Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaczepiasz to masz ripostę.

Pomóż koledze, jeśli tylko potrafisz a mnie się nie czepiaj i załatw wreszcie certyfikat na kotły które sprzedajesz bez papierów.

Że potrafisz szczekać to wszyscy już zauważyli ale nic poza tym mądralo.

Czy kupiłeś ode mnie kocioł ?

Ja potrafię mu to wytłumaczyć a Ty jak piszę tylko gdybasz, taka między nami różnica.

Niby taka mądrala i inteligencik a jakiś cwaniaczek Cię w ciula załadował i wcisnął jakiś piec bez badań.

Ech ta nasza inteligencja :)

Aaa, ja nie jestem od certyfikatów, masz tu jednego gościa co tym się zajmuje czy zajmował, trzeba było z nim gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzysztofie:

Ty przypuszczasz i gdybasz a ja po prostu wiem :)

Ja cwaniaczę ?

Czytaj uważnie i się ucz.

Pisałem już dawno o tym, nie uważałeś na lekcji.

Dla Ciebie niema siedzenia po "kozie"

Zadanie domowe odrób sam.

 

Problem jest poważniejszy: bo Tobie wydaje się, że wiesz, a najgorsze to to, że w to wierzyszz.:rolleyes:

Ucz się jeszcze bo wiedza przed Tobą, a na naukę nigdy za późno. tak mówią.

Żegnam geniuszu z wieloma fakultetami od palenia w kociołku.

Że też tacy mają komputery....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest poważniejszy: bo Tobie wydaje się, że wiesz, a najgorsze to to, że w to wierzyszz.:rolleyes:

Ucz się jeszcze bo wiedza przed Tobą, a na naukę nigdy za późno. tak mówią.

Żegnam geniuszu z wieloma fakultetami od palenia w kociołku.

Że też tacy mają komputery....

Ja mam komputer i trochę oleju we łbie.

Ty niestety tylko komputer i rozszczekaną gębę.

Będziesz musiał mocno uważać czytając zimą forum żebyś czegoś nie ominął :)

Co z tymi fotkami Twojego kotła ?

Bo coś obiecujesz i zapominasz a pisałeś że masz dobre auto, kamerę i aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty co skutecznie tu robisz. Napadłeś na mnie i obrażasz, bo masz płatny profil ???

Chyba raczysz żartować z tym obrażaniem.

Nie ja tu dołożyłem ludziom którzy palą w podajnikach od kilku lat, zrobili dużo więcej dobrego przez lata niż Ty wykrzykując jedno i to samo.

Co do profilu to zapłaciłem za niego nie małe pieniądze żeby mieć spokój z takimi jak Ty.

Myślę że nie nadużywam czerwonego koloru w celach reklamowych.

Większe lody kręcą na forum ci którzy nie płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spalanie jednak wzrastało,a temperatura podajnika spadła,ale to chyba z powodu,za radą minertu,przesunięcia czujnika .Dzięki

 

Temp. podajnika - popatrz na wykresy grupowego i automatu i porównaj. Ja mam inne wnioski niż ty wyciągnąłeś.

Co do spalania, proponuję porównać okres przynajmniej od zasypu do zasypu.

Oczywiście jest to trudne ponieważ warunki pogodowe się zmienią.

Wybór należy do Ciebie, odnośnie jakie spalanie wybierzesz.

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego i niskiego spalania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele :)

Mówiłem że zgrywasz mądrego, ale z zabezpieczeniem kotła w układzie otwartym jesteś mocno na bakier niestety.

Nie ma zamiaru uświadamiać tego który udaje że zjadł wszystkie rozumy :)

Ucz się ucz, nauka to szczęścia klucz, jak będziesz miał tych kluczy dużo to zostaniesz dozorcą :)

 

Tak czytam te wasze sprzeczki i może karoka65 wiesz jak zabezpiecza się kocioł w układzie otwartym ale nie doczytałeś jak powinien być zamontowany 4D i jakie warunki muszą być spełnione aby prawidłowo działał (było kilkanaście stron temu), przy takim montażu są zaburzone przepływy i nie ma prawa to działać a kryzowanie/zawory zwrotne to tylko półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Natomiast ciekawe i pouczające wypowiedzi obydwu Zawijanów skrupulatnie sobie od dawna kopiuje. Jest to potężna dawka przetworzonej (przetłumaczonej) wiedzy, na język popularno naukowy.

 

Kocham Cię :)

Jak masz brak wiedzy to studia są doskonałym uzupełnieniem.Mam taki obraz Ciebie i Panów "z"-mistrz i sługa :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów morze wazeliny...

Zresztą - co kto lubi...

 

Coś Was zapytam...

Czy ktoś z Was zaglądał już do tej pionowej części wymienników RBR? Tej,do której nie ma żadnego dostępu, czyszczonej za pomocą tzw. "wajchy"?

 

Ja tylko na chwilkę z ciekawości co tam jest... Czyszczak połączony z "wajchą".

 

Yeti nie zauważyłem, a jak chcesz szczegółów to sobie kup RBR-a Panie Zawijanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Może dopiszę bo różnie to można zrozumieć, generalnie sama głowica nie ma nastawy przepływu. Chodzi o to kniazio, że najpier musisz sobie kupić i zamontować przy starych grzejnikach nowe zawory regulacyjne z nastawą przepływu i do tego dokupuje się głowice termostatyczne na których ustawiasz temperaturę.

 

http://obrazki.elektroda.net/50_1264343705.jpg

 

Trzeba je jeszcze odpowiednio kryzować.Taki Danfoss ma ustawione na starcie "N" na kryzie.Mogło by się zdawać -neutral. Otóż nie,producent powiadomił mnie ,że są to nastawy "startowe"(rozruchowe)-nie wstępne.Tak aby woda przepłukała swobodnie układ.Kryzowanie,polega na dobraniu wartości nastawy do grzejnika,jego mocy,odległości od kotła i kilu innych parametrów pracy ;)

Ale ja się tam nie znam.Brak doktoratu.Zwykły ludzik ze mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Za co mnie obrażasz? Czy ja ciebie obraziłem?

Coś wreszcie do ciebie dotarło że się tak otworzyłeś?

 

Zbig,nie daj się sprowokować.Sam dobrze wiesz ,że korzysta z twoich,moich rozwiązań.Sam o tym klika pomiędzy pierdołami jakie wypisuje.

Co do reszty "zadymy"...dajcie sobie pokój.Wszyscy którzy tu klikają ,są tu darmowo.jak ktoś tego nie łapie-przykro,niech spada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...