Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

witam piecyk już odpalony zerknie ktoś na ustawienia
Tu nie ma na co patrzeć bo dopiero odpaliłeś. Zastanawiam się tylko dlaczego CWU zatrzymała się w miejscu. Masz w układzie zawór 4D że dławi? Ładnie szybko wstał i osiągnął temp. to może warto sprawdzić na mocy max 8kW? Na palnik na razie za wcześnie patrzeć bo musi się ustabilizować a to trwa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie panujesz wtedy nad temp.CWU, powrót podgrzewa się przez bojler, korzystanie z programatora CWU praktycznie niemożliwe.

Sprawdza się gdy bojler jest blisko kociołka.

Małą kotłownię mam to siłą rzeczy bojler jest jakieś 150 cm od kociołka. Dlaczego nie panuję ? Jak ustawię sobie temp. wody, np. 45oC to nie ustawi się ? Czy się ustawi i będzie tak przez cały czas, bez możliwości zmiany na niższą w godzinach nocnych ? Teraz mam ustawioną temp. CWU na 35oC bo nie mieszkam i nie wiem czy tak może być ? Czy muszę ustawić wyższą, żeby ta opcja CWU+mieszająca się sprawdzała ponieważ temp. załączenia pompki to 40oC.

 

Edit. Teraz widzę, że znowu spadła temp. powrotu do 35oC. Temp. CO do 37oC i ciężko mu się zebrać. Widzę również, że pompka CO się wyłączyła ??? Do tej pory chodziła non stop ???

 

Edit. Żadna pompka nie chodzi !!! Dmuchawa pracuje podajnik podaje, kociołek się rozkręca, czy tak powinno być?

 

Edit. Widzę, że pompa CO załączyła się dopiero jak kociołek osiągnął 40oC chyba tak wcześniej nie było...

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piecyk już odpalony zerknie ktoś na ustawienia

 

Ustaw 8kW na 8kW. Po co Ci przy tych temperaturach 16kW?

Histereza: daj o,2oC - nie będzie Ci tak temp. na kotle leciała w dół.

Tryb podtrzymania: podawanie 5 do 6s, nadmuch 40%, czas postoju daj z 60min. chyba ze palisz "czechem" to może być tak jak masz (czas postoju). I obserwuj palnik co jakiś czas.

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zapomniał i niema żadnego błędu ani niedopatrzenia :)

Dlaczego tak jest tłumaczyłem już kilka razy i nie mam zamiaru powtarzać.

Mi przypadkiem pozostałościach po pleszewiaku gdzie były takie wymagania powrót trzyma się wysoko :)

Nie przywiązuje się za bardzo do rzeczy trwałych :)

Już mnie korci żeby tego opchać i wziąć ceramika ale za długa kolejka, muszę najpierw klientów zaopatrzyć bo mnie oskubią żywcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małą kotłownię mam to siłą rzeczy bojler jest jakieś 150 cm od kociołka. Dlaczego nie panuję ? Jak ustawię sobie temp. wody, np. 45oC to nie ustawi się ? Czy się ustawi i będzie tak przez cały czas, bez możliwości zmiany na niższą w godzinach nocnych ? Teraz mam ustawioną temp. CWU na 35oC bo nie mieszkam i nie wiem czy tak może być ? Czy muszę ustawić wyższą, żeby ta opcja CWU+mieszająca się sprawdzała ponieważ temp. załączenia pompki to 40oC.

 

Edit. Teraz widzę, że znowu spadła temp. powrotu do 35oC. Temp. CO do 37oC i ciężko mu się zebrać. Widzę również, że pompka CO się wyłączyła ??? Do tej pory chodziła non stop ???

 

Edit. Żadna pompka nie chodzi !!! Dmuchawa pracuje podajnik podaje, kociołek się rozkręca, czy tak powinno być?

 

Jeśli temp wody spadnie o 4oC od zadanej w sterowniku to pompy się wyłączają i tak jest w programie sterownika. Na 100% jest tak w stosunku do pompy CO. Co do CWU nie sprawdzałem, ale chyba będzie tak samo. Niestety nie da się tego zmienić.

 

Ps. Jeśli znajdziesz chwilkę czasu to poczytaj instrukcję do sterownik ecoal. Tam wiele jest wyjaśnione.:)

Edytowane przez mark3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, wiesz ile drewna wypalałem kiedyś w śmieciuszku ?

Wyrabiałem sam w lesie, a musiałem tego spuścić i naciąć na kilka domków, także po 150 i 170mb metrówek tego było w sztaplach nacięte i naskładane.

Topoli też kilkanaście przyczep spaliłem i nie bardzo bym się z Tobą zgodził że to twarde drewno.

Podobnie jak lipa, jarała się jak papier.

Jak nacięło się dąbka, jesionka, zdrowej brzozy, grabu, buka to było twarde, olcha jeszcze ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 8kW na 8kW. Po co Ci przy tych temperaturach 16kW?

Histereza: daj o,2oC - nie będzie Ci tak temp. na kotle leciała w dół.

Tryb podtrzymania: podawanie 5 do 6s, nadmuch 40%, czas postoju daj z 60min. chyba ze palisz "czechem" to może być tak jak masz (czas postoju). I obserwuj palnik co jakiś czas.

ok zmienione zobaczymy jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma na co patrzeć bo dopiero odpaliłeś. Zastanawiam się tylko dlaczego CWU zatrzymała się w miejscu. Masz w układzie zawór 4D że dławi? Ładnie szybko wstał i osiągnął temp. to może warto sprawdzić na mocy max 8kW? Na palnik na razie za wcześnie patrzeć bo musi się ustabilizować a to trwa :)

mam zawór 4D ale CWU ma osobny powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małą kotłownię mam to siłą rzeczy bojler jest jakieś 150 cm od kociołka. Dlaczego nie panuję ? Jak ustawię sobie temp. wody, np. 45oC to nie ustawi się ? Czy się ustawi i będzie tak przez cały czas, bez możliwości zmiany na niższą w godzinach nocnych ? Teraz mam ustawioną temp. CWU na 35oC bo nie mieszkam i nie wiem czy tak może być ? Czy muszę ustawić wyższą, żeby ta opcja CWU+mieszająca się sprawdzała ponieważ temp. załączenia pompki to 40oC.

 

To nie duża odległość.

Nie panujesz bo przez bojler podgrzewasz powrót.

Ustawić możesz ale i tak będzie przegrzewać bo podgrzewasz powrót przez bojler :)

Będziesz mógł obniżyć na noc ale i tak będzie bardzo przegrzewać bo podgrzewasz powrót przez bojler :)

Masz ustawione 35 ale i tak będzie przegrzewać dużo wyżej bo podgrzewasz powrót przez bojler :)

Ktoś przyjął, że 40 to bezpieczna temp. powrotu, ja nie wiem jaka jest bezpieczna.

Przyjmując że to prawda nie musisz ustawiać wyżej.

Pompa CWU pilnuje ci teraz i temperatury na bojlerze i temp. powrotu ale jak wyżej, nici z programatora i CWU prawie cały czas będzie przegrzana.

Nie poć się bo niema powodu do pocenia :)

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek i Sławek czy widzieliście jak i z czego robi się zrąbki ?

Kolega ma taką piekielną machinę.

Piszemy o dwóch różnych rzeczach :)

Nikt nie wkłada do suszarni drewna na zrąbki.

Rąbał ktoś z Was topolę siekierą ?

Jak w taką świeżą watkę się dobrze wrąbałeś to lepiej ten klocek było z siekierą wrzucić do pieca żeby się siekiera wypaliła niż tą siekierę z tego kawałka wyciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#12249 karoka a ten :) ?

 

Czy niezależna praca pompy mieszającej powinna być na tak ? Ogólnie jeśli możesz to zobacz te moje ustawienia czy jest ok.

 

Póki co nie przebija mi bardzo zadanej CWU tylko 4oC.

 

Jedynie na grupowym przebija mi temp. CO, ale tak było od początku uruchomienia o jakieś 10-14oC, a spada nawet do 36oC. Zadana to 50oC.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ,że czytasz ten wątek-nawet jak jesteś log out :) I sprawdzasz o czym tu piszemy he he.

Romek (VERB) to mądry i poczciwy człowiek.Wiele mu zawdzięczam.Tacy się już teraz nie rodzą.

Szkoda tylko,że dałeś się zmanipulować pewnym kolesiom.Sam się o tym przekonasz za rok,lub dwa.Nie życzę Ci tego,ale jest to niestety nieuniknione.

Pozdrawiam

Tak czytam. Piec jak piec [generalnie mamy podobne :) ]podstawa poznać sterownik,każdy użytkownik ciut inaczej patrzy na prowadzenie pieca. Zawsze można coś podpatrzeć,nauczyć się.Czy zmanipulowali ?? promują się jak inni tu obecni :) . Jedynie to mogę powiedzieć im dłużej mam piec tym bardziej wiem czy się chce ,czy nie -by dobrze spalać ,potrzeba poznać instalacje,i sam piec :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek i Sławek czy widzieliście jak i z czego robi się zrąbki ?

Kolega ma taką piekielną machinę.

Piszemy o dwóch różnych rzeczach :)

Nikt nie wkłada do suszarni drewna na zrąbki.

Rąbał ktoś z Was topolę siekierą ?

Jak w taką świeżą watkę się dobrze wrąbałeś to lepiej ten klocek było z siekierą wrzucić do pieca żeby się siekiera wypaliła niż tą siekierę z tego kawałka wyciągnąć :)

 

Nie oglądałem jak to określiłeś "piekielnej machiny". Podałem tylko przykład wysuszonej topoli, pewnie mokra taka właśnie jest jak mówisz. Nie podważam Twoich doświadczeń i słów w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma na co patrzeć bo dopiero odpaliłeś. Zastanawiam się tylko dlaczego CWU zatrzymała się w miejscu. Masz w układzie zawór 4D że dławi? Ładnie szybko wstał i osiągnął temp. to może warto sprawdzić na mocy max 8kW? Na palnik na razie za wcześnie patrzeć bo musi się ustabilizować a to trwa :)

 

A czy nie nalezy czasem na poczatku dobierac nadmuchu dla 8 kW przy ustawieniu zarowno mocy min. jak i mocy max. na 8 kW? Zastanawia mnie tez to znikome obnizenie temperatury c.o. w ustawieniach. Zaledwie 1 C? Mysle ze to niedopatrzenie raczej, bo sensu w tym nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdj

 

Na tym zdjeciu dosc wyraznie widac, ze masz sporo miejsca na przeniesienie zaworu i filtra przed pompa c.w. na poziomy odcinek rury. (wspominalem o tym wczoraj). Tylko nie bezposrednio nad zaworem bezpieczenstwa, bo ani zaworu nie wykrecisz, gdyby taka koniecznosc zaszla, ani filtra nie wyczyscisz :)

Jest jeszcze jedna rzecz: z tylu widac, ze z wyjscia z kotla 3/4 cala masz rowniez zawor i filtr. Chociaz juz samo miejsce montazu filtra jest dyskusyjne, to rowniez osadnik powinien byc skierowany do dolu. Nie jestem zwolennikiem stosowania zintegrowanych zaworow z filtrem, gdyz niejedniokrotnie specyficzne miejsce montazu nie pozwala na wygodne poslugiwanie sie "wajcha" zaworu i zeby rownoczesnie filtr byl poprawnie zamontowany.

Wspomnialem wyzej o dyskusyjnym zamontowaniu filtra. Filtr, jako zabezpieczenie pompy, powinien byc montowany bezposrednio przed nia. Tutaj owszem, jest przed nia, ale rownoczesnie przed zaworem mieszajacym i do pompy dochodzi zarowno woda z przewodu z filtrem jak i z powrotu z instalacji, a ta jest nieprzefiltrowana. Tu gwarancji na pompe nikt Ci nie uzna. Prosze pozostalych kolegow albo o potwierdzenie moich spostrzezen, albo wyprowadzenie mnie z bledu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...