 

Faktycznie dziwne masz oznaczenie tego silnika, oczywiście silnik 1-fazowy z dość sporym kondensatorem (8uF na 90W !) Silnik jest przeznaczony do pracy okresowej (praca okresowa przerywana z rozruchem - S4) i z dość dużym momentem rozruchowym. Mała moc silnika wymusza przy obciążeniu dość duży pobór prądu (mocy), stąd watomierz pokazuje u Ciebie dość dużą wartość. U mnie silnik 180W pobiera w/g watomierza ok. 190W. Silnik małej mocy jaki masz u siebie musi mieć "kopa" na starcie, aby nie utykał i stąd możliwa praca tylko w trybie przerywanym S4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio, to jest kondensator pracy zabudowany w uzwojeniu pomocniczym, ta duża wartość jak na niewielką moc silnika jest pewnym kompromisem aby nie stosować dwóch kondensatorów, jednego do rozruchu drugiego do pracy. Zastosowanie kondensatora do wykorzystania silnika 3f na 1f nie musi oznaczać utraty możliwości uzyskania kołowego pola wirującego. Silnik z uzwojeniem trójfazowym i kondensatorem( miedzy innymi, bo posiadał też drugie 1f) był stosowny w pralce Polar, i wielu innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...