Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Podłogówka chodzi tak że pompa daje do uzyskania zadanej temp. a po jej osiągnięciu przechodzi na cykliczną w tych czasach co je ustawiasz. jeżeli te czasy pracy pompy będą zbyt częste i długie to raz że przgrzeje pomieszczenie a dwa że spalisz więcej opału. To już doświadczalnie i obserwować:)

Nareszcie ktoś mi to wytłumaczył i jesli dobrze zrozumiałem to :

Te czasy które się ustawia to czasy pracy cyklicznej pompy ,czyli po uzyskaniu wymaganej temp.sterownik przechodzi na pracę cykliczną pompy i wtedy korzysta z tych ustawień ręcznie wklepanych a jeśli nie osiagnie temp to sam zarządza praca pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nareszcie ktoś mi to wytłumaczył i jesli dobrze zrozumiałem to :

Te czasy które się ustawia to czasy pracy cyklicznej pompy ,czyli po uzyskaniu wymaganej temp.sterownik przechodzi na pracę cykliczną pompy i wtedy korzysta z tych ustawień ręcznie wklepanych a jeśli nie osiagnie temp to sam zarządza praca pompy?

"Sam zarządza pracą pompy" to znaczy pompa pracuje cały czas do osiągnięcia zadanej temp. a potem przechodzi na cykle aby podgrzewać by temp. wody w podłodze zbytnio nie spadła i zbyt zimna nie zalewała kotła powodując szaleństwa na paleniu w automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem mu żeby zobaczyc efekty zmian i zobaczymy czy bedzie lepiej.

Dałem mu 2 min.bo mam autoadapta i 1 min to było by za mało chyba?

Będę kombinował i mam nadzieję,że czasem lukniesz i cos dopowiesz ;)

dzięki Zbyszek,wreszcie skumałem o co biega.

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, nie było mnie trochę i kolejna awantura. Wbijcie sobie Panowie do głowy, że na RBR-a nie wolno nic powiedzieć. Podajnik buczy bo " MA BUCZEĆ". Jeśli ktoś tego nie akceptuje to niech odda kocioł i tyle (słowa Karoka65). To forum jest tylko do zachwalania i piania zachwytów nad kociołkiem ze stajni RBR. Tu nie wolno pisać o problemach i sposobach ich eliminacji. Kocioł jest zajeb... i tak maja wszyscy mówić. Jeśli powiesz coś na nie, to jesteś wrogiem publicznym nr. 1 i Cię specjaliści od palenia zajada, a wprawę już maja i to większa jak w paleniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, nie było mnie trochę i kolejna awantura. Wbijcie sobie Panowie do głowy, że na RBR-a nie wolno nic powiedzieć. Podajnik buczy bo " MA BUCZEĆ". Jeśli ktoś tego nie akceptuje to niech odda kocioł i tyle (słowa Karoka65). To forum jest tylko do zachwalania i piania zachwytów nad kociołkiem ze stajni RBR. Tu nie wolno pisać o problemach i sposobach ich eliminacji. Kocioł jest zajeb... i tak maja wszyscy mówić. Jeśli powiesz coś na nie, to jesteś wrogiem publicznym nr. 1 i Cię specjaliści od palenia zajada, a wprawę już maja i to większa jak w paleniu.
Święte słowa :)

Tylko wytłumaczyć co tu robisz i po co tu piszesz bo ja tego pojąć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, nie było mnie trochę i kolejna awantura.

Noooo widzę że przyszedłeś znowu podgrzać tą atmosferę.

Faktycznie długo Cię nie było, taki aktywny forumowicz, kilka dnie temu zarejestrowany, aż 3 konstruktywne posty udało Ci się napisać i to tylko w tym wątku i żeby skrytykować coś czego pewnie na oczy nie widziałeś ?

Czy może jesteś użytkownikiem ?

To napisz w czym masz problem, może uda się go jakoś rozwiązać, coś Ci buczy ?

Można się tylko domyślać co chcesz tu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał o kółku wzajemnej adoracji. I już dwóch Panów się odezwało.

Jaki mam problem? BUCZY mi badziewny podajnik, silnik czy co tam jeszcze w idealnym kociołku. Może jakieś sensowne porady? Czy oddać w czorty?

Nie. Kolejne bicie piany powtarzanie w kółko: kociołek jest idealny.

Ile trzeba mieć postów?, aby można napisać o problemie z kociołkiem?? Ponad 2000 - wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki mam problem? BUCZY mi badziewny podajnik, silnik czy co tam jeszcze w idealnym kociołku. Może jakieś sensowne porady? Czy oddać w czorty?

Nie. Kolejne bicie piany powtarzanie w kółko: kociołek jest idealny.

Ile trzeba mieć postów?, aby można napisać o problemie z kociołkiem?? Ponad 2000 - wystarczy ?

Porady dostałeś a jeśli ci się nie chce, nie potrafisz to reklamuj u sprzedawcy czy producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał o kółku wzajemnej adoracji. I już dwóch Panów się odezwało.

Jaki mam problem? BUCZY mi badziewny podajnik, silnik czy co tam jeszcze w idealnym kociołku. Może jakieś sensowne porady? Czy oddać w czorty?

Nie. Kolejne bicie piany powtarzanie w kółko: kociołek jest idealny.

Ile trzeba mieć postów?, aby można napisać o problemie z kociołkiem?? Ponad 2000 - wystarczy ?

Podaj adres to podjadę i coś poradzimy a jak nie poradzimy to będziesz reklamował. Odpowiada ci taka propozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sam zarządza pracą pompy" to znaczy pompa pracuje cały czas do osiągnięcia zadanej temp. a potem przechodzi na cykle aby podgrzewać by temp. wody w podłodze zbytnio nie spadła i zbyt zimna nie zalewała kotła powodując szaleństwa na paleniu w automacie

 

Pompa CO zdaje się pracuje w taki sam sposób przy ustawieniu "cykliczna"?

Jeśli się mylę to poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie bym spróbował u siebie to ustawić.

 

Musiałbyś pompę CWU włączyć na stałe (np. cwu+mieszanie) lub przerobić instalację na jedną pompę. U Novego nie widać na wykresach spadku temp. cwu bo prawdopodobnie ma tak niski pobór wody ciepłej w danym momencie i woda nie zdąży się schłodzić.

To jest moje zdanie i nie znam dokładnie jego instalacji.

Ps.

Masz za niskie temp. spalin w trybie lato.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś pompę CWU włączyć na stałe (np. cwu+mieszanie) lub przerobić instalację na jedną pompę. U Novego nie widać na wykresach spadku temp. cwu bo prawdopodobnie ma tak niski pobór wody ciepłej w danym momencie i woda nie zdąży się schłodzić.

To jest moje zdanie i nie znam dokładnie jego instalacji.

Ps.

Masz za niskie temp. spalin w trybie lato.

Pozdrawiam

 

 

Pompę od cwu mam na stałe wpiętą do prądu. I to jest obieg wody od kotła do zbiornika.

W trybie lato nie wiem jak mam ustawić wyższą temperaturę spalin?? Wyżej trzymać temperaturę CO?? Szyber mam cały czas otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pomyliłem. Myślałem że przechodzi w tryb cykliczny po osiągnięciu zadanej wewnętrznej.

Czyli rozumiem że ciągle pracuje w takich cyklach jak ustawię i trzeba samemu tak to zrobić żeby kociołek na tyle grzał żeby osiągnąć temp. wewn.?

Tak właśnie jest. Tu ustawiasz cykle pracy i przerw tak aby nie przegrzewało w połączeniu z temp. na kotle.

Było już pisane o dodanie takiej opcji jak ma podłogówka i może coś w następnych softach się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...