Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Czyli jak to jest Panowie znowu naściemnialiście tym razem z palnikami, jednak takie same i tylko brak półki? .

Wróć wstecz i przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem.

Z resztą już nieraz.

Aaa, i co ma półka do palnika ?

W jaki sposób chciałbyś zbudować kocioł niższej mocy nie zjeżdżając z powierzchni wymiennika.

Napisz jak znajdziesz taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy odpowiedź będzie poprawna, bo sam cały czas się uczę, tego skomplikowanego Świata w którym przyszło mi żyć.

 

 

"Zastosowanie norm zharmonizowanych pozwalających na domniemanie zgodności pozostaje dobrowolne.

 

Producent może zatem zdecydować, czy odwołać się do norm zharmonizowanych, czy nie. Jednakże, jeśli producent postanowi nie stosować norm zharmonizowanych, jest zobowiązany udowodnić, że jego wyroby są zgodne z wymaganiami zasadniczymi wykorzystując w tym celu inne środki pozostające do wyboru (np. przy pomocy jakichkolwiek istniejących specyfikacji technicznych)."

 

 

Dodatkowe informacje odnośnie norm można uzyskiwać pod adresem internetowym "PKN-wyszukiwarka" oraz "PKN-dyrektywy"

Byłem już na tych stronach ale jak dotąd nie mogę znaleźć dlaczego nie można sprzedawać kotłów na terenie RP bez badań. Sprzedaż za granicą czyli w UE tu się zgodzę ale tylko i wyłącznie szukam tego co się tyczy na nasz rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie znajdziesz bo w tym kraju najpierw coś się chce wprowadzić w życie a później dopiero objaśnia i opisuje o co chodzi.Wg tego ;powinno się zamknąć pół klastra kotlarskiego.

Już to pisałem jak nie ma zakazu to jest przyzwolenie.

 

Na ile kocioł jest ekologiczny kiedy 4/5 sezonu grzewczego się kisi i wydziela sadzę a z komina się kopci?

Dlaczego kotłów nie bada się w warunkach domowych a robi się to w idealnych.(Mam na myśli warunki domowe w laboratorium bo można takie stworzyć).

Dlaczego kocioł ekologiczny ma ruszt do spalania śmieci?

Są gminy ,które nie zgodzą się na montaż takiego kotła pomimo,że ma on certyfikat.

Gdzie tu jest ujednolicenie i przestrzeganie tego.

To wszystko jest popier....ne.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pytasz, więc odpowiadam na pytanie. :D

Nie ciebie pytałem bo ty nie masz takich wiadomości.

Tu pisał "forumowicz- spamer" z literkami przed nazwiskiem którego nie stać na płatny profil i to jego pytałem. Lubi dyskredytować kolor zielony aby niebieski szedł w siłę bo za ten kolor są dutki :)

A tak swoją drogą masz fajny wpis w stopce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten certyfikat?

Co na nim pisze?

 

Mam deklarację producenta w DTR, że kocioł posiada certyfikat, a skoro po jakimś czasie dowiaduję się, że owszem ma, ale ..... wydany kilka lat temu i to tylko na 23kW. Naprawdę nie dostrzegasz problemu ? Czy producent KAZAŁ Ci "palić głupa" (to przenośnia , a nie obrażanie - żeby było jasne), a może tak bardzo w to próbujesz uwierzyć, iż wydaje Ci się że to prawda.

Gdyby Instalko nie miało certyfikatu i w DTR tego nie deklarowało, to ja nie odzywał bym się słowem.

A tak to firma oszust i tyle.

Dla czytających to forum przypominam:

KOTŁY INSTALKO RBR EKOUNIWERSAL o mocach 11, 17 i 35 kW NIE MAJĄ, I NIGDY NIE MIAŁY ŻADNEGO CERTYFIKATU w KLASIE "A", I NIGDY NIE PRZESZŁY BADAŃ POTWIERDZAJĄCYCH SPRAWNOŚĆ CIEPLNĄ KOTŁA I POZOSTAŁE PARAMETRY TECHNICZNE. :(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ daj spokój. Zacytuję kolegę : Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.."

 

Ten cytat pasuje do Ciebie jak ulał. Ile masz procent ze sprzedaży kotłów za takie atakowanie i agitowanie do sprzedaży trefnych z wadą prawna kocioków ???

Nie musisz odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ daj spokój. Zacytuję kolegę : Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.."

Ja chcę wiedzieć czy w Polsce jest zakaz sprzedaży kotłów bez certyfikatu ekologicznego.

Nie mogę takiej informacji nigdzie uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata&Slawek

 

Dopisz sobie do DTR-ki sprawność 110% i inne cuda, bo i tak nie wiesz co kupiłeś, a co Ci producent w swojej radosnej twórczości w DTR powypisywał.:)

Karoki65 nie cytuj, bo On już się tak zamotał w wypowiedziach, że sam nie wie co pisał, a czego nie.

I tak powiedzą że czarne jest białe.;)

Pozdrawiam.

 

Ps. Nie wiem czego się czepiasz , przecież jak tu niektórzy mówią: "Pali się i masz ciepło, to o co Ci chodzi. Przyszedłeś siać ferment?" :)

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...