Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko jak mówisz.Zrobił nie jeden cykl więcej a 3 cykle:)

Albo popraw lestek parametry podtrzymania,albo wyłącz algorytm podtrzymania.

 

Trochę miałem problemów z tym podtrzymaniem bo mi wygasł parę razy i wydłużyłem mu czas postoju chyba maksymalnie bo jak dam więcej to pewnie zgaśnie. No chyba że bym mocniej dmuchnął. Za mało jeszcze wiem niestety żeby to ustawić tak jak trzeba bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zainstalowalem te glowice ostatnio. Udalo sie kupic 5 szt. na allegro za dobra kase :) Troche sie przeciagnelo, bo czekalem na zawory RA-N. Dziwne, ale grzejniki troche "wariuja"... glowica raz puszcza, raz przymyka, zupelnie niezgodnie z programatorem. Czy ten model tak ma? :) Przypuszcam, ze sie kalibruja i ucza...pytanie, jak dlugo?

 

Niczego takiego nie zaobserwowałem.Płynna ,dokładna regulacja.Powyżej 0,5deg -całkowite zakręcenie zaworu :)

Ile płaciłeś za 1 szt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Trochę miałem problemów z tym podtrzymaniem bo mi wygasł parę razy i wydłużyłem mu czas postoju chyba maksymalnie bo jak dam więcej to pewnie zgaśnie. No chyba że bym mocniej dmuchnął. Za mało jeszcze wiem niestety żeby to ustawić tak jak trzeba bez problemów.

 

Opału mu podsyp,ehh..oszczędni jak szkoci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Wesołą też kupiłem w Bartexie (tonę). Novy jeśli możesz to #11648

 

Teraz się nie przejmuj sadzą.Kocioł prawie cały czas stoi,cudów nie ma.Patrz aby to co wydaje Ci się sadzą nie było palne.Wtedy nie jest dobrze :)A tak może być czarne :)

Zrób mi fotkę płomienia,na ile potrafię to ocenie,są przecież inni na forum.Płomień musi być jasny,ale nie żółty ani biały.Nie może wyglądać jak z palnika,żadnych iskier.Górą powinieneś widzieć jak się rozwarstwia na takie języki ognia,trudno to wytłumaczyć.Ma się spalać czysto,jak otworzysz furtę to żadnego czarnego dymu ma nie być,z komina też Pamiętaj, że 8kW to niewielka moc,płomień nie będzie jak z szybu naftowego :)

 

BTW,teraz daj sobie spokój,robi krótkie cykle,nawet nie zdąży się rozpalić.Zaczekaj na zimę :)

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! w związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym:cool: chciałem upewnić się jak powinna wyglądać korona. W tej chwili mam koronę porozcinaną z 4 stron i podziurkowaną na całej powierzchni, natomiast na forum ecoal w zakładce faq jest zdjęcie i komentarz żeby dziurki i prawą naciętą stronę wypełnić sylikonem do piecy. Co wy na to? bo zima zapasem:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz aby to co wydaje Ci się sadzą nie było palne.

Jak to srpawdzić ?

 

Zrób mi fotkę płomienia,na ile potrafię to ocenie,są przecież inni na forum.Płomień musi być jasny,ale nie żółty ani biały.Nie może wyglądać jak z palnika,żadnych iskier.Górą powinieneś widzieć jak się rozwarstwia na takie języki ognia,trudno to wytłumaczyć.Ma się spalać czysto,jak otworzysz furtę to żadnego czarnego dymu ma nie być,z komina też Pamiętaj, że 8kW to niewielka moc,płomień nie będzie jak z szybu naftowego :)

Ogólnie nic z komina nie widać, żadnego dymu. Jak otwieram drzwiczki też żaden dym mnie nie straszy. Ten płomień z iskrami to był chwilę po dmuchaniu z podtrzymania. Mówiłeś żebym zrobił fotę na 1oC przed ostawieniem- czyli wtedy kiedy mam na CO 49oC ?

 

Czy jeśli mniej będę dmuchać to w popielniku powstaną mniejsze grudki i delikatniejsze czyli takie które łatwiej się rozkruszają ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jak to srpawdzić ?

Jak palisz fajki,zajaraj i przyłóż do tej sadzy.Jak nie to się naucz jarać.:)

zapalniczką,rzecz jasna można:)

 

Ogólnie nic z komina nie widać, żadnego dymu. Jak otwieram drzwiczki też żaden dym mnie nie straszy. Ten płomień z iskrami to był chwilę po dmuchaniu z podtrzymania. Mówiłeś żebym zrobił fotę na 1oC przed ostawieniem- czyli wtedy kiedy mam na CO 49oC ?

Ok,wtedy iskra się zawsze sypnie,w innym wypadku świadczy o nadmiarze wiatru.

Tak zrób na 49deg.

 

Tu jest fajny płomyk,nie wiem z jaką mocą szedł palnik Grzesia ,ale ładny :)http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BK4idd-h02k

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Lestek przy mniejszym nadmuchu ma szaro w kotle i mniej spala , powrót też ma wysoko .

 

U mnie też nadmuch "musi" być >40% bo inaczej czarna odwiedza mój kociołek ... po osadzeniu dyszy jeszcze raz mogłem zejść z nadmuchem ale po paru dniach trzeba było podnieść

 

lestek jeszcze nie wie jak ten kocioł prowadzić,ceramika ma sporą bezwładność,nie ogrzana do odpowiedniej temp.będzie izolatorem.Dopiero rozgrzana spełni najpierw rolę izolatora,a potem pochłoniętą energię skumuluje i zacznie oddawać.To tak na skróty,chodzi o przenikalnośc cieplną.Teraz jest ciepło,więc chata jak termos-to co ma dużo spalać?W zimie na 44deg,zakatuje ten kocioł...

Poczytaj sobie lestek:

http://www.kominek.org.pl/budowa-i-montaz/artykul/zobacz/szamot-zatrzymaj-cieplo-na-dluzej.html

 

Na poparcie tej tezy coś ciekawego wam pokażę.To tylko takie moje testy,ale popatrzcie.Kocioł jest cały czas w podtrzymaniu,ale pompa chodzi non stop.Praktycznie niewielki odbiór ciepła-choć jest, (grzeje tylko grzejnik w piwnicy,i od północnej strony budynku ) -więc kocioł nie wchodzi w grzanie,i nie wychodzi z podtrzymania :) uzupełnia tylko braki w stygnącej ceramice :)

https://esterownik.pl/remote/2479

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego takiego nie zaobserwowałem.Płynna ,dokładna regulacja.Powyżej 0,5deg -całkowite zakręcenie zaworu :)

Ile płaciłeś za 1 szt.?

 

Mialem na mysli, ze glowice zachowywaly sie w ten sposob dzien... dwa po zainstalowaniu.

Co do ceny, gdzie i w jakich okolicznosciach- poszla odpowiedz na priv. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lestek jeszcze nie wie jak ten kocioł prowadzić,ceramika ma sporą bezwładność,nie ogrzana do odpowiedniej temp.będzie izolatorem.Dopiero rozgrzana spełni najpierw rolę izolatora,a potem pochłoniętą energię skumuluje i zacznie oddawać.To tak na skróty,chodzi o przenikalnośc cieplną.Teraz jest ciepło,więc chata jak termos-to co ma dużo spalać?W zimie na 44deg,zakatuje ten kocioł...

Poczytaj sobie lestek:

http://www.kominek.org.pl/budowa-i-montaz/artykul/zobacz/szamot-zatrzymaj-cieplo-na-dluzej.html

 

Na poparcie tej tezy coś ciekawego wam pokażę.To tylko takie moje testy,ale popatrzcie.Kocioł jest cały czas w podtrzymaniu,ale pompa chodzi non stop.Praktycznie niewielki odbiór ciepła-choć jest, (grzeje tylko grzejnik w piwnicy,i od północnej strony budynku ) -więc kocioł nie wchodzi w grzanie,i nie wychodzi z podtrzymania :) uzupełnia tylko braki w stygnącej ceramice :)

https://esterownik.pl/remote/2479

 

Nie wiem czy zauważyłeś choć z Twojej wypowiedzi można wywnioskować że raczej nie ale mam ustawiony regulator kotła pogodowy więc jak przyjdą mrozy to z pewnością nie będę utrzymywał temp. na kotle 44 st. Zresztą teraz ta temperatura też oscyluje raczej wyżej. To chyba oczywiste że bezwładność kotła z ceramiką jest sporo wyższa niż bez niej i można to bardzo szybko zauważyć

Zgadza się. Nie wiem jeszcze za bardzo jak prowadzić taki kocioł bo to mój pierwszy tego typu ale pewnie po jakimś czasie się dowiem.

Po tu jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie wiem czy zauważyłeś choć z Twojej wypowiedzi można wywnioskować że raczej nie ale mam ustawiony regulator kotła pogodowy więc jak przyjdą mrozy to z pewnością nie będę utrzymywał temp. na kotle 44 st. Zresztą teraz ta temperatura też oscyluje raczej wyżej. To chyba oczywiste że bezwładność kotła z ceramiką jest sporo wyższa niż bez niej i można to bardzo szybko zauważyć

Zauważyłem.Ten kto Ci ustawił pogodówkę w kotle z ceramika,nie miał pojęcia co robi.Skoro napisałeś to powyżej o bezwładności, to dlaczego masz ustawioną pogodówkę?Tłumaczy to jedynie brak termostatów

.Każda zmiana temp CO (a pogodówka to właśnie robi,do tego zmiany w układzie CO)w takim kotle,to strata....jeszcze większa niż w kotle bez ceramiki..

Ja też się uczę,ale ...ja chcę się nauczyć...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

 

 

 

Baju baju, a dorzucanie po kryjomu paliwa w czasie podtrzymania ?.

A czym ma uzupełniać braki w stygnącej ceramice?samym powietrzem?Wykorzystuję stricto podtrzymanie,do grzania.Oczywiście na ile się da :)

Spalam mniej niż w długich odstawieniach kotła,gdzie postój wypala dziurę w palniku,dymi itd.Wiadomo wtedy jak wygląda start,po tak długim odstawieniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem.Ten kto Ci ustawił pogodówkę w kotle z ceramika,nie miał pojęcia co robi.Skoro napisałeś to powyżej o bezwładności, to dlaczego masz ustawioną pogodówkę?Tłumaczy to jedynie brak termostatów

.Każda zmiana temp CO (a pogodówka to właśnie robi,do tego zmiany w układzie CO)w takim kotle,to strata....jeszcze większa niż w kotle bez ceramiki..

Ja też się uczę,ale ...ja chcę się nauczyć...

 

A sprawiasz wrażenie jak byś już wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A sprawiasz wrażenie jak byś już wszystko wiedział.

Źle to odebrałeś,zatem sorrki.

Pytam tylko,w taki sposób abyś się zastanowił dlaczego pozwoliłeś komuś ustawić tak Twój sprzęt?Skoro sam napisałeś wcześniej,że wiesz jak ta ceramika działa.Kurcze,mamy takie same kotły,chciałem Ci tylko pokazać ,że nie tędy droga...Pokazać jak to wygląda w praktyce,na przykładzie mojego kotła.Zrobiłem taki mały test na te potrzeby.

Ale ok,przepraszam,już się nie wcinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestek ja proponuje Ci zapoznanie się z ciekawym doświadczeniem przeprowadzonym tutaj: http://wbia.pollub.pl/files/83/attachment/1982_9_3.pdf .

Szczególnie zwróć uwagę na tabelę 4 zamieszczoną na stronie 46.

Porównaj np. kolumny 2 i 6.

Oraz spojrzyj na rysunek nr. 3 na stronie 47, dotyczący "mocy cieplnej próbek"

 

W takim razie ten super szamot nie jest taki rewelacyjny. Beton z domieszka ceramiki sanitarnej ma znacznie lepsze parametry w kumulowaniu i oddawaniu ciepła. Próbka stalowa ma najwyższe parametry w przyjmowaniu i oddawaniu ciepła w jednostce czasu. To może do kociołka wrzucić na górę jakiś deflektor w postaci płyty 20 do 30mm? :) To dopiero będzie akumulator ciepła.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten super szamot nie jest taki rewelacyjny. Beton z domieszka ceramiki sanitarnej ma znacznie lepsze parametry w kumulowaniu i oddawaniu ciepła. Próbka stalowa ma najwyższe parametry w przyjmowaniu i oddawaniu ciepła w jednostce czasu. To może do kociołka wrzucić na górę jakiś deflektor w postaci płyty 20 do 30mm? :) To dopiero będzie akumulator ciepła.:)
Albo budować wymiennik kotła z płyty stalowej 20mm :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...