Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Jak chcesz wiedzieć, to się doucz.

To nie boli.

 

Jeśli chodzi o kotły - Polska, jako członek UE, może wprowadzać swoje własne uwarunkowania prawne pod warunkiem, że będą one ostrzejsze, niż w UE (w skali kraju lub lokalnie).

Ty jesteś uczony i ciebie pytam skoro już tu piszesz. Wystarczy jedno zdanie na temat. Napisałeś w ostatnim wpisie trzy zdania a odpowiedzi żadnej.

Czyżby twoja kultura nie pozwala douczyć "zielonego" użytkownika kotła?

Zadałem pytanie tobie bo ty wiesz lub powinieneś wiedzieć skoro o tym piszesz. Nie rozumiem dlaczego unikasz tej odpowiedzi. W internecie jest wiele wiadomości na ten temat i powiem że szukam i nie mogę znaleźć. Może podasz mi jakiś link gdzie jest to napisane a wtedy sam przeczytam, douczę się .

Pomóż "zielonemu" się doszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeszcze mnie czeka jedna przeróbka chcę żeby CWU chodziło w grawitacji tylko mam wstawimy w układ zawór zwrotny nie różnicowy i nie może przebić

Potwierdzam.... u mnie ladowanie cwu jest na grawitacji plus pompa na "bypassie". Pompa sie przydaje, bo dziala dodatkowo jako mieszajaca, zas pod gniazdo mieszajacej mam podpieta cyrkulacyjna cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wystarczy nawet dla 1000 l bufora, dodatkowo jeszcze ok 100 l w instalacji i kotle. Woda przy wzroscie temperatury o 100 C zwieksza swoja objetosc o 4%, wiec jest na styk w "ekstremalnych" warunkach.

 

Nigdy tyle nie wzrośnie w swojej objętości. Histereza grzanka jest prawie stała a wzrosty temp. idą liniowo po krzywej grzanka :) to 4% jest też szyte grubymi nićmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tyle nie wzrośnie w swojej objętości. Histereza grzanka jest prawie stała a wzrosty temp. idą liniowo po krzywej grzanka :) to 4% jest też szyte grubymi nićmi.

Dlatego napisalem, ze jest ok, zas ekstremalne warunki nie groza. Te 4% to przyjmuje sie do obliczenia pojemnosci naczynia, a wiec juz jest z nadmiarem. Zatem spoko...Wszystko jest jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tajemnicy różnych palników i różnych koron w 11 i 17 - uczestniczyłem przy rozmowie mojego sprzedawcy z Instalco i jednoznacznie potwierdzono że palniki są te same, również korony, były próby z dziurkami (dwie lub trzy mniej w 11) ale obecnie wszystkie są takie same,

 

Certyfikaty ekologiczne będą na typoszereg kotłów 10-100kW za ok 3 tygodnie.

 

Różnice w 11 i 17 (oprócz budowy) efektywna moc min to dla 17 i 11 ok 5kW, 11-ka będzie działała mnie destrukcyjnie na komin w zakresie niskich mocy i nie będzie występował kondensat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tajemnicy różnych palników i różnych koron w 11 i 17 - uczestniczyłem przy rozmowie mojego sprzedawcy z Instalco i jednoznacznie potwierdzono że palniki są te same, również korony, były próby z dziurkami (dwie lub trzy mniej w 11) ale obecnie wszystkie są takie same,

 

Certyfikaty ekologiczne będą na typoszereg kotłów 10-100kW za ok 3 tygodnie.

 

Różnice w 11 i 17 (oprócz budowy) efektywna moc min to dla 17 i 11 ok 5kW, 11-ka będzie działała mnie destrukcyjnie na komin w zakresie niskich mocy i nie będzie występował kondensat.

 

Noooooooooooooo to pojechali po bandzie: typoszereg 10 do 100kW, szkoda że nie do 1000kW (1MW).

Mistrzostwo świata, o ile to jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem, ze jest ok, zas ekstremalne warunki nie groza. Te 4% to przyjmuje sie do obliczenia pojemnosci naczynia, a wiec juz jest z nadmiarem. Zatem spoko...Wszystko jest jak nalezy.
Zanim zrobię to czytam i się uczę ale niektórzy nie chcą na zadane pytania odpowiadać.Czyżby mieli coś do ukrycia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.... u mnie ladowanie cwu jest na grawitacji plus pompa na "bypassie". Pompa sie przydaje, bo dziala dodatkowo jako mieszajaca, zas pod gniazdo mieszajacej mam podpieta cyrkulacyjna cwu.

 

ja zrobiłem na razie tak że otworzyłem zwrotny i idzie CWU na grawitacji zobaczymy jak to się będzie spisywać w planach jeszcze spięcie CO i CWU razem na jedną pompkę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tajemnicy różnych palników i różnych koron w 11 i 17 - uczestniczyłem przy rozmowie mojego sprzedawcy z Instalco i jednoznacznie potwierdzono że palniki są te same, również korony, były próby z dziurkami (dwie lub trzy mniej w 11) ale obecnie wszystkie są takie same,

 

Certyfikaty ekologiczne będą na typoszereg kotłów 10-100kW za ok 3 tygodnie.

 

Różnice w 11 i 17 (oprócz budowy) efektywna moc min to dla 17 i 11 ok 5kW, 11-ka będzie działała mnie destrukcyjnie na komin w zakresie niskich mocy i nie będzie występował kondensat.

Proszę pamiętać że te informacje podał kolega Kalio a nie karoka czy minertu.

Twój sprzedawca nie wysłuchał wszystkiego uważnie i żeby później nie było że doczytałeś to na forum, to Ty podałeś taką informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej informacji to do 700kW robi się tam kotły.

300kW jest od ręki, jakby komuś instalator chciał zapas mały zrobić :)

Ostatnio rozmawiałem w Castoramie z jednym panem .Oglądał eko i mowie ze to czeski,zeszliśmy na temat pieców i powiedział że na 440m2 powierzchni ma piec ...75kw.Gdy powiedziałem ze na 240m2 po podłogach mam 16kw to dziwnie na mnie patrzył :) [pominąłem już aspekt przewymiarowanego pieca w stosunku co do domu :) ]

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem w Castoramie z jednym panem .Oglądał eko i mowie ze to czeski,zeszliśmy na temat pieców i powiedział że na 440m2 powierzchni ma piec ...75kw.Gdy powiedziałem ze na 240m2 po podłogach mam 16kw to dziwnie na mnie patrzył :) [pominąłem już aspekt przewymiarowanego pieca w stosunku co do domu :) ]

Z 1,5 tygodnia temu miałem klienta którego uraczono kociołkiem 50kW na 130m2.

Serwis był chyba ze 20 razy, wymiany palników, sprawa oparła się o sąd, sprawę wygrał, kocioł ma dalej, dokupił nowy sterownik bo firmowy zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem na razie tak że otworzyłem zwrotny i idzie CWU na grawitacji zobaczymy jak to się będzie spisywać w planach jeszcze spięcie CO i CWU razem na jedną pompkę :rolleyes:

Zapomnialem dodac, ze mam tez 4D, ale poniewaz nie jest wlasciwie zamontowany /pompa c.o. jest przed nim a nie za nim/,wiec jest otwarty na max, czyli tak jakby go wcale nie bylo. Ale uklad jak na razie sie sprawdza...zreszta wystarczy spojrzec na moje wykresy: stabilne temperatury cwu, powrotu, c.o. nieco przebite, ale to typowe dla pracy w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to jest Panowie znowu naściemnialiście tym razem z palnikami, jednak takie same i tylko brak półki? Odpowiedzieliście mi, że pod jedenastkę były modyfikowane? Czyli sprawność taką samą dla 11 i 17 bez badań można między bajki włożyć.

 

Te sprawności kotłów to wzięte z sufitu lub pobożne życzenia Instalko. :D

Sprawność jest tylko potwierdzona dla 23kW, pozostałe...... tego nie wie nikt ;)

 

Ktoś zaraz powie: Ale to już było, fakt było.

Czekamy Panowie.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem w Castoramie z jednym panem .Oglądał eko i mowie ze to czeski,zeszliśmy na temat pieców i powiedział że na 440m2 powierzchni ma piec ...75kw.Gdy powiedziałem ze na 240m2 po podłogach mam 16kw to dziwnie na mnie patrzył :) [pominąłem już aspekt przewymiarowanego pieca w stosunku co do domu :) ]

Ja pikole na 400m 75kw.

Pojechał po bandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...