Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie tylko Ciebie.Jeszcze takiego długiego okresu oczekiwana na RBR-a nie było jak długo je sprzedaję.

 

Z tego co słyszałem to możliwe że przez to że 3 spawaczy jest/było na chorobowym, gościu od wykończeniówki wylądował w szpitalu, albo to tylko taka bajka dla klientów z którym nie mogą wywiązać się z terminem.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to możliwe że przez to że 3 spawaczy jest/było na chorobowym, gościu od wykończeniówki wylądował w szpitalu, albo to tylko taka bajka dla klientów z którym nie mogą wywiązać się z terminem.

 

A ja słyszałem że jest problem z dostępnością sterowników eCoal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem po przejściu w statystyki (tak to ma teraz wyglądać?) że zasyp który wczoraj zrobiłem wskoczył w statystykach 2 razy. Nie wiem o co chodzi. Robiłem to jeden raz. Nie ma przy nim też kaloryczności opału a jak chcę edytować to nie mam możliwości zaznaczenia tego opału co do którego wpis o zakupie zrobiłem wcześniej. Podpowie ktoś coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]222774[/ATTACH]

 

Wyczyściłem kocioł - spaliny spadły o 10*C w dół ! Chyba trzeba będzie wprowadzić tygodniowy tryb czyszczenia :) Czyszczenie polegało na poruszaniu wajchą z 10 razy i zgarnięcie czyszczakiem popiołu z półek 5 minut roboty :)

Za dużo razy machałeś tą wajchą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]222786[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]222787[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]222788[/ATTACH]

 

Po 5 dniach

[ATTACH=CONFIG]222790[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]222789[/ATTACH]

Teraz proszę zatrzymać się na dłużej przy zdjęciu numer 3.

Proszę teraz jakiegoś mądrego który to ustabilizuje i zrobi ładne wykresy, kreska na kresce :)

Tylko proszę nie pisać żeby to wyrzucić :)

Chętnie wysłucham wszelkich pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz proszę zatrzymać się na dłużej przy zdjęciu numer 3.

Proszę teraz jakiegoś mądrego który to ustabilizuje i zrobi ładne wykresy, kreska na kresce :)

Tylko proszę nie pisać żeby to wyrzucić :)

Chętnie wysłucham wszelkich pomysłów.

Mogę tylko tyle napisać że instalator przedobrzył bo inwestor się na tym nie znał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem że jedynym minusem jest to że to widzicie bo umożliwia to sterownik :)

Gdyby był to zwykły sterownik każdy piałby z zachwytu i zazdrości bo nikt by nic nie widział i nie toczył piany o kilkuminutowe spadki temperatury czy też przeregulowania.

Wiecie ilu żyje w nieświadomości ?

Pewnie z 95%.

Też się zachwycałem swoim kotłem za 5 tysi z alledrgo dopóki nie podłączyłem do niego Bruli.

Przecież tak samo się paliło, było ciepło, spalałem po 3 razy więcej węgla na dobę co teraz, pewnie tyle miał spalać żeby było ciepło.

Tylko że przy tym ograniczeniu 19-tka generowała po 350 stopni w komin.

Wtedy otworzyły się oczy i zacząłem kombinować z deflektorem, cegłami itd.

Zaletą jest precyzyjne sterowanie temp. w każdym pomieszczeniu i widocznie o to fluteboxowi chodziło.

Czy można było zrobić to inaczej ? Oczywiście że można było.

Czy można było zrobić prościej ? pewnie że tak.

Myślę jednak że flutebox nie za bardzo chce i ma czas się bawić także chyba lepiej że ma zrobione tak jak ma :)

Wystarczy że tylko dobrze będzie spalał węgiel a reszta zrobi się sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz proszę zatrzymać się na dłużej przy zdjęciu numer 3.

Proszę teraz jakiegoś mądrego który to ustabilizuje i zrobi ładne wykresy, kreska na kresce :)

Tylko proszę nie pisać żeby to wyrzucić :)

Chętnie wysłucham wszelkich pomysłów.

 

Odpowiedz jest taka prosta że nawet zbigmaz ją przeoczył -- BUFOR ciepła

 

ustabilizuje pracę kotła, zapewni ciepły powrót, będzie dobrze działać z podłogówką.

 

Aby się zawiele nie narobić i nie wykosztować - podłączyć zasobnik CWU z kotłem - zasobnik z podłogówka a wode grzać przepływowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steruję sterownikami które są w każdym pokoju.

 

Chodziło mi o temperaturę za zaworem 4D. Bo jeśli ręcznie ustawiasz na sterowniku, a ten steruje siłownikiem tak żeby tą temperaturę trzymać, to faktycznie lepiej i taniej byłoby założyć ręczny zawór 3D termostatyczny.

 

No ale masz co masz, wygląda to imponująco i musisz nauczyć się sterować tym sensownie i odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcesz osiągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...