Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Witam, a ja zrobiłem tak jak Novy pisze, ustawiłem sobie pompe cwu żeby mi chodzila ciągle, już prawie dwa tyg.i powiem tak,jak dla mnie jest fajnie,ciepła woda nonstop gorąca ,i już nie ma takich spadków tem co, wcześniej było nawet o 5st.spadek a teraz max1,5 a czy troszke więcj spalił ,niewiem ważne że jakoś to wszystko lepiej wygląda, i nie chodzi mi o wykresy:D

To odmów parę paciorków za Novego ( w podzięce),żeby kaca jutro nie miał :)

 

Tadek w,idzie pięknie jak w manualnym dwustanie :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi cały czas wywala do popielnika, da się jakoś zmniejszyć częstotliwość i ilość podawanego paliwa, bo na razie testowałem retortowy na 3 sek i +2 dmuchawa, teraz jade grupowe 8kW na 39% i nie pomaga, wczoraj zmieniłem na 40% i rano taki widok w popielniku

 

http://img819.imageshack.us/img819/314/imsb.jpg

 

póki co większych różnicy nie zauważam, może na grupowym mniej spieka trochę ale niedopał dalej jest, szczerze myślałem, że przy tych możliwościach sterownika to będzie problem do usunięcia w kilka dni a jak na razie zmiany parametrów i sposobu spalania nie przynoszą większych efektów, czy czeka mnie przejście na sterowanie ręczne?

Wcześniej zadałeś pytanie i na nie odpowiedziałem
Jesteś pewny że korona szczelna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
.....mi cały czas wywala do popielnika, da się jakoś zmniejszyć częstotliwość i ilość podawanego paliwa, bo na razie testowałem retortowy na 3 sek i +2 dmuchawa, teraz jade grupowe 8kW na 39% i nie pomaga, wczoraj zmieniłem na 40% i rano taki widok w popielniku....

 

Słuchaj,bez zbytniej konsternacji.Na pewno ,ktoś Ci tu pomoże.Ale po samych zdjęciach popielnika trudno wszystko wywnioskować.Zrób screeny wykresów,jakieś foto palnika i płomienia.Spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zadałeś pytanie i na nie odpowiedziałem

 

wydaje mi się że tak, podsyłałem zdjęcia palnika wielokrotnie Wieśkowi bo z nim konsultuje wszystkie zmiany i nie wskazywał na koronę

 

po mału zwiększam nadmuch w grupowym i bede patrzył może znajde jakiś złoty środek między spiekiem a niedopałem

 

zapomniałem, sterownik jest cały czas online odkąd uruchomiłem piec

https://esterownik.pl/remote/2619

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał ,że nie może ustawić temp na podłogę wyższej niż 45deg,tak więc coś jej pilnuje.Albo RTL,albo termostaty podłogówki...

Flutebox,masz schemat instalacji?

 

Kurcze schematu nie mam bo nikt mi tego nie rysował bo i po co jak się nie znam. Instalator gadał z Wieśkiem na ten temat. Zrobię dzisiaj zdjęcie tego zaworu 4D na którym jest siłownik plus sterownik chyba euroster. Mogę ustawić temp. jaką chce na sterowniku- tam jest parę opcji. No jakbym na maks rozkręcił to woda, pójdzie w podłogę wyższa niż te 45oC, bardzo szybko nagrzeje się wylewka i termostaty wyłączą grzanie bo temp. zadana zostanie osiągnięta. Ale chodzi o temp. bezpieczną dla rur. Chyba, że ja już źle rozumuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kurcze schematu nie mam bo nikt mi tego nie rysował bo i po co jak się nie znam. Instalator gadał z Wieśkiem na ten temat. Zrobię dzisiaj zdjęcie tego zaworu 4D na którym jest siłownik plus sterownik chyba euroster. Mogę ustawić temp. jaką chce na sterowniku- tam jest parę opcji. No jakbym na maks rozkręcił to woda, pójdzie w podłogę wyższa niż te 45oC, bardzo szybko nagrzeje się wylewka i termostaty wyłączą grzanie bo temp. zadana zostanie osiągnięta. Ale chodzi o temp. bezpieczną dla rur. Chyba, że ja już źle rozumuję.

 

Czyli RTL-a może nie być,dziwne.A jak się spitoli siłownik i zostanie w pozycji max?Nie ma innego zabezpieczenia dla podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy , ale tak ma sobie pykac ,pytam poważnie bo poprostu niewiem ?

 

Jest zajefajnie,ostro dmuchasz,tak musisz?Histogram wygląda nieźle,ale to nie wszystko.Może da się coś ująć z tej dmuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli RTL-a może nie być,dziwne.A jak się spitoli siłownik i zostanie w pozycji max?Nie ma innego zabezpieczenia dla podłogi?

 

 

Jak się spitoli to pozostanie w takiej pozycji jakiej mu zadałem na sterowniku :) Teraz ustawiłem sobie na tym eurosterze maks. 35oC i większa nie pójdzie na podłogę i on tego pilnuje. Raczej RTL-a nie mam przynajmniej nic nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zajefajnie,ostro dmuchasz,tak musisz?Histogram wygląda nieźle,ale to nie wszystko.Może da się coś ująć z tej dmuchawki?
musze,pale miałem i jak zejde do 45 to już mi się nie podoba bo potrafi niedopalić, a pozatym ja mam wklad kominowy (tylko się nieśmiej) FI100 więc musze dmuchnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz mam termostaty z siłownikami, ja swojego zaworu w ogóle nie pilnuje bo robi to za mnie sterownik z siłownikiem. Mogę ustawić na nim temp. 45oC żeby puszczał mi na podłogę, a termostaty i tak zrobią swoje.

 

Większość po prostu nie kojarzy twojej instalacji i stąd te rady które i tak niewiele wniosą chyba że wyrzucisz to za co wybuliłeś kupę szmalu.

Czy robiłeś to żeby mieć wysoki komfort cieplny w domu swoich marzeń czy po to żeby po kilku dniach to wyrzucisz i mieć ladne wykresy.

Jak ci mówiłem w twoim przypadku nie będzie takiego wykresu co byś nie ustawił.

 

Dkbra spadam do roboty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc!!!

Jeszcze wczoraj pisałem o podziurkowanej koronie i jej wklejeniu, wczoraj jeszcze odpaliłem piec ok. 18.00:) na spalaniu grupowym min 8kw - dmuchawa 36, max 12 kw - dmuchawa 40. Piec miał trochę do podgrzania, bardzo często, ale krótko chodził ślimak;). ustawienia cwu i co na 42 st.(z podbiciem 10 st.) w domku ciepło, dzisiaj sprawdziłem palenisko i popielnik po 18 godz. palenia wygląda tak:eek:

DSC_0304.jpgDSC_0305.jpgDSC_0308.jpgDSC_0309.jpg

 

nie wiem czy wyraźnie widać, ale zarówno w palenisku jak i w popielniku mnóstwo spieków:eek: ponadto popielnik od wczoraj jest prawie pełny:eek:.

co można zrobić na szybko, niebawem wepnę się na esterownik, ale jeszcze walczę z przewodami. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Hehehe Wiesiek mistrz rozwiał wszystkie wątpliwości, a my się produkujemy.

 

A ja powiem tak.To ,że wybuliłeś tyle kasy,mowa tu o 4D i siłowniku,nie oznacza,że jest to zrobione dobrze.Jak dla mnie jedynie poprawnie-zgodnie z zasadami i trendami,ale bez głowy i przemyślenia całej sprawy..U siebie zrobię inaczej.

Co do reszty wypowiedzi kolegi Wieśka nie do końca się zgadzam.W Twoim przypadku,taka niestabilność układu CO,aż się prosi by jej nie powiększać.

Ale jak kto woli.

Potestuj,posprawdzaj,wybierz nie głos z forum-tylko to co Tobie odpowiada najbardziej.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy, ale jak ja mogę wybrać to co mnie odpowiada, jak ja jestem ciemny w te klocki ? Potrzebuję mentora, który mnie za rękę złapie i powie tu masz zrobić tak i tak i pewnie kiedyś ogarnę temat. Czuję, że będzie to długa droga przez męki. Pojadę dzisiaj sprawdzę jak się sprawy mają, jak wygląda popielnik, palenisko- mówiliście, że ma ładnie i mało spalać,a wykresy drugorzędna sprawa. Chyba, że będę spalał jak smok i będzie to brzydko wyglądać w środku to może wtedy jakieś kombinacje. Tyle, że Wiesiek już powiedział, że w moim przypadku te kombinacje nie zdają egzaminu. Pozostawię mimo wszystko to CWU+miesz. na 40oC tak jak mówiłeś bo czas do kolejnego zasypu skrócił mi się tylko o 2 godziny przez noc. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc!!!

Jeszcze wczoraj pisałem o podziurkowanej koronie i jej wklejeniu, wczoraj jeszcze odpaliłem piec ok. 18.00:) na spalaniu grupowym min 8kw - dmuchawa 36, max 12 kw - dmuchawa 40. Piec miał trochę do podgrzania, bardzo często, ale krótko chodził ślimak;). ustawienia cwu i co na 42 st.(z podbiciem 10 st.) w domku ciepło, dzisiaj sprawdziłem palenisko i popielnik po 18 godz. palenia wygląda tak:eek:

[ATTACH=CONFIG]222746[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222747[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222748[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]222749[/ATTACH]

 

nie wiem czy wyraźnie widać, ale zarówno w palenisku jak i w popielniku mnóstwo spieków:eek: ponadto popielnik od wczoraj jest prawie pełny:eek:.

co można zrobić na szybko, niebawem wepnę się na esterownik, ale jeszcze walczę z przewodami. Pozdrawiam:)

Twój palnik oglądałem prawie rok temu bo już wcześniej były twoje zdjęcia (chyba że się mylę) ale po tym co tu pokazałeś to ja bym wygasił, wyczyścił cały kocioł, wkleił koronę na nowo i rozpalił na nowo dmuchając troszkę więcej bo to co widać to to koks a nie popiół.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...