Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Słoma to totoo mnie raczej wychodzi z trzewików-ja sie jej nie wstydzę

novy -dobrze bazgrlolisz

dobrze cie nauczyl kol r

 

Romkowi zrobili tu to samo.Można się w wielu względach i doświadczeniach ,odbytych nawet na własnej skórze,najzwyczajniej nie zgadzać.Ale należy rozgraniczyć interes z dobrem innego człowieka.

a zapytej sie kol r kto go nauczył-do uczył

;)

Rajmund,i mnie wiele pomogłeś.Roman ma tę przewagę ,że mieszka blisko Ciebie.Ja już nie chcę wam truć dupy.staram się radzić sobie sam.

Za to pozdrawiam gorąco.:)

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A ja widzę to że jest to potrzebne do oszczędniejszego spalania. Krzywa grzania ma za zadanie utrzymywać temp. CO na poziomie potrzeb budynku i tu przy różnicach temp. jakie w zimie występują między dniem a nocą daje takie małe oszczędności i komfort zapominania że ma się kocioł. Między dniem a nocą niekiedy masz różnicę dochodzącą do 10*C i to w ujemnych wartościach a utrzymując kocioł na min. temp. może zrobić się brzydko bez ingerencji w podniesienie temp.

Nie neguję że inaczej trzeba prowadzić kocioł przy termostatach a inaczej przy zaworze 4D.

Jeszcze jedno. Widzę że starasz się wytłumaczyć jak to ma wyglądać. Nie wszyscy mają takie budynki i takie instalacje. Jedne są nowe inne są stare i to budynki i instalacje. Nie wszędzie zadziała to co u ciebie a i odwrotnie.

 

Hej,to bardzo proszę o wyjaśnienie.Masz bufor.Czy nie wydaje Ci się,że taniej i lepiej utrzymywać w nim stałą temperaturę?Co Ci daje sterowanie pogodowe?Zmiany w buforze,nieodpowiednia praca termostatów w niskich temp, wachania temp CO na kotle-równe częstszej pracy kotła.Dlaczego tak robisz?Wyjaśnij proszę.

 

Dla mnie logiczne jest ,"trzymanie" stałej temp w buforze.Na skutek zmian w otoczeniu pracy instalacji,raz trzeba więcej ciepła w domu,a raz mniej.Dobrze jest mieć zatem naładowany "bufor" aby to ciepło w razie potrzeby rozdzielić pomiędzy strefy budynku.Sterowanie pogodowe,robi z bufora "wariata".Tam gdzie potrzeba stałego dostępu do temp ,jest wariactwo -które wyprawia krzywa pogodowa.Chyba ,że budynek ma tak niskie zapotrzebowanie na ciepło,że mu to "zwisa".Do tego "zmienna" temp podawana na termostaty,jak pisaliśmy poniżej -potrzeba jej wyższej by "pracowały".

Wyjaśnij,proszę.

Mam docelowo -zamiar na "bufor"-i nie rozumiem Twej logiki...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,to bardzo proszę o wyjaśnienie.Masz bufor.Czy nie wydaje Ci się,że taniej i lepiej utrzymywać w nim stałą temperaturę?Co Ci daje sterowanie pogodowe?Zmiany w buforze,nieodpowiednia praca termostatów w niskich temp, wachania temp CO na kotle-równe częstszej pracy kotła.Dlaczego tak robisz?Wyjaśnij proszę.

 

Dla mnie logiczne jest ,"trzymanie" stałej temp w buforze.Na skutek zmian w otoczeniu pracy instalacji,raz trzeba więcej ciepła w domu,a raz mniej.Dobrze jest mieć zatem naładowany "bufor" aby to ciepło w razie potrzeby rozdzielić pomiędzy strefy budynku.Sterowanie pogodowe,robi z bufora "wariata".Tam gdzie potrzeba stałego dostępu do temp ,jest wariactwo -które wyprawia krzywa pogodowa.Chyba ,że budynek ma tak niskie zapotrzebowanie na ciepło,że mu to "zwisa".Do tego "zmienna" temp podawana na termostaty,jak pisaliśmy poniżej -potrzeba jej wyższej by "pracowały".

Wyjaśnij,proszę.

Mam docelowo -zamiar na "bufor"-i nie rozumiem Twej logiki...

Pozdrawiam

W zasadzie to już odpowiedziałem na twój post wcześniej, może go pominąłeś (#11695), do tego mogę dodać że nie posiadam zaworu 4D,, mam 3D na podłogówkę, mam termostaty na 3/4 grzejników, jednak wszystkie są rozkręcona na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdź tam do niego,pod ziemię.Nauczysz się pokory.Nie dorastasz mu facet do pięt.Nie jako "znawca tematu",ale jako zwykły człowiek.

Przypominasz mi klasę rządzącą tym krajem.Salon.Wszystkich mają w doopie,a sami dbają o własny biznes.

A gdybyś jednak wpadł na pomysł by tam z nim zejść ,zabierz proszę swego Kung Fu Pandę,z którym się tu razem pojawiacie.Może też się czegoś nauczy.

Tyle.

Niech każdy robi to co umie :) czyli jeden węgiel fedruje a inny piece projektuje :) . A dymy zawsze będą ,i kolor pieca nie ma znaczenia . Często wynika z tego ze ktoś pisze ze piec mu spala 6kg na dobę [pomija fakt ze dom mały ,b.dobrze ocieplony itd] . Do tego ktoś z małym spalaniem ma piec dobrze ustawiony,czyszczony .Inna osoba kupuje i okazuje się ze spalanie wyższe,i nie tak kolorowo . Sam w pracy gdy powiedziałem ile miału mi styka na potrzymanie i ciepła wodę w lecie to powiedziano ze to nie możliwe :) .A nie miałem jakiś rewelacyjnych osiągów ,średnią uzyskałem z forum :) . Więc panowie zostawmy "kolory " w spokoju a starajmy się wycisnąć z pieców na maxa,w końcu co nie spalimy zostaje nam w kieszeni :)

ps"Pandy" to są zadowoleni użytkownicy ,jak widzisz tacy też bywają :) ,ciekawe co to będzie jak 25 odpalę :D

 

Zbigmaz01 możesz mi podesłać linka do twojego bufora...kurde ciekawi mnie on,przyznam się ze myślę o zainstalowaniu czegoś takiego

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... A dymy zawsze będą ,i kolor pieca nie ma znaczenia . ............................................................. .

Więc panowie zostawmy "kolory " w spokoju a starajmy się wycisnąć z pieców na maxa,w końcu co nie spalimy zostaje nam w kieszeni :)

ps"Pandy" to są zadowoleni użytkownicy ,jak widzisz tacy też bywają :) ,ciekawe co to będzie jak 25 odpalę :D

 

..........

 

Widzę, że chyba daltonizm Cię dopadł :lol2: teraz piszesz że kolor nie ma znaczenia a jak się pojawi okazja to rozróżnianie barw ci wróci i znowu zaczniesz trolować, a dlaczego ty kolego nie udzielasz się na wątku o niebieskim tam nawet niema komu swiatła zgasić:bye: gdzie Ci zadowoleni użytkownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba daltonizm Cię dopadł :lol2: teraz piszesz że kolor nie ma znaczenia a jak się pojawi okazja to rozróżnianie barw ci wróci i znowu zaczniesz trolować, a dlaczego ty kolego nie udzielasz się na wątku o niebieskim tam nawet niema komu swiatła zgasić:bye: gdzie Ci zadowoleni użytkownicy ?

Jeśli ktoś pisze ze niebieski zły a go nie ma to....Uważam ze ktoś mający niebieskiego ma prawo psioczyć !! [jak ma powód ]A odnośnie "trolowania" ,oparło się o poważne sprawy i ani to zabawne ani miłe! Wole już czyścić sadze niż komuś szkodzić.

Gdy temat niebieskiego był to często zadowoleni użytkownicy innego koloru wskakiwali i robili zadymę :) [pewnie ci to umknęło,i generalnie nie chodziło o piec ale o jedna osobę :) ] . Wasz wątek czytam bo...sterowniki mamy te same :D [piec i to co z niego można wycisnąć to jedno ,opanować sterownik drugie :D ]

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Gdy temat niebieskiego był to często zadowoleni użytkownicy innego koloru wskakiwali i robili zadymę :) [pewnie ci to umknęło,i generalnie nie chodziło o piec ale o jedna osobę :)

 

Kolego,odróżniaj zadymę od negatywnych opinii.Raz jeszcze Ci napiszę,miałem ten "sprzęt"-więc mam prawo wyrazić o nim swe zdanie.Do dziś odpisuję na priv tym co mają OEP 25kW. A i ty skorzystałeś z proponowanych tutaj rozwiązań, o których napisałem (niekoniecznie musiały być to moje pomysły),prawda?Więc nie opluwaj tych z których rad cichcem korzystasz :)

 

Niech każdy robi to co umie :) czyli jeden węgiel fedruje a inny piece projektuje :)

A sprzedawcy,i wszyscy inni którzy w taki czy inny sposób czerpią korzyści z proponowanych tu produktów,niech sobie pozakładają płatne profile.Będzie wszystko jasne.

Kumaty koleś jesteś,wiesz dobrze o co tu chodzi,prawda?

Wczoraj się uniosłem (za co przepraszam),bo ile można. Chwila spokoju,zrobiło się ciekawie po zadymie z certyfikatami,więc trzeba było znów coś podrzucić.No to ceramika,i tak dalej.

Ok,sorrki za off.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Novy na cetyfilaty dalej czekamy :D

 

A swoją droga to ciekawi mnie jak byś pluł na niebieskiego gdybyś miał 10 a nie 25 - z twoich opisów wnioskuje że przewymiarowanie kotła było Twoim głównym problem - Trzeba było wtedy pomyśleć o buforze

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,odróżniaj zadymę od negatywnych opinii.Raz jeszcze Ci napiszę,miałem ten "sprzęt"-więc mam prawo wyrazić o nim swe zdanie.Do dziś odpisuję na priv tym co mają OEP 25kW. A i ty skorzystałeś z proponowanych tutaj rozwiązań, o których napisałem (niekoniecznie musiały być to moje pomysły),prawda?Więc nie opluwaj tych z których rad cichcem korzystasz :)

 

 

A sprzedawcy,i wszyscy inni którzy w taki czy inny sposób czerpią korzyści z proponowanych tu produktów,niech sobie pozakładają płatne profile.Będzie wszystko jasne.

Kumaty koleś jesteś,wiesz dobrze o co tu chodzi,prawda?

Wczoraj się uniosłem (za co przepraszam),bo ile można. Chwila spokoju,zrobiło się ciekawie po zadymie z certyfikatami,więc trzeba było znów coś podrzucić.No to ceramika,i tak dalej.

Ok,sorrki za off.

 

Tak skorzystałem z pomysłów waszych .Inna sprawa ze niby automat,a jednak człowiek musi sam wszystko dograć pod siebie :) . Karoka ,Minertu to są dobrzy sprzedawcy . [bez nich ludkowie mieli by dużo więcej problemów wiec im chwała za to. ] Odnosnie ceramiki, jeśli wam pasuje to mi nic do tego !! Akurat nie czuje potrzeby udowadniać tego ze coś złe :) . A 25ki sam jestem ciekaw ,od razu pisze ze pomysły z mojej 16ki beda wcielone w 25ke .

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Wiesz Novy na cetyfilaty dalej czekamy :D

 

Na nic i nikogo nie plułem.Wyraziłem konsternację i niezadowolenie po 2 latach męki z tym produktem.A swoją droga to ciekami mnie jak byś pluł na niebieskiego jak byś miał 10 a nie 25 - z twoich opisów wnioskuje że przewymiarowanie kotła było Twoim głównym problem - Trzeba było wtedy pomyśleć o buforze

Na nic i nikogo nie plułem.Wyraziłem konsternację i niezadowolenie po 2 latach męki z tym produktem.

W moim kotle,nie przewymiarowanie było problemem.Tylko taki powód oficjalnie "ekipa od OEP" na tym forum podrzuciła by łatwiej było zrobić z początkującego użytkownika wała.

Zapytaj karoki,minertu,VERB-a i innych co mają pojęcie i nie jeden kocioł ustawili-jak było naprawdę...Ja juz nie mam siły tłumaczyć.Ale jak widzę,podrzucony temat przewymiarowania "przyległ" do mnie.Czyli "ekipa" zrobiła swoje...Eh...Szkoda gadać.

 

P.S.Wejdź sobie na forum ES,i poczytaj opinie użytkowników 25kW.

Zrozumiesz o czym piszę.

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Posłuchaj Panie Andrzej.Nawet jeśli ceramika w tym kotle jest największym błędem w dziedzinie kotlarstwa,to nic Ci do tego.Nie masz takiego kotła i mieć nie musisz.Skończmy,ja wiem dobrze dlaczego się tu pojawiasz.Rozkręć lepiej wątek o OEP.Nudy tam straszne.Pa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustawieniach pieca aby nie wygasał. po alarmie zapłon paliwa w podajniku

piec RBR 17 kw

aktualne ustawienia:

czas postoju 5 min

czas pracy w grzaniu 15 sek

korekta dmuchawy +5%

kocioł 15 kw

min temp co 42

max co 79

czas pracy pompcy cyrkulacyjnej 60 min

czas pracy podajnika w podtrzymaniu 20 sek

krótka przerwa 45 sek

ilośc powtórzeń

czas postoju pompy co 30 min

czas pracy pompy co 5 min

max temp podajnika 110

moc dmuchawy w podtrzymaniu 100

ilocś powtórzen postoju podajnika 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o takich płytach do wyłożenia komory spalania : http://www.kominki.owo.pl/termo-plyty-akumulacja/163-plyty-akumulacyjne-akuplate.html ?

 

 

:wiggle:Znowu będzie temat do dyskusji haha.

Cytuję:

Bardzo wysoka zdolność akumulacyjności i doskonała przewodność cieplna wyróżnia nasze płyty spośród podobnych wyrobów z tradycyjnego szamotu, dawniej stosowanych do budowy brył kominkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustawieniach pieca aby nie wygasał. po alarmie zapłon paliwa w podajniku

piec RBR 17 kw

aktualne ustawienia:

czas postoju 5 min

czas pracy w grzaniu 15 sek

korekta dmuchawy +5%

kocioł 15 kw

min temp co 42

max co 79

czas pracy pompcy cyrkulacyjnej 60 min

czas pracy podajnika w podtrzymaniu 20 sek

krótka przerwa 45 sek

ilośc powtórzeń

czas postoju pompy co 30 min

czas pracy pompy co 5 min

max temp podajnika 110

moc dmuchawy w podtrzymaniu 100

ilocś powtórzen postoju podajnika 1

Jakim paliwem palisz?

czas pracy w grzaniu - 5sek

korekta dmuchawy -0%

 

Podtrzymanie daj 6s

ilość powtórzeń -3

moc dmuchawy w podtrzymaniu 55%

 

czujnik podajnika przymocuj do korpusu podajnika + - w połowie pomiędzy dmuchawą a zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...