Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Paweł, tak jak rozmawialiśmy, jeśli jest dobrze to nie kombinuj za wiele, nie masz problemów to sobie ich nie wyszukuj :)

 

Wiesiek sorrki ,że się brzydko wtrąciłem. Chyba teraz jest lepiej,choć może 38% to będzie za nisko ,to 41% było zbyt wysoko.Ja mam prośbę,zerknij do mnie.Z dwustanem czekam na mrozy(póki nie będzie zimy nie znajdę odpowiedniej mocy),a dziś po rozmowie z Grzegorzem wrzuciłem grupowe na próbę.Leci wesoła :)Zerkniesz?Będę miał niezależną opinię fachowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do identycznego wniosku, że histogram stanowi tylko wskazówkę, Z mojego histogramu wynika, że może o jeszcze 1 % powinienem zmniejszyć nadmuch ale według mojej oceny ( patrząc na proces spalania w tym płomień i wygląd wymiennika) wydaje mi się, że nie mogę już niżej zejść z nadmuchem bo będzie to na pograniczu powstawania sadzy - dlatego też zostawiam tak jak jest. W każdym razie dzięki histogramowi na pewno nadmuchu już nie zwiększę.

 

http://czp.pl/foto/algorytm.png

 

 

Czyżby Pan Czesław dostał do testów mini dmuchawkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zawór i jak jest zamontowany?

 

 

https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5802012892044158497?authkey=CI3TsebLrIyyWg

 

Nie zapowietrzył się, ale rura zanim jest wyczuwalnie ciepła dopiero po długim czasie. W sensie, że po zmieszaniu z zimną powinna być temperatura wyczuwalna chyba od razu, a nie jest.

Edytowane przez jazzy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5802012892044158497?authkey=CI3TsebLrIyyWg

 

Nie zapowietrzył się, ale rura zanim jest wyczuwalnie ciepła dopiero po długim czasie. W sensie, że po zmieszaniu z zimną powinna być temperatura wyczuwalna chyba od razu, a nie jest.

Ciepła po lewej czy prawej :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/photos/111618645553196561536/albums/5802012892044158497?authkey=CI3TsebLrIyyWg

 

Nie zapowietrzył się, ale rura zanim jest wyczuwalnie ciepła dopiero po długim czasie. W sensie, że po zmieszaniu z zimną powinna być temperatura wyczuwalna chyba od razu, a nie jest.

Zawór 20 do 43 stopnie, zwiększ podmieszanie ( wyższa wartość ).

Prawdopodobnie za mało domieszujesz ciepłej wody.

Praktycznie przy tak niskim zasilaniu zimna woda trafia na podmieszanie i w efekcie nie możesz zagrzać podłogi.

Spróbuj jaki będzie efekt, oczywiście nie od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Natomiast chyba dobrze zrobiłem, że posłuchałem Novego, nadmuch był zmniejszony z 41% do 39%. Tak to wyglądało po kilkunastu godzinach palenia.

 

Może być tak,jak u mnie histogram nie był pefect,ale płomyk i to co na palniku wskazywało inaczej.Grupowe jest bardzo pomocne,tak jak pisał Pan Czesiek,przynajmniej wiesz jaki nadmuch już jest nieodpowiedni.Musisz pamiętać,że ja jedynie Ci podpowiadam.Resztę widzisz tylko Ty.Baw się, a co tam :)

Pozdrawiam,może kiedyś skusisz się na manuala-będzie o czym poklikać :)

Pozdrawiam gorąco,bo zima chyba nadciąga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
..... chciałbym, nawet bardzo, posiąść odpowiednią wiedzę na ten temat, ale za cienki w uszach jestem... :/

Również pozdrawiam !

 

I tutaj jesteśmy na tym samym poziomie.Pozdrawiam.

Wszystkim życzę spokojnego powrotu do domu.Zazdroszczę tym co nie musza nigdzie wyjeżdżać tego dnia.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie jesteśmy na tym samym poziomie. Niepotrzebnie jesteś skromny :) Mając wcześniej niebieskiego, można teraz powiedzieć, że jesteś stary wyga.

 

Ehh..żadna tam skromność.Jedni łapią szybciej,inni wolniej.Ja wolniej.Nie mam u siebie nikogo kto podejdzie i popatrzy.Metoda prób i błędów jest skuteczna,ale kosztuje sporo czasu,niestety.Uwierz,wskazówki na odległość-to tylko wskazówki.To co się dzieje na Twoim palniku,wiesz tylko Ty.Dlatego tak ważna jest pomoc na starcie.Ze mnie zrobiono tu głupca niejednokrotnie.Pamiętam swoje początki palenia.teraz staram się pomóc tak jak wtedy pomogli mnie inni.Może nie zawsze grzecznie,ale w tych czasach czas to pieniądz :)Zaproponowałem Ci takie rozwiązanie,abyś sam obserwował i wyciągał wnioski.Dlatego czyścisz popielnik i oglądasz kocioł po każdej dłuższej zmianie w czasie.O to własnie chodzi :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh..żadna tam skromność.Jedni łapią szybciej,inni wolniej.Ja wolniej.Nie mam u siebie nikogo kto podejdzie i popatrzy.Metoda prób i błędów jest skuteczna,ale kosztuje sporo czasu,niestety.Uwierz,wskazówki na odległość-to tylko wskazówki.To co się dzieje na Twoim palniku,wiesz tylko Ty.Dlatego tak ważna jest pomoc na starcie.Ze mnie zrobiono tu głupca niejednokrotnie.Pamiętam swoje początki palenia.teraz staram się pomóc tak jak wtedy pomogli mnie inni.Może nie zawsze grzecznie,ale w tych czasach czas to pieniądz :)Zaproponowałem Ci takie rozwiązanie,abyś sam obserwował i wyciągał wnioski.Dlatego czyścisz popielnik i oglądasz kocioł po każdej dłuższej zmianie w czasie.O to własnie chodzi :)
Noo,jesteś skromny.Mnie też bezpośrednio bardo pomogłeś w pierwszych dniach,a i na forum mnie i innym nadal bardzo pomagasz. Jeszcze raz dzięki.http://emotikona.pl/emotikony/pic/flower.gifJakbyś miał chwilkę to ,proszę, zobacz na mój sterownik,wykresów nie za bardzo umiem czytać.Na palniku i w kotle myślę,że jest ok.Zastanawia mnie tylko dość wysoka temperatura podajnika .Pozdrawiam Edytowane przez bartus825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamontowany programator temperatury Euroster 2000 i został on podłączony do pompy od podłogówki. Czy ktoś ma coś takiego i czy ma on być podłączony do pompy podłogowej czy może gdzieś indziej?
Wywal go a pompę podepnij pod sterownik. Kable od eurostera wykorzystaj do podłączenia czujnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...