Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
czyli obrót o 90 stopi jest możliwy ale czy to coś daje??

 

Zmniejszenie rezonowania 'puszki" silnika(całego silnika),która jest bardzo blisko podajnika-tak jak u Ciebie.Ktoś pisał ,że wkłada gumę pomiędzy puszkę silnika ,a podajnik.widać to ma sens.Na pewno,wtedy kiedy podajnik jest z mniejszą zawartością staffu ;)

 

Tomek,naprawdę przeszkadza Ci taka praca kotła?Czy już masz shizę jak większość tutaj?:p

Weź to kurna olej.Zima blisko.Zmniejszaj spalanie,zamiast podnosić adrenalinę :)

Olej te dyskusje,szkoda czasu.

Pisałem Ci,więcej dla rodziny,mniej dla forum.Jutro wyciągną inny temat.I tak do zaj...nia :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zmniejszenie rezonowania 'puszki" silnika(całego silnika),która jest bardzo blisko podajnika-tak jak u Ciebie.Ktoś pisał ,że wkłada gumę pomiędzy puszkę silnika ,a podajnik.widać to ma sens.Na pewno,wtedy kiedy podajnik jest z mniejszą zawartością staffu ;)

 

Tomek,naprawdę przeszkadza Ci taka praca kotła?Czy już masz shizę jak większość tutaj?:p

Weź to kurna olej.Zima blisko.Zmniejszaj spalanie,zamiast podnosić adrenalinę :)

Olej te dyskusje,szkoda czasu.

Pisałem Ci,więcej dla rodziny,mniej dla forum.Jutro wyciągną inny temat.I tak do zaj...nia :)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
:D

 

Macie wgląd w kocioł tego Pana.popatrzcie.Pali syfem,syfiaste wykresy.To się nazywa puszczać spalinę w komin ;)Wystarczy się przyglądnąć.Kocioł pracuje jak chce,operator -raczej kiepski.Szczęśliwy bo myśli ,że zaoszczędził-paląc mieszankami-pierdołami.Skorzystał z paru rad dot.trybu CWU+miesz,ale nie wie czy ma lepiej czy gorzej. Ja palę na 140m2,nieocieplone,stara stolarka,stropodach nieocieplony,3 wejścia-non stop,apteka nawet w nocy.Spalam mniej.On-marznie w nocy-marznie w dzień :)

Trzeba czasu,wiedzy,doświadczenia.A nie srania po gaciach.

Edytowane przez Novy!
no way
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie wgląd w kocioł tego Pana.popatrzcie.Pali syfem,syfiaste wykresy.Wystarczy się przyglądnąć.Kocioł pracuje jak chce,operator -raczej kiepski.Szczęśliwy bo myśli ,że zaoszczędził-paląc mieszankami-pierdołami.Skorzystał z paru rad dot.trybu CWU+miesz,ale nie wie czy ma lepiej czy gorzej. Ja palę na 140m2,nieocieplone,stara stolarka,stropodach nieocieplony,3 wejścia-non stop,apteka nawet w nocy.Spalam mniej.On-marznie w nocy-marznie w dzień :)

Trzeba czasu,wiedzy,doświadczenia.A nie srania po gaciach.

Oto mój ster:faza test ;)

https://esterownik.pl/remote/2479

140?110?czy jeszcze więcej[rożny metraż pan podaje]..metry Pan ma zmienne :D a mój kociołek....ja tam jestem zadowolony :D

A wez pan zasyp tym syfem co mam swój kociołek pogadamy jak ci pójdzie :D Jeśli ...sztuka jest palić syf za 400zl a nie za 1k

A sterownik MISTRZA wyłączony :D.. już działa..czemu taka wysoka temp spalin??przy dużym dmuchaniu czy to nie jest strata?????

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
140?110?czy jeszcze więcej[rożny metraż pan podaje]..metry Pan ma zmienne :D a mój kociołek....ja tam jestem zadowolony :D

A wez pan zasyp tym syfem co mam swój kociołek pogadamy jak ci pójdzie :D Jeśli ...sztuka jest palić syf za 400zl a nie za 1k

A sterownik MISTRZA wyłączony :D

 

Budynek ma 160m2,to że podaję zmienne grzania zależy od pory roku,i temp.na zewnątrz.teraz ogrzewam 140m2.Stale.

Syf za 400pln,kosztuje Pana więcej niz mój opał za 840pln,ale do tego trzeba umieć sobie to policzyć :)

Ster działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek ma 160m2,to że podaję zmienne grzania zależy od pory roku,i temp.na zewnątrz.teraz ogrzewam 140m2.Stale.

Syf za 400pln,kosztuje Pana więcej niz mój opał za 840pln,ale do tego trzeba umieć sobie to policzyć :)

Ster działa :)

ta teraz działa :) Proszę zakupić syf i poprowadzić kocioł wzorcowo wtedy uchylę czoła :) . Ja pale tym co biedniejsza cześć społeczeństwa.Poazatym spaliny teraz wysokie..co będzie przy -10??-15???

 

powiedzmy pale dla zabawy..będę dopiero się wprowadzał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszaj spalanie,zamiast podnosić adrenalinę :)

Olej te dyskusje,szkoda czasu.

Pisałem Ci,więcej dla rodziny,mniej dla forum.Jutro wyciągną inny temat.I tak do zaj...nia :)

I tego zaczynam się trzymać :)

Szkoda czasu i zdrowia na krzykaczy którzy jeszcze nie kupili a wydaje im się że wszystko wiedzą :)

Zobaczymy jak będą robić się coraz mniejsi przy tym prymitywnym urządzeniu, hehe

Ci co mają wiedzą co mają i na co stać kocioł, nie wiedzą mają gdzie dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
ta teraz działa :) Proszę zakupić syf i poprowadzić kocioł wzorcowo wtedy uchylę czoła :) . Ja pale tym co biedniejsza cześć społeczeństwa.Poazatym spaliny teraz wysokie..co będzie przy -10??-15???

 

powiedzmy pale dla zabawy..będę dopiero się wprowadzał :D

 

Jak się skończy opał w podajniku ,wsypię dla Pana czecha,poprowadzę go jak trzeba ;)

Mam dosyć Pana szykan,ja nie wkładam w palnik szamotu,nie mówię że trzeba na starcie przerobić coś co jest dobre.Uczę się,rozmawiam z Tymi co maja wiedzę.Sranie postami na forum niczego nie uczy.Ale pal Pan swoje.

a propos ceny opału,paru userów pali lepszym opałem niż ja,i co?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
ok odpuszczam nie jest tak źle zaczynam się przyzwyczajać i coraz mniej go słyszę żona też nie na rzeka że za głośno dzieci też w zasadzie po co szukać sobie sztucznych problemów

 

Jak zima wystartuje,będziemy go prowadzić.Teraz nie ma co świrować.Bądź pewien.Masz wzorowy kocioł,i jeszcze lepszy ster.Jak masz dobra instalację-będzie ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończy opał w podajniku ,wsypię dla Pana czecha,poprowadzę go jak trzeba ;)

Mam dosyć Pana szykan,ja nie wkładam w palnik szamotu,nie mówię że trzeba na starcie przerobić coś co jest dobre.Uczę się,rozmawiam z Tymi co maja wiedzę.Sranie postami na forum niczego nie uczy.Ale pal Pan swoje.

a propos ceny opału,paru userów pali lepszym opałem niż ja,i co?

Pozdrawiam.

nie Czecha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miał o granulacji pyłu do wielkości orzecha[zdjęcia pan widział :D ] .Tym sztuka palić :) .Co do opału ...jeśli było by mnie stać ...miałbym olejowe :D .Odnośnie szykan...sial pan gdzieś zniszczenie a potem gdzieś indziej znów stara się być zbawicielem..

Co do szamotek to mam zakupione 6 szt i czekają na wolniejsza chwilkę do włożenia do pieca :) ...to nie będzie tzn kapliczka :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
ta teraz działa :) Proszę zakupić syf i poprowadzić kocioł wzorcowo wtedy uchylę czoła :) . Ja pale tym co biedniejsza cześć społeczeństwa.Poazatym spaliny teraz wysokie..co będzie przy -10??-15???

 

powiedzmy pale dla zabawy..będę dopiero się wprowadzał :D

 

I jeszcze jedno na koniec Panie wuwok.Pan widzi z jaka mocą pracuje mój kocioł?A no z 1:9(podpowiem,zajebiście mała moc)He he.Jak miałem Ogniwo mogłem tylko pomarzyć.Wie Pan co to oznacza?Niech Pan tak ustawi swe Ogniwo,i się ogrzeje,najlepiej na podobnym opale :)

Może będę musiał skorygować moc na zimę,ale Pan nie uzyska takiego efektu u siebie.Gwarantuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno na koniec Panie wuwok.Pan widzi z jaka mocą pracuje mój kocioł?A no z 1:9,wie Pan co to oznacza?Niech Pan tak ustawi swe Ogniwo,i się ogrzeje,najlepiej na podobnym opale :)

Może będę musiał skorygować moc na zimę,ale Pan nie uzyska takiego efektu u siebie.Gwarantuje.

Pozdrawiam

 

a co z temp spalin?? jaka będzie przy -10??-15??

a odnośnie mocy itd..inne domy,i co ważne to inne paliwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
nie Czecha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miał o granulacji pyłu do wielkości orzecha[zdjęcia pan widział :D ] .Tym sztuka palić :) .Co do opału ...jeśli było by mnie stać ...miałbym olejowe :D .Odnośnie szykan...sial pan gdzieś zniszczenie a potem gdzieś indziej znów stara się być zbawicielem..

Co do szamotek to mam zakupione 6 szt i czekają na wolniejsza chwilkę do włożenia do pieca :) ...to nie będzie tzn kapliczka :)

 

Jak tak dalej pójdzie,taniej kupić wypalarnię cegieł szamotowych :)

Sorrki za sarkazm.Nie mam nic do Pana.dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Z góry sorki za głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem. Do domu na wsi przeprowadzam się w listopadzie, jednak już od 1 października palę RBR 11kw. Jeżdżę tam codziennie, bo boję się czy z kotłownią wsio gra czy aby nie poszła z dymem. Ogień w domu to dla mnie nowość, jestem człowiek z miasta.

 

Ale do rzeczy. Póki co mam 3 pytania:

1) Czy mogę sypać groszek do zasobnika w trybie auto? Otwieram - wsypuję - zamykam: póki co tak to wygląda. Dobrze robię czy mam coś zmieniać w sterowniku (od razu nadmienię, że póki co nie ogarniam tego urządzenia)?

2) Na dworze ciepło, grzejniki mocno zakręcone - czy to może być przyczyną, że groszek nie wypala mi się do końca? Co zmienić?

3) Najważniejsze pytanie. Dzisiaj zauważyłem, że z rury odprowadzającej spaliny do komina (konkretniej ze śruby) kapie jakiś płyn. Wygląda jak skroplona sadza. Rozumiem, że jest to duży powód do strachu, bo pewnie kapie tez do pieca. Dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...