Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@karoka65

Już dochodzę do kilku niezadowolonych, ale jak na razie to nic takiego. Wygląda, że równocześnie czytam temat w dwóch miejscach (125 strona obecnie i od mojego postu czyli od 605). Wypowiedź użytkownika best-boyz można interpretować jako zazdrosną konkurencję, która krzyczy głośno bo... no właśnie, bo... trzeba było się czegoś uczepić skoro Instalco podbiera potencjalnych klientów. Może sprawność wyssana z palca, ale jest tutaj na forum parę przypadków (m.in. Zbyszek), które pokazują, że 17kW daje radę z powierzchniami, gdzie nawet sprzedający odradzali. Dla mnie to jest wystarczający kontrargument dla słów best-boyz.

 

Co do certyfikatu, to "nie od razu Kraków zbudowano". Fajnie taki papier mieć coby niektórym pokazać, że firma nie w kaszę dmucha, ale skoro działa dobrze to mnie taki papier do szczęścia niepotrzebny. Dobrze mieć, ale bez niego się obejdę.

 

Co do niezadowolonych to chyba też dołączę do tego grona. Za długo się czeka na kociołek teraz, ale chyba wybaczycie, że zmieniam front :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie czy takie zawory beda pasowaly do moich żeliwniakow?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3668230334&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Na moich starych zaworach widnieje liczba 15 wiec to chyba takie

Czy te zawory z aukcji to jakies tanie g...o czy mozna zaryzykowac?

 

Czy moze takie?

http://allegro.pl/zawor-termostatyczny-glowica-powrot-schlosser-pros-i3673388414.html

Te powyzsze byly by zamiast moich starych z oznaczeniem 15 a jakie potrzebuje i czy sa wogole takie zamiast moich starych z oznaczeniem 20?

Edytowane przez kniazio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Może sprawność wyssana z palca, ale jest tutaj na forum parę przypadków (m.in. Zbyszek), które pokazują, że 17kW daje radę z powierzchniami, gdzie nawet sprzedający odradzali.

...

Co do niezadowolonych to chyba też dołączę do tego grona. Za długo się czeka na kociołek teraz, ale chyba wybaczycie, że zmieniam front :D

Tu jest różnica którą sprzedający widzą i wiedzą co piszą.

Jeżeli taki kocioł będzie razem z buforem podobnym objętościowo do mojego lub większym to na pewno nie będą odradzali :no::p

 

Zanim dotrze, zawsze można zmienić decyzję, wtedy następny dostanie szybciej :p

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karoka65

Już dochodzę do kilku niezadowolonych, ale jak na razie to nic takiego. Wygląda, że równocześnie czytam temat w dwóch miejscach (125 strona obecnie i od mojego postu czyli od 605). Wypowiedź użytkownika best-boyz można interpretować jako zazdrosną konkurencję, która krzyczy głośno bo... no właśnie, bo... trzeba było się czegoś uczepić skoro Instalco podbiera potencjalnych klientów. Może sprawność wyssana z palca, ale jest tutaj na forum parę przypadków (m.in. Zbyszek), które pokazują, że 17kW daje radę z powierzchniami, gdzie nawet sprzedający odradzali. Dla mnie to jest wystarczający kontrargument dla słów best-boyz.

 

Co do certyfikatu, to "nie od razu Kraków zbudowano". Fajnie taki papier mieć coby niektórym pokazać, że firma nie w kaszę dmucha, ale skoro działa dobrze to mnie taki papier do szczęścia niepotrzebny. Dobrze mieć, ale bez niego się obejdę.

 

Co do niezadowolonych to chyba też dołączę do tego grona. Za długo się czeka na kociołek teraz, ale chyba wybaczycie, że zmieniam front :D

 

Jak idziesz do dobrej restauracji to na posiłek czekasz 5 min czy pół godziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@minertu Nie chodzę do dobrych restauracji niestety - brak czasu i finansów na to. Zamiast tego wolę aby od czasu do czasu żoneczka coś lepszego ugotowała i wtedy można się zachować jak się chce, a nie jak wypada :D (jakiś deser zaraz po posiłku:hug:)

Co do czasu oczekiwania to mówi on dużo o jakości kotła. Sztoker taki dobry, a 2 tygodnie się na niego czeka - no chyba że trzaskany seryjnie na dużą skalę i producent ma zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie ile macie popiołu z zasobnika. Bo ja muszę wyjmowac 2 x z zasypu. A nie wiem czy mi sie zdaje ale wyczytałem ze 1:1 przy dobrym węglu

 

to zależy jak wybierasz, bo jak to mówią szufladka szufladce nierówna, zależy jaką przyjmiesz metodę opróżniania popiołu czy na pracowitego czyścioszka i latasz z szufladą co 2 dni czy na leniwca czekasz aż podajnik się popiołu nazbiera pod koronę i dopiero wtedy:)

Ja w tej chwili z zasypu 100kg ( 75kg-EKOWANIA,25kg-pellet 8mm UKraina) miałem jedną szufladkę taką z dołkiem na środku i tego co omiotłem z boków, półek itd powiedzmy pół, wagowo było 3,8kg

Najlepszy jest sam pellet wtedy nie mozna się doczekać żeby się nazbierała pełna szufladka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów morze wazeliny...

Zresztą - co kto lubi...

 

Coś Was zapytam...

Czy ktoś z Was zaglądał już do tej pionowej części wymienników RBR? Tej,do której nie ma żadnego dostępu, czyszczonej za pomocą tzw. "wajchy"?

 

Witam -dobre pytanie zadałeś

raczej nikt nie udzieli odpowiedzi-

odpowiedz będzie jak dotrwa okresu gwarancji- Z wiesz o tym z resztą powrót mu pomoże-nie dotrwać

;)

 

Bernard powiedziałeś "A" i schowałeś głowę w piasek. Wytłumacz czemu RBR nie dotrwa końca okresu gwarancji.

Na Szanownego Profesora nie możemy liczyć, chyba że jakaś zrzuta zostanie zorganizowana i nam preelekcję wygłosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat napisał 81marek zobacz post

witam!!! W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym chciałem upewnić się jak powinna wyglądać korona. W tej chwili mam koronę porozcinaną z 4 stron i podziurkowaną na całej powierzchni, natomiast na forum ecoal w zakładce faq jest zdjęcie i komentarz żeby dziurki i prawą naciętą stronę wypełnić sylikonem do piecy. Co wy na to? Bo zima zapasem

 

minertu

a jaki kolega ma kociiołek ,ile kw?

RBR11kw

Edytowane przez 81marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D...k jesteś skoro ukrywasz się pod innym nickiem.

Napiszę ci tylko tyle że nikt mi nie mówił "Będzie Pan Zadowolony" , sam wybrałem kocioł, sam wybrałem moc kotła i teraz ten kocioł sam pali. Mocy mu nie brakuje kolorek ma ładny a z tymi papierami o których piszesz że ich nie ma to i co? Ważne że robi robotę jaką potrzeba i to niezłą. A jeżeli chcesz papierów to idź do konkurencji, ona na to łasa skoro nie daje spokoju na tym wątku. Tylko później jak już kupisz to pochwal się jak ci się pali na palniku i nie zapomnij dodać zdjęcia kotła bo po tym będzie można cię rozpoznać :)

 

 

Co tu się dzieje?

Gdzie jest ten co tu sprząta? Urlop ma czy jak?

Miały być ostrzeżenia i bany a tu coraz gorzej zamiast lepiej.

Edyta:

Poprawa epitetu

 

Tym postem i epitetem który skasowałeś zszedłeś do poziomu płyty chodnikowej, czemu jakoś się nie dziwię.

Swoim przypomnieniem niczego nie skłamałem. To są oczywiste i niezaprzeczalne fakty. A czy tobie jest potrzebny certyfikat to tylko i wyłącznie twój problem.

A dlaczego moderator ma kasować mój post, jest tak choćby krzta fałszu, nieprawdy???? Tylko ty w kółko te same slogany wypisujesz,

Powtórzę jeszcze raz:

Kotły RBR o mocach 11kW, 17kW i 35kW wbrew opisom na stronie producenta i w DTR kotła NIGDY NIE MIAŁY, NIE MAJĄ i NIKT NIE WIE CZY KIEDYKOLWIEK BĘDĄ MIAŁY certyfikat niskoemisyjnego spalania w klasie "A".

Oczywiście zamieszczone dane eksploatacyjne kotła, a w szczególności SPRAWNOŚĆ KOTŁA SĄ POBOŻNYM ŻYCZENIEM I PODANE DANE WYSSANE Z PALCA, nie są potwierdzone żadnymi badaniami!!!

Zaprzeczy ktoś ????

Jeśli są to kłamstwa to proszę moda o wykasowanie posta, o ile jest to nieprawda.

Edytowane przez best-boyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że to nie sezon, ale zakładam nowy temat, aby użytkownicy kotlów Rbr z firmy Instalco, mieli gdzie, dzielić się uwagami z zakresu szeroko rozumianej obsługi i wrażeń z użytkowania [...]

Pozdrawiam

 

Prawie dwa i pół roku temu został założony przez ferdka77 temat. Ja się tylko zapytam, czy tutaj jest jakiś MOD lub ADMIN? Czy ten kwas, który ostatnio się przelewa w tym temacie wnosi coś mądrego? Czy tak ciężko to odfiltrować i powrzucać do działu np. "Mam dość tego gościa, bo...."

 

Ludzie, ja naprawdę chcę czegoś dowiedzieć się a nie szukać jednej cennej odpowiedzi wśród całej strony beznadziejnych wpisów.

 

Zobaczcie ile pytań wielu kolegów pozostało bez odpowiedzi bo zginęły w kwasie.

 

Ale to jest robota dla MOD-a! :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...