Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Do czubasa

 

Zawór DVB chroni przed przegrzaniem kotła. I raczej ciśnienia nie upuści. Masz opis zaworu w opakowaniu. Może kupiłeś model z zaw. bezp. ?

Regulus ma dwie funkcje. Ja założyłbym dodatkowy zawór na ciśnienie 1,5 atmosfery.

Edytowane przez krzysztof7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki jak widać już sterownik dodany,jutro planuje pierwszy rozruch

jeszcze jedno jeżeli mam zawór DVB to muszę dodać jeszcze zawór ciśnieniowy

 

Masz na mysli zawor bezpieczenstwa cisnieniowy, a nie zawor redukcyjny na podejsciu zimnej wody? Zawor DVB to zabezpieczenie "termiczne", upuszczajace goraca wode z kotla w razie przegrzania i w jej miejsce dopuszczajacy chlodna. Przed nim naz imnej wodzie nalezy zamontowac filtr siatkowy, taki jak przed pompami. Natomiast zawor bezpieczenstwa cisnieniowy zabezpiecza przed nadmiernym wzrostem cisnienia w kotle i instalacji. Najczesciej jest to zawor 1,5 bara. Oczywiscie cisnienie i temperatura sa wzajemnie zalezne, im wyzsza temperatura tym wyzsze cisnienie w ukladzie. Mowimy tu o instalacji zamknietej oczywiscie.

 

PS: krzysztof7 byl szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze kniazio dokonal dobrego wyboru. Kiedys moze zechce zmienic glowice na programowalne Danfossa, wiec zawor RA-N bedzie jak znalazl. Doradzilbym jednak, aby dokupil sobie jeszcze zawory odcinajace na powrot (takie na imbus). Latwiej sie wtedy cokolwiek robi w przyszlosci, np. wymieniajac grzejniki.

 

kniazio

faktycznie kupiłeś bez zaworów powrotnych?? czy są jednak w komplecie?

bo jak nie to o kant tyłka potłuc

jedyne co na szybko to w lokalnym sklepie dokupić ewentualnie domawiać- będzie możliwość dodatkowej regulacji i zdjęcia kaloryfera bez spuszczania wody z całego układu

montuj od razu z zaworami powrotnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie produkuje 3 (trzy) kotły na miesiąc to i czas oczekiwania sie wydłuża. Prawda?

Jakbyś poczytał trochę ten temat to wychodzi dużo więcej niż trzy, ale każdy ma swoją rację. Nawet jak produkuje 1 na miesiąc to mnie nie przeszkadza. Ludzie są z tych kotłów bardzo zadowoleni, serwis również nienaganny, więc ja się jak na razie cieszę z wyboru. Na czasie mi bardzo zależy, ale to jest spowodowane, że mieszkam za granicą i kocioł chciałbym uruchomić jak będę na urlopie w Polsce. Gdyby sytuacja była inna to spokojnie mógłbym poczekać dłużej, bo jest co ładować do śmieciucha.

 

No i wykrystalizowała nam się nowa, sztucznie skonstruowana jednostka miar, która będzie mierzyć wartości umowne, niemierzalne.

 

Jest nią "Wydłużony Czas Oczekiwania" na pewne dobra lub usługi.

Może troszkę to źle ująłem, ale nie będę zmieniał tamtej wypowiedzi, do której się odnosisz. Bardziej chodziło o to, że jak popyt rośnie na dane dobro, to podaż spada. A czemu popyt rośnie? Może na to składać się wiele różnych przyczyn, a w przypadku kotłów CO to przede wszystkim zbliżający się (lub nawet trwający) sezon grzewczy. Mnie wydaje się, że w przypadku RBRa producent nie jest za bardzo przygotowany na tak dużą sprzedaż i klient musi poczekać. O czym to świadczy? O tym, że kociołek jest na tyle dobry (przynajmniej jego użytkownicy tak go oceniają), że nawet producent nie przewidział tak wielu zleceń. Gdyby to przewidział to mógłby utworzyć nowe stanowiska pracy na sezon.

 

Teraz bardziej już na temat RBRa. Czy dalej występuje ten sam problem z uszczelnieniem palnika (trzeba zdjąć koronę, nałożyć świeżego silikonu i złożyć z powrotem)? Jeżeli tak to czy nie warto spróbować aby w Instalco przeprowadzić tą operację (drobna podwyżka cen jakby test przyniósł dobry rezultat, aby koszt pracy i materiału się zwrócił)? Chodzi mi o to, iż większość użytkowników robiących tą operację stwierdziło, że silikonu było "tyle co kot napłakał". Skoro tak, to ma prawo się rozszczelnić podczas transportu, a może nawet i nie zostało uszczelnione jak należy. Silikon po wyschnięciu jest w niewielkim stopniu plastyczny/elastyczny (chyba wiecie o co mi chodzi) i jeżeli jest go wystarczająco dużo to polskie drogi nie powinny mu zaszkodzić.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Teraz bardziej już na temat RBRa. Czy dalej występuje ten sam problem z uszczelnieniem palnika (trzeba zdjąć koronę, nałożyć świeżego silikonu i złożyć z powrotem)? Jeżeli tak to czy nie warto spróbować aby w Instalco przeprowadzić tą operację (drobna podwyżka cen jakby test przyniósł dobry rezultat, aby koszt pracy i materiału się zwrócił)? Chodzi mi o to, iż większość użytkowników robiących tą operację stwierdziło, że silikonu było "tyle co kot napłakał". Skoro tak, to ma prawo się rozszczelnić podczas transportu, a może nawet i nie zostało uszczelnione jak należy. Silikon po wyschnięciu jest w niewielkim stopniu plastyczny/elastyczny (chyba wiecie o co mi chodzi) i jeżeli jest go wystarczająco dużo to polskie drogi nie powinny mu zaszkodzić.

Co o tym sądzicie?

Nie wszyscy transportują kocioł do kotłowni.w całości a demontaż podajnika wiąże się ze ściągnięciem korony bo w złożeniu nie wyjdzie. A na temat dróg to nawet nie będę pisał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timon120777

Wg pierwszego linka z Danfossem, tam byl jedynie zawor RA-N plus glowica termostatyczna. Nie widzialem zaworu powrotnego, z opisu tez nic takiego nie wynikalo. Ale moze kniazio dokupil ekstra?

 

mam nadzieję że kupił całe zestawy

inaczej raz kłopot z dobraniem powrotnych być może - musi szukać tych samych aby się długość zgadzała i nie trzeba było kombinować z przedłużkami

dwa opisane wyżej problemy z ewentualnym demontażem kalafiorów czy doregulowaniem przepływów- przy tej pojemności kalafiorów sama nastawa wstępna może nie wystarczyć(choć mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że kupił całe zestawy

inaczej raz kłopot z dobraniem powrotnych być może - musi szukać tych samych aby się długość zgadzała i nie trzeba było kombinować z przedłużkami

dwa opisane wyżej problemy z ewentualnym demontażem kalafiorów czy doregulowaniem przepływów- przy tej pojemności kalafiorów sama nastawa wstępna może nie wystarczyć(choć mogę się mylić)

 

To musze potwierdzic, tu masz racje. Danfoss ma nieco dluzsze polsrubunki zaworow niz w typowych zaworach powrotnych. Pol biedy, jesli sa katowe...to na miedzi fi15 mozna lekko przygiac, ale przy prostych, do tego na stalowych rurach moze byc klopot. Ale u kniazia, jesli galazka jest bezposrednio wkrecana w grzejnik (przez srubunek) to na zawor prosty nie bedzie juz miejsca (zawor jest o ok. 1,5 cm dluzszy niz srubunek). W takim przypadku raczej trzeba bedzie skrocic galazke o dlugosc gwintu niz dokrecac przedluzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222524[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222525[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222526[/ATTACH]Witam wszystkich rbr-owcow a oto mój pupilek

 

Witamy w krainie "rabarbarowcow" .No to zaraz sie zacznie: opinie, oceny i spostrzezenia :) Ja powiem tylko, ze kafelki takie same jak u mnie, tylko na cala sciane mi zabraklo, bo koncowka byla. I nawet kociolek taki sam, podajnik z lewej...;)

 

Pozwolisz, ze wtrace swoje trzy grosze:

1 grosz) Filtr przed Grunfossem zamontowany niefortunnie, wszystko, co zatrzyma, splynie do kotla.

2 grosz) Proponuje na zaworze bezpieczenstwa dac rurke skierowana w dol, inaczej bedzie "plul" prosto w gniazdko :)

3 grosz) Ponad Grundfossem masz zakorkowany trojnik czy rozgalezienie za sciane? Dodatkowo na wyjsciu c.o. z kotla przydalby sie chociazby taki "holender" jak na sasiednim. Inaczej ciezko bedzie cokolwioek zdemontowac. Chyba ze masz zrobione "raz a dobrze" i nie przewidujesz zadnych przerobek ani modyfikacji.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku raczej trzeba bedzie skrocic galazke o dlugosc gwintu niz dokrecac przedluzki.

teraz przy zakładaniu zaworow tak ale jeśli nie założy powrotnych to potem nie spasuje i będzie musiał kombinować

lepiej od razu - jedna robota i potem spokój nawet jak trzeba będzie jaki kalafior wymienić to łątwiej będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...