Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zainteresował mnie temat silników, a szczególnie kolegi zby-net ponieważ jego silnika wcale nie słychać.

 

Na pierwszym zdjęciu jego silnik, na drugim mój.

Widzicie różnicę w tabliczce znamionowej ???

 

Co oznaczają te parametry:

 

Typ xxx/8893

 

Praca S4 - 40 % 80(chyba) wt/h

 

n (taki podobny symbol) = 52 %

 

U mnie takie parametry nie występują.

 

u mnie jest identycznie jak na pierwszym zdjęciu i buczy dużo głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcecie mieć ciszyj ja

to wypierd.. ta podpora z podajnika

a podeprzyjcie pod aluminiowa obudowa reduktora klocek drewna nie zapominając dać kawałka blachy na wierzchu klocka i odpowiednio wyregulować wysokość

a ponad to stosując o większej pojemności kondensatora jak jest wymagane -wzmaga się głośniejsza praca silnika-oczywiście zbiornik z paliwkiem ma co najmniej być prawie pełny a ty kol 75max przekręć cały reduktor w lewo -tzn silnik ma być prawie w pozycji leżącej wiem -nie fajnie będzie wyglądać - cóż kotłownia to nie ołtarz

zdrówka :cool:

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcecie mieć ciszyj ja

to wypierd.. ta podpora z podajnika

a podeprzyjcie pod aluminiowa obudowa reduktora klocek drewna nie zapominając dać kawałka blachy na wierzchu klocka i odpowiednio wyregulować wysokość

a ponad to stosując o większej pojemności kondensatora jak jest wymagane -wzmaga się głośniejsza praca silnika-oczywiście zbiornik z paliwkiem ma co najmniej być prawie pełny a ty kol 75max przekręć cały reduktor w lewo -tzn silnik ma być prawie w pozycji leżącej wiem -nie fajnie będzie wyglądać - cóż kotłownia to nie ołtarz

zdrówka :cool:

 

Ja się zastanawiam, dlaczego jeden silnik buczy a drugi niby taki sam nie ? No bo nie da się ukryć, że na filmie kolegi zby-net silnika nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kondzior masz 10 mikro ? Może cyknij fotkę jak to masz podłączone w puszce.

 

Co do filmów i dzwięku to nie jest to miarodajne. Puście sobie na kompie lub fonie taki swój nagrany film i czy potwierdzi się to co nagrywa liście? Zawsze będzie zniekształcenie dźwięku i tutaj nie może to być wyrocznią że na ty filmie chodzi jak zegareczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów i dzwięku to nie jest to miarodajne. Puście sobie na kompie lub fonie taki swój nagrany film i czy potwierdzi się to co nagrywa liście? Zawsze będzie zniekształcenie dźwięku i tutaj nie może to być wyrocznią że na ty filmie chodzi jak zegareczek.

 

Dla mnie to nie przeszkadza,napisze jeszcze raz kotłownia jest pod kuchnią, jak jest cisza w domu to słyszę podajnik w kuchni, ale również słyszę w piwnucy ja wibruje telefon w kuchni.

 

Dlatego na koniec filmiku pozwoliłem sobie cos powiedzieć, fakt telefon był około 30 cm od twarzy a silnik około 50 cm.

 

BOBASXX, napisał A kondzior masz 10 mikro ? Może cyknij fotkę jak to masz podłączone w puszce.

 

Co dokładnie bo nie łapię.

Edytowane przez zby-net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BOBASXX, napisał A kondzior masz 10 mikro ? Może cyknij fotkę jak to masz podłączone w puszce.

 

Co dokładnie bo nie łapię.

 

No czy kondensator jest taki jak na tabliczce znamionowej czyli 10 mikro faradów.

Tylko żeby to zobaczyć, trzeba rozkręcić puszkę przyłączeniową na silniku, a jak już byś rozkręcił, to może zdjęcie zrobisz ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów i dzwięku to nie jest to miarodajne. Puście sobie na kompie lub fonie taki swój nagrany film i czy potwierdzi się to co nagrywa liście? Zawsze będzie zniekształcenie dźwięku i tutaj nie może to być wyrocznią że na ty filmie chodzi jak zegareczek.

 

Może i tak jest, ale na filmie słychać jak ślimak się obraca i groszek chrupie, a silnika nie słychać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest, ale na filmie słychać jak ślimak się obraca i groszek chrupie, a silnika nie słychać ;)
Już parę miesięcy temu była taka rozmowa na ten temat i wnioski były że tel nie wyłapuje wszystkich dźwięków tak jak ucho a i mikrofony mają jakieś kierunki. Wnioski były jedne ( ja tak zrozumiałem) że nie jest to dokładnie tak jak na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już parę miesięcy temu była taka rozmowa na ten temat i wnioski były że tel nie wyłapuje wszystkich dźwięków tak jak ucho a i mikrofony mają jakieś kierunki. Wnioski były jedne ( ja tak zrozumiałem) że nie jest to dokładnie tak jak na żywo.

 

Może ktoś się pokusi o nagranie głośniejszego egzemplarza, wtedy byłoby porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie temat silników, a szczególnie kolegi zby-net ponieważ jego silnika wcale nie słychać.

 

Na pierwszym zdjęciu jego silnik, na drugim mój.

Widzicie różnicę w tabliczce znamionowej ???

 

Co oznaczają te parametry:

 

Typ xxx/8893

 

Praca S4 - 40 % 80(chyba) wt/h

 

n (taki podobny symbol) = 52 %

 

U mnie takie parametry nie występują.

 

Nie odpowiem co w typie oznacza ta liczba, wg mnie masz starszą wersję silnika, niższy nr fabryczny, to η oznacza sprawność silnika, 80wł/h ilość możliwych załączeń na godzinę, przy drugiej tabliczce pracownik Besel się po prostu wykazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...