Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
Tak właśnie jest. Tu ustawiasz cykle pracy i przerw tak aby nie przegrzewało w połączeniu z temp. na kotle.

Dzwine...

Ale nasuwa mi się pytanie,jak się zachowuje kocioł jak do zapewnienia 22st.C w domu przy -20st.C wystarczy 7h grzania z temperaturą zasilania 35st.C ?

Co robi kocioł w pozostałe 17h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pompę od cwu mam na stałe wpiętą do prądu. I to jest obieg wody od kotła do zbiornika.

W trybie lato nie wiem jak mam ustawić wyższą temperaturę spalin?? Wyżej trzymać temperaturę CO?? Szyber mam cały czas otwarty.

 

Możesz ustawić wyższą min. temp. CO w parametrach zaawansowanych i skrócić czas podtrzymania. Niektórzy w lato palą w trybie zima przy zakręconych grzejnikach.

 

Praca pompy cwu na stałe też wpływa na obniżenie temp. spalin.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez skap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie wpięty i aktywny czujnik pokojowy to ustawienie pracy pompy CO na cykliczna wygląda następująco.

Pracuje w trybie ciągłym do momentu uzyskania temp wewnętrznej a później pracuje cyklicznie wg czasów jakie sobie nastawimy.

 

Tak jest na podłogowym a na CO pracuje bez ograniczenia temp. Bynajmniej na moim sofcie chyba że coś się zmieniło a ja o ty nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest? Mam podpięte czujniki oprócz podłogowego bo nie mam podłogówki.

Mam soft ten chyba co kolega Zbigmaz.

Możesz przełożyć czujnik w miejsce podłogowego, w sterowniki ustawić jako podłogówka i przełożyć wtyczkę pompy w miejsce podłogówki(mieszkająca) i będziesz miał to co chcesz :)

A co do pytania to ja też czekam bo faktycznie mogę nie wiedzieć a coś już jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak się bardziej ochłodzi to spróbuję takiej pracy pompy CO i się przekonam jak jest.

 

To i mnie nie pozostaje nic innego jak tak ustawić. Ale to dopiero chyba jutro jak będę w domu o ile coś się nie zmieni.

Albo może jeszcze dzisiaj jak wykonam tel do domu?

 

 

PS

 

 

Przełączyłem. Wydaje mi się że już kiedyś tak ustwiłem i nie miałem ograniczenia temp.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i mnie nie pozostaje nic innego jak tak ustawić. Ale to dopiero chyba jutro jak będę w domu o ile coś się nie zmieni.

Albo może jeszcze dzisiaj jak wykonam tel do domu?

 

 

PS

 

 

Przełączyłem. Wydaje mi się że już kiedyś tak ustwiłem i nie miałem ograniczenia temp.

 

Miałem takie ustawienia 27 i 28 września. też całkiem nieźle wyglądały wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociolek zgasl mi po raz drugi, ale tym razem to ewidentnie moja wina...Popiol po sama korone, nie czyszczony od prawie dwoch tygodni. Poniewaz probowalem ustawiac go wczesniej na odleglosc, sugerujac sie wylacznie histogramami oraz temperatura spalin, to teraz kiedy zajrzalem do srodka, mialem okazje przekonac sie, ze racje mieli koledzy, ktorzy pisali mi, ze ladne histogramy to nie cel sam w sobie ale srodek do jego osiagniecia. Znacznie wazniejsza jest obserwacja palnika i popiolu. I tu przyznaje racje... Poniewaz mialem stanowczo za niski nadmuch, pelno bylo niedopalow, kociol byl generalnie "zas......y". Podnioslem nadmuch, z poczatku z 38% do 40%, pozniej do 42%, ale okazalo sie, ze temp. spalin wahala sie w granicach 95 C do 220C. Do tego na palniku zrobil sie krater, wiec zmniejszylem do 40%. Teraz jest 39% i kiedy juz zaczalem miec na histogramie "drapacze chmur" na samym jego srodku, slupki zniknely...Czy komus tez sie cos takiego przydarzylo?

PS. Wrocily "wiezowce" ....zapomnialewm po prostu, ze w podtrzymaniu histogram nie dziala. Wystarczylo przelaczyc cwu na tryb "zima", zeby znow sie pojawily...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i działa. :D

 

Jeżeli piszesz o moim to teraz będzie działać. Teraz trzeba poczekać aż spadnie temp. poniżej zadanej i pompa powinna ruszyć w pracę ciągłą do osiągnięcia zadanej. Poczekam jeszcze trochę bo mam gości i potem podniosę zadaną i zobaczymy czy się uda.

A naradzie tel do ładowarki bo już mam 6% mocy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...