Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Wysłałem priva do Pana karokia jednak zajęty chłop więc może dopytam tutaj. Pale w domalu(rbr 11) od soboty, od wczoraj na trybie grupowym po radach w/w speca ;). Mam ustawione moc max min na 8kw i dmuchawe 38% jednak po 10h palenia prawie pełny popielnik z czego 1/2 to nie spalony węgiel (przez te 10 wciągnął mi z 25kg grochu :( ) Rano podniosłem dmuchawę na 45% pytanie czy to dobra droga aby się dopalało czy mogę coś jeszcze zrobić?

 

Napiszę tylko że to nowy dom i to moje 1 dłuższe palenie, góra jeszcze nie docieplona na maxa, ale chcę sie skoncentrować na razie na tym popiele, rozumie że jak tracę trochę ciepła mogę więcej spalić ale nie chce wywalać 1/3 węgla do kosza :(

 

Pomocy rbr'owcy :)

Dobre by było zdjęcie ale skoro masz niedopalone to pewnie potrzeba więcej wiatru ale czy aż tyle? tak ze 2 albo 3 wyżej to tak ale aż 7? Może być za dużo.

Ze spalaniem to tak jak piszesz pierwsze dobre grzanie to musi swoje wciągnąć aby wilgoć wyparowała, grzejesz i wietrzysz a powoli spalanie będzie spadać w miarę zmniejszania się wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobre by było zdjęcie ale skoro masz niedopalone to pewnie potrzeba więcej wiatru ale czy aż tyle? tak ze 2 albo 3 wyżej to tak ale aż 7? Może być za dużo.

Ze spalaniem to tak jak piszesz pierwsze dobre grzanie to musi swoje wciągnąć aby wilgoć wyparowała, grzejesz i wietrzysz a powoli spalanie będzie spadać w miarę zmniejszania się wilgoci.

Postaram się dzisiaj zdjęcie zrobić i wieczorem wsadzić, nastawiłem dmuchawę sporo wyżej bo miałem wrażenie, że naprawdę sporo ląduje w koszu. :(

edit.

W necie oblukałem zdjęcia i w mój popiołek przypomina coś takiego http://s6.ifotos.pl/img/IMG2247jp_xsewrxq.jpg (zdjęcie poglądowe)

Edytowane przez prz3kus
add fota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj zdjęcie zrobić i wieczorem wsadzić, nastawiłem dmuchawę sporo wyżej bo miałem wrażenie, że naprawdę sporo ląduje w koszu. :(

edit.

W necie oblukałem zdjęcia i w mój popiołek przypomina coś takiego http://s6.ifotos.pl/img/IMG2247jp_xsewrxq.jpg (zdjęcie poglądowe)

No to jak masz podobne to z wiatrem trochę przedobrzyłeś. Tylko teraz pytanie bo nie ma podglądu na twój ster. Jak ci się pali w tym kotle, czy spalanie przebiega tylko na grupowym z niewielkimi odstawieniami się kotła, czy często przechodzi w podtrzymanie? Czy te niedopały są produkcją spalania w grupowym czy w podtrzymaniu. Może być i jedno i drugie i może jest potrzebna korekta i w jednym i w drugim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestem w stanie na piecu sprawdzić czy często wchodzi w podtrzymanie? Po ilości spalonego grochu stwierdzam jednak, że raczej rzadko, ale mogę się mylić na budowie jestem tylko wieczorem i ocieplam poddasze :yes: niebawem drugą warstwę wełenki będę kładł, a na razie utykam wyłapane dziury w pierwszej :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Macie podgląd przez ES-a do kociołków czy u mnie w chacie prądu brakło? Mam komunikat: kocioł wyłączony.

Ja ostatnimi czasy miałem kilka razy podobnie raz nawet do Karoki dzwoniłem wystraszony :o.Zresetuj neta ,wyłącz włącz sterownik i jesli to nie pomoże poczekaj cierpliwie bo problem lezy wtedy po stronie ES.Niestety coś tam chyba dłubią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
..pomijając fakt że nasze piece się nie boją zimnego powrotu.

 

Każdy kocioł prędzej, czy później "zareaguje" na zbyt chłodny powrót.

 

mam pytanie jaka jest minimalna bezpieczna temperatura powrotu

Tego nikt Ci dokładnie nie poda.Jedno jest pewne,im wyższa-tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdalnie nie zresetuję routera, a teraz jestem w pracy. Jeśli u Was działa, to znaczy, że u mnie nie ma prądu lub net padł. Sprawdzę dopiero po 15-tej. Może nie zgaśnie. :(

Jak wchodzę na stronę ES to ciężko powiedzieć że ona działa, muli na maxa ciężko podejrzeć ustawienia sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A nie ma możliwości przekierować porty na routerze i pominąć serwer ES i wejść na sterownik bezpośrednio?

Musiałby mieć stałe ip,albo przez serwis no ip,ale nie każdy router da sobie wpisać taki adres DNSA.Np.Netgear ma tylko dyn.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
czy był jakiś soft gdzie w retortowy Ecoal można było zejść z czasem podawania poniżej 3 sek?

 

Jeśli dobrze pamiętam to nie.Jest sens podawania porcji mniejszej niż 3 sekundowa?Chyba,że Twój ślimak jednym obrotem podaje aż tak dużo paliwa,mój podaje przy obecnym paliwie 0,277 kg /min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby mieć stałe ip,albo przez serwis no ip,ale nie każdy router da sobie wpisać taki adres DNSA.Np.Netgear ma tylko dyn.com.

 

Mój router ma wpisanych chyba z 10 serwerów DNS, ale niestety jestem za podwójnym nat-em i wcześniejszy router nie przekierowuje bezpośrednio połączenia do mojego routera. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Mój router ma wpisanych chyba z 10 serwerów DNS, ale niestety jestem za podwójnym nat-em i wcześniejszy router nie przekierowuje bezpośrednio połączenia do mojego routera. :(

Próbowałeś no-ip z odpalonym na stałe klientem na komputerze, z którym się chcesz połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...