Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiedz jest taka prosta że nawet zbigmaz ją przeoczył -- BUFOR ciepła

 

ustabilizuje pracę kotła, zapewni ciepły powrót, będzie dobrze działać z podłogówką.

 

Aby się zawiele nie narobić i nie wykosztować - podłączyć zasobnik CWU z kotłem - zasobnik z podłogówka a wode grzać przepływowo

Ja tego nie przeoczyłem, tylko jak miałbym przerabiać to tak jak wcześniej pisałem - na 3D a reszta by została.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o temperaturę za zaworem 4D. Bo jeśli ręcznie ustawiasz na sterowniku, a ten steruje siłownikiem tak żeby tą temperaturę trzymać, to faktycznie lepiej i taniej byłoby założyć ręczny zawór 3D termostatyczny.

 

No ale masz co masz, wygląda to imponująco i musisz nauczyć się sterować tym sensownie i odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcesz osiągnąć ?

Ustawiam zadaną temp. Histerezę i silownik wówczas pracuje szybciej lub wolniej zależy jaką dynamikę ustawie dążąc do temperatury zadanej. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czy to wina fluteboxa, że kupił sobie do tego układu super kocioł z super sterownikiem,

Tylko i wyłącznie.

Zresztą nie tylko to jest nie przemyślane ale cały system grzewczy od A-Z,łącznie ze sterowaniem strefowym ale każdy jest kowalem własnego losu a flutebox ma raczej więcej niż 18 lat i decyzje podejmował samodzielnie ;)

Sterowanie strefowe osobiście uważam jako nie potrzebne i nie wpływające w żaden sposób na komfort w takim domu.

 

Ja tam nie widzę tragedii,temperatura zasilania jak najniższa i będzie git,a że większość czasu kocioł będzie w podtrzymaniu to chyba zdawał sobie z tego sprawę a jeśli nie to ktoś mu tego nie wytłumaczył.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Sławek, Sławek.

Ty we wszystkim dopatrujesz się złośliwości a niestety nie wiesz jak jest.

Jeśli Ty jesteś złośliwy to znaczy że wszyscy są tacy ?

chłopie wiesz ile rozmawiałem z fluteboxem jeszcze w zeszłym roku ?

Rozmawiałem z instalatorem, wiem dokładnie jaką ma instalację i jak ona działa.

Większość wali starymi sloganami, bo ja tak mam, włącz to wyłącz tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie rozumiem tego posta trochę złośliwością zachodzi akurat zdjęcie nr 3 mówi o tym, że inwestor ma fajnie sterowalną podłogówkę, są kotły na inne paliwa które doskonale sobie z takimi instalacjami radzą, czy to wina fluteboxa, że kupił sobie do tego układu super kocioł z super sterownikiem, który miał być superreaktorem bezproblemowym obsługiwanym w białej koszuli, sterownik który spali gorszej jakości węgiel bez zająknięcia w automacie oszczędzając przy tym opał i wiele innych bzdur. Najpierw stosujecie radosną twórczość marketingową by za rok śmiać się z klienta. Gdyby zamiast tego rozmawiać w tym temacie o suchych faktów i problemach bez szarpania i zakrzykiwania ludzi problemy zgłaszający to nie byłoby tu takich jazd z jakimi mamy ostatnio do czynienie bo konkurencja nie miałaby argumentów a tak to Was punktują.

 

Czy WY to wogóle potraficie zobaczyć?

Spokojnie.

Karoka zna układ instalacji CO kolegi Flutebox,jest tam nie problem,ale instalacja charakterystyczna,inna.Dlaczego ciśnienie Wam,Tobie -rośnie-nie potrzebnie ;)(nigdy nie wiem jak pisać aby nie urazić ;) )

Radzimy Wszyscy,jedni wiedzą -drudzy mniej ,albo zero.Trzeba czasem czasu,na podpowiedziana zmianę.Przecież każdy z nas ma inną instalację CO.Wykresy mają pomóc,a nie być oczkiem w głowie.Spoko.

Co do sterownika.Pokaż mi taki co potrafi ten.Czy to jego wina ,że to potrafi?Nauczyć się trzeba.Jeden sezon to mało.I ostra zima też.

Nie psioczcie,macie kim się podpierać.Zamienić nerwy na dobre pytania,zawsze ktoś odpowie.

Już się o tym przekonaliście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o temperaturę za zaworem 4D. Bo jeśli ręcznie ustawiasz na sterowniku, a ten steruje siłownikiem tak żeby tą temperaturę trzymać, to faktycznie lepiej i taniej byłoby założyć ręczny zawór 3D termostatyczny.

 

No ale masz co masz, wygląda to imponująco i musisz nauczyć się sterować tym sensownie i odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcesz osiągnąć ?

Ustawiam zadaną temp. Histerezę i silownik wówczas pracuje szybciej lub wolniej zależy jaką dynamikę ustawie dążąc do temperatury zadanej. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Patrząc na skrzynki rozdielacza nie wiedząc jaki budek jaki rozklad pomieszczeń potrafisz zawyrokować czy sterowanie strefowe było potrzebne czy nie? Gratuluje.

Dokładnie tak,gdyby to był dom 500m2,który nie jest w całości użytkowany to sterowanie strefowe jest uzasadnione ale nie dom 120m2,praktycznie cały czas użytkowany z dużą bezwładnością w postaci podłogówki.

U mnie temperatura w domu,między pomieszczeniami rózni się o 0,3-0,5st.C i nie widzę powodów i sensu,żeby bardziej różnicować temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kasuje poprzednią wypowiedź i przepraszam dopiero po chwili znalazłem poniższy, który zaraz potem napisałeś i zmienia to postać rzeczy.

 

Wiem,że robi się chłodniej na zewnątrz.Tylko proszę bez ciśnienia.Masz dobry produkt,będzie ciepło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku wyrwałeś sobie zdanie z wypowiedzi i szukasz zaczepki bo coś ci się wydaje.

Przeczytaj kilka postów wstecz i cały mój wpis po nich dopiero się czepiał.

Ja mogę wcale nic nie mówić i nie pisać, nikt mi za to nie płaci.

Chciałem uzmysłowić 'pomagaczom"jak to wygląda, a Ty sobie wyszukałeś to zdanie i zaraz sobie chciałes na mnie ulżyć.

Może Ty masz jakiś pomysł żeby tam zrobić poziome równe kreski, jak napisałem, nie odpowiedzieć typu wyrzucić.

Kalio dobrze napisał z buforem, z drugą częścią się nie zgodzę, choć chodzilo mi o to co tu i teraz.

Najpierw czytaj wszystko a później skacz jak kogucik do oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dokładnie tak,gdyby to był dom 500m2,który nie jest w całości użytkowany to sterowanie strefowe jest uzasadnione ale nie dom 120m2,praktycznie cały czas użytkowany z dużą bezwładnością w postaci podłogówki.

U mnie temperatura w domu,między pomieszczeniami rózni się o 0,3-0,5st.C i nie widzę powodów i sensu,żeby bardziej różnicować temperatury.

 

Buduję domek.Maluśny.Na starość 100m2.Czym go ogrzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rozmawiałem z instalatorem, wiem dokładnie jaką ma instalację i jak ona działa.

Tym bardziej powinieneś zaproponować bufor,jeśli chciałeś mu jednak sprzedać kocioł bo z rozstawu rurek do przewidzenia była konieczność puszczania niskiej temperatury zasilania.

Sądzę,że będzie ciekawiej jak dom się wygrzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Buduję domek.Maluśny.Na starość 100m2.Czym go ogrzać?

Czytaj,nie proponuję,bo znowu będę posądzony o reklamę ;)

Ja bym w takim domu kupił sobie Kospela lub Elterma za jakieś 2,5tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A może kolega lubi bajery a może ma kaprys, a może rwie panny na ciepła podłogę - wiesz najpierw uf jak gorąco to może się rozbierzmy a potem oo jak zimno to się przytulmy ...

Niebezpiecznie,bo ciepła podłoga źle wpływa na krążenie,dlatego masz ograniczenia w temperaturze podłogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...