Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Ustawiam zadaną temp. Histerezę i silownik wówczas pracuje szybciej lub wolniej zależy jaką dynamikę ustawie dążąc do temperatury zadanej. Tak mi się wydaje.

Kolego,wyluzuj.

Sprowadź się.Pomieszkaj.Teraz masz ustawiony kocioł ok.A ja nie ok,to spalisz 100 kg w miesiąc więcej.chcesz ciśnienia?No to proszę.Daj na luz,idź zapal fajkę.Jak nie palisz to koniaczek.

Do zobaczenia w mrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Ciśnienie mi skoczyło po przeczytaniu pierwszego posta karoki ale jeszcze przed moim dopisał to co zacytowałem a to już zmienia sens wcześniejszej wypowiedzi, przeprosiłem czyż nie?

 

Co do instalacji fluteboxa to sytuacja podobna do tego co zamieściłem wcześniej jako przestrogę dla czytelników forum instalacja na domek 120m2 za 75 tys.

 

Spoko rozumiem.Nie mówmy o tym czego flutebox nam nie pokazał.Schematu instalacji CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czytaj,nie proponuję,bo znowu będę posądzony o reklamę ;)

Ja bym w takim domu kupił Kospela lub Elterma za jakieś 2,5tys.zł

 

Słuchaj.I mnie nie uśmiecha się palenie wunglem,ani mieszkanie w domu typu "termos".

Chcesz pogadać jak to wypośrodkować-załóż wątek.Może mnie przekonasz.Póki co nienawidzę "wrzeszczących przedstawicieli".

Jesteś nie w temacie.

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Słuchaj.I mnie nie uśmiecha się palenie wunglem,ani mieszkanie w domu typu "termos".

Chcesz pogadać jak to wypośrodkować-załóż wątek.Może mnie przekonasz.Póki co nienawidzę "wrzeszczących przedstawicieli".

Jesteś nie w temacie.

Dobranoc

Nie muszę zakładać,jest już wątek na temat i z użytkownikami grzejacymi prądem :)

Dom termos to super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powinieneś zaproponować bufor,jeśli chciałeś mu jednak sprzedać kocioł bo z rozstawu rurek do przewidzenia była konieczność puszczania niskiej temperatury zasilania.

Sądzę,że będzie ciekawiej jak dom się wygrzeje...

Artur rozmawiałem z instalatorem o sterowaniu tego co było.

Co innego ja mówiłem fluteboxowi, a co innego instalator i nie mogliśmy się dogadać.

Zaproponowałem rozmowę z instalatorem i dogadaliśmy się z nim bo było trochę rozbieżności w przekazywaniu informacji.

Przez to wiem co tam jest i jak to działa.

Rzadko kto decyduje się na takie rozwiązania.

Z tego co rozmawiałem to chyba teraz trzeci klient będzie miał podobnie ale tylko na jednym poziomie ( piętrze )

A żeby nie było tak bezboleśnie to Cię też uszczypnę choć trochę.

To że Ty masz wszystko najlepiej przemyślane, och i ach to już się przyzwyczaiłem ale nie krytykuj tylko dlatego że Ty nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Dom termos to super sprawa :)

Dla zwierząt,nie dla ludzi :)

 

BTW-precz tykami typu gips,precz z gipsem.Przecz ze styropianem na elewacji!!!!

Wapienno cementowe -Rulesss!!!!!

Precz z preczem!

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 napisał: U mnie temperatura w domu,między pomieszczeniami rózni się o 0,3-0,5st.C i nie widzę powodów i sensu,żeby bardziej różnicować temperatury.

A jaki sens jest różnicować tak jak wskazałeś??? Ponadto uważam, że osoba która nadmiar ciepła wypuszcza do garażu nie powinna pouczać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To że Ty masz wszystko najlepiej przemyślane, och i ach to już się przyzwyczaiłem ale nie krytykuj tylko dlatego że Ty nie masz :)

Nie mam wszystkiego naj,nie krytykuję ale przedstawiam tylko swoje zdanie i tyle :)

Ja poszedłem drogą dużej akumulacji,gdybym chciał sterowanie strefowe to dla lepszego i szybszego reagowania sterowników na polecenia zrobiłbym wylewkę anhydrytową ok.3-4cm,przy tradycyjnej wylewce reakcja będzie bardzo mułowata.

A o buforze do domów z niskim obciążeniem,jeśłi ktoś się bardzo uparł na ekogroszek pisałem dawno,dawno temu i nie bedę cytował jakie były reakcje na moje posty :)

Ponadto uważam, że osoba która nadmiar ciepła wypuszcza do garażu nie powinna pouczać innych.

Komfort ponad wszystko ;)

nie każdy jest taki wszechwedzący jak arturo.

Wystarczy umiejętność czytania a później wyciągania z tego odpowiednich wniosków pod siebie ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images61.fotosik.pl/352/9f288a5de2cc3fe8m.jpg

 

Ja za to do mojej wyceny schemat dostałem a jak!

 

Zawsze postawię się za budującymi bo wiem przez co czasami muszą przechodzić w styczności z fachowcami, Ja tego nie pojmuje ale jak Ty to trafnie określiłeś to dziki kraj.

 

Instalator nawciskał gratów na krórych ma narzut a jakie szanse w starciu z nim ma inwestor, który nie musi się znać na instalacjach CO bo np. jest muzykiem z zawodu, nie każdy jest taki wszechwedzący jak arturo.

Nooo, Ciebie wybitnie chcieli wydoić z tego co pisałeś.

To już chyba Artura pompa taniej by wyszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mi skoczyło po przeczytaniu pierwszego posta karoki ale jeszcze przed moim dopisał to co zacytowałem a to już zmienia sens wcześniejszej wypowiedzi, przeprosiłem czyż nie?

 

Co do instalacji fluteboxa to sytuacja podobna do tego co zamieściłem wcześniej jako przestrogę dla czytelników forum instalacja na domek 120m2 za 75 tys.

 

Przepraszam, ale za taka kasę to miałbym gruntową i 4 tygodniowe wczasy all in w hotelu *****

Instalację mam za 1/3 tej kwoty.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to mail powitalny:

 

Witam jestem instalatorem c.o a i poniekąd zajmuję się montarzem kominków z płaszczem doradzam też na tym forum ludzom kturzy budują domy.Mam spore doświadczenie w budowaniu instalacji grzewczych opartych na podłogówce po całości domu oraz piecach gazowych połączonych z kominkami z płaszczem wodnym przy takiej konfiguracji należy zastosować bufor ciepła i odpowiednią automatykę wtedy uzyskujemy efekt czystej szyby dobrej wydajności kominka z płaszczem no i następującego efektu 3-4 godzin palenia w kominku z płaszczem na maxsymalnych temperaturach 80-85 stopni dom zagrzany i zgromadzona energia w buforze 1000 l potem po wygaśnięciu w kominku odzysk nagromadzonej temperatury przez 12- 14 godzin a dopiero puzniej kiedy nie napalimy w kominku załancza się piec gazowy.Jeżeli jest pan zainteresowany taka instalacją mogę zbudować ją dla pana proszę o kontakt na mejla

 

Ten Pan ma już 1200 postów na forum więc wygląda na to że wciąż poluje na swoje ofiary.

Powiem to tak że podobną, ale tylko podobną instalację mam ja i za dużo mniejsze pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Novy może załóż osobny wątek na temat spalania w dwustanie, ciekawa dyskusja dla początkujących może być.

 

No to założyłem.Ciekawi mnie kilka spraw.Jest wielu co ma zakopistą wiedzę.Może się podzielą.Zapraszam tak "palących" i nie tylko :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220847-Sterowanie-dwustanowe-czyli-manual-rules!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...