Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kurde mi juz rece opadaja

Im wiecej krece tym zaworem 4d to mam gorzej

Teraz temp. ma przebicie az 16 deg a w kominie 200 deg

Co tu kuzwa teraz zrobic jak ustawic nie majac termostatow na grzejnikach no i ta nieszczesna rurke ktora mi grawitacje robi?

Ratunku:)

 

Ustaw sobie sterownik na typ kotła Retortowy-ręczny

Ustaw małą dawkę paliwa długi czas przerwy i mały nadmuch

nie ma bata temp nie ma prawa przebijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie myślałeś o przerobieniu instalacji na zamkniętą jak już montowałeś kocioł?

Ja u siebie też miałem otwartą tylko u mnie naczynie wzbiorcze nie było zamontowane tak jak trzeba i nie spełniało takiej funkcji jak powinno.

Za radą instalatora przerobiłem na zamkniętą.

Wiesław z pewnością Ci coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o przerobieniu instalacji na zamkniętą jak już montowałeś kocioł?

Ja u siebie też miałem otwartą tylko u mnie naczynie wzbiorcze nie było zamontowane tak jak trzeba i nie spełniało takiej funkcji jak powinno.

Za radą instalatora przerobiłem na zamkniętą.

Wiesław z pewnością Ci coś poradzi.

O zadnych przerobkach czy tez wymianach nie ma narazie mowy ze wzgl. finansowych

Chce tylko to jakos poustawiac zeby w miare chodzilo no i zebym 10 ton wungla nie stopil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

W tej chwili testuje się (3 dzień) teoria Novy!`ego o pompce cwu jako mieszająca , dam mu tydzień zobaczymy co będzie pod koniec , niech się ustabilizuje ... po dwóch dniach zjada więcej ale z każdym dniem mniej - więc zobaczymy jak coś to odszczekam ;) (temp w kotłowni też rośnie - może dlatego ...)

 

Dobrze,zauważyłeś inne zalety tego trybu,np.to ,że nie podgrzewasz tak często wody CWU?I to,że w tym trybie kocioł wytworzy więcej mocy w regularnych cyklach pracy tego trybu,ale nie "wariuje" jak odpala się pompa CWU,jak było wcześniej?Skoro spalasz mniej,przy podobnej pogodzie ,wody CWU pod dostatkiem,tylko sporadycznie dogrzewa,to jakie są Twoje wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam.

 

Po kilku tygodniach testu z lokalną wesołą nadal nie wiem czy dobrze dobrałem nawiew. Jaśli ktoś zerknie na mój piec to widać, że dmucham 42 % bo przy niższym pojawiało sie dużo koksików. Teraz niby, że ich nie ma za to jest więcej spieków żużlowych. Nie jakieś kalafiory ale jednak są. Koledzy pisali, że przy 38 % mieli temp spalin powyżej 100 oC u mnie takie temp pojawiaja się znikomo rzadko. Czy to możliwe, że wesoła sie jakoś "popsuła" czy po prostu ktos zrobił wałek i kupiłem np. Pieklorza ???

 

Ci co palą opałem wesoła,mówią to samo.Próbuję zejść z nadmuchem w manulu nie tracąc zbytnio mocy.Jest to o tyle trudne,że te zasrane dmuchawki tracą spręż nawet jak schodzę o 1%,i dupa..Chyba trzeba będzie pogodzić się z małym "żużelkiem"....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z fachowcow nie moze mi odpaowiedziec czy moge ta rurke wyeliminowac?

 

Dolaczam jeszcze raz schemat ta rurka to co na czerwono jest

[ATTACH=CONFIG]222112[/ATTACH]

 

Teoretycznie możesz tę rurkę zaślepić, ale przy mrozach może zamarznąć Ci zbiornik wyrównawczy. W/g mojej oceny instalacji jak wcześniej pisałem przez zbiornik przepływa woda CO podgrzewając jednocześnie. Jeśli możesz to wstaw jakikolwiek zawór w tą rurkę, nawet kulowy i ją zamknij lub mocno przymknij.

Co do przegrzewania piętra to poprzymykaj zawory przy grzejnikach o ok 70% na początek i obserwuj co będzie na dole. Jeśli u Ciebie grzejniki ciepłe a na dole za chłodne to jeszcze poprzymykaj. Tylko sprawdzaj po ok 1 godz, bo masz dużo wody w układzie grzewczym i musi to pompa ruszyć. Pompa CO oczywiście włączona non-stop. Zawór 4D przymknij na 6 do7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zadnych przerobkach czy tez wymianach nie ma narazie mowy ze wzgl. finansowych

Chce tylko to jakos poustawiac zeby w miare chodzilo no i zebym 10 ton wungla nie stopil

 

W takim razie pozostaje Ci kontakt z Wieśkiem i coś wykombinujecie:)

A w przyszłości może zrobisz delikatną przeróbkę i będzie git.

Zimę trzeba jakoś przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z fachowcow nie moze mi odpaowiedziec czy moge ta rurke wyeliminowac?

 

Dolaczam jeszcze raz schemat ta rurka to co na czerwono jest

[ATTACH=CONFIG]222112[/ATTACH]

Myślę że to nie wszystko co na wycinku schematu ?

Musiałbym Cię trochę dopytać.

Wydaje mi się że masz to zrobione i to bardzo fachowo, tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zes teraz doradzil

 

A próbowałeś pracować na typie retortowy-ręczny ?

 

Skoro nie możesz ( nie chcesz )przykręcać zaworów na grzejnikach

możesz ustawić temp. wody nawet na 35 deg

i nie robić w domu sauny

nie jest to zdrowe dla pieca to się zgadza

ale zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z fachowcow nie moze mi odpaowiedziec czy moge ta rurke wyeliminowac?

 

Dolaczam jeszcze raz schemat ta rurka to co na czerwono jest

[ATTACH=CONFIG]222112[/ATTACH]

 

Dodatkowo fachowcy zostawili Ci tę rurkę jako zabezpieczenie kotła przy zagotowaniu w przypadku gdybyś zamknął zawór 4D.

A dodatkowo w przypadku zagotowania wody w kotle, to gorącą wodę będziesz miał na strychu (otwarta rurka w górnej części zbiornika wyrównawczego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Ciebie się nauczyłem :)

To samo pytanie stawiam Tobie szanowny kolego.

Ja jako marny "handlarzyk"jestem spokojny o ten kanał a co z Tobą ?

To też bardzo proste pytanie.

 

Nie zadałem tego pytania personalnie Tobie. To Ty sam porwałeś się do odpowiedzi, choć nie potrafisz jej udzielić.

 

Obiecałem, że na tym wątku będę pisał tylko o kotłach RBR Ekouniwersal. Twoje pytanie pada w próżnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Po kilkunastu godzinach palenia z nadmuchem 38%. Moim zdaniem w kotle znaczących zmian nie widać, nie wygląda to tak jak u lestka, popiół chyba też bez zmian...

No jak popiół bez zmian...Nie żartuj.Jeśli to fotki z nadmuchem 37%,a nie jak napisałeś 38%(a na to wskazują ustawienia) to moim skromnym zdaniem jest ok.Bardzo ok.Płomień się "wydłużył",może jest lekko "żółtawy" ale jak spala czysto to ,tak bym zostawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo fachowcy zostawili Ci tę rurkę jako zabezpieczenie kotła przy zagotowaniu w przypadku gdybyś zamknął zawór 4D.

A dodatkowo w przypadku zagotowania wody w kotle, to gorącą wodę będziesz miał na strychu (otwarta rurka w górnej części zbiornika wyrównawczego)

Widać że wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :)

Mówiłem że zgrywasz mądrego, ale z zabezpieczeniem kotła w układzie otwartym jesteś mocno na bakier niestety.

Nie ma zamiaru uświadamiać tego który udaje że zjadł wszystkie rozumy :)

Ucz się ucz, nauka to szczęścia klucz, jak będziesz miał tych kluczy dużo to zostaniesz dozorcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :)

Mówiłem że zgrywasz mądrego, ale z zabezpieczeniem kotła w układzie otwartym jesteś mocno na bakier niestety.

Nie ma zamiaru uświadamiać tego który udaje że zjadł wszystkie rozumy :)

Ucz się ucz, nauka to szczęścia klucz, jak będziesz miał tych kluczy dużo to zostaniesz dozorcą :)

 

I znów kozaczysz i cwaniaczysz. Poczytaj wszystkie moje posty dotyczące tego problemu i zrozuniesz lub i nie zrozumiesz. Potrafisz jedynie krytykować i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem wczesniej " #11911 Ta dodatkowa rurka (na rysunku wpięta na powrocie) to zabezpieczenie kotła przed zagotowaniem wody choć w/g mnie wadliwie wykonane lu zrobiony powrót ze zbiornika w przypadku potraktowania zbiornika jak "grzejnika" i zabezpieczenie samego zbiornika i rurek do niego prowadzących przed zamarzaniem (zbiornik prawdopodobnie na strychu - poddaszu nieogrzewanym).

Ta dodatkowa rurka (na rysunku wpięta na powrocie) to zabezpieczenie kotła przed zagotowaniem wody choć w/g mnie wadliwie wykonane lu zrobiony powrót ze zbiornika w przypadku potraktowania zbiornika jak "grzejnika" i zabezpieczenie samego zbiornika i rurek do niego prowadzących przed zamarzaniem (zbiornik prawdopodobnie na strychu - poddaszu nieogrzewanym).

Złośliwie: Zrozumiałeś? Obawiam się że nie. Wydaje Ci się, że zjadłeś wszystkie rozumy i masz patent na wiedzę i nieomylność. Niestety tylko Ci się wydaje. I też coś czasem Ci dzwoni.

Zaczepiasz to masz ripostę.

Pomóż koledze, jeśli tylko potrafisz a mnie się nie czepiaj i załatw wreszcie certyfikat na kotły które sprzedajesz bez papierów.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadałem tego pytania personalnie Tobie. To Ty sam porwałeś się do odpowiedzi, choć nie potrafisz jej udzielić.

 

Obiecałem, że na tym wątku będę pisał tylko o kotłach RBR Ekouniwersal. Twoje pytanie pada w próżnię.

Ja potrafię ale Ty jakoś się nie porywasz do odpowiedzi.

Ty lepiej pisz Tylko nie kasuj swoich słów.

Po co pisać głupoty ?

Żeby się ich wstydzić po jakimś czasie ?

Ja chyba tylko raz poprosiłem kolegę Wuwoka o wykasowanie jego cytatu z moją wypowiedzią która była nieporozumieniem w stosunku do kolego W94u.

Czego Ty się wstydziłeś z Twoim kolegą niedoli że zatarliście wszystkie ślady swojej działalności w wątku który umarł śmiercią naturalną ?

Pozostały tylko nieliczne cytaty Waszych wpisów na istnienie których nie mieliście już wpływu ( nie dało się wykasować )

Może kolega Andrzej który jest tak dociekliwy i lubi przeprowadzać jakieś filozoficzne analizy moich postów oraz robi sobie nawet zrzuty ekranów może zrobił zrzuty ekranów Waszych postów ?

Pewnie nie, ale wielka szkoda.

Ja też ma dużo pytań do pana, i będę miał wiele więcej z czasem

Oczywiście ja mam Tobie odpowiadać ale Ty pewnie odpowiesz jak zwykle: komu chcę, na co chcę bo nie mi się nie chce ani nie mam ochoty ?

Sam mnie tego nauczyłeś nauczycielu, także nie miej żalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kniazio

moim zdaniem skromnym

jak masz inwestować w głowice terostatyczne to śmiało

nie patrz na firmę(jedynie najtańszych nie bierz)

zwróć tylko uwage na możliwość wstępnej regulacji przepływów

wtedy doregulujesz sobie górę tak aby przepływy były mniejsze niż na dole i aby najpierw woda szła dołem tam gdzie masz zimniej

potem trafi na górę

woda to takie leniwe medium co to wlezie najpierw tam gdzie ma najłatwiej, jak jej zablokujesz lekko górne grzejniki to popłynie najpierw dołem

 

jeśli nie chcesz to bierz najtańsze ale pewnie będziesz musiał kryzowac powroty

więcej zabawy ale też się da ogarnąć

 

 

co do samej instalacji- ie będę pisał bo głupoty wyjść mogą

 

ps

zaworami zwykłymi też możesz próbowac ale będzie trudno

musiałbyś bardzo mocno górę przykręcić aby lepiej kalafiory na dole grzały

i to będzie działać dzisiaj a jutro przy innej pogodzie już niekoniecznie

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...