Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kurde wezciez napiszcie jak to ma byc bo nie jestem fachowcem jak wy i nie wiem jak mam ustawic

Chce wlaczyc pompe CO w prace ciagla

Co mam jeszcze ustawic(przelaczyc)

To takie trudne napisac o co chodzi:)

Nie można wejść na twój sterownik, jakaś awaria lub modyfikacje i to już (lub aż) od północy

 

PS

Albo z moim kompem

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No jak popiół bez zmian...Nie żartuj.Jeśli to fotki z nadmuchem 37%,a nie jak napisałeś 38%(a na to wskazują ustawienia) to moim skromnym zdaniem jest ok.Bardzo ok.Płomień się "wydłużył",może jest lekko "żółtawy" ale jak spala czysto to ,tak bym zostawił...

Dzięki za zainteresowanie :) tak pomylilem się nadmuch to 37%. Nie kopci z komina, nic nie widać. Pewnie sąsiedzi mysla, że nie ogrzewam chałupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co moj ster potrzebny

Pytam w kwestii technicznej?

Co jeszcze ustawic przy pracy pompy CO w trybie ciaglym?

To wszystko

A co więcej masz ustawiać? Włączasz i chodzi. Czy dobrze grzeje czy nie to już inna sprawa. Temp. jaką wpuścisz w instalację to jeszcze coś innego. Możesz ustawić na pogodowy, do tego ustawiasz krzywą grzania i nic więcej nie potrzebujesz. Przecież o tym wszystkim już było wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kniazio, nie wiem czy o to ci chodzi ale doczytuje że pytasz jak ustawić żeby pompa CO chodziła non-stop ?

Jeśli ustawiasz i chcesz korzystać z czujnika pokojowego to pompa musi być albo w pozycji wyłączona albo cykliczna.

Jeśli dasz na ciągłą pracę wtedy pokojówka nie działa i czujnik nie pilnuje temp, w pomieszczeniu, nie wyłączy pompy CO kiedy temp. w pomieszczeniu będzie osiągnięta.

Nie wiem czy o to ci chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wiadomości kolegi Mahera.

Karoka miał od zawsze zawór 4D w instalacji, nawet po zmianie kotła na RBRa ma go dalej bo nie chciało mu się go wyrzucać skoro był a jeszcze dodatkowa robota.

Nie raz tłumaczył na tym wątku jak działa i po co się go montuje.

O zabezpieczeniu instalacji w układzie otwartym też już pisał jak ma wyglądać prawidłowo zrobiona bo nawet użytkownicy w nowo budowanych domach i instalacjach mają to spaprane, karoka też ma to zdupione żeby CIę pocieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wiadomości kolegi Mahera.

Karoka miał od zawsze zawór 4D w instalacji, nawet po zmianie kotła na RBRa ma go dalej bo nie chciało mu się go wyrzucać skoro był a jeszcze dodatkowa robota.

Nie raz tłumaczył na tym wątku jak działa i po co się go montuje.

O zabezpieczeniu instalacji w układzie otwartym też już pisał jak ma wyglądać prawidłowo zrobiona bo nawet użytkownicy w nowo budowanych domach i instalacjach mają to spaprane, karoka też ma to zdupione żeby CIę pocieszyć.

Jedno można napisać na pewno. Ilu instalatorów tyle instalacji i w każdej każdy coś znajdzie. Nie ma idealnej pasującej dla każdego. Są podobne a jednak zawsze muszą jakimś szczegółem się różnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie kasuj swoich słów.

 

Ja też ma dużo pytań do pana, i będę miał wiele więcej z czasem

Oczywiście ja mam Tobie odpowiadać ale Ty pewnie odpowiesz jak zwykle: komu chcę, na co chcę bo nie mi się nie chce ani nie mam ochoty ?

 

Doszło do małego sporu, ponieważ forum muratora chciało, abym założył płatny profil. Ja zaś uważam, że moja wiedza, którą dawałem temu forum jest więcej warta, niż to, co forum może dać mnie. Toteż wykasowałem swoje wątki, tzn. moje wpisy na wątkach, których byłem założycielem. Moje wątki - moja sprawa. Nie wykasowałem ani jednego swojego wpisu na wątkach, które założył kto inny, aby nie niszczyć cudzego. Teraz jestem sobie takim zwykłym czytelnikiem, który od czasu tu zagląda. Tak to wygląda.

 

Nie bądź taki zarozumiały. Nie zadaję Tobie żadnych pytań i nie oczekuję od Ciebie żadnych odpowiedzi. Zresztą, wiem doskonale, co mógłbyś odpowiedzieć. Nie mam także zamiaru odpowiadać na Twoje pytania.

 

A tak na marginesie

Czyżbyś uważał, że posiadanie płatnego profilu upoważnia Cię do WSZYSTKIEGO? Twoje zachowanie na forum wskazuje, że chyba tak uwazasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...