Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Jacku, myslę że nie nadużywam czerownego koloru. Dlaczego go wykupiłem, wyjaśniłem ze dwie strony wstecz.

Wiadomo czym się zajmuję i nikt mi nie zarzuci że dorabiam sobie z przyczajki ja duża większość.

Nie krzyczę kupujcie u mnie bo mam najlepsze kotły, węgiel czy też sterowniki.

Moje chwilowe zachowania powodowane są różnymi działaniami innych użytkowników tego forum.

Również jestem czytelnikiem i nie tylko tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy u was też z jednej strony znaczy na dole przy dmuchawie dmucha na zewnątrz a nie wciąga chodzi mi dokładnie o stronę kratki

 

Też tak mam, to właśnie przez opory ale nie w kanale, tylko w koronie.

 

Jak kocioł jest wygaszony i na retorcie jest sam węgiel to nie dmucha na zewnątrz dmuchawy, jak się pali i jest żar to już dmucha. To chyba normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy ciekaw jestem jak ten nadmuch będzie sprawdzać się w mrozy- myślisz, że będą potrzebne zmiany ? Teraz ładnie mi się wydłużył czas do kolejnego zasypu. Co prawda średnia ok. 9 kg/dzień, ale dom nigdy nie był ogrzewany.

Ten wiaterek ,dobraliśmy dla mocy 8kW.Jak ta moc będzie za mała w mrozy,dobierzemy inny wiaterek-ale już dla innej mocy.A jakiej,to się zobaczy :)

Jest też taka opcja,że przetrwasz zimę na mocy 8kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czyli jak zawsze pojawił się zaznaczył swoją wyższość, pogardę dla innych i nie wnosząc nic nowego znika do następnego pojawienia. Najważniejsze aby o nim nie zapomnieli :)

Jego buta ponad wszystko :)

 

Oglądałeś CK Dezertetrzy?Jest tam tekst: Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi.Jeśli je jednak zadaję,to dlatego,że jest to niestety mój obowiązek.itd

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysztof7 & kniazio:

Nie uwazam sie za "fachowca-specjaliste", ale podstawowa wiedze zdazylem zaczerpnac :) Ta rura po lewej to wznosna rura bezpieczenstwa, zas ta po prawej-opadowa. Obie powinny miec co najmniej 1 cal srednicy. Jesli pompe i zawor 4D masz zamontowane dokladnie tak jak na schemacie, wszystko wskazuje na to, ze woda bedzie krazyc w wiekszosci pomiedzy naczyniem a powrotem kotla. Nie wiem, w ktorym miejscu masz wpiete rozprowadzenie grawitacyjne do grzejnikow, mozna sie jedynie domyslec ze gdzies pomiedzy pompa a naczyniem. Nie mozna teraz wejsc na sterownik, bo interesowalaby mnie temperatura powrotu...jesli zaledwie kilka stopni nizsza niz ta na kotle, potwierdzaloby to tylko moje przypuszczenie. Jak juz wczesniej ktos slusznie zauwazyl, woda pojdzie tam, gdzie ma latwiej, a wiec wybierze sobie rurke o mniejszych oporach przeplywu, a te sa zdecydowanie mniejsze w rurce 1 calowej niz 1/2 calowej.Nie obejdzie sie w takiej sytuacji bez nastaw wstepnych na zaworach albo kryzowania, zeby zrownowazyc przeplywy. Przede wszystkim to nalezaloby nieco zmodyfikowac instalacje. Przeniesc pompe i zawor 4D na zasilanie do grzejnikow, zas rure wznosna pozostawic bez zadnych "akcesoriow" na niej (zreszta i tak nie powinno nic na niej byc, co ograniczaloby wzglednie hamowalo przeplyw).

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazam sie za "fachowca-specjaliste", ale podstawowa wiedze zdazylem zaczerpnac :) Ta rura po lewej to wznosna rura bezpieczenstwa, zas ta po prawej-opadowa. Obie powinny miec co najmniej 1 cal srednicy. Jesli pompe i zawor 4D masz zamontowane dokladnie tak jak na schemacie, wszystko wskazuje na to, ze woda bedzie krazyc w wiekszosci pomiedzy naczyniem a powrotem kotla. Nie wiem, w ktorym miejscu masz wpete rozprowadzenie grawitacyjne do grzejnikow, mozna sie jedynie domyslec ze gdzies pomiedzy pompa a naczyniem. Nie mozna teraz wejsc na sterownik, bo interesowalaby mnie temperatura powrotu...jesli zaledwie kilka stopni nizsza niz ta na kotle, potwierdzaloby to tylko moje przypuszczenie. Jak juz wczesniej slusznie zauwazyl, woda pojdzie tam, gdzie ma latwiej, a wiec wybierze sobie rurke o mniejszych oporach przeplywu, a te sa zdecydowanie mniejsze w rurce 1 calowej niz 1/2 calowej.Nie obejdzie sie w takiej sytuacji bez nastaw wstepnych na zaworach albo kryzowania, zeby zrownowazyc przeplywy. Przede wszystkim to nalezaloby nieco zmodyfikowac instalacje. Przeniesc pompe i zawor 4D na zasilanie do grzejnikow, zas rure wznosna pozostawic bez zadnych "akcesoriow" na niej (zreszta i tak nie powinno nic na niej byc, co ograniczaloby wzglednie hamowalo przeplyw).

 

Wczoraj dokładnie w podobny, ale nie ten sam sposób to opisałem.

Ta instalacja ma górne rozprowadzenie CO i zawór 4D oraz pompa z zaworem zwrotnym jest dobrze zamontowana pod warunkiem, że zawór 4D jest całkowicie otwarty (10). Przy częściowym otwarciu zaworu i włączonej pompie CO przepływ cieczy jest prawidłowy, natomiast przy wyłączonej pompie CO przepływ grawitacyjny jest zablokowany zaworem zwrotnym nad pompą CO i ciepła woda zaczyna płynąć przez zawór 4D do rury powrotnej ze zbiornika wyrównawczego a dalek przez górne rozprowadzenie (na strychu) i dalej do grzejników na piętrze. Stąd lekko ciepłe grzejniki na piętrze, a zimne na parterze.

Karoka65 i jeszcze ktoś stwierdził, że coś mu dzwoni, ale nie wiedział w którym kościele. Oczywiście do błędu się nikt z nich nie przyzna. Lepiej naskoczyć na innych bo wiedzą lepiej. To forum czasami jest żałosne, a właściwie nie forum, a część userów którym się wydaje, że wszystko wiedzą. ;)

Kniazio albo sobie poradził, czego mu serdecznie życzę :) i ustawia poprawnie ogrzewanie lub dał sobie spokój.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum czasami jest żałosne, a właściwie nie forum, a część userów którym się wydaje, że wszystko wiedzą. ;)

Kniazio albo sobie poradził, czego mu serdecznie życzę :) i ustawia poprawnie ogrzewanie lub dał sobie spokój.

Tak ci są najgorsi :)

Napisałem że ja wiem a Ty gdybasz.

Z Kniaziem więcej przegadałem niż Ty poświęciłeś czasu na pisanie po forum.

Nie kupił nawet kotła ode mnie choć mógł ale skierowałem go gdzie indziej a do tego mogłem ładnie z niego zedrzeć gdybym tylko chciał bo instalator miał już naszykowany dla niego kocioł o ile pamiętam 38kW, skończyło się na 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuja mnie personalne zagrywki ani animozje. Ktos pyta o rade, wiec na ile potrafie, staram sie pomoc. Tak jak ja pol roku temu pytalem i mnie wielu pomoglo i w dalszym ciagu pomagaja... Z roznym skutkiem zreszta, bo i tak uparcie zrobilem po swojemu, nie ustrzegajac sie przy tym przed kilkoma bledami. Ale po to tu jestesmy, zeby rozwiewac watpliwosci, radzic sie wzajemnie. Tu nie ma glupich pytan, bo to nie forum dla specjalistow-hydraulikow, gdzie tego rodzaju pytania wzbudzalyby jedynie usmiech politowania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ci są najgorsi :)

Napisałem że ja wiem a Ty gdybasz.

Z Kniaziem więcej przegadałem niż Ty poświęciłeś czasu na pisanie po forum.

Nie kupił nawet kotła ode mnie choć mógł ale skierowałem go gdzie indziej a do tego mogłem ładnie z niego zedrzeć gdybym tylko chciał bo instalator miał już naszykowany dla niego kocioł o ile pamiętam 38kW, skończyło się na 17.

 

To możesz być z siebie dumny, co na każdej stronie podkreślasz. Czasami Ci się uda, ale nie znaczy że jesteś nieomylny. Trochę pokory kolego, a nie tylko obsmarowywanie innych tylko dlatego że mają rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuja mnie personalne zagrywki ani animozje. Ktos pyta o rade, wiec na ile potrafie, staram sie pomoc. Tak jak ja pol roku temu pytalem i mnie wielu pomoglo i w dalszym ciagu pomagaja... Z roznym skutkiem zreszta, bo i tak uparcie zrobilem po swojemu, nie ustrzegajac sie przy tym przed kilkoma bledami. Ale po to tu jestesmy, zeby rozwiewac watpliwosci, radzic sie wzajemnie. Tu nie ma glupich pytan, bo to nie forum dla specjalistow-hydraulikow, gdzie tego rodzaju pytania wzbudzalyby jedynie usmiech politowania :)

 

I tak trzymaj. Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...