Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

to ile teraz ci węgla idzie???i jaki to węgiel?w jakiej cenie?..możesz podesłać linki do sterowników kolegów co maja ogniwa..[pewnie nie maja podpiętych do neta ale jeśli... ]Ciekaw jestem ich ustawień pieca .Czasami dobrze popatrzeć na cudze ustawienia i coś podpatrzeć. Temu śledzę ten temat tak samo jak koledzy od Zielonego .Można ciekawe porady wyczytać :) [bez ironii to pisze !! ]

 

10 nie jest podpiety jeszcze 24 poniżej.

https://esterownik.pl/sterownik/2326

 

Jak kolega znajdzie coś ciekawego do ustawienia to poproszę, bo znajoma męczy, a nie ma sie do kogo innego zwrócić.

Edytowane przez zby-net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
10 nie jest podpiety jeszcze 24 poniżej.

https://esterownik.pl/sterownik/2326

 

Jak kolega znajdzie coś ciekawego do ustawienia to poproszę, bo znajoma męczy, a nie ma sie do kogo innego zwrócić.

 

Niech najpierw zaktualizują soft tego sterownika JerzyBystron - dom,potem coś podpowiem.Popatrz jaki tam jest powrót,i co się z nim dzieje :)Masakra,tutaj trzeba być tez obiektywnym,wina operatora-niepodważalnie.

A i pewnie w instalacji jest kupę niepotrzebnego staffu. Prowadziłem taki kocioł 2 lata.Coś wymyślimy ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile teraz ci węgla idzie???i jaki to węgiel?w jakiej cenie?..możesz podesłać linki do sterowników kolegów co maja ogniwa..[pewnie nie maja podpiętych do neta ale jeśli... ]Ciekaw jestem ich ustawień pieca .Czasami dobrze popatrzeć na cudze ustawienia i coś podpatrzeć. Temu śledzę ten temat tak samo jak koledzy od Zielonego .Można ciekawe porady wyczytać :) [bez ironii to pisze !! ]

 

ja zasypałem tydzień temu 90 kg i jeszcze jest w podajniku chyba do następnego poniedziałku wystarczy wszystko chodzi na razie w grawitacji wynik chyba całkiem nie zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś jak stary winyl:bash:

weź napisz coś innego w końcu

już wszyscy wiedzą że masz parcie na kwitek

nie chcesz kotła bez certyfikatu to go oddaj

ale na boga

skończ już

 

ustaw sobie w stopce że jesteś na nie i wystarczy

 

wypłakałeś się już w rękaw wszystkim po 10 razy jak nie więcej

oznajmiłeś już to co było Twoim celem czyli poinformowanie o twojej opinii na temat tego konkretnego producenta i produktu

pozwól innym pisać o rzeczach dla nich ważnych

nie da się tego czytać a trzeba brnąć aby nie zabłądzić w wątku

 

 

TROLL

 

Ty faktycznie miałeś pod górkę do szkoły i nic z moich postów nie zrozumiałes. Ale ja Ci rozumu do łba nie naleję. Takie mocy niestety nie mam i skończ pieprzyć skoro nic nie rozumiesz.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już podawałem.

Na schemacie instalacji wygląda to tak : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6006696&viewfull=1#post6006696

A sam bufor tu : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5619934&viewfull=1#post5619934

Jest kupny, a do CO to woda z niego jest w całym CO czyli żadnych wymienników czy wężownic. Pompa działa tak jak na stronie mojego sterownika, jest jako mieszająca (CWU).

To nie jest koniec moich przeróbek, mam jeszcze parę przeróbek do zrobienia.

 

Masz bufor w zamkniętej ??

Jakie duże naczynie przeponowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu to wydusiłeś ;)

 

Przecież niejednokrotnie Ci już pisano, oddaj RBR-a (dostałeś taką propozycję), kup sobie "od godnego zaufania" producenta i ciesz się certyfikatem ;)

 

To co ja zrobię to moja decyzja, a Ty swoje rady prześlij żonie. I nie pajacuj.

W odpowiednim dla mnie czasie podejmę kroki, aby oszukiwanie klientów dobiegło końca przez firemkę instalko. Nie potrzebuję twoich ani innych ci podobnych userów rad.

Za moment ktoś napisze, że sam sobie jestem winien kupując kocioł u oszustów. Tak, oszustów, bo jak inaczej nazwać firmę, która wali cię w rogi sprzedając kotły nie spełniające żadnych norm emisyjnych. Czy to do Was dociera???

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmieszasz się.

Ty też przeczytaj jeszcze raz ten wpis #10662

 

Zawijan Sam się ośmieszasz bo na proste pytanie nie odpowiadasz i tyle !!

 

Kto dokonuje weryfikacji czy dane kotły przeszły obowiązkowe badania - gdzie jest napisane że kotły mają mieć badania, mówi o tym norma czy dyrektywa, a może inny tajny dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan Sam się ośmieszasz bo na proste pytanie nie odpowiadasz i tyle !!

 

Kto dokonuje weryfikacji czy dane kotły przeszły obowiązkowe badania - gdzie jest napisane że kotły mają mieć badania, mówi o tym norma czy dyrektywa, a może inny tajny dokument.

A ja się przyłączę do pytania.

Piszesz :

Każdy typoszereg kotłów na paliwa stałe, przed wprowadzeniem go do obrotu na rynkach Unii Europejskiej, MUSIAŁ (i nadal MUSI) uzyskać potwierdzenie spełnienia wyznaczonych granicznych parametrów energetycznych i emisyjnych, udokumentowane stosownymi badaniami laboratoriów akredytowanych/notyfikowanych.

To się tyczy sprzedaży poza granice RP czyli do unii i czy dotyczy sprzedaży u nas w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja zrobię to moja decyzja, a Ty swoje rady prześlij żonie. I nie pajacuj.

W odpowiednim dla mnie czasie podejmę kroki, aby oszukiwanie klientów dobiegło końca przez firemkę instalko. Nie potrzebuję twoich ani innych ci podobnych userów rad.

Za moment ktoś napisze, że sam sobie jestem winien kupując kocioł u oszustów. Tak, oszustów, bo jak inaczej nazwać firmę, która wali cię w rogi sprzedając kotły nie spełniające żadnych norm emisyjnych. Czy to do Was dociera???

AMEN

 

Twojej ? Nie mam namiarów...

 

Nie pajacuję, tylko podpowiadam. I panuj nad sobą troszkę, bo nerwy Ci puszczają kolego.

 

Skoro czujesz się oszukany, to przestań płakać tu na forum tylko jak to napisałeś "podejmij kroki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty faktycznie miałeś pod górkę do szkoły i nic z moich postów nie zrozumiałes. Ale ja Ci rozumu do łba nie naleję. Takie mocy niestety nie mam i skończ pieprzyć skoro nic nie rozumiesz.:no:

 

panuj nad językiem człowieku

nie obrażam cię tylko grzecznie proszę skończ powtarzać w kółko to samo

jeśli nie potrafisz kulturalnie nie pisz wcale

 

 

masz ogromne doświadczenie wiec nawet nie będe z Tobą dalej dyskutował

TROLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich których uraziłem, obraziłem. Może to zły dzień.:)

Niemniej jestem taki, że kradnącego nazwę - złodziejem, oszukującego perfidnie nazwę - oszustem, itd.

Będę zawsze piętnował zagrywki sprzedawców, dostawców i producentów.

Bo złe nawyki i fałsz trzeba piętnować, a nie godzić się na wszystko, przemilczeć i udawać, że nic się nie stał (bo jak w tym przypadku: Przecież się pali, to nie jest źle?

Pozdrawiam, niestety trzeba jechać do pracy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczki, mam garaż oddalony od domu jakieś 6-7 metrów, jakbym tam wywalił piec to na jakiego rzędu straty na przesyle muszę się szykować? 10-15%?

 

I czy lepiej np puścić do garażu jeden grzejnik i ewentualnie sobie nim dogrzewać czy przenieść piec i wtedy on będzie robił za grzejnik? Ma ktoś coś w podobie? Komin w garażu 4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
pytanie trochę z innej beczki, mam garaż oddalony od domu jakieś 6-7 metrów, jakbym tam wywalił piec to na jakiego rzędu straty na przesyle muszę się szykować? 10-15%?

 

I czy lepiej np puścić do garażu jeden grzejnik i ewentualnie sobie nim dogrzewać czy przenieść piec i wtedy on będzie robił za grzejnik? Ma ktoś coś w podobie? Komin w garażu 4m

 

Gdybyś użytkował wcześniej kocioł na eko,nie miałbyś dylematu.Odległość jest żadna,nawet się nie zastanawiaj.Jakakolwiek kotłownia w domu to archaizm i same problemy.Kurz,pył,mniejszy czy większy hałas.Nie ma co się nawet zastanawiać.Dobrze zaizolować rurki i spoko.

Kocioł to nie grzejnik,instalacja powinna być w otulinach.Chcesz mieć ciepło w garażu,trzeba dobrze dobrać grzejnik do metrażu :)

Ale się zrymował fajnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...