Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A chcialem zalozyc forum :)

Forum tylko o RBR z dzialami itp

Lecz ktos juz nie pam kto napisal ze juz na dniach takie forum ma powstac

Do tej pory cisza a temat osiagnal juz takie rozmiary ze naprawde nic nie mozna sie doszukac

Tez zaczynam miec dosc tego forum i nie wiem czy nie zaloze na swoim prywatnym serwerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czerny zgadzam się z Tobą całkowicie.

 

 

Jeżeli przyjrzysz się dokładnie strukturze wypowiedzi w tym temacie, to zapewne dostrzeżesz, że na jedno pytanie ( trudne, niewygodne, kwaskowate itp. ) przypada z dziesięć odpowiedzi osób "samonakręcających" się tym pytaniem.

 

Proponuje więc stałym bywalcom, nie odpowiadać na pytania ( trudne, niewygodne, kwaskowate itp. )

Temat stanie się od razu bardziej przejrzysty, można będzie zdecydowanie szybciej znaleźć konkretne informacje.

 

 

ps.

Brak precyzyjnej odpowiedzi to też odpowiedź.

 

 

człowieku jak sie zgadzasz z powyższym to zacznij od siebie bo nie wnosisz tutaj nic nowego a wręcz przeciwnie

 

bardzo dobrze się niby na wszystkim znasz ale posty z prośbą o jakąkolwiek poradę ignorujesz a odnosisz się tylko do tych z jadem, które podsycają nerwową atmosferę.

zadałem rano jedno krótkie pytanie ale zaraz musiałeś wywlec poniżej jakiś inny temat i tak jest co chwila, nie chcesz pomagać to tego nie rób ale też nie przeszkadzaj bo do tej pory w tym temacie można było bardzo szybko uzyskać fachową pomoc.

Pytania, które powinny być kierowane do producenta zadajesz na forum gdzie jest on nieobecny, bo nie chcesz uzyskać informacji tylko chcesz mącić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam raz jeszcze

 

witam!!! W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym chciałem upewnić się jak powinna wyglądać korona RBR ekouniwersal 11Kw. W tej chwili mam koronę porozcinaną z 4 stron i podziurkowaną na całej powierzchni, natomiast na forum ecoal w zakładce faq jest zdjęcie i komentarz żeby dziurki i prawą naciętą stronę wypełnić sylikonem do piecy. Co wy na to:confused: Bo zima zapasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tak jak jest - jeżeli otwory są rozłożone równomiernie po całej dyszy (na około) to wg mnie dobrze , też mam 11kW i nie miałem otworów od strony podajnika , na małych mocach nie dopalał się tam węgiel , po nawierceniu wsio się spala i jest super :)

 

Moja rada jest taka zostaw tak jak jest ewentualnie podważ dyszę jaką rurką (dobrze schodzi) , wyczyść zaschnięty silikon, nałóż nowy (nie żałuj) taki na 1200*C i dobrze dociśnij - poczekaj z dobę niech wyschnie i ewentualnie w środku (też jest szczelina) jeszcze posmaruj "paluchem".

Nie musi doby czekać. Ja swoją zdjąłem, gorącą i zanim oczyściłem to była dobrze ciepła. Wystawiłem na zimno i 15 min potem nałożony silikon. Cała operacja trwała niecałe 20min i do razu palenie.

Jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam raz jeszcze

 

witam!!! W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym chciałem upewnić się jak powinna wyglądać korona RBR ekouniwersal 11Kw. W tej chwili mam koronę porozcinaną z 4 stron i podziurkowaną na całej powierzchni, natomiast na forum ecoal w zakładce faq jest zdjęcie i komentarz żeby dziurki i prawą naciętą stronę wypełnić sylikonem do piecy. Co wy na to:confused: Bo zima zapasem ;)

 

Trudno odpowiedzieć. Kazdy ma inną koronę - u mnie same dziurki z trzech stron bez nacięć. Jakaś radosna twórczość producenta palników :yes::yes: lub instalko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć. Kazdy ma inną koronę - u mnie same dziurki z trzech stron bez nacięć. Jakaś radosna twórczość producenta palników :yes::yes: lub instalko. :D

Nie pisze już złośliwie ale ktoś pisał że jest inaczej jak pisaliśmy.

Tak to radosna twórczość producenta i nie tylko jego ku radości i zadowoleniu użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidna i długo obecna firma na rynku z reguły wzbudza zaufanie. Osobiści z tych dwóch zaworów wybrałbym Danfoss-a. :)

 

Tez uwazam, ze kniazio dokonal dobrego wyboru. Kiedys moze zechce zmienic glowice na programowalne Danfossa, wiec zawor RA-N bedzie jak znalazl. Doradzilbym jednak, aby dokupil sobie jeszcze zawory odcinajace na powrot (takie na imbus). Latwiej sie wtedy cokolwiek robi w przyszlosci, np. wymieniajac grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...