Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli piszesz o moim to teraz będzie działać. Teraz trzeba poczekać aż spadnie temp. poniżej zadanej i pompa powinna ruszyć w pracę ciągłą do osiągnięcia zadanej. Poczekam jeszcze trochę bo mam gości i potem podniosę zadaną i zobaczymy czy się uda.

A naradzie tel do ładowarki bo już mam 6% mocy :p

 

Tak, do Ciebie. Nie musisz sprawdzać, bo dokładnie tak ta opcja w ustawieniach zaawansowanych działa.

U mnie zawór 4D obniża mi temperaturę na grzejnikach, ale tą funkcję pracy pompy CO testowałem u siebie. Przy pracy ciągłej pompy CO u mnie układ pracuje bardziej stabilnie i nie zalewam kotła zimnym powrotem po postoju.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to z innej beczki. Mam na całości podłogówke i do tego pompkę. Pytanie laika, jak ustawić żeby widniało na schemacie, że grzeje podłoga, a nie kaloryfer ? Czy muszę również podłączać czujnik od ogrzewania podłogowego i czy on był w zestawie ? Bo nic nie widziałem w pudełku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie wpięty i aktywny czujnik pokojowy to ustawienie pracy pompy CO na cykliczna wygląda następująco.

Pracuje w trybie ciągłym do momentu uzyskania temp wewnętrznej a później pracuje cyklicznie wg czasów jakie sobie nastawimy.

Miałeś rację. Tylko dlaczego ja do tej pory nie doczytałem że to jest dodane? Jakaś pomroczność padła mi na oczy lub browarów było za wiele jak czytałem.

A ja tak się starałem te czasy dobierać a tu teraz tak fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to z innej beczki. Mam na całości podłogówke i do tego pompkę. Pytanie laika, jak ustawić żeby widniało na schemacie, że grzeje podłoga, kaloryfer ? Czy muszę również podłączać czujnik od ogrzewania podłogowego i czy on był w zestawie ? Bo nic nie widziałem w pudełku ?
Aby uaktywnić podłogę musisz podłączyć czujnik. Nie wiem czy miałes w zestawie ale zawsze możesz przepiąć ten który masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki czujnik dołączony jest do kotła ? Czy osobno kupiłeś ? Gdzie w sterowniku jest miejsce na ten czujnik ? Jedyne wolne pole zostało mi pod nazwą termostat.

 

Miejsce na czujnik powinieneś mieć. Kiedyś zamieszczałem z DTR'ki zdjęcie podłączeń, post chyba 1673

 

Czujnik ja dokupiłem.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

 

Daaaawno mnie tutaj nie bylo i ponad 300 stron do przeczytania... Przeczytalem tylko ostatnie 25 stron tego tematu i

widze ze problem z glosnym podajnikiem dalej na tapecie... szkoda ze nic w tym temacie sie nie udalo zrobic. Ja po

wymianie przekladni na inna mam duzo ciszej ale niestety musialem doplacic za wymiane. Buczenie slychac jak sie tak

calkiem wslucha czalowiek ale duzo gosniej od buczenia slychac chrupanie wegla. Ja po wymianie przekladni na inna

jestem usatysfakcjonowany:-) Kocilek juz rok ponad przepracowal rbr 23kw i po roku palenia moge powiedziec ze moglem

kupic 17kw a nie 23kw ale mam przynajmniej wiekszy zasobnik:D Z kotla jestem bardzo zadowolony! I kupilbym go jeszcze

raz ale juz tylko z ta przekladnia co mam teraz. Odkad jest mozliwosc spalnia grupowego to mam takie ustawione i

przez lato tez tak mialem. Spalanie mniejsze i mniejsze spieki. Opal ekogroszek retopal. Spieki sa ale tak sie je

troszeczke stuknie to sie rozlatuja wiec nie zmianialem opalu. Przez caly rok palenia poszlo 4300kg retopalu (okolo

220m^2 do ogrzania) i czasami jak kocial grzal i mi sie przypomnialo to rzucilem na korone jakies drewno z sadu. Tez

mialem problemy jaki kocial kupic. Bylem tez ogladac takiego rbr-a u innego uzytkownia z tego forum i pozniej sam

taki zakupilem.

 

Pozdrownia dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

 

Daaaawno mnie tutaj nie bylo i ponad 300 stron do przeczytania... Przeczytalem tylko ostatnie 25 stron tego tematu i

widze ze problem z glosnym podajnikiem dalej na tapecie... szkoda ze nic w tym temacie sie nie udalo zrobic. Ja po

wymianie przekladni na inna mam duzo ciszej ale niestety musialem doplacic za wymiane. Buczenie slychac jak sie tak

calkiem wslucha czalowiek ale duzo gosniej od buczenia slychac chrupanie wegla. Ja po wymianie przekladni na inna

jestem usatysfakcjonowany:-) Kocilek juz rok ponad przepracowal rbr 23kw i po roku palenia moge powiedziec ze moglem

kupic 17kw a nie 23kw ale mam przynajmniej wiekszy zasobnik:D Z kotla jestem bardzo zadowolony! I kupilbym go jeszcze

raz ale juz tylko z ta przekladnia co mam teraz. Odkad jest mozliwosc spalnia grupowego to mam takie ustawione i

przez lato tez tak mialem. Spalanie mniejsze i mniejsze spieki. Opal ekogroszek retopal. Spieki sa ale tak sie je

troszeczke stuknie to sie rozlatuja wiec nie zmianialem opalu. Przez caly rok palenia poszlo 4300kg retopalu (okolo

220m^2 do ogrzania) i czasami jak kocial grzal i mi sie przypomnialo to rzucilem na korone jakies drewno z sadu. Tez

mialem problemy jaki kocial kupic. Bylem tez ogladac takiego rbr-a u innego uzytkownia z tego forum i pozniej sam

taki zakupilem.

 

Pozdrownia dla Wszystkich.

No to z mocą kotła trochę przedobrzyłeś ale w spalaniu nie jest źle, ja spaliłem z cały okrągły rok (lato CWU) 6 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z mocą kotła trochę przedobrzyłeś ale w spalaniu nie jest źle, ja spaliłem z cały okrągły rok (lato CWU) 6 T

Duzo mi pomagales przy ustawianiu kotla:D i dzieki Ci za to. A co do mocy tez karoka tez sie wachal miedzy 17 a 23 ale teraz to juz sam wiem bo zime sie przepalilo ale nie zaluje. W lecie spalanie okolo 3,1kg na dobe wiec dla mnie super. Ja w smieciuchu cos tyle to spalalem wegla i nie palilo sie przeciez caly czas a teraz spalanie to samo a w domu cieplutko a jaka wygoda dla mnie super. Rodzicie maja tlokowca ma wykonczeniu (7 sezonow i juz sa dosc glebokie wzery na paleniu) spalaja 8 ton mialu (mial 23) a powierzchnia cos 170m^2 tylko ze dom nie ocieplony ale okna powymieniane, czopuch bardzo cieply itp. takze jest ogromna roznica miedzy kotlem rodzicow a moim rbr. Pewnie jak im wysiadze to tez pewnie kupia rbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...