Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cytat Napisał 81marek Zobacz post

Zapytam raz jeszcze

 

witam!!! W związku ze zbliżającym się sezonem grzewczym chciałem upewnić się jak powinna wyglądać korona RBR ekouniwersal 11Kw. W tej chwili mam koronę porozcinaną z 4 stron i podziurkowaną na całej powierzchni, natomiast na forum ecoal w zakładce faq jest zdjęcie i komentarz żeby dziurki i prawą naciętą stronę wypełnić sylikonem do piecy. Co wy na to Bo zima zapasem

Zostaw tak jak jest - jeżeli otwory są rozłożone równomiernie po całej dyszy (na około) to wg mnie dobrze , też mam 11kW i nie miałem otworów od strony podajnika , na małych mocach nie dopalał się tam węgiel , po nawierceniu wsio się spala i jest super

 

Moja rada jest taka zostaw tak jak jest ewentualnie podważ dyszę jaką rurką (dobrze schodzi) , wyczyść zaschnięty silikon, nałóż nowy (nie żałuj) taki na 1200*C i dobrze dociśnij - poczekaj z dobę niech wyschnie i ewentualnie w środku (też jest szczelina) jeszcze posmaruj "paluchem".

 

Faktycznie tak zrobiłem i okazało się, że korona była nacinana potem zaspawana, a powietrze nadmuchiwane jest przez wywiercone z trzech stron dziurki poniżej zdjęcia

 

DSC_0300.jpgDSC_0302.jpgDSC_0298.jpg

 

mam jeszcze pytanie jak często trzeba uszczelniać koronę:confused:czy to jest tylko na jeden sezon:confused:chyba że używam sylikonu złej firmy;)(sou.al). a tak z innej beczki za kilka dni powinienem już ruszyć w necie mam nadzieję, że ktoś mnie wesprze jeśli chodzi o ustawienia piecyka:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#12264 ponawiam pytanie bo duży ruch na wątku i post zniknął z pola widzenia.
Jeżeli włączysz mieszającą to będzie mieszana woda między kotłem a CWU, będzie woda raz miała wyższą temp. raz niższą. Nie będzie ci tak przebijać na CO bo tą wodę przepompuje do CWU. Może podnieść ci troszeczkę spalanie ale jeżeli chcesz mieć ładnie na wykresach to może sobie przełącz ale obserwuj datę następnego zasypu, będziesz wiedział co się dzieje. Jak wrócą statystyki to będzie to widoczne też na wykresach.

Ja bym włączył dla samego spróbowania jak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak dzisiaj o 5 rano wyglądało żar i popiół na palniku i w popielniku po całej nocy

[ATTACH=CONFIG]222708[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222709[/ATTACH]

 

Kopczyk raczej OK, co do popiołu to się nie wypowiadam. Dla mnie ma nie być niedopalonego węgla w szufladzie na popiół i w komorze spalania zbyt dużo sadzy. Bo sadza i tak będzie wskutek odstawiania się kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk raczej OK, co do popiołu to się nie wypowiadam. Dla mnie ma nie być niedopalonego węgla w szufladzie na popiół i w komorze spalania zbyt dużo sadzy. Bo sadza i tak będzie wskutek odstawiania się kotła.

 

Nie tylko w skutek odstawiania.Do tego dochodzi ilość powietrza i wilgotność opału oraz temp w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączysz mieszającą to będzie mieszana woda między kotłem a CWU, będzie woda raz miała wyższą temp. raz niższą. Nie będzie ci tak przebijać na CO bo tą wodę przepompuje do CWU. Może podnieść ci troszeczkę spalanie ale jeżeli chcesz mieć ładnie na wykresach to może sobie przełącz ale obserwuj datę następnego zasypu, będziesz wiedział co się dzieje. Jak wrócą statystyki to będzie to widoczne też na wykresach.

Ja bym włączył dla samego spróbowania jak to jest :)

 

Hmm spalanie jakoś nie wzrosło drastycznie, natomiast nie zauważyłem żeby na wykresach wyglądało to jakoś lepiej. CO przebija jak przebijało, CWU teraz również trochę przebija maks. 8oC. Powrót nie spada już do 30oC czy nawet niżej, tylko trochę poniżej 40oC czasem rośnie do 52oC. Wejdź na mój ster i sprawdź ja kto wygląda, może coś podpowiesz.

 

Edit. Chyba, że powinienem odczekać dłuższy czas na stabilniejszą pracę niż jedna noc ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mam ci podpowiedzieć? Widzisz co się stało jak włączyłeś. To co poprzednio pisałem to było pisane bez oglądania twoich wykresów i nie wiedziałem że włączyłeś. Odniosłem się tylko do pytania.

Podniosło ci temp. CWU do góry i tyle. Reszta została na podobnym poziomie jak była z prawie żadną poprawą. Tu jak ja bym miał tak u siebie to robiłbym próby z kręceniem 4D, pracą pompy w cyklicznym z włączeniem czujnika wew. lub praca sterownika na retortowym ręcznym. Napisałem wszystko co bym próbował po kolei a nie wszystko razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat napisał 81marek zobacz post

faktycznie tak zrobiłem i okazało się, że korona była nacinana potem zaspawana, a powietrze nadmuchiwane jest przez wywiercone z trzech stron dziurki poniżej zdjęcia

 

załącznik 222682załącznik 222683załącznik 222684

hi. Jakiej mocy masz kocioł ? U mnie są dwa rzędy nawierconych otworów, a u ciebie 3 rzędy.

Faktycznie radosna twórczość w uzbrajaniu koron palnika.

 

rbr 11kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...