Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Novy, ale jak ja mogę wybrać to co mnie odpowiada, jak ja jestem ciemny w te klocki ? Potrzebuję mentora, który mnie za rękę złapie i powie tu masz zrobić tak i tak i pewnie kiedyś ogarnę temat. Czuję, że będzie to długa droga przez męki. Pojadę dzisiaj sprawdzę jak się sprawy mają, jak wygląda popielnik, palenisko- mówiliście, że ma ładnie i mało spalać,a wykresy drugorzędna sprawa. Chyba, że będę spalał jak smok i będzie to brzydko wyglądać w środku to może wtedy jakieś kombinacje. Tyle, że Wiesiek już powiedział, że w moim przypadku te kombinacje nie zdają egzaminu. Pozostawię mimo wszystko to CWU+miesz. na 40oC tak jak mówiłeś bo czas do kolejnego zasypu skrócił mi się tylko o 2 godziny przez noc.

 

Dobrze Wiesiek pisze, nie kojarzyłem tej instalacji lecz po ostatnich wypowiedziach załapałem już o co chodzi. Faktycznie na twojej instalacji będzie kłopot z utrzymaniem tego co chcesz. Kocioł swoje, a instalacja swoje. Tak bez schematu to śmiem twierdzić że w twojej instalacji powinno być zamontowane na podłogę termostatyczny 3D zamiast 4D a CWU sterowane osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbigmaz ja się w tym trochę plątam, ale CWU mam sterowane osobno chyba... Zrobię fotki to jako znawcy tematu zobaczycie. Niestety instalacji nie umiem rozrysować, ale postaram się o dobrą jakoś fotek.

 

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Jutro mam planowaną datę zasypu, ale chciałbym dzisiaj dosypać. Ostatnio z polecenia Wieśka ustawiłem podajnik na 380 min na 125 kg Pieklorza. Teraz jak to zrobić żeby miało ręce i nogi ?

Czy mam zrobić tak 380 dziele na 125 = 3,04 minuty na 1 kg opału.

Wsypuję opał do zasobnika tyle ile się zmieści orientacyjnie powiedzmy 110 kg mnoże to przez 3,04 i wychodzi mi czas jaki mam wpisać ? Czy o czymś jeszcze muszę pamiętać ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc!!!

Jeszcze wczoraj pisałem o podziurkowanej koronie i jej wklejeniu, wczoraj jeszcze odpaliłem piec ok. 18.00 na spalaniu grupowym min 8kw - dmuchawa 36, max 12 kw - dmuchawa 40. Piec miał trochę do podgrzania, bardzo często, ale krótko chodził ślimak. ustawienia cwu i co na 42 st.(z podbiciem 10 st.) w domku ciepło, dzisiaj sprawdziłem palenisko i popielnik po 18 godz. palenia wygląda tak

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: DSC_0304.jpg Wyświetleń: 12 Rozmiar: 96,7 KB ID: 222746Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: DSC_0305.jpg Wyświetleń: 13 Rozmiar: 94,9 KB ID: 222747Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: DSC_0308.jpg Wyświetleń: 13 Rozmiar: 100,2 KB ID: 222748Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: DSC_0309.jpg Wyświetleń: 12 Rozmiar: 101,9 KB ID: 222749

 

nie wiem czy wyraźnie widać, ale zarówno w palenisku jak i w popielniku mnóstwo spieków ponadto popielnik od wczoraj jest prawie pełny.

co można zrobić na szybko, niebawem wepnę się na esterownik, ale jeszcze walczę z przewodami. Pozdrawiam

Twój palnik oglądałem prawie rok temu bo już wcześniej były twoje zdjęcia (chyba że się mylę) ale po tym co tu pokazałeś to ja bym wygasił, wyczyścił cały kocioł, wkleił koronę na nowo i rozpalił na nowo dmuchając troszkę więcej bo to co widać to to koks a nie popiół.

 

zbigmaz01 nie mylisz się co do zdjęć z przed roku, korona jest świeżo wklejona (i dalej jest problem), a piec był dokładnie czyszczony przed rozpaleniem, więc nie wiem o co chodzi, że jest koks, wstępnie podkręcam dmuchawę do 40 na 8kw, a może jeden rząd dziurek zakleić:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy, ale jak ja mogę wybrać to co mnie odpowiada, jak ja jestem ciemny w te klocki ? Potrzebuję mentora, który mnie za rękę złapie i powie tu masz zrobić tak i tak i pewnie kiedyś ogarnę temat. Czuję, że będzie to długa droga przez męki. Pojadę dzisiaj sprawdzę jak się sprawy mają, jak wygląda popielnik, palenisko- mówiliście, że ma ładnie i mało spalać,a wykresy drugorzędna sprawa. Chyba, że będę spalał jak smok i będzie to brzydko wyglądać w środku to może wtedy jakieś kombinacje. Tyle, że Wiesiek już powiedział, że w moim przypadku te kombinacje nie zdają egzaminu. Pozostawię mimo wszystko to CWU+miesz. na 40oC tak jak mówiłeś bo czas do kolejnego zasypu skrócił mi się tylko o 2 godziny przez noc.

 

Jestem przed budową domu,sama podłogówka.Dlatego zapytam.Kurde,czemu nie mogło by wyglądać u Ciebie tak,że nie ma zaworu 4D,mamy albo dwie albo jedna pompę.Termostaty podłogówki regulują temp.w pomieszczeniach puszczając wodę ile i kiedy trzeba.Reszta do powrotu.Jak jest potrzeba dogrzewamy powrót trybem CWU+miesz .Przychodzi zima ,sytuacja sie trochę zoptymalizuje,termostaty mają co robić,powrót wzrasta i pompa CWU+miesz w najlepszej optymistycznej wersji nie jest już potrzebna.....

Próbuj,każdą mądrą radę testuj.Odpowiedź znajdziesz sam.

Musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spitoli to pozostanie w takiej pozycji jakiej mu zadałem na sterowniku :) Teraz ustawiłem sobie na tym eurosterze maks. 35oC i większa nie pójdzie na podłogę i on tego pilnuje. Raczej RTL-a nie mam przynajmniej nic nie słyszałem.

 

Wydaje mi się, że przy tej pogodzie powinieneś w podłogę wpuszczać maks 30 stopni, nawet mniej a przy mrozach 40 stopni.

 

Teraz masz takie skoki, bo termostaty puszczają Ci wodę na podłogę i szybko zamykają dopływ, a jaką masz histerezę na sterownikach od podłogówki ?

 

Do tego tak jak zbyszek pisał, na podłogówkę powinieneś mieć zawór 3D TERMO, bo teraz siłownik musi cały czas kręcić tym 4D, żeby uzyskać stabilną temperaturę za zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed budową domu,sama podłogówka.Dlatego zapytam.Kurde,czemu nie mogło by wyglądać u Ciebie tak,że nie ma zaworu 4D,mamy albo dwie albo jedna pompę.Termostaty podłogówki regulują temp.w pomieszczeniach puszczając wodę ile i kiedy trzeba.Reszta do powrotu.Jak jest potrzeba dogrzewamy powrót trybem CWU+miesz .Przychodzi zima ,sytuacja sie trochę zoptymalizuje,termostaty mają co robić,powrót wzrasta i pompa CWU+miesz w najlepszej optymistycznej wersji nie jest już potrzebna.....

Próbuj,każdą mądrą radę testuj.Odpowiedź znajdziesz sam.

Musisz

 

Musisz mieć jakiś mieszacz do podłogówki, albo centralny przy kotle, albo w rozdzielaczach.

 

U mnie jest to ręcznie sterowany zawór 3D termo, którym kręcę trzy razy w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmaz01 nie mylisz się co do zdjęć z przed roku, korona jest świeżo wklejona (i dalej jest problem), a piec był dokładnie czyszczony przed rozpaleniem, więc nie wiem o co chodzi, że jest koks, wstępnie podkręcam dmuchawę do 40 na 8kw, a może jeden rząd dziurek zakleić:confused:

Sprzątnij na palniku, w popielniku, ustaw obie moce na 8kW i daj ze 42% wiatru i poczekaj do wieczora.

 

PS

Nic nie klej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Mam siłownik na zaworze 4D, przy tych temp. ustawione jest maks. 35oC pilnuje mi on temp. jaka ma iść w podłogę. Instalator mówił, że jak będzie około zero to moge ustawić na 40oC, a jak poniżej -10oC to na 45oC. Chyba, że coś znowu przekręciłem :).

Instalator nie wie co mówi,nie wie o jakim domu mówi.

Jeśli nie masz rozstawu rur 30-40cm to zasilanie 45st.C zagotuje Ci dom w przeciągu 2-4h a przez następne 20-22h kocioł będzie w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz ja się w tym trochę plątam, ale CWU mam sterowane osobno chyba... Zrobię fotki to jako znawcy tematu zobaczycie. Niestety instalacji nie umiem rozrysować, ale postaram się o dobrą jakoś fotek.

 

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Jutro mam planowaną datę zasypu, ale chciałbym dzisiaj dosypać. Ostatnio z polecenia Wieśka ustawiłem podajnik na 380 min na 125 kg Pieklorza. Teraz jak to zrobić żeby miało ręce i nogi ?

Czy mam zrobić tak 380 dziele na 125 = 3,04 minuty na 1 kg opału.

Wsypuję opał do zasobnika tyle ile się zmieści orientacyjnie powiedzmy 110 kg mnoże to przez 3,04 i wychodzi mi czas jaki mam wpisać ? Czy o czymś jeszcze muszę pamiętać ?

Dosypujesz do pełna do zasobnika i wpisujesz tyle ile zasypałeś i koniec. Resztę sterownik :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dlatego zapytam.Kurde,czemu nie mogło by wyglądać u Ciebie tak,że nie ma zaworu 4D,mamy albo dwie albo jedna pompę.

 

Nie wiem czemu jest u mnie ten zawór :) zaufałem instalatorowi

 

Wydaje mi się, że przy tej pogodzie powinieneś w podłogę wpuszczać maks 30 stopni, nawet mniej a przy mrozach 40 stopni.

 

Teraz masz takie skoki, bo termostaty puszczają Ci wodę na podłogę i szybko zamykają dopływ, a jaką masz histerezę na sterownikach od podłogówki ?

 

Do tego tak jak zbyszek pisał, na podłogówkę powinieneś mieć zawór 3D TERMO, bo teraz siłownik musi cały czas kręcić tym 4D, żeby uzyskać stabilną temperaturę za zaworem.

 

Zmniejsze do 30oC na podłogę. nie wiem jaką mam histerezę, będę dzisiaj porobie fotki.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

Sprzątnij na palniku, w popielniku, ustaw obie moce na 8kW i daj ze 42% wiatru i poczekaj do wieczora.

 

PS

Nic nie klej

Może jeszcze sprawdź jak jest w środku palnika, czy nie ma przedmuchu między koroną a palnikiem od środka, tam gdzie korona nachodzi na palnik.

A jesteś pewien czy dobrze doszczelniłeś? Dużo dałeś silikonu? Tam ma być nie tylko w tym kanałku ale trochę (sporo) wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątnij na palniku, w popielniku, ustaw obie moce na 8kW i daj ze 42% wiatru i poczekaj do wieczora.

 

PS

Nic nie klej

 

Ja miałem podobnie, teraz mam ustawione tak jak zbigmaz pisze (min 8kw max 8kw) tylko nadmuch mam ustawiony na 46% ponieważ po ustawieniu na 38% miałem pełną szuflade i to w wiekszej polowie lekko przykopconego węgla. Przy ustawieniach 45% miałem po nocy już w popielnku londuje o wiele mniej dlatego idac dziś do pracy dałem na 46% i zobacze moze bedzie ejszcze lepiej.

Wiem że wielu napisze że to wyoski nadmuch ale tak jak karoka mi powiedział zależy od węgla i ma racje.

Jak widzę co ja miałem w popielniku, a co masz ty mysle że śmiało możesz dać dmuchawe na 46-47% i max mocy 8kw

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie pamiętam co mi mówił w tym rzecz i mogę trochę konfabulować. Rozstaw mam co 10 cm.

Czyli rozstaw masz na minimalna temp.zasilania i sądzę,że nawet przy największych mrozach będzie to max.35st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigmaz01 co do uszczelnienia to sylikonu dałem tyle

DSC_0303.jpg

potem porządnie dobiłem drewnianym kołkiem możliwości są 3:

-ujowy sylikon (so.dal cas.orama);)

-za mało sylikonu;)

-uszczelnione jest dobrze ale chodzi o ustawienia pieca;)

Wprowadzam zmiany wieczorkiem napiszę czy są jakieś zmiany.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To jaką temp. proponujesz ?

Jeśli to do mnie to jeśli nie wygrzewales wylewki specjalnym programem to może być narazie 40st.C.

Poszukaj na forum o etapie wygrzewania wylewki i możesz to zastosować.

Przy normalnym użytkowaniu sądzę,że na dzisiaj 30-33st.C będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką temp. proponujesz ?
Tu jest kłopot że tam nie mieszkasz i CWU ci niepotrzebna a można by się jeszcze pobawić mieszającą.

Ja bym się nie przejmował tymi wykresami i skoro tylko grzejesz ściany to patrzyłbym aby jak najmniej spalić i aby nie pozamarzało Jak wykańczasz coś w środku to temp. lekko wyżej.

Ale fakt faktem musiałbym coś pokombinować aby to mi grało bo tu masz niewielkie możliwości dogrania kotła z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...