Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Novy czyli jak u mnie czasem spada temp. powortu do 30oC (utrzymuje się ona kilka do maks. kilkunastu minut) to prędzej zniszcze swój kocioł :(

Co zrobić by ją podwyższyć ? Czy w ogóle jest taka możliwość ? Chyba Wiesiek mówił mi, że u mnie się nie da bo mam całość podłogówki i siłą rzeczy będzie czasem kocioł zalewać zimniejszą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Włącz pompkę cwu jako mieszającą :)

 

z włączoną wykresy wyglądają tak :

 

[ATTACH=CONFIG]222606[/ATTACH]

 

Nie wiem jak spalanie - bo statystyki zeżarło, ale z dnia na dzień wydłuża się zasyp ...

 

Taaak??No coś Ty,jak dobrze pamiętam,jak proponowałem taki tryb to się ostro nabijałeś,z mej propozycji...Tak jak Kolega wuwok,cichcem mnie tu obrażał,a cichcem "uruchamiał" moje propozycje na swoim sterowniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak??No coś Ty,jak dobrze pamiętam,jak proponowałem taki tryb to się ostro nabijałeś,z mej propozycji...Tak jak Kolega wuwok,cichcem mnie tu obrażał,a cichcem "uruchamiał" moje propozycje na swoim sterowniku ;)

 

Przy takim paleniu i zapotrzebowaniu na ciepło jest to bardzo rozsądne i skuteczne rozwiązanie, Ustawiłem jakiś miesiąc temu pompę CWU jako mieszającą z temp. załączenia 39oC aby mi za bardzo nie przegrzewało CWU. Temp. powrotu 39 do 41oC. Czyli w miarę bezpiecznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak??No coś Ty,jak dobrze pamiętam,jak proponowałem taki tryb to się ostro nabijałeś,z mej propozycji...Tak jak Kolega wuwok,cichcem mnie tu obrażał,a cichcem "uruchamiał" moje propozycje na swoim sterowniku ;)

Dziękuje za pamięć :) .Ja zastosowałem się do porad kolegi Verba [na Es mu nawet podziękowałem za to ] .Obrażać ??powiedzmy ze daliśmy sobie po razie :) .Mój ster generalnie udostępniony i powiedzmy ze jak to określiłeś ,ledwo piecyk działa z sprawnością zerowa :D .

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam to zrobić ? W instalacji kombinować czy w opcjach sterownika się to tylko ustawia ?

Opcje zaawansowane - funkcja pompy CWU ustawić CWU+mieszająca

Nie panujesz wtedy nad temp.CWU, powrót podgrzewa się przez bojler, korzystanie z programatora CWU praktycznie niemożliwe.

Sprawdza się gdy bojler jest blisko kociołka.

Nie spada ci ten powrót na długo, jedynie gdy centralka uruchamia przez siłownik którąś pętlę żeby dogrzać pomieszczenie.

Ja nadzwyczajniej bym to olał, kto chce chronić ja mu nie wróg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ale jak mam to zrobić ? W instalacji kombinować czy w opcjach sterownika się to tylko ustawia ?

 

1.Zaawansowane-Parametry pompy CWU-Funkcja pompy CWU-CWU+miesz

2.Zaawansowane-Wyjście pompy mieszającej-Funkcja pompy mieszającej-Mieszająca

3.Zaawansowane-Wyjście pompy mieszającej-Temp.załączenia pompy miesz-I tutaj wg.potrzeb.Ustaw sobie na początek 40deg i patrz co się dzieje.Albo ustawiasz tak jak chcesz aby była grzana woda CWU.Np.chcesz 45deg,ustawiasz temp.włączenia 45deg itd...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dziękuje za pamięć :) .Ja zastosowałem się do porad kolegi Verba [na Es mu nawet podziękowałem za to ] .Obrażać ??powiedzmy ze daliśmy sobie po razie :) .Mój ster generalnie udostępniony i powiedzmy ze jak to określiłeś ,ledwo piecyk działa z sprawnością zerowa :D .

 

Ja wiem ,że czytasz ten wątek-nawet jak jesteś log out :) I sprawdzasz o czym tu piszemy he he.

Romek (VERB) to mądry i poczciwy człowiek.Wiele mu zawdzięczam.Tacy się już teraz nie rodzą.

Szkoda tylko,że dałeś się zmanipulować pewnym kolesiom.Sam się o tym przekonasz za rok,lub dwa.Nie życzę Ci tego,ale jest to niestety nieuniknione.

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy czyli jak u mnie czasem spada temp. powortu do 30oC (utrzymuje się ona kilka do maks. kilkunastu minut) to prędzej zniszcze swój kocioł :(

Co zrobić by ją podwyższyć ? Czy w ogóle jest taka możliwość ? Chyba Wiesiek mówił mi, że u mnie się nie da bo mam całość podłogówki i siłą rzeczy będzie czasem kocioł zalewać zimniejszą wodą.

 

Słuchaj,dla mnie 8k pln-ów to sporo kasy.poprzedni kocioł wynosiłem rozebrany do cna,a miał tylko 2 lata-i wiem jak wyglądał.Mój nowy kocioł takich niskich temperatur nie zobaczy.Ty rób jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura powrotu spada poniżej 30 stopni już po godzinie od grzania.

Temperatura na piecu spada w okolice 30stopni (a nawet poniżej) po 1-2 godziny. Chyba, ze ręcznie przykręce 3D.

Po pierwszych miesiącach użytkowania zwróciłem na to uwagę instalatorowi - powiedział, że tak ma być :-) :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje zaawansowane - funkcja pompy CWU ustawić CWU+mieszająca

Nie panujesz wtedy nad temp.CWU, powrót podgrzewa się przez bojler, korzystanie z programatora CWU praktycznie niemożliwe.

Sprawdza się gdy bojler jest blisko kociołka.

Nie spada ci ten powrót na długo, jedynie gdy centralka uruchamia przez siłownik którąś pętlę żeby dogrzać pomieszczenie.

Ja nadzwyczajniej bym to olał, kto chce chronić ja mu nie wróg :)

 

Ja wiem ,że czytasz ten wątek-nawet jak jesteś log out :) I sprawdzasz o czym tu piszemy he he.

Romek (VERB) to mądry i poczciwy człowiek.Wiele mu zawdzięczam.Tacy się już teraz nie rodzą.

Szkoda tylko,że dałeś się zmanipulować pewnym kolesiom.Sam się o tym przekonasz za rok,lub dwa.Nie życzę Ci tego,ale jest to niestety nieuniknione.

Pozdrawiam

 

Karoka jak zgnije po okresie gwarancji to będzie ruch w interesie co? :yes: Jak się porobią dziurki wcześniej to spawarka i jakoś to będzie:stirthepot: No chyba że jak zasugerowałeś kiedyś, "jeżeli będziesz żył, to dzwonić" i co będziesz za swoje wymieniać?

 

Novy może załóż osobny wątek na temat spalania w dwustanie, ciekawa dyskusja dla początkujących może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka jak zgnije po okresie gwarancji to będzie ruch w interesie co? :yes: Jak się porobią dziurki wcześniej to spawarka i jakoś to będzie:stirthepot: No chyba że jak zasugerowałeś kiedyś, "jeżeli będziesz żył, to dzwonić" i co będziesz za swoje wymieniać?

 

.

kaczmimo powiem żartem: a co chcesz żebym splajtował ? :)

Ja się nie martwię, producent się tym nie martwi to i Ty bądź spokojny.

Tu się nie odpier...la maniany jak się coś stanie w okresie gwarancji z wymiennikiem.

Żadne sranie, spawanie tylko wymiana na nowy wymiennik.

Życzę wszystkim żeby producenci ich kotłów podchodzili tak do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależna Praca Pompy mieszającej tutaj ma być Nie czy Tak ?

Karoka żeby nie było, nie martwię się o kocioł i serwis :) chce się pobawić i poznawać wszystkie funkcje nie męcząc Ciebie przez telefon bo mi głupio.

Ustawiłem novy tak jak mówiłeś załączenie pompy od 40oC i temp. spadła poniżej 40 (od razu załączyła się pompka) do 35 i w ciągu minutki podniosła się powyżej 40oC, fajny bajer nawet nie wiedziałem, że się tak da :)

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczmimo powiem żartem: a co chcesz żebym splajtował ? :)

Ja się nie martwię, producent się tym nie martwi to i Ty bądź spokojny.

Tu się nie odpier...la maniany jak się coś stanie w okresie gwarancji z wymiennikiem.

Żadne sranie, spawanie tylko wymiana na nowy wymiennik.

Życzę wszystkim żeby producenci ich kotłów podchodzili tak do tego.

 

Żarty, żartami, pewnie masz firmę ubezpieczoną?

 

RBR jest ciut grubszy niż rywale, ale ile to ma gwarancji? 6 lat ? Każdy by chciał aby jego 8 tys grzało jak najdłużej, a zimny powrót magicznie może pomóc. Poza tym nawet jesli w DTR nie ma info o min temp powrotu albo wzmianki że wypada trzymać powyżej np 55 deg to co? Może ktoś zapomniał? Może błąd?

Poważnie, tak jak parę osób zauważyło, piecyk z cieplejszym powrotem często ładniej spala opał, a niektórym nawet oszczędniej.

Czy to samo rozwiązanie mieszania powracającej wody do kotła z ciepłą nie jest zrobione także w OE+? Novy opowiedz jak kociołek wyglądał. Ze szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

W takim razie powiedz mu by zabrał sobie ten bypass z róznicowym, a zostawił pompę z ZW spręzynowym

Jak zależy ci na t powoprotu bo masz np dużo podlogówki, to musi zainstalować pompę kotłową lub ustawić pompę CWU jako mieszająca.

Naczynie wzbiorcze musi zainstalować zgodnie z normą i zdrowym rozsądkiem, a nie jak mu pasowało.

Witam jest pompa mieszajaca ,czyli mam jeszcze ustawic pompeCWU jako mieszajaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...