Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Ta rurka , którą zaznaczyłeś idzie ze zbiornika, a pewnie jest druga rurka z rozprowawadzenie górnego CO podpięta do zbiornika wyrównawczego i włąśnie na tej rurce zamontuj zawór zwrotny. Wpięcie zaworu 4D do starej instalacji spowodowało zamknięcie obwou przez zbiornik wyrównawczy. Przestawiając zawór 4D w pozycję 10 (maksymalne otwarcie) przywróciłes stary (przed wymianą kotła) układ przepływu dlatego teraz rurka jest zimna (4D na 10).

Gdzie mam szukac tej drugiej rurki :) na strychu czy gdzie?

A tak apropo zaworu 4d czy on wogole mi jest potrzebny w mojej gierkowskiej instalacji?

Czy moge go zostawic na wartosci 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzejniki nagrzewaja sie od strony zasilania a wyglada to tak:(chyba)

Ta rurka ktora biegnie do naczynia przy ustawieniu 4d na wartosc 3-4 jest gorąca wiec nagrzewa naczynie no i oczywiscie grawitacyjnie zasila mi grzejniki (ale tylko na pietrze) poniewaz jest gorne zasilanie

Instalacja z boku kotla wyglada jak na schemacie we wczesniejszym poscie

 

Przy zaworze 4D częściowo otwartym woda z kotła płynie przez 4D do rurkę (tą zaznaczoną) do zbiornika wyrównawczego, a dalej przez rurkę do rur rozprowadzających ciepłą wodę po srychu i dalej do grzejników. Pomoże zawór zwrotny na 1000% zamontowany na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mam szukac tej drugiej rurki :) na strychu czy gdzie?

 

Sprawdź ile masz rurek dochodzących - wychodzących ze zbiornika wyr.

Powinieneś mieć 3 szt. w twojej instalacji.

Jedna z rurek jest przelewową wyprowadzoną do kotłowni lub na zewnątrz budynku ewentualnie do kanalizacji.

 

Na ewentualne pytania dodatkowe odpowiem później, teraz znikam. Będę wieczorem.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile masz rurek dochodzących - wychodzących ze zbiornika wyr.

Powinieneś mieć 3 szt. w twojej instalacji.

Jedna z rurek jest przelewową wyprowadzoną do kotłowni lub na zewnątrz budynku ewentualnie do kanalizacji.

 

Na ewentualne pytania dodatkowe odpowiem później, teraz znikam. Będę wieczorem.

 

Wez tu znajdz jakas rurke :)

IMG_20131102_133738_rs.jpgIMG_20131102_133758_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu godzinach palenia z nadmuchem 38%. Moim zdaniem w kotle znaczących zmian nie widać, nie wygląda to tak jak u lestka, popiół chyba też bez zmian...

[ATTACH=CONFIG]222030[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]222031[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]222032[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]222033[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]222034[/ATTACH]

 

Ja się nie znam za bardzo ale wydaje mi się że tragedii to u Ciebie nie ma.

Popiół całkiem podobny do mojego. U siebie też widywałem takie spieki jak na Twoim zdjęciu.

Ja zjechałem z mocą dmuchawy do 37% bo miałem temp. spalin trochę wysokie a nie było widac róznicy w jakości spalania przy 38%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów morze wazeliny...

Zresztą - co kto lubi...

 

Coś Was zapytam...

Czy ktoś z Was zaglądał już do tej pionowej części wymienników RBR? Tej,do której nie ma żadnego dostępu, czyszczonej za pomocą tzw. "wajchy"?

 

Witam -dobre pytanie zadałeś

raczej nikt nie udzieli odpowiedzi-

odpowiedz będzie jak dotrwa okresu gwarancji- Z wiesz o tym z resztą powrót mu pomoże-nie dotrwać

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka przyczyn konieczności ustawienia silniejszego nadmuchu.

Wszystkie (przyczyny) wynikają z bardzo niestarannego montażu kotła.

1. Klapa rewizyjna na pojemniku zasypowym: słabo dokręcona + ubytki powietrza przy nakrętkach.

2. Największy bubel: zaślepka po przeciwnej stronie dmuchawy przykręcona do korpusu żeliwnego podajnika bez jakiejkolwiek uszczelki !!! Zapomnieli?, czy za droga uszczelka przy tak minimalistycznej cenie kotła?

3. Niedopasowana klapa zasobnika do płaszczyzny zasobnika i ubytek powietrza w rogu klapy.

Dla mnie to całkowity brak kontroli jakości :( i to w kotłach za ponad 8 tys. zł. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne elementy o których mówiłeś ale klapa zasobnika ma regulację. Ja u siebie trochę regulowałem i pozbyłem się niewielkich przedmuchów.

 

Jeśli regulacja polega na podłożeniu 2 szt stalowych podkładek pod haczyk od klamry to jest "regulacja". Powinny być otwory fasolkowe i wtedy nazwałbym to regulacją, a tak to zwykła niedoróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są lepsze rozwiązania do regulacji takich rzeczy ale bez przesady. To jest tylko kocioł.

Klapę reguluje sie na zawiasach o ile dobrze pamietam.

Każdy ma oczywiście swoje oczekiwania. Ja nie oczekiwałem że będzie to ekskluzywnie wyglądający sprzęt któremu się będę przyglądał z zachwytem.

Sterownik ma duże możliwości i co najważniejsze możliwość sterowania prawie każdym parametrem z pozycji laptopa.

Jak przeżyję ten sezon to może będę mógł więcej powiedzieć.

Co do regulacji to przecież robi się to raz na chyba dosyć długi czas więc nie musi to być jakiś wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Można i tak podchodzić do tematu. Ale jeśli kupujesz automat pralniczy, lodówkę, zmywarkę za wielokrotnie mniejsze pieniądze to taże regulujesz drzw, klapę itd itp, aby sprzęt nie przeciekał etc... .

Ja tylko niedoróby nazywam po imieniu. No i sarkastycznie muszę napisać: "jaka firma, taki certyfikat i taka jakość"

 

Ps: nie o zawiasy u mnie chodzi, a o klamry z przodu. Oba elementy zamontowane na stałe, bez możliwości regulacji. :bash:

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu kupiłem lodówkę i pralkę.

Dziś pralka już ma pęcherze i pewnie w niedługim czasie jej żywot dobiegnie końca. Lodówka od samego początku piszczy, brzęczy itp ale jeszcze działa.

Są to jednak mniej istotne sprawy bo ma przede wszystkim chłodzić. Kocioł u mnie stoi w kurzu, brudzie i dopóki będzie robił dobrze to do czego jest przeznaczony to regulacje i tego typu sprawy nie wpłyną na opinie o nim.

Samochód też kupiłem za duzo większe pieniądze niż kocioł a śruby zabezpieczające do kół wyrobiły się po trzech latach i był problem z ich odkręceniem.

Taka ocena firmy i produktu na podstawie czegoś co nie do końca Ci odpowiada to chyba jest trochę niesprawiedliwa ale oczywiście masz do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wszystkim określiłbym Cię pechowcem. Ja takich problemów ze sprzętem AGD nie mam, a i 3 auta śmigają jak złe :D:lol2:

 

Kolego pokręć trochę tymi zawiasami,napewno dasz radę wyregulować tymi zawisami. A drzwi wejściowe, albo drzwiczki do mebli gdzie regulujesz i ustawiasz nie na zawiasach?:) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po kilku tygodniach testu z lokalną wesołą nadal nie wiem czy dobrze dobrałem nawiew. Jaśli ktoś zerknie na mój piec to widać, że dmucham 42 % bo przy niższym pojawiało sie dużo koksików. Teraz niby, że ich nie ma za to jest więcej spieków żużlowych. Nie jakieś kalafiory ale jednak są. Koledzy pisali, że przy 38 % mieli temp spalin powyżej 100 oC u mnie takie temp pojawiaja się znikomo rzadko. Czy to możliwe, że wesoła sie jakoś "popsuła" czy po prostu ktos zrobił wałek i kupiłem np. Pieklorza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...