Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222524[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222525[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222526[/ATTACH]Witam wszystkich rbr-owcow a oto mój pupilek

 

W tak tam zamontowanym obiegu kotłowym musi być pompa kotłowa, bez niej zapomnij o sensownym podgrzewaniu powrotu. To juz lepiej było dać 3d.

Co twój instalator miał na myśli montując 4d na cienkich rurach, zawór róznicowy na bypassie pompy i sprężynowy zawór zwrotny za bypassem?

Jakie masz zabezpieczenia przed zagotowaniem wody w kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ad1) w tym przypadku najlepiej na poziomym odcinku rury od kotla do pompy i skierowany w dol tak jak masz przed pompa Wilo. Jest tam wystarczajaco miejsca, zeby spokojnie odkrecic sitko i od czasu do czasu je wyczyscic. Naturalnie najlepiej przeniesc tam filtr razem zaworem kulowym.

B. wazne: ustosunkuj sie do tego, o co pytal kolega Vld wczesniej, mianowicie o zabezpieczenie kotla. Zawor DVB chyba widze za czopuchem. Zawor bezpieczenstwa cisnieniowy rowniez...ale co z naczyniem wzbiorczym wzglednie membranowym? Masz go na powrocie?

PS: I mam nadzieje, ze uszczelnienie wokol czopucha to welna mineralna a nie pianka montazowa? :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy transportują kocioł do kotłowni.w całości a demontaż podajnika wiąże się ze ściągnięciem korony bo w złożeniu nie wyjdzie. A na temat dróg to nawet nie będę pisał :)

Ja też do tych należę, co będą musieli rozebrać kociołek. W takim wypadku najlepiej by było jakby producent podajnika nie uszczelniał wcale korony (to już było proponowane tutaj na forum). W momencie zamówienia można by było wybrać, czy uszczelniać jak kocioł nie będzie rozbierany, czy pozostawić to instalatorowi/inwestorowi.

Czy ktoś o czymś takim myślał? Jak na to zapatruje się producent? Jakby okazało się, że mam kilka pytań do producenta to wtedy chyba wykonam telefon, a tak to mi się nie opłaca, bo w pracy z przerwy nie chcę nic tracić, a po pracy to tylko panu Danielowi bym przeszkadzał w odpoczynku.

 

Co do dróg to tutaj w UK nie ma też za ciekawie. Autostrady są super, ale ja pomykam rowerkiem po mieście i poza (zazwyczaj główne drogi, ale boczne też się zdarzają) na oponach 25mm i muszę pilnować nieźle ciśnienia bo wożę tylko jedną zapasową dętkę. W porównaniu do polskich dróg (współczesnych, a nie tych sprzed kliku/nastu lat) tutaj nie jest wiele lepiej (porównuję tylko do moich stron, bo całej Polski nie zwiedziłem), a Polacy i tak cudze wychwalają, a swoje skrytykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld nie wiem co instalator mial na mysli ja sie na tym nie znam, dlatego wstawilem kilka fotek zeby kazdy mogl ocenic i doradzic.Instalacja dziala w obiegu otwartym.

W obiegu otwartym?? Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe, (a raczej instalator), ze po drodze do zbiornika wyrownawczego nie moze byc zadnych zaworow (rowniez 4D), pomp ani niczego, co powodowaloby odciecie lub ograniczenie przeplywu wody?

Edytowane przez gmaj22
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przy zakładaniu zaworow tak ale jeśli nie założy powrotnych to potem nie spasuje i będzie musiał kombinować

lepiej od razu - jedna robota i potem spokój nawet jak trzeba będzie jaki kalafior wymienić to łątwiej będzie

 

To prawda...Najlatwiej bedzie wtedy, jak wymieni grzejniki wraz z cala instalacja...wtedy zero problemow:yes: I pewnie kiedys to nastapi..na razie kniazio przeszczepil "serce", potem zajmie sie "tetnicami i zylami" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiNi nie musisz demontować całego palnika.

Wystarczy odkręcić 6 śrubek i ściągnąć zasobnik, następnie 4 śruby i wychodzi ci cały motoreduktor z korytem i ślimakiem, sam palnik z nienaruszoną koroną pozostaje w środku kotła.

W zeszłym roku w jakimś okresie czasu klejono na zaprawie szamotowej i wtedy u 4 moich klientów doszło do rozszczelnienia w transporcie.

Dość fajnie to trzymało ale jeśli dochodziło do wstrząsów, ta zaprawa chyba była za twarda.

W tym roku jeszcze chyba nikt nie miał problemu z nieszczelnością w nowym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przyjedź w moje rejony to poznasz najgorsze drogi w kraju, a co do do UK to mają dobre drogi tylko na rondo chciałem pojechać w prawo :bash: Nie wspomnę o tym lewym ruchu o milami :yes:

A co do producenta i silikonu to podejrzewam że tok dostaję od producenta podajnika, chyba że koronę dostają czystą i otwory czy nacięcia wykonują sami (i tak chyba jest), ale czy można się rozdrabniać na poszczególne podzespoły dla każdego z osobna? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld nie wiem co instalator mial na mysli ja sie na tym nie znam, dlatego wstawilem kilka fotek zeby kazdy mogl ocenic i doradzic.Instalacja dziala w obiegu otwartym.

 

Ok

W takim razie powiedz mu by zabrał sobie ten bypass z róznicowym, a zostawił pompę z ZW spręzynowym

Jak zależy ci na t powoprotu bo masz np dużo podlogówki, to musi zainstalować pompę kotłową lub ustawić pompę CWU jako mieszająca.

Naczynie wzbiorcze musi zainstalować zgodnie z normą i zdrowym rozsądkiem, a nie jak mu pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Widzisz nawet Kniaziowi te same zawory poleciłem rano :)

 

Chyba Timon pisał o takich samych.Ja kupiłem Danfossa Living Eco.To bardzo delikatny staff ,ale jak się dobrze poustawia to dają ostro radę :)

 

Jak to komuś pomoże,to w grudniu ma być promocja taka jak latem,1:1.Warto zaczekać.Takie info dostałem od bardzo miłej Pani z Danfossa,która mi wymieniała uszkodzone fabrycznie głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
W obiegu otwartym?? Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe, (a raczej instalator), ze po drodze do zbiornika wyrownawczego nie moze byc zadnych zaworow (rowniez 4D), pomp ani niczego, co powodowaloby odciecie lub ograniczenie przeplywu wody?

Ja nie mam żadnych zaworów zwrotnych,4D i innych cudaków.Jedna pompa,termostaty.Układ zamknięty,z zaworem bezpieczeństwa.Można żyć,jak się wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbigmaz01 Co do dróg w UK to jeżdżę po Manchesterze już 3 lata i raz o mało zębów nie straciłem jak wpadłem w dziurę (szczęka parę minut bolała jak zadzwoniłem zębami), a raz przy jakiś 35km/h myślałem, że 2 kapcie będą (oponki nabite ile fabryka przykazała). Wygląda na to, że w UK jak i w PL drogi są podobne, tutaj chwalimy, a tam narzekamy. Zależy tylko w jakich stronach się znajdziemy. Co do jazdy po rondzie, to ja w PL ze 2 razy lewą stroną jechałem:D

 

@karoka65 Dobrze wiedzieć, że ze szczelnością jest OK. Możesz tylko dać jakiś sposób na to by sprawdzić zanim uruchomi się kocioł? Wiesz jaka u mnie sytuacja i nie chcę go wygaszać zanim dobrze się rozbuja. Każdy dzień na miarę złota. Mam mało czasu i wszelkie ustawienia muszą być na tip-top w parę dni (żonka jedzie ze mną, więc nie będzie miał kto na bieżąco oglądać jak wygląda popiół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: SiNi

 

Ja w swoim kotle włączyłem dmuchawe na 60% i zapalniczka (zapalona) objechałem dookoła palnika poniżej korony. Przedmuchów nie było, lub przy włączonej dmuchawie ręka wyczujesz czy dmucha z boku i gdzie dmucha. Trzeci sposób: woda z płynem do naczyń, troche wiatru z dmuchawki i smaruj pędzlem na połączeniu. Są "bombelki" jest dziurka (nieszczelność).

Powodzenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaka jest minimalna bezpieczna temperatura powrotu pomijając fakt że nasze piece się nie boją zimnego powrotu.

 

Taką minimalna temperaturę powinien podać w DTR kotła producent. Skoro w DTR nie ma takiego zapisu to masz dowolność w interpretacji tej temperatury.

Staram się trzymać min. 40oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem priva do Pana karokia jednak zajęty chłop więc może dopytam tutaj. Pale w domalu(rbr 11) od soboty, od wczoraj na trybie grupowym po radach w/w speca ;). Mam ustawione moc max min na 8kw i dmuchawe 38% jednak po 10h palenia prawie pełny popielnik z czego 1/2 to nie spalony węgiel (przez te 10 wciągnął mi z 25kg grochu :( ) Rano podniosłem dmuchawę na 45% pytanie czy to dobra droga aby się dopalało czy mogę coś jeszcze zrobić?

 

Napiszę tylko że to nowy dom i to moje 1 dłuższe palenie, góra jeszcze nie docieplona na maxa, ale chcę sie skoncentrować na razie na tym popiele, rozumie że jak tracę trochę ciepła mogę więcej spalić ale nie chce wywalać 1/3 węgla do kosza :(

 

Pomocy rbr'owcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...