Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Więc pytam ponownie co jest kurde grane? Nie potrafisz odpowiedzieć jednoznacznie są identyczne lub nie nie są identyczne instalko długo myślało co tym fantem zrobić i po długich przemysleniach postanowiło w jedenastce zmienić nadmuch i palnik może pacować poniżej nominalnej moy bez straty dla użytkownika.

A to Twoja sprawa kogo słuchasz.

Poszukaj jeszcze dalej i razy pisałem i grzesiek że 11 i 17 kW mają te same palniki a dopiero od 23 idą większe.

To co cytujesz z ostatniej wypowiedzi wyjaśniłem że jest inny system napowietrzania korony.

Nie mam zamiaru dłużej dłużej odpierać jakieś głupie ataki nie wiadomo kogo ( nie piszę o Tobie )

To że ktoś potrafi krzyczeć, niech sobie krzyczy a to czy jest aż taki najmądrzejszy za jakiego się uważa to się jeszcze okaże.

W sumie to obejrzałbym jak pracuje kocioł kolegi Krzysztofa ale pewnie internetu niema.

Może choć jakaś fotka palącego się palnika, jak to u niego wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas o to pytam p. Z i nie mogę się doprosić.

 

Nie jestem Zawijanem ale ponieważ dyskusja się przeciąga to napiszę co wiem. Otóż jest rzeczą oczywistą, że obecnie żadnego wyrobu nie można sprzedać jeśli nie spełnia on stosownych (określonych przepisami prawa) wymagań. Jakie są te wymagania dla kotłów? Różne. A to w zakresie bezpieczeństwa użytkowania (na przykład izolacja aby obsługa się nie sparzyła) a to w zakresie emisji spalin (gazowych i pyłowych - o tym pisze Zawijan). Rolą WYTWÓRCY jest znać stosowne przepisy i zadbać aby wyrób je spełniał. Co dalej? Dalej właśnie mamy to co budzi watpliwość kolegów - czyli uwaga, że stosowanie norm i dyrektyw jest DOBROWOLNE. Bo jest. Nie można zmusić nikogo do stosowania norm (może dlatego obecne wędliny tak wyglądają i smakują). Rzecz dotyczy czegoś innego. Otóż jesli z jakiegoś powodu popadniemy w konflikt z odbiorcą użytkującym w dobrej wierze wyrób (kocioł) i stanie się coś niedobrego ( były wybuchy kotłów nawet małej mocy) to wtedy DOSKONALE JEST MIEĆ W ZANADRZU i dostarczyć na rządanie sądu lub prokuratora BADANIA wyrobu przeprowadzone w akredytowanej jednostce/laboratorium. Brak takich badań jednoznacznie przesądza o winie, bo jak sądowi lub prokuratorowi udowodni niewielka a niech by i średnia firma, że wyrób zbudowała zgodnie z wymaganiami dyrektyw (przepisów)? Nawet jeśli udowodni, to na adwokatów wyda kilkanaście razy więcej niż na standardowe było nie było badania.

 

Dopiszę jeszcze coś. Otóż są w Polsce instytucje kontrolne, które przesiewowo badają wyroby. Ile w którym roku znalazły wyrobów oznaczonych znakiem CE a które to wyroby nie miały stosownej dokumentacji można znaleźć w Internecie. Takie stwierdzenie kończy się też skierowaniem sprawy do prokuratury.

Edytowane przez Wojtek_mazury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krzyczą, zamiast zajać sie konkretami, podałem link do pieca koleżanki (https://esterownik.pl/remote/2326), i tylko info o zmianie softu, może "przejdę się" na wątek pieca z certyfikatem i wstawie kilka zdjeć jak sie piec z certyfikatem zachowuje?

 

Nie jestem moderatorem, ale jak jeszcze raz zobaczę przepychanki pomiedzy Panami (od tego macie PRIV) to zacznę odwiedzać 2 wątki na muratorze.

 

Nikogo nie strasze, odwdzięczę się za zaśmiecanie wątku którego nie da się juz czytać.

Edytowane przez zby-net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krzyczą, zamiast zajać sie konkretami, podałem link do pieca koleżanki (https://esterownik.pl/remote/2326), i tylko info o zmianie softu, może "przejdę się" na wątek pieca z certyfikatem i wstawie kilka zdjeć jak sie piec z certyfikatem zachowuje?

 

Nie jestem moderatorem, ale jak jeszcze raz zobaczę przepychanki pomiedzy Panami (od tego macie PRIV) to zacznę odwiedzać 2 wątki na muratorze.

 

Nikogo nie strasze, odwdzięczę się za zaśmiecanie wątku którego nie da się juz czytać.

Zapraszamy koleżankę :) . Soft powinna wgrać ponieważ usuwa się błędy,poprawia funkcjonalność sterownika .Kolejna sprawa jak na silę można komuś pomoc????????????????????? Jak przyjdzie zapyta ,ktoś zawsze pomoże :). Wiec nie strasz a przyślij ją/jego na forum .Poczyta i na pewno obniży spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stopka jest dla takich i tobie podobnych mondralińskich. :)

Nie będę z Tobą dyskutował, bo nie zejdę do Twojego poziomu.:yes:

Z Tobą miałbym dyskutować ?

O czym ?

Ty już się popisałeś swoją inteligencją i objechałeś Tu wszystkich którzy mają coś do powiedzenia, poprzez wszystkich bywających użytkowników a nawet Tomonowi nie darowałeś,

Kolego ze mnie cepa już pan doktor zrobił choć kiedyś coś innego pisał ale może poczytaj poradnik Timona ile czasu chłopak poświecił żeby stworzyć poradnik dla Takich jak właśnie i Ty.

Ty nie masz na tyle wiedzy o kotłach co on brudu za paznokciem w małym palcu u ręki.

Krzycz dalej, zaczekamy aż zaczniesz płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było pytania w takim razie, przyjęte do wiadomości.

 

Ale mam inne pytanie w tej kwestii czy producent esterownika przed wprowadzeniem algorytmów i nastaw bada to najpierw jak w rzeczywistosci te dwa elementy współpracują. Juz od jakiegoś czasu mamy piece o mniejszych pojemnościach i mocach a wybór nastaw pozostaje bez zmian wciąż jest to 15 kW, dla RBR 11 kW.

 

Pytam bo mam pewne wątpliwości nie potrafię pojąć dlaczego piec reaguje tak późno na informacje o temperaturach i potem dmucha tak, że temperatura zadana przebija o 12 st, generalnie u mnie odpalenie grzejników równało problemom z prowadzeniem pieca.. W tą zimę chciałbym zrobić próbę i prowadzić piec w takich warunkach jakby było zamieszkane tzn bedą musiały chodzić grzejniki i podłogówka a nie tak jak w ubiegłym roku tylko podłogówka, temperatury też będą odpowiednie.

 

Stąd moje pytania i wątpliwości oglądałem ubiegłej zimy pracę 17-tek i 11-tek, generalnie częściej problemy zgłaszają właściciele 11-tek odnoście temperatury spalin przebijania itp, pamiętam kolegę szczudło, gdzie wyglądało to podobnie jak u mnie.

Odpowiem ci krótko.Tak bada.Co do softu to kiedyś użytkownicy płakali,że kocioł za szybko reaguje na to co się dzieje z temperaturami.Naciskano aby to zmienić.

Teraz u ciebie jest na odwrót.

Moja propozycja,wgraj ostatni oficjalny soft z eCoal.pl 0.2.8.1 i będziesz miał to czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krzyczą, zamiast zajać sie konkretami, podałem link do pieca koleżanki (https://esterownik.pl/remote/2326), i tylko info o zmianie softu, może "przejdę się" na wątek pieca z certyfikatem i wstawie kilka zdjeć jak sie piec z certyfikatem zachowuje?

 

Nie jestem moderatorem, ale jak jeszcze raz zobaczę przepychanki pomiedzy Panami (od tego macie PRIV) to zacznę odwiedzać 2 wątki na muratorze.

 

Nikogo nie strasze, odwdzięczę się za zaśmiecanie wątku którego nie da się juz czytać.

A co to za kocioł?

Jaką powierzchnię on ogrzewa?

Kto go dobierał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jesteś. I nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Co innego p. Z wymaga od kotła RBR i twierdzi że bez tego nie powinien być sprzedawany na naszym rynku. Tylko to mnie interesuje i proszę nie wyręczać p. Z. Czekam na jego odp.

 

 

Pytałeś, czy stosowanie dyrektyw jest obowiązkowe. Potwierdziłem, że przepisy nie nakazują ich stosowania ale w praktyce dla małych firm ich stosowanie i potwierdzenie ich stosowania poprzez zbadane wyrobu jest obowiązkowe. Ale jeśli chcesz czekać...... Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Pytam bo mam pewne wątpliwości nie potrafię pojąć dlaczego piec reaguje tak późno na informacje o temperaturach i potem dmucha tak, że temperatura zadana przebija o 12 st, generalnie u mnie odpalenie grzejników równało problemom z prowadzeniem pieca.. W tą zimę chciałbym zrobić próbę i prowadzić piec w takich warunkach jakby było zamieszkane tzn bedą musiały chodzić grzejniki i podłogówka a nie tak jak w ubiegłym roku tylko podłogówka, temperatury też będą odpowiednie.

 

Stąd moje pytania i wątpliwości oglądałem ubiegłej zimy pracę 17-tek i 11-tek, generalnie częściej problemy zgłaszają właściciele 11-tek odnoście temperatury spalin przebijania itp, pamiętam kolegę szczudło, gdzie wyglądało to podobnie jak u mnie.

 

Nie chcę być złośliwy.Zimą będzie gorzej niż teraz.Obraziliście już tylu ludzi,że chyba nikt wam nie pomoże.Stracony czas na przepychanki,obrażanie innych.Niech sprzedawca pomoże.

Dobrej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś, czy stosowanie dyrektyw jest obowiązkowe. Potwierdziłem, że przepisy nie nakazują ich stosowania ale w praktyce dla małych firm ich stosowanie i potwierdzenie ich stosowania poprzez zbadane wyrobu jest obowiązkowe. Ale jeśli chcesz czekać...... Twoja decyzja.
I to mnie rozwala.Albo coś jest czarne albo białe.Albo jest obowiązek albo go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem, że przepisy nie nakazują ich stosowania ale w praktyce dla małych firm ich stosowanie i potwierdzenie ich stosowania poprzez zbadane wyrobu jest obowiązkowe.

No to jak ?

Są równi i równiejsi ?

Która firma to duża firma ?

Która firma to mała firma ?

Nie piszę tego złośliwie do Ciebie, ale jakoś tak dziwnie to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ?

Są równi i równiejsi ?

Która firma to duża firma ?

Która firma to mała firma ?

Nie piszę tego złośliwie do Ciebie, ale jakoś tak dziwnie to brzmi.

 

 

Duża to ta, która ma środki finansowe , które wystarczą jej aby udowodnić instytucji kontrolujacej wyrób, że pomimo iż nie stosowała norm to jednak jej wyrób spełnia określone w przepisach wymagania. Mała to taka firma, która nie ma pieniędzy na udowadnianie instytucji kontrolującej , że jej wyrób spełnia wynagania inaczej jak przez przedstawienie certyfikatu z akredytowanej instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...