Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W piwnicy masz w miarę stałą temperaturę, warto izolować rury.

A tak na marginesie to do instlacji CO nie powinno używać rur ocynkowanych :)

Przed pompą jest zawór a za pompą? Mały figiel się stanie i kupa wody poleci na kocioł.

Co do izolacji to izoluj ile możesz a i tak będziesz miał ciepło. Jak za dobrze zaizolujesz to wtedy zaczniesz ściągać ale wątpię abyś musiał to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pompą jest zawór a za pompą? Mały figiel się stanie i kupa wody poleci na kocioł.

Co do izolacji to izoluj ile możesz a i tak będziesz miał ciepło. Jak za dobrze zaizolujesz to wtedy zaczniesz ściągać ale wątpię abyś musiał to robić.

 

Również jest, nie odrazu za pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrobię izolację, co do rur to już za późno, nie będę ich zmieniał. Ale zapytam z ciekawości dlaczego?

 

ocynkowane rury stalowe można stosować jeżeli:

-temperatura wody nie przekracza 60st.C,

-prawidłowo dobrano technologię dodatkowego uzdatniania wody,

-brak miedzi w instalacji.

A dlaczego nie wolno?

Wg różnych badań, a w szczególności badań i licznych publikacji dr inż. Danuty Chomicz, w temperaturze do 50stC cynk tworzy przyczepną, nieco galaretowatą warstwę, dającą dobrą ochronę metalu. W temperaturze powyżej 55stC warstwa cynku traci przyczepność, staje się ziarnista i luźna, a jej działanie ochronne słabnie. Wg badań amerykańskich przy temperaturze 60-70stC następuje zmiana biegunowości pary Zn-Fe (cynk-żelazo) na niekorzyść żelaza, zatem w takich temperaturach powłoki cynkowe mogłyby okazać się nie tylko nieskuteczne, ale nawet szkodliwe. Korozja rur ocynkowanych następuje szybciej niż rur czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już na forum ( w sumie ciekawa sprawa ) chodziło o korozję...czy coś takiego. Finał jest taki, że ludki montują i nic się nie dzieje.
Dawne ludki jak nie znali miedzi to do CO montowali czarne a ocynk szedł tylko na CWU i co ważne do dzisiaj takie instalacje są użytkowane przez wnuków :)

Taka ciekawostka :)

U mojego ojca jak postawił dom w latach 70 to centralne robił stary fachura i wszystko robił na czarnych i to zrobił bez żadnej kształtki. Wszystkie połączenia spawane. Działa do dzisiaj i kocioł też był przez niego spawany i stoi do dzisiaj chociaż jako śmieciuch czyli gazety i ścinki z ogrodu. Grzeje gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badania i wyliczenia, a praktyka: po 11 latach zero problemów z rurami i kształtkami ocynkowanymi przy współpracy z instalacją wykonaną z Cu.

U mnie jeszcze dłużej :)

Dodatkowo jeszcze 3 grzejniki podłączone na plastikach z Genovy gdzie kilka lat były te plastiki zasilane ze śmieciucha.

Podobno miał te plastiki szlak trafić za moment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kontrolne spojrzenie na palnik, rano zmniejszyłem nadmuch z 42 na 41 co o tym sądzicie ?

[ATTACH=CONFIG]220941[/ATTACH]

 

Popiół ładnie wygląda chyba... bo się nie znam :) jest jakby czasem jakaś nieregularna grudka, która rozkrusza się w palcach

[ATTACH=CONFIG]220942[/ATTACH]

 

I jak zaczęła dmuchawa wiać

[ATTACH=CONFIG]220943[/ATTACH]

 

Wydłużyłem też czas postoju podajnika z 60 do 70 minut.

 

Edit. Póki co nie mieszkam, ale raczej praca silnika, dmuchawy jeżeli chodzi o głośność jest przyzwoita.

Paweł dopiero teraz luknąłem na fotki, musiałem wyjechać.

Wygląda to przyzwoicie jak i to co w szufladzie.

To o czym rozmawialiśmy musiało być spowodowane tym wczorajszym ręcznym po odpaleniu :)

Panowie u Pawła jest inna instalacja a raczej inaczej sterowna podłogówka, tak jest niemożliwe utrzymanie kreski na kresce non-stop.

Powrót można pilnować prze bojler ale skoków na zadanej w tym przypadku nie da się wyeliminować, trzeba by zrezygnować z tego co ma być wygodą.

Abu, abu.......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej cywilizowanie to zrezygnować z tego co jest nie wygodą ;)

Nie znam osób coby z beemki przesiadali się na malucha ;)

 

Będę powtarzał zawsze,w nowych domach wegiel nie ma racji bytu pod kazdym względem :)

Ale niech każdy się przekona na własnej skórze.

 

A dla mnie ma i jeszcze mam sporo kasiorki w kieszeni dzięki temu wyborowi i co Ty na to?

Chyba wątki Ci się poje...?

Tutaj piszemy o paleniu węglem przypominam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A dla mnie ma i jeszcze mam sporo kasiorki w kieszeni dzięki temu wyborowi i co Ty na to?

Chyba wątki Ci się poje...?

Tutaj piszemy o paleniu węglem przypominam!

Piszę o węglu w nowych domach :)

Czytam o problemach z węglem w nowych domach,muszą być,nie ma siły na fizykę.

Ja mam sporo kasiorki w kieszeni dzięki temu,że mój dom nie nadaje się do grzania węglem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o węglu w nowych domach :)

Czytam o problemach z węglem w nowych domach,muszą być,nie ma siły na fizykę.

Ja mam sporo kasiorki w kieszeni dzięki temu,że mój dom nie nadaje się do grzania węglem :)

Na tym temacie piszą ludzie którzy się już zdecydowali palić węglem i nie ważne czy w starym czy nowym domu. Pisz w tematach gdzie ludzie budują, wykańczają swoje domy. Tam jest dla ciebie miejsce a nie tutaj.

A co do "twojej kasiorki"

To pewnie jeszcze twoje wnuki będą ją spłacać a po podwyżkach energii sam będziesz szukał kociołka i dostawiał następną wiatę na następne 20mp drewna do kominka.

Daruj sobie ten temat, ile razy byś tu nie pisał twoje wypowiedzi nie spotykają się tu z poparciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...