Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Panowie krzyczą, zamiast zajać sie konkretami, podałem link do pieca koleżanki (https://esterownik.pl/remote/2326), i tylko info o zmianie softu, może "przejdę się" na wątek pieca z certyfikatem i wstawie kilka zdjeć jak sie piec z certyfikatem zachowuje?

 

.

 

Pisałem koledze gmaj22,że jeśli zawijan się nie podejmie pomocy(zabawka z jego stajni jest przecież)-to po aktualizacji softu postaram się pomóc ;)

A fotki i owszem,można zapodać.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem co wyczytałem? Jakieś konkretniejsze pytanie proszę.

Nie napisałem że nie wiesz co wyczytałeś tylko zadałem pytanie gdzie? I chodzi mi o potwierdzenie w jakichś aktach prawnych. I zaznaczam że chodzi o badania emisji o które p. Z tak zabiega i bez których to badań nie można tego rozprowadzać tego na terenie RP.

Nie rozumiem dlaczego staracie się wyręczyć p. Z w odp?

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ciebie tutaj i tak już nie ma.

 

Pytam jak to jest, a odpowiedź minertu, największego przecież pomocnika mówi sama za siebie, szczyt braku szacunku dla klienta, skoro ktoś pisze, że użytkownicy płakali itp to gdzie tutaj pomoc. Poza tym co oznacza, że nie pasuje mi teraz skoro pisze o poprzednim sezonie a poza tym mam wersje o której minertu pisze. Czyli kolejna pyskówka mimo, że grzecznie pytam bez złych intencji i wyjaśniam na przykładzie mojego problemu.

 

Odnosnie obrażania to chyba Ci się coś kolego pomyliło w żadnym poście nikogo nie obrażałem w przeciwieństwie do Ciebie min określaleś niektórych mianem schizofreników.

Mniejsza o to .Nie mój cyrk.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem koledze gmaj22,że jeśli zawijan się nie podejmie pomocy(zabawka z jego stajni jest przecież)-to po aktualizacji softu postaram się pomóc ;)

A fotki i owszem,można zapodać.

Kolega gmaj22 nie ma zabawki zawijana. Pewnie chodzi o kol. Zby-net ;) A raczej o jego znajoma...

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Nie wiem czego się czepiasz , przecież jak tu niektórzy mówią: "Pali się i masz ciepło, to o co Ci chodzi. Przyszedłeś siać ferment?" :)

No właśnie prosiłem żebyś może pokazał jak Ci się to pali.

Nie dawno był taki jeden pan że ani nie miał internetu, zepsuł mu się na raz samochód, telefon, aparat i kamera.

Dobrze że internet mu działał i komputer.

Wszystkich podejrzewasz o wszystko to czy ja nie mogę Cię podejrzewać że wcale nawet nie masz kotła tylko przyszedłeś sobie pokrzyczeć i właśnie siać ten ferment ?

A może jakaś konkurencja ?

To jak to u Ciebie jest Krzysztofie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kolega gmaj22 nie ma zabawki zawijana. Pewnie chodzi o kol. Zby-net ;) A raczej o jego znajoma...

Dokładnie o tym sterowniku pisałem wcześniej.

Niech najpierw zaktualizują soft tego sterownika JerzyBystron - dom,potem coś podpowiem.Popatrz jaki tam jest powrót,i co się z nim dzieje :)Masakra,tutaj trzeba być tez obiektywnym,wina operatora-niepodważalnie.

A i pewnie w instalacji jest kupę niepotrzebnego staffu. Prowadziłem taki kocioł 2 lata.Coś wymyślimy ;)

Pozdrawiam

 

 

Ty wiem jaki masz kocioł ;)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław ale gdyby były jakie testy to ja jestem chętny :)

 

Jakby się dało coś jeszcze urwać ze spalania to było by fajnie , patrzyłem na twój ster i przy grzaniu CWU zjadał Ci około 3kg/d.

Ciągle mam wrażenie że jeszcze ten 1kg u mnie da się ugrać :)

Przy grzaniu samego CWU to było coś około 2kg, teraz już troszkę chałpę dogrzewam wg. programatora auto-lato.

Nie zaglądałem już dawno ale chyba coś około 4,5 pokazywał ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam RBR -a tylko inny kocioł - ale ile to jest "pali jak smok " i na jakiej powierzchni grzewczej.

 

Chciałem tylko na podstawie własnego doświadczenia z kotłem zauważyć , że w nowym domu, pierwszej zimy kocioł spalił mi dokładnie o 1009 kg ekogroszku więcej niż w sezonie następnym czyli drugim. Jak ktoś to nazwał "prawo pierwszej zimy" - no dom się musiał wygrzać i dokładnie wysuszyć. .

 

Co do automatu eCoala ( też go trochę testowałem) to akurat automat spalał u mnie więcej eko niż na spalaniu grupowym no a najmniej wychodzi mi na dwustanowym ale to moje zdanie odrębne w tej materii.

 

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwapniewski

zerknij na mój wątek o kotle stąporków

tam sa fotki z moich przeróbek Brucera

można się bawić z mała i dużą ekoenergią i z palnikami ewmara w ten sam sposób- tylko nie zawsze jest sens

 

nie wiem jaką Ty masz dyszę więc trudno mi doradzać w ciemno

ja posiadłem swój palnik w efekcie niewiedzy w temacie kotłów CO

potem wraz z jej zdobywaniem palnik ewoluował

obecnie ma zmniejszoną gardziel o 1/3 i zmieniony sposób nadmuchu.

nie wiem czy są jakieś ekonomiczne efekty tego - każda zima inna więc i spalanie różne a ciepłomierza brak aby porównać efekty pracy przed zmianami i po nich.

 

Beata&Sławek

dobrze podsumował Czesław

"pali jak smok" to pojęcie dość szerokie

pierwsze sezony zawsze wychodzą z wyższym spalaniem

ocenę poziomu można zaczynac od 3 roku mieszkania jak chałupa wygrzana i wysuszona.

do tego każdy obiekt i instalacja inne i u jednego będzie śmigac w automacie a inny musi w manualu bo inaczej nie ogarnia tematu.

generalizowanie w temacie kotłów węglowych to największy bład podobnie jak prośby o podawanie parametrów, czy poziomu zużycia opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie tutaj i tak już nie ma.

 

Pytam jak to jest, a odpowiedź minertu, największego przecież pomocnika mówi sama za siebie, szczyt braku szacunku dla klienta, skoro ktoś pisze, że użytkownicy płakali itp to gdzie tutaj pomoc. Poza tym co oznacza, że nie pasuje mi teraz skoro pisze o poprzednim sezonie a poza tym mam wersje o której minertu pisze. Czyli kolejna pyskówka mimo, że grzecznie pytam bez złych intencji i wyjaśniam na przykładzie mojego problemu.

 

Odnosnie obrażania to chyba Ci się coś kolego pomyliło w żadnym poście nikogo nie obrażałem w przeciwieństwie do Ciebie min określaleś niektórych mianem schizofreników.

Poza tym masz jakąś manię, że ktoś Cię bedzie o coś prosił ba jak to Ty to określiłeś skamlał czy jakoś tak aTy nie pomożesz.W dodatku wypowiadasz się za wszystkim pisząc nikt Ci nie pomoże a ja wiem, że jest inaczej bo sam już pomagałem innym ale się tak nie przechwalam jak Ty.

Możesz mi kolego przytoczyć gdzie Tobie napyskowałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Kol. Novy zmotywował mnie do opisania głównego problemu w tym dziale, podeprę się swoim przykładem i dwoma zdjęciami, Co mówią te zdjęcia? (za jedno mnie kiedyś nawet wyróżnił minertu zauważając, że czytam instrukcję)

.

 

Jak widzę takie schematy instalacji ,to mam ciarki na plecach.Proponuje zrobić kilka kopii rysunku, i nigdy ich nie zgubić.Dom pewnie z 300m2,sądząc po schemacie?Jest szansa na większe foto?

Koledzy powyżej napisali o ważnych sprawach,pomyślałeś o tym?Gdyby nie forum,nie wiedziałbyś,że w półauotomacie,czy w manualu można spalić mniej.Odpaliłbyś automat,i sypał opał do podajnika.Tak w większości przypadków się kończy.Na pozostałe tryby i ustawienia potrzeba sporo czasu,i odrobinę doświadczenia.Nie zauważyłem póki co,aby Cię (Was) to interesowało,natomiast bicie innej piany-tak.

Kogo chcesz obwinić za swe "spalanie jak smok"?Mnie,karokę,minertu?Zapytaj kolegi timona i czp01-ile poświęcili czasu na to co wiedzą,oraz na przeróbki?Kolega Romek(VERB) napisał mi kiedyś:najgorsze jest to w pomaganiu z ustawieniami innym userom,że co niektórzy uważają to za obowiązek tych co "wiedzą lepiej".Czasem nikt nawet nie podziękuje.I to prawda.

Napisałem Ci kilkanaście postów wstecz,że tracisz czas wdając się w dyskusje o certyfikatach i innych pierdołach.Podtrzymuję.Koledzy 75max,gmaj22-posłuchali kilku rad w międzyczasie, i teraz dają sobie świetnie radę.

 

P.S.Zaczekajmy do zimy,trudno oceniać Twój kocioł jak nie ma podglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio, a czy wiesz czyjego autorstwa jest ten artykuł ?.

Tego Pana nie darzą TU sympatią.

 

Szukając informacji na temat wykraplania kondensatu wodno-kwasowego, znalazłem ciekawy artykuł w Przeglądzie Energetycznym autorstwa Lucyny Szypulskiej i Stanisława Mańkowskiego.

 

Odsyłam do mojego posta tutaj: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15811-czym-grozi-utrzymywanie-niskiej-temperatury-kotla-40-50stopni/page__st__80#entry157466

 

Możesz wkleić artykuł tutaj ( bądź gdzieś...) nie mam konta na tamtym forum i nie pobiorę. ( rejestrować się tylko po to chyba nie ma sensu ), a jednak chętnie przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krzyczą, zamiast zajać sie konkretami, podałem link do pieca koleżanki (https://esterownik.pl/remote/2326), i tylko info o zmianie softu, może "przejdę się" na wątek pieca z certyfikatem i wstawie kilka zdjeć jak sie piec z certyfikatem zachowuje?

 

Nie jestem moderatorem, ale jak jeszcze raz zobaczę przepychanki pomiedzy Panami (od tego macie PRIV) to zacznę odwiedzać 2 wątki na muratorze.

 

Nikogo nie strasze, odwdzięczę się za zaśmiecanie wątku którego nie da się juz czytać.

 

Zmień koleżance

Ustawienia- zaawansowane

Maksymalna temperatura CO [°C] 65

Czas krótkiej przerwy w podtrzymaniu [sek] 50min

Typ kotła 15

21stopni lubi w zimnym, a pali jak smok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...