Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Dojdziesz i do takich postów które pojawiły się ponieważ niektórzy nie mogli tego znieść że wszyscy są jakoś zadowoleni.

Sztoker też kocioł jak inny ale jak i jarecki podkreślał do paliw o raczej średniej kaloryczności i niskiej RI.

Cudów się nie spodziewaj bo te gorszej jakości to też w granicach jakiejś przyzwoitości żebyś nie był zawiedziony.

Jak to mówią z gó..na bata nie ukręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam, ale jaką wiedzę ten pan wnosi na naszym wątku ?

Zadaje pyt..i sztuka myślę odpowiedzieć rzeczowo na jego pytania :) . Nie zbywać go ale... Fakt mam inny kolor pieca i możne mój piec troszkę zmieniony ale i tak czytam wypowiedzi tego Pana z uwaga. Przekłada wiedzę fachowa na język potoczny a ze się z kimś nie zgadza?! takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej fachowej wiedzy na tym wątku piszesz. Nie widziałem żeby ten pan komukolwiek pomógł w tym wątku. Skoro twierdzisz, że przekłada swoją wiedzę na język potoczny to niech przeleje ją jeszcze na swoje produkty żebyś nie musiał nic przerabiać.

Akurat ja nie musiałem :) Chciałem a to różnica.Nie będziemy tu prowadzić rozmów na temat niebieskiego ,nie jego temat . Czytam tu watki ze względu na sterownik ,ten sam mamy :) . Sadzisz ze zielony w 100% dopracowany?...niestety do każdego pieca łatkę się przypnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka65

Co do jakości opału to wiem, że nie jest to tak jak się wydaje w mowie. Chcę mieć dobry piec na eko, który umożliwi mi spalić coś gorszego i do tego RBR jak na razie nadaje się świetnie. Załóżmy, że dostanę eko, który ma być hiper-ekstra-zaje...-itd., a w praktyce to będzie odwrotnie. Wiem, że zasypując go do mojego RBR'a jakoś się to spali grzejąc mi tyłek. Wziąłbym kocioł, co radzi sobie tylko z dobrym eko to sporo tego eko wybrałbym z popielnika. W razie problemów z wyborem eko, biorę miał (byle drobny) i tymczasowo mam opał. Leży u mnie trochę mieszanki i czystego owsa, to też dosypię i będzie śmigać. Wszystko w granicach rozsądku oczywiście.

Jak na razie nie palę, kotła na żywo nie widziałem, a już jestem zadowolony. Szkoda tylko, że popielnik trochę za mały jak na moje potrzeby:P

 

Do końca wątku muszę doczytać, bo chętnie zobaczę na co ludzie narzekają. Jeszcze chyba nikt się nie urodził co by każdemu dogodził (do powiedzenie nie ma zastosowania u mojej teściowej - jej nikt nie dogodzi:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pragnę przypomnieć ewentualnym przyszłym użytkownikom kotłów RBR Ekouniwersal "znanej" firmy Instalko:

Kotły RBR o mocach 11kW, 17kW i 35kW wbrew opisom na stronie producenta i w DTR kotła NIGDY NIE MIAŁY, NIE MAJĄ i NIKT NIE WIE CZY KIEDYKOLWIEK BĘDĄ MIAŁY certyfikat niskoemisyjnego spalania w klasie "A".

Oczywiście zamieszczone dane eksploatacyjne kotła, a w szczególności SPRAWNOŚĆ KOTŁA SĄ POBOŻNYM ŻYCZENIEM I PODANE DANE WYSSANE Z PALCA, nie potwierdzonymi żadnymi badaniami!!!

Piszę o tym fakcie tylko po to aby przyszli ewentualni klienci mieli świadomość zakupu kotła o niewiadomych parametrach z certyfikatem "Będzie Pan Zadowolony"

Warto, a nawet trzeba się zastanowić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

D...k jesteś skoro ukrywasz się pod innym nickiem.

Napiszę ci tylko tyle że nikt mi nie mówił "Będzie Pan Zadowolony" , sam wybrałem kocioł, sam wybrałem moc kotła i teraz ten kocioł sam pali. Mocy mu nie brakuje kolorek ma ładny a z tymi papierami o których piszesz że ich nie ma to i co? Ważne że robi robotę jaką potrzeba i to niezłą. A jeżeli chcesz papierów to idź do konkurencji, ona na to łasa skoro nie daje spokoju na tym wątku. Tylko później jak już kupisz to pochwal się jak ci się pali na palniku i nie zapomnij dodać zdjęcia kotła bo po tym będzie można cię rozpoznać :)

 

 

Co tu się dzieje?

Gdzie jest ten co tu sprząta? Urlop ma czy jak?

Miały być ostrzeżenia i bany a tu coraz gorzej zamiast lepiej.

 

 

Edyta:

Poprawa epitetu

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Chyba faktycznie kryzys na rynku kotłów, domki coraz bardziej energooszczędne, gaz podchodzi , ciepłownie miejskie , pompy ciepła to i sprzedaż spada co niektórym ... znaleźli winnego to i frustracja leje się litrami.

 

Inaczej nazwać tego nie można , ale jak zawsze kto mieczem wojuje ten od miecza ginie :)

 

A kolega wuwok dalej sądzi,że to wszystko jest dziełem przypadku....Poza awarią strony ES (co było żartem),nic tu nie dzieje się przypadkowo...Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie ile macie popiołu z zasobnika. Bo ja muszę wyjmowac 2 x z zasypu. A nie wiem czy mi sie zdaje ale wyczytałem ze 1:1 przy dobrym węglu

Zbyszek ja ci powiem jak wygląda to u mnie.

Niestety 1:1 nigdy nie udało mi się osiągnąć jak z resztą wiesz i inni piszą w RBR szufladka na popiół nie jest imponujących rozmiarów jak również same gabaryty kotła :)

To i jak szuflada ma być wielka.

Ostatnio po głosach użytkowników została trochę zmodernizowana, tzn. jest trochę bardziej masywniejsza z zaginanymi rantami i wyższa około 3cm.

Niestety nie można jej włożyć do starszych kotłów.

Ale do rzeczy:

Najmniej popiołu udało mi się wyprodukować jeszcze z wczesno-wiosennej dostawy groszku z Wesołej i wyszło z tego szuflada i ze 3 pełne łopatki.

Z tego co Ty palisz wychodzi po 2 szyfladki.

Z eko groszku o nazwie Ekores który zalega z tyłu szopy na węgiel chyba z 5 lat jeszcze z Resovera nie mylić z Ekoretem, wychodzi po 3 szuflady i to kopiate ale myślę że jeśli by go zważyć to pewnie by się też zmieścił w deklarowanym popiele bodajże 8 czy 9%, musiałbym sprawdzić na worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...