Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może powrócę jeszcze do mego poprzedniego posta.

 

Autorami tych dwóch artykułów są

1 - mgr inż. Sławomir Pilarski - który jest kierownikiem Zakładu Badań Urządzeń Energetycznych w Łodzi

2 - mgr inż. Marek Niedziałomski - który jest kierownikiem Laboratorium Badań Kotłów i Urządzeń Grzewczych w Łodzi

 

Decyzją Dyrektora IEn z dnia 16 lipca 2013 w Pionie Cieplnym Instytutu Energetyki utworzony został nowy zakład - Zakład Badań Urządzeń Energetycznych (CUE). Zakład powstał z połączenia Laboratorium Kotłów, Turbin, Urządzeń Grzewczych i Odpylających oraz Emisji Pyłowo-Gazowej (NLK) Oddziału Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi oraz Zakładu Kotłów i Urządzeń Grzewczych (DG) w Oddziału Techniki Grzewczej i Sanitarnej w Radomiu.

 

 

 

Co do Twego pytania, to odpowiem tak.

 

Kocioł wodny niskotemperaturowy, nie jest urządzeniem ciśnieniowym, więc producent kotła może we własnym zakresie bez udziału strony trzeciej dokonać oceny w zakresie wykazania zgodności cech wyrobu z zasadniczymi wymaganiami dyrektyw (norm).

 

Pod warunkiem zorganizowania sobie w zakładzie odpowiedniego laboratorium.

Zadam jeszcze raz pytanie ; do jakich wniosków doszedłeś?

Można sprzedawać czy nie bo cały czas szukam odpowiedzi na to pytanie a niestety p. Z nie chce na to pytanie odpowiedzieć.

Może jeszcze czegoś nie znalazłem i dlatego czekam aż mi coś dostarczy a w chwili obecnej wiadomości które znalazłem nie potwierdzają tego o czym pisze.

Zwyczajne granie na ludzkiej niewiedzy dla osiągnięcia osobistych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jeszcze raz pytanie ; do jakich wniosków doszedłeś?

Można sprzedawać czy nie bo cały czas szukam odpowiedzi na to pytanie a niestety p. Z nie chce na to pytanie odpowiedzieć.

Może jeszcze czegoś nie znalazłem i dlatego czekam aż mi coś dostarczy a w chwili obecnej wiadomości które znalazłem nie potwierdzają tego o czym pisze.

Zwyczajne granie na ludzkiej niewiedzy dla osiągnięcia osobistych korzyści.

 

Ależ Ty jesteś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty kolego widzisz zawor termostatyczmy w obiegu cyrkulacji?? Na wyjsciu c.w. z podmieszaniem z.w. owszem widac...

 

Całość przecież działa jako układ cyrkulacji z pod-mieszaniem na zaworze termostatycznym, tylko niepotrzebnie w tym mieszaniu bierze udział bojler bo się dodatkowo będzie wychładzał.

Ja też w pierwszej wersji chciałem tak zrobić, ale to przeanalizowałem i zmieniłem.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jestes kolego nie reformowalny, przeczytales chociaz skad taki a nie inny schemat? Kto doradzal i na podstawie czyich ustalen taki a nie inny schemat powstal? ..... Co do sposobow spalania uwierz mi, ze w owym czasie tak ecoal byl przedstawiany jako cudo ktore spali kazdy wegiel w automacie a uzytkownik bedzie go tylko dogladal w bialej koszuli.

 

Wiesz co ,bardzo niepoprawnie trwa ta nasza dyskusja.Z mojej,ale też i Twojej strony.

Napisz o co naprawdę Ci chodzi.Chcesz spalać mniej.Napisz.Chcesz spalać jak spalasz-nic nie pisz.Miejmy jakąś logikę tych dyskusji.Powiadam raz jeszcze,nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.Udało mi się opanować (nie ujarzmić) mój kocioł,moja instalację.Jeśli mogę i potrafię -podrzucam jedynie rozwiązania,które mnie i kilku innym najzwyczajniej "zagrały".Ja wyznaję bowiem zasadę:Co u innych nie musi się sprawdzić u mnie,ale...zanim to zaneguję sprawdzę u siebie.

Jestem "fanatykiem" jednej pompy w układzie,i ok.W czym problem?Niebawem jak Bozia da,zbuduję swój wymarzony dom.Sama podłogówka,na jednej pompie(zastanawiam się tez nad sprzęgłem hydraulicznym),wtedy pokaże Ci jak taki układ funkcjonuje.Powtarzam raz jeszcze,jak dla mnie Twój układ instalacji,na taką powierzchnię jest zbyt skomplikowany-jak na ogrzewanie paliwem stałym.Szkoda było kasy,ja już to wiem bo wyrzuciłem z układu 2 pompy,kupę zaworów zwrotnych itd.Działam z większą świadomością.Instalator łapał się za głowę,Teraz jak wpada do mnie,już nie psioczy.

Jestem wdzięczny każdemu kto mi pomaga,pomógł,nie pomógł i skrytykował.Tak to u mnie działa,i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pow 128m2, 20cm styro na scianach, 30cm waty, wentylacja grawitacyjna, okna 3 szyby

W takim domu 7-8kW by wystarczyło :)

Wroc 2 lata wstecz i sobie poczytaj co wtedy koledzy pisali, kiedy na poczatku pytalem to 17 stka byla wprost idealna do mojego domu (powierzchnia zytkowa 128 a nie 300)

Forum uczy,to dobrze,chociaż niektórzy sprzedawcy dalej na oko liczą obciążenie cieplne i dobierają kotły wg portfela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość przecież działa jako układ cyrkulacji z pod-mieszaniem na zaworze termostatycznym, tylko niepotrzebnie w tym mieszaniu bierze udział bojler bo się dodatkowo będzie wychładzał.

Ja też w pierwszej wersji chciałem tak zrobić, ale to przeanalizowałem i zmieniłem.

Hmmm....a wiesz ze mozesz miec racje? jak spojrze na swoje wykresy i temperature c.w. to zastanawiam sie, na ile jest to skutek opcji pompy c.w.u plus mieszajaca a na ile zalaczania sie pompy cyrkulacyjnej? Zwlaszcza, ze okresy sa powtarzalne i rowne... Dales mi do myslenia :)

PS: Zrobilem maly eksperyment...wylaczylem pompe cyrkulacyjna. Zobaczymy, co stanie sie z wykresem cwu. Dotychczas w nocy pompa cyrkulacyjna stala i wykres byl bardziej plaski, zas od godz. 7 rano, czyli od momentu zalaczenia cyrkulacji, zaczyna sie "pila".

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maher c.d.

przejrzalem jeszcze raz ten schemat na spokojnie i zastanawiam sie, co by tu mozna zrobic, aby wilk byl syty i owca cala? Czyli miec podmieszanie, ale nie miec spadkow temperatury. Moznaby przeniesc pompe cyrkulacyjna, zeby nie pompowala wody bezposrednio do zbiornika, natomiast spiac ja z z.w. do podmieszania. Cos jak na tym rysunku, ktory znalazlem na stronie ESBE. Okazuje sie, ze znow nie zwracalem uwagi na instrukcje montazu tylko zamontowalem wg wlasnego widzimisie :(

 

[ATTACH=CONFIG]220473[/ATTACH]

 

chyba czeka mnie mala przerobka...:):

PS: Przepraszam za zdublowanego posta, ale net mi sie zawiesil i sadzilem, ze nie poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beata&Slawek

Mam prośbę czy mogłbyś pisać krótsze posty bo trudno to przetrawić a wynika z nich ciagle to samo mianowicie że wrobiono cię w zakup RBR-a że źle doradzono ci w sprawie instalacji a i głośna praca i tak od roku. Jak masz problem to zadaj konkretne pytanie to może ci ktoś pomoże

Ile razy można pisać to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Generalnie Novy napisałem o co mi chodzi, automat w ecoal nie sprawdza się chociaż przekonywano mnie, że jest inaczej, nie sprawdza się bo puszczająć piec w automacie i włączając całą instalację tak jak do zamieszkania czyli oba obiegi piec potrafił spalić 40 kg eko przy przeciętnych temperaturach, po prostu szybko się wychładza a potem idzie pełną mocą temperatura spalin dochodziła do 200 st a temperatura na kotle przebijała o 12 st czasami wyżej.

 

.

 

Ok,wszystko jasne.teraz rozumiesz co oznacza zimny powrót.Nie mam czasu na pisanie on line.Zacznie się zima,pogadamy.Przesyłam też mój nr tel.na priv.

Góra z góra się nie zejdzie,ale człowiek z człowiekiem zawsze....;)..

Pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mięć złą wolę żeby to tak odczytać podobnie jak posądzić kogoś tak jak Ty wcześniej mnie o konkurencje. Novy pytał o co mi chodzi to napisałem.

 

Nie wiem o co Ci chodzi z ta konkurencją ale przejrzyj swoje posty wstecz i popatrz na ich objetość i tylko tyle.

Aha nie mam złej woli tylko grzecznie Cię poprosiłem:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maher c.d.

przejrzalem jeszcze raz ten schemat na spokojnie i zastanawiam sie, co by tu mozna zrobic, aby wilk byl syty i owca cala? Czyli miec podmieszanie, ale nie miec spadkow temperatury. Moznaby przeniesc pompe cyrkulacyjna, zeby nie pompowala wody bezposrednio do zbiornika, natomiast spiac ja z z.w. do podmieszania. Cos jak na tym rysunku, ktory znalazlem na stronie ESBE. Okazuje sie, ze znow nie zwracalem uwagi na instrukcje montazu tylko zamontowalem wg wlasnego widzimisie :(

 

[ATTACH=CONFIG]220473[/ATTACH]

 

chyba czeka mnie mala przerobka...:):

PS: Przepraszam za zdublowanego posta, ale net mi sie zawiesil i sadzilem, ze nie poszlo

 

Mi został jeszcze z tydzień na dopracowanie schematu C.O. i CWU i najlepiej to zrobić analizując schematy innych forumowiczów i takie jak załączyłeś producentów zaworów (w ciągu ostatniego miesiąca dużo nadrobiłem braków w instalacji i dużo dzięki Tobie). Odnośnie CWU to cyrkulacja będzie załączana u mnie dodatkowym przyciskiem lub czujnikiem i dlatego planuje dać tam mocną pompę bez autoadaptu bo będzie krótko pracować i szybko ma zmieszać wodę w cyrkulacji. Zostanę chyba przy układzie mieszanym 4D i termostatycznym aby sobie i innym udowodnić że 4D spełnia swoją funkcje. Odnośnie jednej pompie w układzie pewnie że da się to zrobić ale trzeba się podpierać czy zaworami termostatycznymi lub siłownikami czyli żadna różnica jak mogę zastosować kilka pomp i zawszę przy awarii mogę zamienić miejscami tam gdzie jest mniej potrzebna np. w cyrkulacji (u mnie będzie taka sama tylko z racji że będzie mało używana będzie tańsza), lub dając jedną pompę tracimy na komforcie regulacji temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zostanę chyba przy układzie mieszanym 4D i termostatycznym aby sobie i innym udowodnić że 4D spełnia swoją funkcje.

Ok,Twoja wola.Pomysl tylko ,że zawór xD wraz z termostatami jest ...masłem maślanym.Nic nie udowadniaj nam.Udowodnij sobie zastosowanie tego zaworu w swoim układzie.

Odnośnie jednej pompie w układzie pewnie że da się to zrobić ale trzeba się podpierać czy zaworami termostatycznymi lub siłownikami czyli żadna różnica jak mogę zastosować kilka pomp i zawszę przy awarii mogę zamienić miejscami tam gdzie jest mniej potrzebna np. w cyrkulacji (u mnie będzie taka sama tylko z racji że będzie mało używana będzie tańsza), lub dając jedną pompę tracimy na komforcie regulacji temperatury.

Tego co napisałeś nie rozumiem. Sorrki.Kilka pomp to "dewastacja" pożądanego,kontrolowanego przepływu wody przez twój układ CO.Nie rozmawiamy o pompie cyrkulacyjnej,tylko o "nadmiarze" pomp w układzie CO.Wiedz jedno,dla kotła na paliwo stałe,każda destabilizacja układu CO (w postaci włączenia pomp w układzie) -jest efektem niepożądanym.Jeśli jednak jest konieczna,to ok.Rozmawiamy o tym by takiego efektu nie było.Lub,by był jak "najłagodniejszy".

Zawór xD,jest tak samo "przyczyną" produkowania przez kocioł większej mocy jak praca z jedna pompa w układzie z krótkim obiegiem.

Różnica jest jednak taka ,że stała praca jednej,adaptacyjnej pompy CO-wraz z termostatami,pozwala "odzyskać" część tej energii(w postaci ciepła) na potrzeby ogrzania zasobnika CWU...i dogrzania powrotu z układu CO.Jednym słowem,dwa w jednym ;) Zasobnik CWU stanie się takim "małym buforem" dla powrotu CO.Rozważ to.

Poczytaj na forum,chłopaki ładnie wyjaśniają co się dzieje z pracą z zaworami xD. Wszystko "psu w dupkę".

Ale jak wolisz.Twoja kasa.Ja sobie już udowodniłem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...