Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W 100% zgoda z tym,że gdybym zdał się tylko na hydraulika a nie przygotował wcześniej do instalacji to byłbym dzisiaj w głębokiej d...e, zgłaszali się też do mnie tacy fachowcy z tego forum nie uczestniczą w tym temacie ale są na forum i szukają swoich ofiar instalacja zaproponowana przez takiego jedego fachmana miała mnie kosztować 65 tys oparta na piecu na węgiel. Więc z tym uśmiechem politowania cęstgo jest w drugą stronę.

 

Ja się zdałem na hydraulika i jak na razie nie narzekam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzysztofie ja podkreślałem i to nie raz właśnie co innego, właśnie to że też jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić.

Również uczę się od użytkowników za co nie raz podziękowałem, są różne domy, różne instalacje i coraz inne problemy.

Czy to ja drę koty ze wszystkimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzysztofie ja podkreślałem i to nie raz właśnie co innego, właśnie to że też jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić.

Również uczę się od użytkowników za co nie raz podziękowałem, są różne domy, różne instalacje i coraz inne problemy.

Czy to ja drę koty ze wszystkimi ?

 

Nie myli sie tylko ten, kto nic nie robi...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Dostałem też jako zachętę zdjęcia zrobionej już instalacji innego użytkownika forum, zdjęć już nie będę zamieszczał ale Novy zwolennik jednej pompy i prostej instalacji złapałby się za głowę. Acha pomyliłem się wychodzi razem 75 tys.

 

Koorna,nie wierzę ! To jest jednak piękny,ale dziki kraj.

Jeszcze jeden dowód na to ,że zamiast cwaniakować-lepiej pomagać innym.Chyba,że ktoś wychodzi z założenia-ja mam kłopoty,niech inni tez je mają :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
:)

 

 

 

Esterownik znowu ktoś atakuje (konkurencja ?) bo się dobić nie można , pewnie ich DDos`ują ;) Albo zamiast teorii spiskowej : może nowa stronka z bajerami ? :)

 

Nic nie jest dziełem przypadku,pojawił się tu na chwilę ktoś,kogo imienia nie można wymawiać.Nie był zadowolony,nikt nie chciał go wysłuchać...

Chwilę potem,padł serwer ES...

CDN...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest dziełem przypadku,pojawił się tu na chwilę ktoś,kogo imienia nie można wymawiać.Nie był zadowolony,nikt nie chciał go wysłuchać...

Chwilę potem,padł serwer ES...

CDN...:)

Z całym szacunkiem daj spokój ......odcinam się od pewnych spraw, ale teorie spiskowe..Akurat ja z uwaga czytam posty tej osoby. Ma wiedzę :) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzysztofie ja podkreślałem i to nie raz właśnie co innego, właśnie to że też jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić.

Również uczę się od użytkowników za co nie raz podziękowałem, są różne domy, różne instalacje i coraz inne problemy.

Czy to ja drę koty ze wszystkimi ?

 

Przepraszam, ale ja wczoraj z nikim nie darłem "kotów". Starałem się podpowiedzieć koledze jak bezinwazyjnie i bezkosztowo (lub przy niewielkim nakładzie finansowym) rozwiązać problem.

I to Ty naskoczyłeś na mnie pisząc:

"Widać że wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele

Mówiłem że zgrywasz mądrego, ale z zabezpieczeniem kotła w układzie otwartym jesteś mocno na bakier niestety.

Nie ma zamiaru uświadamiać tego który udaje że zjadł wszystkie rozumy

Ucz się ucz, nauka to szczęścia klucz, jak będziesz miał tych kluczy dużo to zostaniesz dozorcą".

Nie mam ochoty na dalszą polemikę z tobą, po poradę na 1000% nie zwrócę się do Ciebie, bo moja wiedza teoretyczna i praktyczna na pewno nie ustępuje Twojej a śmiem sądzić, że ją przewyższa.

Ja jedynie tak ostentacyjnie się z tym nie obnoszę. :)

Pozdrawiam i odpuść trochę. Każdy się uczy, ale nikt nie lubi jak bez zdania racji nazywa kogoś matołem..... Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Nie mam ochoty na dalszą polemikę ..... bo moja wiedza teoretyczna i praktyczna na pewno nie ustępuje Twojej a śmiem sądzić, że ją przewyższa.

Ja jedynie tak ostentacyjnie się z tym nie obnoszę. :)

No i mamy następnego experta,to już się robi nie smaczne.Ehh..Prawda to-nie matura lecz chęć szczera....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty na dalszą polemikę z tobą, po poradę na 1000% nie zwrócę się do Ciebie, bo moja wiedza teoretyczna i praktyczna na pewno nie ustępuje Twojej a śmiem sądzić, że ją przewyższa.

 

Cieszymy się że trafił się następny fachowiec na wątku.

Pokazałbyś w końcu jak ci się pali w tym RBR, może coś się nauczę od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czepiam się Ciebie? Po po co się wcinasz. Ty już pokazałeś swoje umiejętności i mądrości przy OEP. I co. Poległeś przy kociołku. Ale mi przykro. :lol2::lol2::lol2:

 

Wiesz co masz rację,poległem.Poległem też moralnie,widząc jakich ludzi nosi ta święta Matka Ziemia.Jest mi przykro,nawet Cię nie znam,ale to co czytam...jest dla mnie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż! Miałem ogromną ochotę poopowiadać Wam trochę o RBRze, którego znam bardzo dobrze. Za darmo. A tu masz! Widzę, że Wy wolicie rozmawiać o mnie. Ta wiedza jest jednak chroniona i droga. Nie stać Was na jej kupno.

Trzymajcie się ciepło.

Do następnej okazji.

 

Zawijan,

 

nie obrażaj się tak, głowa do góry, chciałbym abyś ty wyraził swoje zdanie

nt. tych kotłów. B. mnie to ciekawi. Mam już kocioł z podajnikiem ale

kto wie ile jeszcze wytrzyma i czy nie będę stał przed wyborem i czy

ten wybór nie padnie właśnie na RBR-a? A tak będę wiedział coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co masz rację,poległem.Poległem też moralnie,widząc jakich ludzi nosi ta święta Matka Ziemia.Jest mi przykro,nawet Cię nie znam,ale to co czytam...jest dla mnie straszne.

 

Nie pierwszy raz poległeś, a taki mądry i wszystkim doradza, a sobie nie potrafiłeś. To jest zastanawiające?

Twoje motto życiowe: POLEGANIE za co się weźmiesz. Czepiasz się i obrażasz to dostajesz to samo. Potrafisz zrozumieć? Śmiem wątpić czy cokolwiek ogarniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie pierwszy raz poległeś, a taki mądry i wszystkim doradza, a sobie nie potrafiłeś. To jest zastanawiające?

Twoje motto życiowe: POLEGANIE za co się weźmiesz. Czepiasz się i obrażasz to dostajesz to samo. Potrafisz zrozumieć? Śmiem wątpić czy cokolwiek ogarniasz.

Jesteś chory z nienawiści.Przepraszam,nie mogę z Tobą rozmawiać.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za jakiś czas, a że kolejki na RBR są długie to niekrótki, zostanę posiadaczem i użytkownikiem RBR'a 17kW. Miałem brać Sztokera 25kW, ale karoka65 uświadomił mnie, że do kiepskich paliw tamten kociołek nie jest najlepszy i padło na RBR. Przestudiowałem już 100 stron tego wątku (wiem, masochista ze mnie;)), ale nie poddaję się i cały wątek chcę doczytać do końca. Ciągle stawiałem na moc 23kW, ale... doświadczenie niektórych użytkowników RBR'a i upór karoki spowodowały, że zdecydowałem się jednak na 17kW. Jakby nie dawał rady po wykończeniu piętra, to ściągnę siłą karoka65 do mnie i niech mi flachę na rozgrzanie stawia :). Kończąc żarty - kociołek powinien dać radę, a w razie czego dorzucenie bufora jak u Zbyszka (nie wiem czy dalej się udziela w tym temacie, jak to miało miejsce do setnej strony), załatwi sprawę, bo najgorsze mrozy są w nocy (w dzień kociołek nadrobi straty z bufora).

 

Do zobaczenia pod koniec grudnia, bo wtedy dostawa i instalacja kociołka są planowane. Ja teraz wracam do setnej strony, aby czytać dalej :D, bo im dalej tym ciekawiej (jak na razie nie ma ani jednego posta, w którym ktoś narzekałby na RBR'ka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...