Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Dobrze prawisz "ekspercie od kotłów co"

Raz prawisz, że się uczysz palić, a raz kreujesz się na "super eksperta". Zdecyduj się, a może jesteś All In One - czyli CO ????

No comments

 

Nie mogę czytać twych głupich postów,ot co.Tydzień temu byłeś w d...ie,teraz rżniesz experta,easy amigo :)Uczyć się ,nie znaczy- nie umieć.Ale to chyba za trudne dla Ciebie.

BTW,nie wcinaj się w rozmowę,flutebox pisał to do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę czytać twych głupich postów,ot co.Tydzień temu byłeś w d...ie,teraz rżniesz experta,easy amigo :)Uczyć się ,nie znaczy- nie umieć.Ale to chyba za trudne dla Ciebie.

BTW,nie wcinaj się w rozmowę,flutebox pisał to do mnie.

 

Z takim "geniuszem kociołkowy" faktycznie nie da się dyskutować. Coś z OEP Ci szło słabiutko, a tutaj taki "ekspert", wszystkim radzisz, a jeśli ktokolwiek powie inaczej, to wróg? Ogarnij się chłopie.... No no :D

Twoje wypociny na forum faktycznie są super "mądre"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
to co proponujesz ? Jakie ustawienia w trybie podtrzymanie ?

 

Nie mylmy trybu podtrzymania,z odstawieniem kotła.O ile w parametrach trybu podtrzymania, możesz zadbać o to by dopalał i nie przesypywał opału,to w spalaniu grupowym -zostaje tylko nadmuch.Ale ja pisałem o tym co się dzieje,jeśli kocioł pracuje w grupowym,odstawia się na długo,ale nie na tak długo by zadziałało podtrzymanie.Z opału na palniku,w wyniku zmniejszonej ilości powietrza opał się najzwyczajniej koksuje.Po przejściu w grzanie,sterownik po chwili poda następna dawkę paliwa i może się tak zdarzyć,że utworzony w odstawieniu koks nie zostanie dopalony,a już wyląduje w popielniku...W automacie nic nie zrobisz,w manualu tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim "geniuszem kociołkowy" faktycznie nie da się dyskutować. Coś z OEP Ci szło słabiutko, a tutaj taki "ekspert", wszystkim radzisz, a jeśli ktokolwiek powie inaczej, to wróg? Ogarnij się chłopie.... No no :D

Twoje wypociny na forum faktycznie są super "mądre"....

I tu się nie zgodzę z twoim zdaniemhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0zlosc.gif,Novy pomógł mi bardzo i myślę,że nie tylko mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Myślę, że kolega Krzysztof niepotrzebnie się napina. A czy algorytm wygaszania kotła zostawić jako aktywny ?

 

Jeśli wyłączysz algorytm wygaszania kotła w podtrzymaniu,może być tak ,że kocioł zgaśnie a opał będzie dosypywał dalej...,bo podtrzymanie dalej będzie działało.Nie zawsze patrzysz na sterownik,no chyba,że zawsze :)

Zostaw aktywny.Jak ustawisz na cacy,wtedy możesz sobie wyłączyć.Jeśli to zrobisz to w efekcie ,nie zacznie dmuchać o 10% więcej i podawać nowej dawki paliwa,jak nie podniesie temp spalin o 15deg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
I tu się nie zgodzę z twoim zdaniemhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0zlosc.gif,Novy pomógł mi bardzo i myślę,że nie tylko mi.

Napisałem wcześniej,nikt nie jest nieomylny.Staram się jedynie sugerować pewne mniej lub bardziej sprawdzone rozwiązania.Jak mnie ktoś pyta,odpowiadam.Każdy kto Nam tu pomaga,traci dla nas swój mniej lub bardziej,cenny czas.Należy o tym pamiętać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Przepraszam, zmieniam na 37%.

 

Po każdej zmianie obserwuj czas do zasypu,w podobnych warunkach -jeśli jesteś na dobrej drodze-będzie się wydłużał,oczywiście nie tak od razu..Bo o to nam przecież cały czas chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce jest dobre jeżeli kocioł będziesz prowadził w trybie ciągłego spalania.

Twój chodzi jak dwustan i palnik za bardzo się nagrzewa.

A dlaczego chodzi jak dwustan,przecież pale grupowym.Proszę też o wyjaśnienie mi łopatologicznie:kocioł się odstawia,oraz kocioł przechodzi w stan podtrzymania.Jak lub gdzie można odczytać?(Myślę,że chodzi o wykres,tylko jak to czytać?)]Kurde,kiedy jak to ogarnę.http://emotikona.pl/emotikony/pic/0cray.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chodzi jak dwustan,przecież pale grupowym.Proszę też o wyjaśnienie mi łopatologicznie:kocioł się odstawia,oraz kocioł przechodzi w stan podtrzymania.Jak lub gdzie można odczytać?(Myślę,że chodzi o wykres,tylko jak to czytać?)]Kurde,kiedy jak to ogarnę.http://emotikona.pl/emotikony/pic/0cray.gif

Nie palisz na grupowym a na automacie.

Masz za mały odbiór aby kocioł przeszedł w spalanie ciągłe.

Co do wykresu czy podtrzymanie czy odstawianie to zobacz sobie jaki czas masz wpisany w ustawieniach podtrzymania. To jest ta różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na automacie paliłem od kilka godzin,aby stestować rade kolegi skapa,ale pale na grupowym,stąd moje pytanie.Znaczy czas postoju,to odstawienie?Znaczy gdy grzejniki zaczną pracować z nominalnym odbiorem kocioł zacznie palenie ciągłe.

Na grupowym ciężko to będzie wyłapać aby spalanie było w ciągłym, chyba że ustawisz na dwie moce np 8/12kW to wtedy będzie modulował między tymi dwoma. Jednak aby to załapało musi być odbiór ciepła bo inaczej będzie się odstawiał. Automat sam dąży do ciągłego i sam sobie ustawia dobór mocy i tu jest łatwiej ale jest to okupione troszkę wyższym spalaniem, bynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak napisałem ze dwie strony wcześniej: nie dajcie się zwariować :)

Bartus, flutebox, lestek wykres to nie wszystko, czy chodzi o to tylko żeby mieć ładny wykres ?

Dla porównania zobaczcie na mój, jest gorszy od Waszych, zobaczcie jaka jest wysoka sinusoida jak programator włączył grzanie coś około 4-ej nad ranem.

Czy to oznacza że spalam gorzej od Was, czy to oznacza że spalam więcej od Was ?

Napisałem również że nie mając problemów próbujecie sobie je stwarzać na siłę.

Z resztą tak podczas rozmowy z p. Pawłem żartowaliśmy sobie :)

Ale fajnie że dyskutujecie na temat i wymieniacie się już doświadczeniami.

Ci co udają filozofów też się uczą od Was, nie mam na myśli Marka, do jego poziomu i doświadczenia dla tych wszystko wiedzących jeszcze bardzo daleka droga.

Tutaj będzie się wymądrzał a podpatruje co kto ma jak ustawione, co kto pisze żeby u siebie wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak napisałem ze dwie strony wcześniej: nie dajcie się zwariować :)

Bartus, flutebox, lestek wykres to nie wszystko, czy chodzi o to tylko żeby mieć ładny wykres ?

Dla porównania zobaczcie na mój, jest gorszy od Waszych, zobaczcie jaka jest wysoka sinusoida jak programator włączył grzanie coś około 4-ej nad ranem.

Czy to oznacza że spalam gorzej od Was, czy to oznacza że spalam więcej od Was ?

Napisałem również że nie mając problemów próbujecie sobie je stwarzać na siłę.

Z resztą tak podczas rozmowy z p. Pawłem żartowaliśmy sobie :)

Ale fajnie że dyskutujecie na temat i wymieniacie się już doświadczeniami.

Ci co udają filozofów też się uczą od Was, nie mam na myśli Marka, do jego poziomu i doświadczenia dla tych wszystko wiedzących jeszcze bardzo daleka droga.

Tutaj będzie się wymądrzał a podpatruje co kto ma jak ustawione, co kto pisze żeby u siebie wprowadzić.

 

Ja już za bardzo na wykres nie patrzę. Zamieściłem zdjęcia żeby mi ktoś doświadczony powiedział czy jest ok. Będę wdzięczny tez za Twoją opinię:)

Wykresy wykresami ale chyba najważniejsze żeby się dobrze spalało i niezbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...