Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie chce mi się wałkować tego Waszego "placka";). Wrodzona złośliwość karze mi jednak spytać. Masz(macie) jakieś porównanie w aspekcie obsługi innego(innych) kotłów z podajnikiem. W temacie głośności pracy podajnika czy też "wszystkich innych niedociągnięć".

Tylko nie pisz proszę w stylu - sąsiad ma i jest zadowolony;). Widzę takich zadowolonych sąsiadów obok siebie. Jeden z Derfo - gdzie nie wiem jak to robi ale ciągle ma czarny dym z komina. Inny też dymi tylko, że szarym dymem. Trzeciemu zasobnik poleciał po 3 sezonach - ale też zadowolony. Kolejny spala 6 ton na niecałych 200m2. On jest najbardziej zadowolony i trochę zdziwiony kiedy mu mówię, że trochę dużo tego zużycia; przy jego metrażu).

W temacie certyfikatu nie wypowiadam się. Doświadczenie podpowiada bowiem, że osoby którym najbardziej zależy na tego typu papierach i tak później poprzez sposób palenia, stosowany opał nie mają szans na zrealizowanie parametrów deklarowanych przez producenta.

Celna odpowiedż dodam ,ze dom to nie laboratorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
....Tysiące użytkowników kotła OEP pali w tych kotłach i chwali, a ty jeden taki słabiutki w te klocki, że sobie nie poradziłeś. Już sam ten fakt świadczy o tobie jak "najlepiej".

Tysiące użytkowników spala opał w nieodpowiedni sposób,kolega sebsa dobrze to wyjaśnił.Nie jest to powodem,aby pisać o nich,"słabiutki w te klocki"-dodatkowo spalają za dużo,"zadymiają"życie innym -i jest ok.Jest inny aspekt tej sprawy.Ja wytoczyłem działa na poprzednim wątku-tak jak Ty tutaj.Różnica jest taka,że tam próbowało ustawić ten kocioł kilku forumowiczów,którzy 'słabi w te klocki nie są".Niestety i im się nie udało.Powiem Ci w sekrecie,nikomu się nie udało :)

Tysiące ludzi nie wie co to forum-wiesz o tym?Kupuje ,pali-i gra.

Tobie przeszkadza brak certyfikatu,miałeś go mieć a nie masz,i ok.Tylko ile,można o tym pisać.Wszyscy to już wiemy.

Zresztą szkoda słów, ty i tak jesteś "mądrzejszy", masz "większe" doświadczenie itp.. itd... .

Pisze na temat RBR, ale ty tego i tak nie zrozumiesz, szkoda dla ciebie marnować mojego cennego czasu....

To,że mam "cięty język"-nie przeszkadza mi w miarę umiejętności pomagać innym.Cóż,jeśli "większe doświadczenie" nazywać to ,że byłem już w posiadaniu 1 kotła na ekogroszek,i mam jakieś porównanie,to tak.Tylko ja staram się słuchać tych co mają duże doświadczenie.Mam wątpliwości,proszę,pytam itd...Zawsze chylę czoła przed "lepszymi w te klocki".Nie ukrywam,że temat mnie ciekawi.Ale chyba to nie zbrodnia.

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś,po prostu na takim wątku wolałbym pogadać o paleniu w kotle RBR,a nie o buczeniu i certyfikatach.Tyle.Jeśli poczułeś się urażony,przykro mi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmaz01 - czy kocił masz podłączony z buforem na grawitacji czy wspomagany pompką,

Twój bufor to kupna jednostka ?? - Jeśli tak pewnie masz dwie weżownice górna do CO i dolna do solarów, a zanaczy to że grzejesz połowę bufora ta górną, lub nie masz wcale wężownic ale wtedy potrzebowałbyś bojlera, ew możesz grzać cały zład bufora a wodę użytkową ogrzewać przepływowo

Jak coś pomyliłem to napisz

 

Ps poczekajmy z certyfikatem do listopada może się coś wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmaz01 - czy kocił masz podłączony z buforem na grawitacji czy wspomagany pompką,

Twój bufor to kupna jednostka ?? - Jeśli tak pewnie masz dwie weżownice górna do CO i dolna do solarów, a zanaczy to że grzejesz połowę bufora ta górną, lub nie masz wcale wężownic ale wtedy potrzebowałbyś bojlera, ew możesz grzać cały zład bufora a wodę użytkową ogrzewać przepływowo

Jak coś pomyliłem to napisz

 

Ps poczekajmy z certyfikatem do listopada może się coś wyjaśni

Wszystko już podawałem.

Na schemacie instalacji wygląda to tak : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6006696&viewfull=1#post6006696

A sam bufor tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5619934&viewfull=1#post5619934

Jest kupny, a do CO to woda z niego jest w całym CO czyli żadnych wymienników czy wężownic. Pompa działa tak jak na stronie mojego sterownika, jest jako mieszająca (CWU).

To nie jest koniec moich przeróbek, mam jeszcze parę przeróbek do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .

Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)

Koniec bajki. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .

Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)

Koniec bajki. ;)

Pozdrawiam.

 

A tak nieśmiało zapytam. Te OEP-y to z certyfikatami na palnik uwzględniający szamotkę w środku czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .

Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)

Koniec bajki. ;)

Pozdrawiam.

 

jesteś jak stary winyl:bash:

weź napisz coś innego w końcu

już wszyscy wiedzą że masz parcie na kwitek

nie chcesz kotła bez certyfikatu to go oddaj

ale na boga

skończ już

 

ustaw sobie w stopce że jesteś na nie i wystarczy

 

wypłakałeś się już w rękaw wszystkim po 10 razy jak nie więcej

oznajmiłeś już to co było Twoim celem czyli poinformowanie o twojej opinii na temat tego konkretnego producenta i produktu

pozwól innym pisać o rzeczach dla nich ważnych

nie da się tego czytać a trzeba brnąć aby nie zabłądzić w wątku

 

 

TROLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .

Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)

Koniec bajki. ;)

Pozdrawiam.

 

Panie Krzysztofie7, Jak będą pukali do drzwi, to prawdopodobnie okaże się że ludzie w większości miają w kotłowniach (nie RBR czy inny piec na EKO-Groszek), tylko "śmieciucha" w ktorym palą butelkami PET, przepalonym olejem, gumowiakami, butelkami, oponami, trocinami, deskami z gwoździami, resztkami palet, i czym kolwiek sie da. Nawet jak ich piece "mają, bądz będą miały certyfikaty" Czy bedzie to zgodne? Mi się zdaje że NIE.

 

Więc proszę skończmy to pisanie o certyfikatach.

 

Kto miał przeczytać, przeczytał, kto nie pewnie doczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie rozumiecie, o co w tym wszystkim chodzi.

 

A może rozumiecie...?

I stąd te głupoty, które wypisują "impregnowani"?

 

Kupiłem kocioł, działa krótko, wiec nie powinienem się odzywać. Jestem z niego na chwile obecną zadowolony.

Praca cichsza niż "olejowego", więcej biegania, bo do tamtego biegało sie tylko sprawdzić stan oleju w zbiornikach.

 

Kolega ma OEP 10, też jest zadowolony (ma tyle czasu co ja RBR), ale jeszcze nim kręci bo dzisiaj zasypuje 25kg dziennie, nawet wstawił jakiś klocek z szamotu do podajnika, bo wyczytał że bedzie mniej palił. MOŻNA? A no można.

 

MIałem kupić taki sam, niestety dla mnie nie pasował ani wylot spalin (160mm), ani to że do przerobienia instalacja (zamknieta).

 

Wybór napewno będzie wiadomy chociaż po 1 sezonie. Ale już pierwsze dni mowią same za siebie. A palimy tym samym węglem.

 

Obok jest OEP 25 (przewymiarowany) spalanie podobne 25 kg dziennie.

 

Zajechali do mnie i co? A jak zrobiłes to i to i to? że podajnik czyli ponad 100kg starcza na chwilę obecną na 7 dni?

 

 

Więc bardzo proszę o wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi.

Edytowane przez zby-net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Wybór napewno będzie wiadomy chociaż po 1 sezonie. Ale już pierwsze dni mowią same za siebie. A palimy tym samym węglem.

 

Obok jest OEP 25 (przewymiarowany) spalanie podobne 25 kg dziennie.

 

Zajechali do mnie i co? A jak zrobiłes to i to i to? że podajnik czyli ponad 100kg starcza na chwilę obecną na 7 dni?

 

 

Więc bardzo proszę o wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi.

 

Ja wiem bo miałem OEP 25kW.Ale pisałem o tym,nikt nie wierzył.Koniec tematu.

Bo Timon powie ,że troluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie nadejdzie taki dzień, gdy zapuka urzędas i zapyta: Czym palisz kolego? Węglem - odpowiesz. Urzędas: Certyfikat na kocioł w klasie A masz? Nie.... To już popaliłeś ............... .

Kup sobie kolejny nowy kocioł od godnego zaufania producenta, choćby z Ogniwa OEP+ i wtedy będziesz miał ciepełko. :)

Koniec bajki. ;)

Pozdrawiam.

 

No i w końcu to wydusiłeś ;)

 

Przecież niejednokrotnie Ci już pisano, oddaj RBR-a (dostałeś taką propozycję), kup sobie "od godnego zaufania" producenta i ciesz się certyfikatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kocioł, działa krótko, wiec nie powinienem się odzywać. Jestem z niego na chwile obecną zadowolony.

Praca cichsza niż "olejowego", więcej biegania, bo do tamtego biegało sie tylko sprawdzić stan oleju w zbiornikach.

 

Kolega ma OEP 10, też jest zadowolony (ma tyle czasu co ja RBR), ale jeszcze nim kręci bo dzisiaj zasypuje 25kg dziennie, nawet wstawił jakiś klocek z szamotu do podajnika, bo wyczytał że bedzie mniej palił. MOŻNA? A no można.

 

MIałem kupić taki sam, niestety dla mnie nie pasował ani wylot spalin (160mm), ani to że do przerobienia instalacja (zamknieta).

 

Wybór napewno będzie wiadomy chociaż po 1 sezonie. Ale już pierwsze dni mowią same za siebie. A palimy tym samym węglem.

 

Obok jest OEP 25 (przewymiarowany) spalanie podobne 25 kg dziennie.

 

Zajechali do mnie i co? A jak zrobiłes to i to i to? że podajnik czyli ponad 100kg starcza na chwilę obecną na 7 dni?

 

 

Więc bardzo proszę o wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi.

Witam . Patrząc na spalanie to jestem pod wrażeniem :) według tego co pokazuje na twojej stronie spalania piecyka to 100kg węgla wystarczy ci na 15 dni palenia przy tej temp. co jest teraz..Szacunek,chylę czoła

nowy to dom? I co ważne jaki to węgiel ??

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie rozumiecie, o co w tym wszystkim chodzi.

 

A może rozumiecie...?

I stąd te głupoty, które wypisują "impregnowani"?

 

Rozumiemy...rozumiemy bardzo dobrze.... jest to próba przymuszenia WSZYSTKICH wytwórców kotłów do badań w jedynie słusznym labolatorium ( zobaczcie wytwórcy kotłów !!! jak nie zrobicie przeglądów TU i TU to zobaczcie co sie będzie działo !!!) nowy instytut pochłonął masę kasy a pan Bałka odważył się wysłać kocioł do badań do Łodzi..... czy ktoś ma czytających FM za idiotów???

 

Ps wątęk na bank czytają inni producenci kotłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Patrząc na spalanie to jestem pod wrażeniem :) według tego co pokazuje na twojej stronie spalania piecyka to 100kg węgla wystarczy ci na 15 dni palenia przy tej temp. co jest teraz..Szacunek,chylę czoła

nowy to dom? I co ważne jaki to węgiel ??

 

Na to prosze narazie nie patrzeć, bo jeszcze nie skalibrowane, ustawiłem narazie na gebę. Dobrze by było jak by tak wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to prosze narazie nie patrzeć, bo jeszcze nie skalibrowane, ustawiłem narazie na gebę. Dobrze by było jak by tak wychodziło.

to ile teraz ci węgla idzie???i jaki to węgiel?w jakiej cenie?..możesz podesłać linki do sterowników kolegów co maja ogniwa..[pewnie nie maja podpiętych do neta ale jeśli... ]Ciekaw jestem ich ustawień pieca .Czasami dobrze popatrzeć na cudze ustawienia i coś podpatrzeć. Temu śledzę ten temat tak samo jak koledzy od Zielonego .Można ciekawe porady wyczytać :) [bez ironii to pisze !! ]

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...