Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Wystarczyło w zaawansowanych podnieść temp.włączenia CWU+miesz :) W takich obserwacjach układu potrzebne, są w miarę dokładne temp.podawane przez czujniki.Ja bym się nie bawił kalibracją.Niech pokazują co jest.Ale to Twoja sprawa. :)

 

ok tylko jak ustawie tak jak teraz Temp. załączenia pompy miesz. 52 to ona nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krótkie podsumowanie z komentarzem

 

Moje wpisy na tym wątku są przeznaczone dla nowych userów, którzy proszą o rady w zakresie wyboru kotła. Ci, którzy kupili już kocioł, z tej rady nie zawsze korzystali.

 

Podstawowa rada, którą pisałem już mnóstwo razy, brzmi:

Żądaj od sprzedawcy wyników badań weryfikujących sprawność i emisję kotła, który Cię interesuje. Badania takie są obowiązkowe i są warunkiem dopuszczenia kotła na rynek UE (Polska jest członkiem UE - jeśli ktoś tego nie wie). Do 30.06.2013r. obowiązywały w tym zakresie wymogi normy PN-EN 12809 (zharmonizowanej z dyrektywą budowlaną). Od 01.07.2013r. obowiązują wymogi normy PN-EN 303-5 (zharmonizowanej z dyrektywą maszynową).

 

Należy sprawdzić sprawność kotła oraz temperaturę spalin wylotowych w warunkach uzyskiwanej sprawności. Ta temperatura spalin jest bardzo ważna, bo mówi o ewentualnym przewymiarowaniu kotła (niska temperatura, powodująca "sztuczny" wzrost sprawności), które utrudnia pracę kotła na niskich mocach (w warunkach niskiego zapotrzebowania ciepła).

 

 

Mój komentarz

Jeśli ktoś kupuje kocioł bez sprawdzenia wyników badań - jest to zwyczajne głupstwo.

Jeśli ktoś doradza komuś kupno kotła bez badań - jest to zwyczajne draństwo.

Jeśli ktoś sprzedaje kocioł bez badań - jest to zwyczajne oszustwo.

Ot, i cały komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest moderator tego forum? Współczuję tym, którzy tu wejdą i będą chcieli się czegoś o kotle dowiedzieć. Mam propozycję - załóżcie sobie tematy o certyfikatach i moim niskim zużyciu prądu do ogrzewania (wspomaganego gazem i olejem) i tam sobie wrzucajcie, a ten wątek niech znowu zacznie pomagać użytkownikom, bo czytać tych waszych wypocin z ostatnich stron to się odechciewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
już dzała :yes:

 

Teraz spokojnie,zaczekaj kilkanaście godzin.nawet jak spalisz więcej (choć nie wiadomo) to ile to będzie, 1kg?

Chciałem Ci coś pokazać,będziesz miał kolejne doświadczenie.To twój układ,aby się zdecydować co dla niego najlepsze,trzeba spróbować wszystkich możliwości :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Mój komentarz

Jeśli ktoś kupuje kocioł bez sprawdzenia wyników badań - jest to zwyczajne głupstwo.

Jeśli ktoś doradza komuś kupno kotła bez badań - jest to zwyczajne draństwo.

Jeśli ktoś sprzedaje kocioł bez badań - jest to zwyczajne oszustwo.

Ot, i cały komentarz.

 

I tu ma Pan rację.

Choć ja nawet z certyfikatem na paliwo atomowe-Ogniwa bym już nie chciał ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spokojnie,zaczekaj kilkanaście godzin.nawet jak spalisz więcej (choć nie wiadomo) to ile to będzie, 1kg?

Chciałem Ci coś pokazać,będziesz miał kolejne doświadczenie.To twój układ,aby się zdecydować co dla niego najlepsze,trzeba spróbować wszystkich możliwości :)

 

jeszcze mnie czeka jedna przeróbka chcę żeby CWU chodziło w grawitacji tylko mam wstawimy w układ zawór zwrotny nie różnicowy i nie może przebić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie z komentarzem

...

Ot, i cały komentarz.

Wszyscy wiedzą że Polska jest członkiem UE lecz to nie jest odp. na moje pytanie. Chcę się dowiedzieć jak faktycznie jest bo nie wiem.

 

Odnośnie podsumowania, nie jest to miejsce na taki komentarz. Jest to wątek dotyczący jednego typu kotła RBR Ekouniwersal a dla swoich kotłów i komentarzy proszę założyć sobie swój wątek jeżeli na istniejącym nie ma kto pisać. Może na nowo założonym coś się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
jeszcze mnie czeka jedna przeróbka chcę żeby CWU chodziło w grawitacji tylko mam wstawimy w układ zawór zwrotny nie różnicowy i nie może przebić

Bardzo mądrze.Widzę ,że łapiesz o co chodzi.Wywal grzybka ze zwrotnego,i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą że Polska jest członkiem UE lecz to nie jest odp. na moje pytanie. Chcę się dowiedzieć jak faktycznie jest bo nie wiem.

 

Odnośnie podsumowania, nie jest to miejsce na taki komentarz. Jest to wątek dotyczący jednego typu kotła RBR Ekouniwersal a dla swoich kotłów i komentarzy proszę założyć sobie swój wątek jeżeli na istniejącym nie ma kto pisać. Może na nowo założonym coś się będzie działo

 

Ejże!

Nie wiesz, ale radzisz. Może byś tak najpierw sie dowiedział?

 

A na tym wątku piszę tylko o kotłach RBR Ekouniwersal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikasz na odpowiedzi na pytanie a dotyczy to też tego kotła.

Ja chcę wiedzieć jak to jest.

 

Jak chcesz wiedzieć, to się doucz.

To nie boli.

 

Jeśli chodzi o kotły - Polska, jako członek UE, może wprowadzać swoje własne uwarunkowania prawne pod warunkiem, że będą one ostrzejsze, niż w UE (w skali kraju lub lokalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...