Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Novy czemu masz temp spalin od 55 do 135 co 47-48

u wuwoka jest 42-93 przy co 47-51

Pojawiacie się tu jeden po drugim,jak grzybki po deszczu,admin chyba nie wie co to ip :) Ale dobrze,odpowiem.

Lubię mieć czysty komin i kocioł .Może popracuje do 2012r :)

Robię wszystko aby ją podnieść o 10-20deg :)Zapytaj zawijana jaka powinna być temp.spalin ;)On ma doktorat,ja jedynie inż. arch-bud.:)

A jak myślisz który z tych kotłów pracuje z większą sprawnością?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Z góry sorki za głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem. Do domu na wsi przeprowadzam się w listopadzie, jednak już od 1 października palę RBR 11kw. Jeżdżę tam codziennie, bo boję się czy z kotłownią wsio gra czy aby nie poszła z dymem. Ogień w domu to dla mnie nowość, jestem człowiek z miasta.

 

Ale do rzeczy. Póki co mam 3 pytania:

1) Czy mogę sypać groszek do zasobnika w trybie auto? Otwieram - wsypuję - zamykam: póki co tak to wygląda. Dobrze robię czy mam coś zmieniać w sterowniku (od razu nadmienię, że póki co nie ogarniam tego urządzenia)?

2) Na dworze ciepło, grzejniki mocno zakręcone - czy to może być przyczyną, że groszek nie wypala mi się do końca? Co zmienić?

3) Najważniejsze pytanie. Dzisiaj zauważyłem, że z rury odprowadzającej spaliny do komina (konkretniej ze śruby) kapie jakiś płyn. Wygląda jak skroplona sadza. Rozumiem, że jest to duży powód do strachu, bo pewnie kapie tez do pieca. Dlaczego tak się dzieje?

 

Ad 1

Tak to włąśnie wyglada

ad 2

automat zawodzi trzeba się bawić w reczne ustawienia lub przejsć w spalanie grupowe

ad3

otrzymałeś kocioł kondensacyjny - ten plyn to kondensat, trzeba wyżej grzać kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to praktycznie rozwiązałeś ? Temp nie "skakała" podczas kalibracji ?

 

Ja "kalibrowałem" na sucho tzn. na odpiętym sterowniku od kotła w temp pokojowej wszystkie czujniki pokazywały temp z termometru ... będę musiał je prze-kalibrować.

nie odpinałem od pieca. Wodę w czajniku zagotowałem w kotłowni i termometr do wody +czujnik.Skalibrowałem bo wydawało mi się ze mam niska temp. spalin.Zaniżało o około 5 stopni

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiacie się tu jeden po drugim,jak grzybki po deszczu,admin chyba nie wie co to ip :) Ale dobrze,odpowiem.

Lubię mieć czysty komin i kocioł .Może popracuje do 2012r :)

Robię wszystko aby ją podnieść o 10-20deg :)Zapytaj zawijana jaka powinna być temp.spalin ;)On ma doktorat,ja jedynie inż. arch-bud.:)

A jak myślisz który z tych kotłów pracuje z większą sprawnością?

 

Rozumiem że jest z ciebie doświadczony kamienicznik.

 

Przecież wcześniej miałeś OEP 25 i nawet dwa palniki wiec wszystko wiesz i na każdy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Z góry sorki za głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem. Do domu na wsi przeprowadzam się w listopadzie, jednak już od 1 października palę RBR 11kw. Jeżdżę tam codziennie, bo boję się czy z kotłownią wsio gra czy aby nie poszła z dymem. Ogień w domu to dla mnie nowość, jestem człowiek z miasta.

 

Ale do rzeczy. Póki co mam 3 pytania:

1) Czy mogę sypać groszek do zasobnika w trybie auto? Otwieram - wsypuję - zamykam: póki co tak to wygląda. Dobrze robię czy mam coś zmieniać w sterowniku (od razu nadmienię, że póki co nie ogarniam tego urządzenia)?

2) Na dworze ciepło, grzejniki mocno zakręcone - czy to może być przyczyną, że groszek nie wypala mi się do końca? Co zmienić?

3) Najważniejsze pytanie. Dzisiaj zauważyłem, że z rury odprowadzającej spaliny do komina (konkretniej ze śruby) kapie jakiś płyn. Wygląda jak skroplona sadza. Rozumiem, że jest to duży powód do strachu, bo pewnie kapie tez do pieca. Dlaczego tak się dzieje?

 

Jaką masz temp. spalin? Może za niską?:confused::confused:

Może kocioł i czopuch zanieczyszczony sadzą.

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
nie odpinałem od pieca. Wodę w czajniku zagotowałem w kotłowni i termometr do wody +czujnik.Skalibrowałem bo wydawało mi się ze mam niska temp. spalin.Zaniżało o około 5 stopni

 

Czujniki kalibruje się w temp.ich najczęstszej pracy.Ani we wrzątku,ani w lodzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie do przodu, ludzie którzy nie mają problemów próbują je sobie sami stwarzać byle się wykazać jak potrafią pokrzyczeć na forum,

Dla takich niema pomocy z mojej strony skoro wiedzą najlepiej.

A może to ja nie wiem nic, też tak może być, z resztą ktoś już tak orzekł na innym forum jak nie zgodziłem się z wiarą którą on wyznaje choć kiedyś razem klęczeliśmy na jednym klęczniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylić się rzecz ludzka, ale jak mam się do tego odnieść skoro nie wiem w jakiej kwesti zauważyłeś pomyłkę.

Ten który nie wie, czy nie jest pewny pyta. a nie oznajmia.

Przed Tobą też jeszcze wszystko, bo za Tobą jeszcze nic.

Dobrej nocki życzę.

Tak jak napisałem wcześniej, lepiej zająć się kształtnym tyłeczkiem mojej żonki jak wdawać się w jakieś zbędne dyskusje z tymi co wiedzą lepiej i wszystko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie do przodu, ludzie którzy nie mają problemów próbują je sobie sami stwarzać byle się wykazać jak potrafią pokrzyczeć na forum,

Dla takich niema pomocy z mojej strony skoro wiedzą najlepiej.

A może to ja nie wiem nic, też tak może być, z resztą ktoś już tak orzekł na innym forum jak nie zgodziłem się z wiarą którą on wyznaje choć kiedyś razem klęczeliśmy na jednym klęczniku :)

 

To może napisz coś o swoim doświadczeniu, może opisz jak długo ciepłownictwem się zajmujesz.

jakie masz uprawnienia - a przepraszam Ty wyznajesz zasadę że papierki nie są potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...