Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

No właśnie prosiłem żebyś może pokazał jak Ci się to pali.

Nie dawno był taki jeden pan że ani nie miał internetu, zepsuł mu się na raz samochód, telefon, aparat i kamera.

Dobrze że internet mu działał i komputer.

Wszystkich podejrzewasz o wszystko to czy ja nie mogę Cię podejrzewać że wcale nawet nie masz kotła tylko przyszedłeś sobie pokrzyczeć i właśnie siać ten ferment ?

A może jakaś konkurencja ?

To jak to u Ciebie jest Krzysztofie ?

 

Wstawię fotkę wieczorem, gdy będę w domu, abyś nie musiał dorabiać teorii spiskowej, bo jej nie ma.

W kotle mi się pali (na szczęście się pali :D), kocioł jak wiele innych, żaden cud techniki na jaki kreują go sprzedawcy - tutaj bardzo obecni + jeden Pan mocno promujący produkt.

Kotła nie udostępniam, bo nie widze takiej potrzeby. Wszystkie problemy rozwiązuję sam, bo to jest tylko prymitywny kociołek z rozbudowanym sterowaniem i niedopracowanym oprogramowaniem (sterowanie i opisy w sterowniku są czytelne i jasne, więc dla przeciętnego użytkownika nie stanowią żadnego wielkiego wyzwania). Dla mnie jest proste i nie potrzebuję rad typu: zwiększ nadmuch, po co tak dmuchasz, załóż zawór 3D, 4D, nie zakładaj zaworów to największy błąd, wyrzuć 3 pompy, bo jedynie słuszny układ pracy to JEDNA pompa (bo tak mam i jest idealnie :lol2:). Mój kocioł, moje podwórko i moje zabawki. Ustawiłem kocioł dobrze (spalanie grupowe) i tak się pali, automat to nieporozumienie (o czym wielu tu pisało), a RĘCZNE - no cóż, taki wypasiony ster i ręczne - to profanacja.:D:no::D Do ręcznego potrzebny ster za 200 zł. a nie taki All Exclusive :D, dużo wolnego czasu i oczywiście stół biesiadny z dodatkami w kotłowni.

Samochody mam sprawne, aparat i kamerę także. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...) Koledzy 75max,gmaj22-posłuchali kilku rad w międzyczasie, i teraz dają sobie świetnie radę (...)

 

Tu musze potwierdzic, ze dzieki radom i sugestiom udzielanym innym uzytkownikom oraz mnie bezposrednio; na forum oraz prywatnie, udalo mi sie troche opanowac kociol i sterownik. Z poczatku brakowalo cierpliwosci, czasu i umiejetnosci, teraz coraz lepiej nad tym panuje. W ciagu ostatnich trzech dni, dzieki wprowadzonym korektom, praca kotla sie ustabilizowala, zas czas do kolejnego zasypu wydluzyl sie o kilka dni(pogoda niemal identyczna, a wiec mozna porownywac). Jesli ktos nie wierzy, prosze obejrzec moje wykresy i statystyki sprzed chociazby tygodnia i wczorajsze. Tam widac wszystko...To efekty uwaznego czytania i sluchania doswiadczonych uzytkownikow: karoke65, Novy!, Zbigmaz, Verb oraz kilku innych (przepraszam, jesli o kims zapomnialem :) Za to naleza im sie ogromne podziekowania, bo robia to choc nie musza...;)

Edytowane przez gmaj22
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień koleżance

Ustawienia- zaawansowane

Maksymalna temperatura CO [°C] 65

Czas krótkiej przerwy w podtrzymaniu [sek] 50min

Typ kotła 15

21stopni lubi w zimnym, a pali jak smok

Ja raczej dalbym czas krotkiej przerwy w podtrzymaniu 50sek, zas postoj podajnika w podtrzymaniu (parametry uzytkownika) zmienil z 22 min. na co najmniej 50-60 min. Potem obserwowac i ewentualnie dodawac czas postoju, aby utrzymac zar na palniku. W ogole to za malo danych jest: znajoma nie grzeje cwu??

PS: Typ kotla: eko plus 16 kW, bo to ogniwo jest....

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a RĘCZNE - no cóż, taki wypasiony ster i ręczne - to profanacja.:D:no::D Do ręcznego potrzebny ster za 200 zł. a nie taki All Exclusive :D, dużo wolnego czasu i oczywiście stół biesiadny z dodatkami w kotłowni.

Samochody mam sprawne, aparat i kamerę także. :)

Pozdrawiam.

 

Wiesz co - przepraszam za sformułowanie - ale pierdo....sz/(mijasz się z prawdą). Pisał kiedyś Zawijan, że dobrze ustawiony kocioł w trybie ręcznym może pracować na większej sprawności od automatu. Potwierdzały to opublikowane wyniki badań eksploatacyjnych,gdzie kocioł prowadzony w trybie dwustanu na sterowniku Bruli zwłaszcza na bardzo niskich mocach uzyskiwał większą sprawność połączoną z niższą wartością tlenu w spalinach w porównaniu do kotła prowadzonego przez Coala. Osobną kwestią pozostaje wprawa i wiedza danego użytkownika w zakresie takiego ustawienia kotła.

Nieprzypadkowo również np Suspenser prowadzi piec w trybie manualnym mając do dyspozycji ciepłomierz....

Ten sterownik to nie tylko tryby pracy automat/grupowe/manual. To również możliwość korzystania z wszelkiej maści programatorów, stref czasowych itd. Tego przeważająca część sterowników za 200PLN nie ma. Nie wspominając również o możliwości bezpłatnych aktualizacji softu wprowadzających co raz to więcej funkcjonalności - nierzadko na życzenie użytkowników właśnie.

 

Nie dyskredytuj czegoś czego jak widać nie poznałeś wystarczająco.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już na tych stronach ale jak dotąd nie mogę znaleźć dlaczego nie można sprzedawać kotłów na terenie RP bez badań. Sprzedaż za granicą czyli w UE tu się zgodzę ale tylko i wyłącznie szukam tego co się tyczy na nasz rynek.

 

A jak inaczej możesz udowodnić (znaczy, bez wykonania badań weryfikacyjnych), że "wyroby są zgodne z wymaganiami zasadniczymi"?

 

A przepisy obowiazują bez względu na to, czy Ty się zgadzasz, czy nie.

 

A pytania zadajesz coraz ... Nie pisze jakie, bo to delikatne forum. he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej możesz udowodnić (znaczy, bez wykonania badań weryfikacyjnych), że "wyroby są zgodne z wymaganiami zasadniczymi"?

 

A przepisy obowiazują bez względu na to, czy Ty się zgadzasz, czy nie.

A pytania zadajesz coraz ... Nie pisze jakie, bo to delikatne forum. he he

Zgadzam się na to (jak będę miał wiedzę) o czym piszesz ale podaj mi akty wykonawcze bo inaczej to tylko bicie piany a żadnych konkretów.

Chcę się douczyć a nie mogę tego wyszukać, rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się na to (jak będę miał wiedzę) o czym piszesz ale podaj mi akty wykonawcze bo inaczej to tylko bicie piany a żadnych konkretów.

Chcę się douczyć a nie mogę tego wyszukać, rozumiesz?

 

Ja nie prowadzę Akademii Nauk.

I nie mam wewnętrznego imperatywu przekonania Cię za wszelką cenę.

I nawet trochę mnie bawią te Twoje podchody. A lubię zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie prowadzę Akademii Nauk.

I nie mam wewnętrznego imperatywu przekonania Cię za wszelką cenę.

I nawet trochę mnie bawią te Twoje podchody. A lubię zabawy...

Bo bzdury piszesz kolego, na sprzedaż na rynku polskim nie obowiązuje to na co się powołujesz.

A badania trzeba robić bo kasiorka leci.

Ja też lubię zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - przepraszam za sformułowanie - ale pierdo....sz/(mijasz się z prawdą). Pisał kiedyś Zawijan, że dobrze ustawiony kocioł w trybie ręcznym może pracować na większej sprawności od automatu. Potwierdzały to opublikowane wyniki badań eksploatacyjnych,gdzie kocioł prowadzony w trybie dwustanu na sterowniku Bruli zwłaszcza na bardzo niskich mocach uzyskiwał większą sprawność połączoną z niższą wartością tlenu w spalinach w porównaniu do kotła prowadzonego przez Coala. Osobną kwestią pozostaje wprawa i wiedza danego użytkownika w zakresie takiego ustawienia kotła.

Nieprzypadkowo również np Suspenser prowadzi piec w trybie manualnym mając do dyspozycji ciepłomierz....

Ten sterownik to nie tylko tryby pracy automat/grupowe/manual. To również możliwość korzystania z wszelkiej maści programatorów, stref czasowych itd. Tego przeważająca część sterowników za 200PLN nie ma. Nie wspominając również o możliwości bezpłatnych aktualizacji softu wprowadzających co raz to więcej funkcjonalności - nierzadko na życzenie użytkowników właśnie.

 

Nie dyskredytuj czegoś czego jak widać nie poznałeś wystarczająco.

 

Napisałem: Do ręcznego potrzebny ster za 200 zł. a nie taki All Exclusive , dużo wolnego czasu i oczywiście stół biesiadny z dodatkami w kotłowni."

Nie mam czasu ani ochoty przesiadywać dniami i wieczorami w kotłowni, aby kocioł ustawić prawidłowo przy danym zakresie zewnętrznych temperatur.

Skoro nie masz nic innego do roboty, to siedź w kotłowni non stop. Ja do mieszkania i odpoczynku mam dom i ogród.:)

Przeczytaj ze zrozumieniem całość, a nie wyrywkowo wklejasz wybiórczy fragment z całości i to ja powinienem powiedzieć: przestań pier.....

 

Korzystam z wielu funkcji sterownika (programatory itp...) i nie umniejszam zalet dodatkowych sterownika, ale siedzieć w kotłowni i ustawiać ręcznie nie zamierzam. Z poziomu komputera bez zaglądnięcia do kotła to sterowanie ręczne raczej nie wchodzi w grę.

Napisałem o sterowniku: All Exclusive - chyba wiesz co to znaczy, a jeśli nie wiesz to: po "polskiemu" pełny wypas.

I nie naskakuj na mnie, bo to nie targowisko z handlarzykami straganowymi.

W pracy mam bardziej rozbudowane i skomplikowane sterowniki od stera z kociołka. Ani ten, ani inny sterownik nie stanowi dla mnie żadnego problemu. :)

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images47.fotosik.pl/1479/e520004080b2b0fc.jpg

http://images61.fotosik.pl/310/640e7cbd744ef973.jpg

 

Kol. Novy zmotywował mnie do opisania głównego problemu w tym dziale, podeprę się swoim przykładem i dwoma zdjęciami, Co mówią te zdjęcia? (za jedno mnie kiedyś nawet wyróżnił minertu zauważając, że czytam instrukcję)

 

Otóż zwykli klienci tacu jak ja budujący dom lub też po prostu modrnizujący kotłownie i majacy wydac 7000 tysięcy na kocioł dobrze ważą swoją decyzje zanim wydadzą swoje pieniądze. Stąd jak widać na projekcie instalacji jest umieszczony piec RBR, projekt powstał po konsultacjach moich z projektantem, moja iwedza pochodziła tylko z forum jak i konsultacjach projektanta z Danielem Bałką gdyż były wątpliwości co do mocy. Jak widać od początku podchodziłem serio do tematu przy odpaleniu zapoznałem się z instrukcja, zapytania co do ustaiweń itp. Po pewnym czasie nastąpiło zderzenie z rzeczywistością, nie wiem czy zauważyłeś kolego nowy ale esterownik jak i sam piec jeszcze rok temu były przedtawiane jako idealny zestaw odpalasz a automat robi resztę za Ciebie. Tylko u mnie mimo zatwierdzenia schematu przez forumowiczów jak i producenta jakoś tak nie było, okazało się że nie moge palić na grzejnikach gdyż piec pali jak smok, Do tego doszedł chałas o którym wspomniałem tuż po odpaleniu w grudniu temat ciągnął się do lutego gdzie mnie objechano równo ktoś pisał, że pewnie jestem z konkurencji. Więc po sezonie palenia i przed kolejnym sezonem mam lekko dość o problemach pisać nie można bo zaraz Cię atakują. Już naprawdę więcej można się dowiedzieć w tych pyskówkach konkretów niż jak kiedy było tak miło i tylko powielano schemat o idealnym automacie ecoal itp.

 

Jestem na forum od 2008 czyli jeszcze przed budową przeszedłem już przez tematy dachów, ścian, suchej zabudowy, okien ale tylko tutaj no i może jeszcze w kominkach jak napiszesz o problemie to traktują cię jak wroga. Powróciłem tutaj tej jesieni bo idzie zima a swoje problemy zpiecem RBR uważam za nierozwiązane mimo, że nie działałem na oślep i od początku jeszcze przed zakupem byłem w tym dziale. Jak się moje problemy skończą to pewnie w przyszłości na stałe osiądę w dziale ogród.

 

Fajny schemat, ale jakby można go gdzieś załączyć w lepszym formacie to chętnie byłbym go przeanalizował, na razie wydaje mi się że jest kilka niedociągnięć np. po co pompa cyrkulacyjna podłączona jest do wejścia cyrkulacyjnego bojlera i w połączeniu z zaworem termostatycznym wychładza cały bojler zamiast regulować temperaturę tylko w obiegu cyrkulacyjnym i automatycznie zawór termostatyczny musi bardzo ograniczać przepływ i może nie wyrabiać przepływowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny schemat, ale jakby można go gdzieś załączyć w lepszym formacie to chętnie byłbym go przeanalizował, na razie wydaje mi się że jest kilka niedociągnięć np. po co pompa cyrkulacyjna podłączona jest do wejścia cyrkulacyjnego bojlera i w połączeniu z zaworem termostatycznym wychładza cały bojler zamiast regulować temperaturę tylko w obiegu cyrkulacyjnym i automatycznie zawór termostatyczny musi bardzo ograniczać przepływ i może nie wyrabiać przepływowo.

Gdzie Ty kolego widzisz zawor termostatyczmy w obiegu cyrkulacji?? Na wyjsciu c.w. z podmieszaniem z.w. owszem widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RBR 17kw musi mieć badania o których piszesz? Czy musi bo pojawiła się 11kw.

 

Zarówno według przepisów obowiązujących aktualnie, jak i według przepisów starych (obowiązujących do dnia 30.06.2013r.), kiedy to kotły RBR wchodziły na rynek, takie badania powinny mieć wszystkie te kotły, tj. 11kW, 17kW, 23kW i 35kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno według przepisów obowiązujących aktualnie, jak i według przepisów starych (obowiązujących do dnia 30.06.2013r.), kiedy to kotły RBR wchodziły na rynek, takie badania powinny mieć wszystkie te kotły, tj. 11kW, 17kW, 23kW i 35kW.

 

No to Mości Panie czemu dopiero teraz ta afera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno według przepisów obowiązujących aktualnie, jak i według przepisów starych (obowiązujących do dnia 30.06.2013r.), kiedy to kotły RBR wchodziły na rynek, takie badania powinny mieć wszystkie te kotły, tj. 11kW, 17kW, 23kW i 35kW.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Te przepisy dotyczą czego innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...