Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ok,Twoja wola.Pomysl tylko ,że zawór xD wraz z termostatami jest ...masłem maślanym.Nic nie udowadniaj nam.Udowodnij sobie zastosowanie tego zaworu w swoim układzie.

 

Tego co napisałeś nie rozumiem. Sorrki.Kilka pomp to "dewastacja" pożądanego,kontrolowanego przepływu wody przez twój układ CO.Nie rozmawiamy o pompie cyrkulacyjnej,tylko o "nadmiarze" pomp w układzie CO.Wiedz jedno,dla kotła na paliwo stałe,każda destabilizacja układu CO (w postaci włączenia pomp w układzie) -jest efektem niepożądanym.Jeśli jednak jest konieczna,to ok.Rozmawiamy o tym by takiego efektu nie było.Lub,by był jak "najłagodniejszy".

Zawór xD,jest tak samo "przyczyną" produkowania przez kocioł większej mocy jak praca z jedna pompa w układzie z krótkim obiegiem.

Różnica jest jednak taka ,że stała praca jednej,adaptacyjnej pompy CO-wraz z termostatami,pozwala "odzyskać" część tej energii(w postaci ciepła) na potrzeby ogrzania zasobnika CWU...i dogrzania powrotu z układu CO.Jednym słowem,dwa w jednym ;) Zasobnik CWU stanie się takim "małym buforem" dla powrotu CO.Rozważ to.

Poczytaj na forum,chłopaki ładnie wyjaśniają co się dzieje z pracą z zaworami xD. Wszystko "psu w dupkę".

Ale jak wolisz.Twoja kasa.Ja sobie już udowodniłem.

Pozdrawiam

 

Czyli nie będzie żadnej różnicy jak zastosuje 2 słabsze pompy pracujące non-stop zamiast jednej dużej. To samo dotyczy 4D i podłogówki, zawsze z układu podłogówki wylot jest zimny ale poprzez zmieszanie powracającej zimnej wody z ciepłą z zasilania też uzyskujemy duży ciepły bufor który wraca do kotła. Zastanawia mnie też algorytm ecoal i próbnie przeniesienie czujnika powrotu pieca na zasilanie, czy wtedy w automacie nie zacznie normalnie pracować, ale takie eksperymenty będę robił jak układ będzie zmontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
To samo dotyczy 4D i podłogówki, zawsze z układu podłogówki wylot jest zimny ale poprzez zmieszanie powracającej zimnej wody z ciepłą z zasilania też uzyskujemy duży ciepły bufor który wraca do kotła.

Nie.to nie bufor,energia "psu w dupę" :)

Zbyt szybko,zrób rysunek.Dowiesz się o czym mowa.Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No Koledzy "Dziadkowi"przyjechał niebieski:)

w sobotę lub w przyszłym tygodniu jade na oględziny i bedzie pierwszy raport z porównania.

Oby sprawił się lepiej niż u mnie.Inaczej.Oby dostał dopracowaną "zabawkę Pana Zawijana".Inaczej,będzie krucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby sprawił się lepiej niż u mnie.Inaczej.Oby dostał dopracowaną "zabawkę Pana Zawijana".Inaczej,będzie krucho...

No zobaczymy,ja na szczęście nie doradzałem i jakby co mam spokojną głowę.Dam znać na forum i wreszcie będę miał oba do porównania :) Zobaczymy który zasłuzył na certyfikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zdać relacje z z głośności pracy podajnika u sąsiada piec firmy na D nie defro z palnikiem identycznym jak u mnie różnica tylko w koronie (z nacięciami) pali miałem bo taki kupił do poprzedniego pieca ale piec padł po 13latach podajnik buczy jeszcze głośniej niż u mnie czyli ten typ tak ma w instrukcji jest podane głośność pracy pieca nie wiem czy przekracza wartości podane w instrukcji nie mama czym zmierzyć. teraz o mojej instalacji przerobiłem CWU że chodzi w grawitacji na razie na wykresach to chyba ładnie wygląda przynajmniej mi się tak wydaje. Proszę ewentualnie o jakieś sugestie co to wykresów. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy,ja na szczęście nie doradzałem i jakby co mam spokojną głowę.Dam znać na forum i wreszcie będę miał oba do porównania :) Zobaczymy który zasłuzył na certyfikaty?

Też jestem ciekaw :) Ale ustaw go ty [jeśli nie maja doświadczenia oni w piecach na eko ] I postaraj się być obiektywny :) . Żeby czasem się nie okazało ze Rbr ma lepszy sterownik bo nie wiem jak inni ale ja będę podejrzewał stronniczość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Proszę ewentualnie o jakieś sugestie co to wykresów. :D

 

Haloo Tomek.Jeśli tylko rurki CWU są na tyle grube,że pozwolą zagrzać zbiornik w czasie jaki cię satysfakcjonuje-to nie ma nic lepszego od grawitacji.Myślę ,że w czasie zimy takiego problemu nie będzie,latem można zawsze podnieść lekko temp.CO na kotle.Czyli masz jedną pompa na sprzedaż :)Zobaczymy co jeszcze da się wymontować :)

Popracuj nad trybem podtrzymania.Przy takiej pogodzie,staraj się by jak najdłużej nie wchodził w grzanie.Może warto skrócić czas postoju podajnika i nie pozwalać mu wchodzić w grzanie,wyregulować tak aby jedynie utrzymywał zadaną CO.Mam małe doświadczenie z podtrzymaniem,moje Ogniwo latem nie pracowało,taniej było grzać elektrycznie.Wczoraj zacząłem się bawić parametrami podtrzymania,czas do zasypu się wydłużył.Przy takiej pogodzie,ma to sens,czyściej też w kotle, jak nie odstawia się na tak długo.

Nie wiem czym palisz,ale moim zdaniem lepiej podawać w podtrzymaniu mniejsze dawki (czas pracy podajnika) a więcej powtórzeń. Potestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mogę prosić o jakieś sugestie/komentarz odnośnie ustawień i wykresu?

Piec to RBR 11 z ceramiką. Przy obecnych temperaturach spala około 11 kg groszku na dzień.

Dom w trakcie budowy ocieplony z zewnątrz, ocieplenie stropów w trakcie realizacji.

Czy na taki stan 11 kg to dużo ?

Ogrzewanie tylko podłogowe, żadnych grzejników.

Internetu brak więc tylko print screeny mogę załączyć.

 

 

Spalanie.jpgwykres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mogę prosić o jakieś sugestie/komentarz odnośnie ustawień i wykresu?

Piec to RBR 11 z ceramiką. Przy obecnych temperaturach spala około 11 kg groszku na dzień.

Dom w trakcie budowy ocieplony z zewnątrz, ocieplenie stropów w trakcie realizacji.

Czy na taki stan 11 kg to dużo ?

Ogrzewanie tylko podłogowe, żadnych grzejników.

Internetu brak więc tylko print screeny mogę załączyć.

 

 

[ATTACH=CONFIG]220536[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]220537[/ATTACH]

 

Kolego, podnieś sobie temp powrotu bo ci kociołek zgnije.

Wygrzewasz podłogi i ocieplasz dach, ciepło idzie sruuu w atmosferę. Spala raczej mało.

Zapodaj fotki tego co na palniku. Może nadmuch o oczko w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma podnieść temp. powrotu jak ma tylko podłogówkę ? Jak załączy pompkę CWU jako cwu+mieszająca to spali jeszcze więcej ...

 

I co że ma samą podłogówkę? Nie da się u niego regulowac temp zasilania i powrotu z niej? Jakiś mieszacz, zawór xD?

Może spróbowac zmienić pracę pompy podłowgowej na ciągłą i powoli podnosić temp - spali wiecej.

Po to jest możliwość pracy pompy CWU jako +mieszająca aby ratować zimny powrót - spali więcej, niech sprawdzi o ile na dobę. I przeanalizuje czy woli mniej spalać czy mieć kociołek dłużej sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma podnieść temp. powrotu jak ma tylko podłogówkę ?j ...

 

Właśnie to samo chciałem napisać. Aktualnie zasilanie mam ustawione gdzieś na 30* i temperaturę jaką ma utrzymywać w domu jakieś 17*-18*

Po jej osiągnięciu, żeby się zbytnio nie wychładzała woda, pompka działa cyklicznie 10 pracy do 20 postoju.

 

Nie wiem czy mam cokolwiek jeszcze w ustawieniach zmieniać czy przyjąć ze takie spalanie wychodzi.

Dom jest już wygrzany, wełna prawie wszędzie położona, został do ocieplenia dach nad salonem ale to dopiero w grudniu niestety.

 

Fotki palnika zapodam dopiero wieczorem jak wrócę z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to że zasilanie podłogówki to np 25*C (zawór 3D termostatyczny) , nawet jak nie będzie odbioru to do kotła wraca 25*C

To wypada podnieść temp powrotu (są sposoby), pomimo tego "że RBR się zimniego powrotu nie boi" - choć w DTR tego nie piszą.

Poprawi mu się "jakość spalania".

Jakby kolega spalał ponad 25 kg.doba to by się mógł martwić że go koszty wykończeniówki wykończą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw :) Ale ustaw go ty [jeśli nie maja doświadczenia oni w piecach na eko ] I postaraj się być obiektywny :) . Żeby czasem się nie okazało ze Rbr ma lepszy sterownik bo nie wiem jak inni ale ja będę podejrzewał stronniczość :D

spoko ,dziadek jest cienki w elektronice wiec bedę zmuszony się nim pobawić a o stronniczość się nie martw ocenię wady i zalety z punktu widzenia zwykłego uzytkownika bez wchodzenia w szczegóły bo oba w tym wzgledzie piecyki podobne.Na razie piec tylko stoi więc relacja z pierwszego wrażenia w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustawieniach pieca. Mam RBR 17 i problem z wygaszającym się piecem po alarmie "zapłon paliwa w podajniku" . W tym sezonie wygasił się już 3 razy. 2 razy na auto CO raz na CWU temp. Nic nie zmienialiśmy w ustawieniach auto, ale może powinniśmy. Proszę o pomoc co ewentualnie powinniśmy przestawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura jest i to spora.

Dom to parterówka z poddaszem nieużytkowym. Nad salonem dziura aż do dachu (dachówka) wielkości 6m x 6m wiec tamtędy ciepło spieprza. Reszta stropu (drewnianego) już wyłożone wełną. Z salonem niestety muszę poczekać na ekipę bo sam nie dam rady tego zrobić.

 

Czyli wychodzi na to że narazie jest OK a czas na zabawę i ustawienia będzie jak już całość będzie zamknięta :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beata&Slawek

Nic na to nie mogę w tym momencie poradzić. Ekipa co ma mi tą część ocieplić i zrobić suchą zabudowę może zacząć dopiero 1.12. Więc jeszcze jakoś będę musiał się w listopadzie pomęczyć. Tynki zrobione w zeszłym roku, wylewki były robione na wiosnę więc wilgoci jako tako nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

....... zawsze po włączeniu cwu jako cwu+mieszająca zjadał więcej.

 

ponieważ podnosząc w ten sposób temperaturę powrotu jednocześnie uzupełniał straty CWU to raczej normalne.

nie da się zagrzać wody nie zużywając energii(paliwa)

są inne sposoby podnoszenia temperatury powrotu nawet przy samej podłogówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...